Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Adelka, co myslis,presadim ten primarhybrid od schwertera???? ja sa neviem rozhodnut,je to v malom kvetinaciku a ma tam mach
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

hena777 Pozri príspevok
Jeeeej, Betina,tak mame dvojicky,xixi....A mal trosku puknuty kvetinac? no ja ich mam v plastovych kvetinacoch s dierkami.Prilouim foto,aj ked tam este na boku dierky nie su.... tohto noveho chcem presadit ked odkvitne,ale rozmyslam,ci mam alebo nemam ja ich mam na parapete tak,ze im tienia phaly,aby na nich neslo priame slnko....
xixi, áno mal trošku pretlačený bok pod vrchným okrajom
Ale euž nemajú ani jeden takýto Takže trojičky nebudú
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

tak hlavne ze mas radost...ja som najprv vysla z hornbachu a ze nekupim si ho a vratila som sa pre neho,aby nebol opusteny akoze aj ked kamos co bol so mnou ma podporil asi tak,ze nech idem pre neho,bo ze kto ma bude pocuvat
ale mame krasavcov
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
No ja mam doma troch papučákkov.......a neviem či sa jeden nechystá aj kvitnúť (ale to skôr za zázrak by som považovala).

Ja ich mam na poličke, nie priamo na parapete. Vraj nie sú "hladné" až tak po svetle ako napr. cattky, vandy, phaly....
Nemali by preschnúť (tak som čítala - ale tie moje poväčsine prelejem vodou keď preschú). Do kochlíka si narob dierky....

Ten papučák kt. som kúpila odkvitajúci som nechala v kochlíku, nehýbala som s ním, nechala som tú istú "zeminu". Ale dva čo mi rastlinky prišli som dala kôru, coco chipsy a trošku perlitu (niekde som vygooglila) - len ten sa vyplavuje keď ich prelievam

A poradím Ti to čo poradili mne - daj na vrch substratu rozpolený zemiak - môže mať v zemine húsenice, sú neškodné, ale načo ich tam chovať. Ona sa chytí na zemiak a môžeš dať nový, a takto opakovať až kým žiadna húsenica sa neobjaví. Ja som ich tiež takto pár chytila.......

Tieto papučáky s čisto zelenými listami vraj sa môžu letniť /teraz už neaktuálne/ ale ja som neletnila - aby sa mi do takej krasotinky náhodu nedala dáka háveď.........

Ja ich nerosím...

Korene majú papučáky chlpaté, tak sa neľakaj.........
Andersenka, az tolko ich mas? a ja som ti tu chystala, ale ved vies, ako dopadli, 1 sa drzi, idem ju teda dat tiez na policku, ale nemali chlpate korene, celkom obycajny koren, asi ako oncidie
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

hena777 Pozri príspevok
tak hlavne ze mas radost...ja som najprv vysla z hornbachu a ze nekupim si ho a vratila som sa pre neho,aby nebol opusteny akoze aj ked kamos co bol so mnou ma podporil asi tak,ze nech idem pre neho,bo ze kto ma bude pocuvat
ale mame krasavcov
Aj si ich držala v oboch rukách a porovnávala, ktorého vezmeš? Lebo ja áno, len nakoniec som vtedy nevzala žiadneho, Asi mi chýbal ten doprovod kamaráta
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

no jasne,ze som ich drzala,ale tento mal aj druhu rastlinku,tak som vzala toho....aj som hladala na nete,ze ako sa vola a asi je to Prins

ja som sa rozhodovala este medzi tymi drahsimi,ale tak tento bol krasavec veliky a za dobru cenu...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Hena podla mňa to nie je Prins, ale Paphiopedilum Insigne. skús is fotky na nete porovnať, aj ked sú si podobné. A áno, tiež som nad tvojou rastlinou špekulovala pre tú novú rastlinku. Ve d aj ja sa dúfam dočkám. Len počkaj s delením , našla som toto:

• Přesazování: Rostliny je vhodné přesazovat jednou za dva roky, lépe každý rok. Střevičníkovce mají raději menší květináče. Přitom oddělujte jen rostliny, které odpadnou samy. Střevičníkovce nesnášejí trhliny nebo poškození na kořenovém krčku. Nikdy bezdůvodně nepoškozujte pletiva, hnilobné bakterie snadno proniknou i sem. Preventivně je ošetřujte práškem z dřevěného uhlí. Velké rostliny dávají v poměru s malými více květů, pokud možno je tedy nedělte.

A príčinou neuspechu presadzovania Tvojich papúč, z ktorých zostala len jedna , môže byť aj tento dôvod...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Hena podla mňa to nie je Prins, ale Paphiopedilum Insigne. skús is fotky na nete porovnať, aj ked sú si podobné. A áno, tiež som nad tvojou rastlinou špekulovala pre tú novú rastlinku. Ve d aj ja sa dúfam dočkám. Len počkaj s delením , našla som toto:

• Přesazování: Rostliny je vhodné přesazovat jednou za dva roky, lépe každý rok. Střevičníkovce mají raději menší květináče. Přitom oddělujte jen rostliny, které odpadnou samy. Střevičníkovce nesnášejí trhliny nebo poškození na kořenovém krčku. Nikdy bezdůvodně nepoškozujte pletiva, hnilobné bakterie snadno proniknou i sem. Preventivně je ošetřujte práškem z dřevěného uhlí. Velké rostliny dávají v poměru s malými více květů, pokud možno je tedy nedělte.

A príčinou neuspechu presadzovania Tvojich papúč, z ktorých zostala len jedna , môže byť aj tento dôvod...
Beti, po skusenosti s mojou krasnou zygou som si dala pozor, mali pekne korene, vydrzali celkom dlho, aj male kvetinace, pozri v albume. Teraz, ked nieco presadzam, uz nedavam celkom male, lebo rychlo vysychaju, aj miniorchi, ani tato posledna papucka nevyzera velmi bujna, ale uz si ju pohyckam, nesme vyschnut, lebo ma obycajne korene, nie ako phaly, uvidime, ked sa trosku ochladilo...
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Kuknem foto toho druheho papucacika....no ale moji papuckaci zatial len nekvitnu,ale vyhanaju listky..dvoch som kupila tu na Slovensku a jednu mam z nemecka,tej este neviem ci sa dari,lebo ju mam kratko....a teraz mam tohoto krasavca....snad sa mu darit bude...
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

asi nemam zmysel pre detaily ja tam nevidim ani rozdiely len trosku vo farbe,prins sa mi zda byt tmavsi
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No prezrela som net, oba dva vyzerajú dosť rovnako, v češtine ani slovo o Prinsovi. Podla mňa je Prins hybrid odvodený od Insigne, alebo je to len komerčný názov používaný v amerike pre Insigne....ale ved je to jedno, oba sú pekné, len vyhladať niečo o Prins okrem fotiek sa mi nepodarilo. Preto tak uvažujem, ako som napísala.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
No prezrela som net, oba dva vyzerajú dosť rovnako, v češtine ani slovo o Prinsovi. Podla mňa je Prins hybrid odvodený od Insigne, alebo je to len komerčný názov používaný v amerike pre Insigne....ale ved je to jedno, oba sú pekné, len vyhladať niečo o Prins okrem fotiek sa mi nepodarilo. Preto tak uvažujem, ako som napísala.
tu mate vyber, snad sa dohodnete, potom sa pochvalte, ked vam zakvitnu doma, to bude uspech...
http://www.orchidweb.jp/orchidshow/kansai2006/paph.htm
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

podla mna nasho tu ani nemaju, my mame asi daky specialnejsi hybrid nie taky bezny,xixi
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ja to hladanie bud vzdám, alebo skúsim fotečku na české fórum hodiť, možno sa tam niekto špecializuje na pafy a poradí....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
ja to hladanie bud vzdám, alebo skúsim fotečku na české fórum hodiť, možno sa tam niekto špecializuje na pafy a poradí....
je tam taky isty-insigne, len v zltej farbe...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dala som zadanie aj sem, ak by to niekoho zaujímalo, uvidíme, či sa dočkám odpovedi
http://forum.orchidej.net/viewtopic....=1193&start=70
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prišla prvá odpoveď:
http://forum.orchidej.net/viewtopic....p=35125#p35125
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes mi odkvitla posledná orchidea, všetky mi kvitli od konca januára a začiatku februára. Dúfam, že sa vel'mi nevysili a dočkám sa po novom roku nového kvitnutia. Žltá mi síce nahodila z 2 očiek ešte počas kvitnutia, ale rast zastavila, dúfam že sa čoskoro rozhýbe. Na fotke je to rozmazané, takže až ked' podrastie.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ludia, to sú zase zmeny.....zase si zvykať, než sa zorientujem
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

a kym vychytaju vsetky muchy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať