Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ivus44 Pozri príspevok
Ahojky. Mno podobaju sa mi listky ako na tej druhej fotke v tom kremovom crepnicku Ale skusila som preliat. Bo som prelievala raz za styri dni a tu, co ma makke listy som preliala po dvoch dnoch znova a mam pocit, ze jej listy tvrdnu takze skus viac prelievat a uvidis
Tá na druhej fotke v krémovom črepníku je fialová. Aj ty ju máš fialovú? Vieš možno je to taký druh a tie listy majú byť trochu ovisnuté a špicaté. Ja som prelievala 1x za týždeň. Tento týždeň som začala 2x za týždeň tak uvidím či nastane nejaká zmena.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Ma-Ba Pozri príspevok
tara,zuzkahris - skúste toto: http://jiho.ceskestavby.cz/rostliny/oncidium
dik
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

veronika13 Pozri príspevok
áno, uvaríš si cesnak, precedíš, necháš vychladnúť. Daš si do rozprašovača a postriekaš celú rastlinku... potom môžeš trochu zriediť a preliať aj substrát
Chcela by som to aj ja vyskusat na tych mojich chrobacikov a chcem sa opytat ci do toho kvetinaca ked sa to naleje to sa ma tak ako ked sa orchidea polieva??(neuskodi jej to?)
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ahojte, trochu som si obzerala tie mäkšie listy.Dnes som ju preliala, zdá sa , že im to pomohlo niečo. No na jednom liste som našla takýto fľak. Zhora je menší , zdola väčší. Mohlo by to byť od slnka? Ja si myslím, keby od slnka väčší by bol asi zhora nie naopak.Mám ju na východnom okne.No orchidejka má listy také trochu zeleno fialove celkovo. Vidieť to aj na srdiečku. Treba odstrániť ten list?
Naposledy upravil Zdenka175 : 10.07.09 at 21:23
srdiečko.jpg  
list zhora.jpg  
list zdola.jpg  
1/1
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Dnes som si dala v Poľsku kúpiť oncidium 4ks. Pôvodne som si chcela nechať len jednu a ostatné mali ísť ďalej (meniny, narodeniny). Každá je iná a ja sa neviem rozhodnúť, ktorú si mám nechať. Zajtra priložím aj foto.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Zdenka175 Pozri príspevok
Ahojte, trochu som si obzerala tie mäkšie listy.Dnes som ju preliala, zdá sa , že im to pomohlo niečo. No na jednom liste som našla takýto fľak. Zhora je menší , zdola väčší. Mohlo by to byť od slnka? Ja si myslím, keby od slnka väčší by bol asi zhora nie naopak.Mám ju na východnom okne.No orchidejka má listy také trochu zeleno fialove celkovo. Vidieť to aj na srdiečku. Treba odstrániť ten list?
zdenka, ešte predtým ako si napísala toto a pridala fotky som ti chcela napísať, či ich neprelievaš moc často. Raz do týždňa je podľa mňa akurát, ja niekedy až po 8-9 dňoch, niektoré čo mám vo väčšom črepníku aj raz za 14 dní mi stačí preliať, udržia si dosť vlahy... no dvakrát do týždňa sa mi zdá už moc... a v súvislosti s tým ma napadlo, že či tie listy nehnijú z toho, že je preliata...

asi dva týždne ich každý deň rosím, ale len listy. Čítala som rôzne skúsenosti s rosením, no zdá sa mi, že mojim to zatiaľ prospieva
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

veva.. Pozri príspevok
Dnes som si dala v Poľsku kúpiť oncidium 4ks. Pôvodne som si chcela nechať len jednu a ostatné mali ísť ďalej (meniny, narodeniny). Každá je iná a ja sa neviem rozhodnúť, ktorú si mám nechať. Zajtra priložím aj foto.
už sa teším na fotky. ja som tam videla krásne oncidia po 6€, najbližšie keď tam pôjdeme (čo je zatiaľ v nedohľadne) si určite jedno kúpim
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veronika13 Pozri príspevok
zdenka, ešte predtým ako si napísala toto a pridala fotky som ti chcela napísať, či ich neprelievaš moc často. Raz do týždňa je podľa mňa akurát, ja niekedy až po 8-9 dňoch, niektoré čo mám vo väčšom črepníku aj raz za 14 dní mi stačí preliať, udržia si dosť vlahy... no dvakrát do týždňa sa mi zdá už moc... a v súvislosti s tým ma napadlo, že či tie listy nehnijú z toho, že je preliata...

asi dva týždne ich každý deň rosím, ale len listy. Čítala som rôzne skúsenosti s rosením, no zdá sa mi, že mojim to zatiaľ prospieva

Ja prelievam len 1x do týždňa. Mám ju len 2 týždne. Tá dcl vody jej nemohla uškodiť, to nebude isto preliatá. Skôr podľa bielych koreňov, si myslím potrebuje častejšie prelievať, keď má veľké listy a veľa kvetov. Tento týždeň prelievam až 2x.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja prelievam len 1x do týždňa. Mám ju len 2 týždne. Tá dcl vody jej nemohla uškodiť, to nebude isto preliatá. Skôr podľa bielych koreňov, si myslím potrebuje častejšie prelievať, keď má veľké listy a veľa kvetov. Tento týždeň prelievam až 2x.
Ja moje orchideiky polievam skoro každý deň ráno, pred odchodom do práce, aby chúďatka celý deň netrpeli pitným režimom, len ich tak máličko prelejem, aby boli zospodu vlhké.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

A vaše orchidky Phaly majú všetky pevné listy?Lebo moja je taká od kúpy cca2 týždne. Sú špicatého tvaru a také ovisnuté. Dajú sa trochu prehnúť. No nie sú extra mäkké!Ja sa utešujem, že JE TO TAKÝ DRUH. Nepreháňam to s tým strachom? Čo mám druhú ta zas má pevné listy a nedajú sa prehnúť. A vaše?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zdenka175 Pozri príspevok
A vaše orchidky Phaly majú všetky pevné listy?Lebo moja je taká od kúpy cca2 týždne. Sú špicatého tvaru a také ovisnuté. Dajú sa trochu prehnúť. No nie sú extra mäkké!Ja sa utešujem, že JE TO TAKÝ DRUH. Nepreháňam to s tým strachom? Čo mám druhú ta zas má pevné listy a nedajú sa prehnúť. A vaše?
Moje majú pevné listy. Aj dendrobius má krásne. Nedávno som ju kúpila v Miškolci a už raší nový výhonok. Už sa teším na kvietočky.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Tak tu sú tie sľúbené fotky. Už sa musím len rozhodnúť, ktorú si nechám.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100074.jpg
Zobrazení: 90
Veľkosť:  43.5 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100073.jpg
Zobrazení: 80
Veľkosť:  45.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100071.jpg
Zobrazení: 87
Veľkosť:  82.4 KB
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veva.. Pozri príspevok
Tak tu sú tie sľúbené fotky. Už sa musím len rozhodnúť, ktorú si nechám.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100074.jpg
Zobrazení: 90
Veľkosť:  43.5 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100073.jpg
Zobrazení: 80
Veľkosť:  45.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100071.jpg
Zobrazení: 87
Veľkosť:  82.4 KB
A prečo by si sa mala rozhodnúť pre jednu z nich, veď sú pekné všetky?
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Zdenka175 Pozri príspevok
Tá na druhej fotke v krémovom črepníku je fialová. Aj ty ju máš fialovú? Vieš možno je to taký druh a tie listy majú byť trochu ovisnuté a špicaté. Ja som prelievala 1x za týždeň. Tento týždeň som začala 2x za týždeň tak uvidím či nastane nejaká zmena.
Ahoj. ano, mam ju fialovu. ze by to bolo tym?
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
veronika13 Pozri príspevok
zdenka, ešte predtým ako si napísala toto a pridala fotky som ti chcela napísať, či ich neprelievaš moc často. Raz do týždňa je podľa mňa akurát, ja niekedy až po 8-9 dňoch, niektoré čo mám vo väčšom črepníku aj raz za 14 dní mi stačí preliať, udržia si dosť vlahy... no dvakrát do týždňa sa mi zdá už moc... a v súvislosti s tým ma napadlo, že či tie listy nehnijú z toho, že je preliata...

asi dva týždne ich každý deň rosím, ale len listy. Čítala som rôzne skúsenosti s rosením, no zdá sa mi, že mojim to zatiaľ prospieva
ja ked nepolejem aspon dva raz do tyzdna, zacnu mi listy na vsetkych vadnut. aj na korenoch to vidim, ze zacnu vraskaviet. Preco tie moje potrebuju tak vela vody? a vyzera to tak, ze moja fialova potrebuje preliat kazde dva dni.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veva.. Pozri príspevok
Tak tu sú tie sľúbené fotky. Už sa musím len rozhodnúť, ktorú si nechám.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100074.jpg
Zobrazení: 90
Veľkosť:  43.5 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100073.jpg
Zobrazení: 80
Veľkosť:  45.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7100071.jpg
Zobrazení: 87
Veľkosť:  82.4 KB
Pekné sú všetky, zavri oči a na niektorú ukáž
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ivus44 Pozri príspevok
ja ked nepolejem aspon dva raz do tyzdna, zacnu mi listy na vsetkych vadnut. aj na korenoch to vidim, ze zacnu vraskaviet. Preco tie moje potrebuju tak vela vody? a vyzera to tak, ze moja fialova potrebuje preliat kazde dva dni.
A máš ju dlho tú fialovú? Ja 2 týždne. Či to nebola rovnaká zásielka. Potrebuje asi viac vody, tiež to závisi kde ju máš umiestnenú. Ja zas rozmýšlam nad tým fľakom, ten list nie je pri okne. Je z druhej strany. Tak neviem.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ešte som sa chcela spýtať, či niekto na polievanie používa vodu z akvárka.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Zdenka175 Pozri príspevok
A máš ju dlho tú fialovú? Ja 2 týždne. Či to nebola rovnaká zásielka. Potrebuje asi viac vody, tiež to závisi kde ju máš umiestnenú. Ja zas rozmýšlam nad tým fľakom, ten list nie je pri okne. Je z druhej strany. Tak neviem.
tu fialovu mam od 27. maja, dostala som na meniny. A odvtedy je taka. Ale polepsila sa, ked ju castejsie prelievam. Ona ma strasne vela korenov, podla mna by sa jej zisiel vacsi kvetinac ale nechcem presadzat, ked je v plnom rozkvite. A ja iba prelievam trochou vody a rosim pravidelne. A mam ich na východnom okne. A s tym listockom neviem, co moze byt.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Baby, a kde ich v tom Poľsku kupujete? Sem tam sa do Poľska dostanem, tak by som chcela vedieť aspoň mesto a obchod, kde ste ich kúpili. ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať