Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Moja aktuálna pýcha. 2 kvietky už odkvitli a jeden sa ešte chystá.
pr 012.jpg  
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

andersenka sú nádhernéééé, Jess - super. No a ja sa idem pochváliť. O tejto mojej naj láske som tu už písala. Bola moja prvá a ešte nestihla oddychovať. Kvitne a kvitne a kvitne. Už by som ju potrebovala presadiť.
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Mypa Pozri príspevok
andersenka sú nádhernéééé, Jess - super. No a ja sa idem pochváliť. O tejto mojej naj láske som tu už písala. Bola moja prvá a ešte nestihla oddychovať. Kvitne a kvitne a kvitne. Už by som ju potrebovala presadiť.

NATALI - KRÁSNA JE!!!
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
neviem čo mi to cymbidko tlačí - či novú pahľuzu, či nebodaj stonku....
cymbidium.jpg  
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

Mypa Pozri príspevok
andersenka sú nádhernéééé, Jess - super. No a ja sa idem pochváliť. O tejto mojej naj láske som tu už písala. Bola moja prvá a ešte nestihla oddychovať. Kvitne a kvitne a kvitne. Už by som ju potrebovala presadiť.
tak to je teda riadny obor ale nadherna je
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

jess Pozri príspevok
Moja aktuálna pýcha. 2 kvietky už odkvitli a jeden sa ešte chystá.
prekrasna keby sme tak byvali v dome a nie v bytovke aby som si aj ja mohla zaobstarat nejaku chladnomilnu
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

andersenka Pozri príspevok
Moje nové prírastky z Nemecka, objednané od Schwertera:


Phal. I-Lan 'Green Pixie'- hybrid




Dtps. Purple Gem 'blue' - primarhybrid





Phal. stobartiana x Phal. bastianii - primarhybrid





Doritis pulcherrima var. champonensis - botanika

krasa krasa krasa
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
neviem čo mi to cymbidko tlačí - či novú pahľuzu, či nebodaj stonku....
Adelka skús jemne prehmatať , ak ucítiš guličky - je to kvet
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

andersenka Pozri príspevok
neviem čo mi to cymbidko tlačí - či novú pahľuzu, či nebodaj stonku....
Ja by som povedala, že ide kvitnúť. Ozaj, koľko si zaplatila poštovné
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Poštovné z Nemecka na Slovensko je 22,50€ -ale boli sme šiesti, tak to vyšlo super. Ja som to objednala a potom to ostatným rozposlala. Takže tak okolo 5-6€ vyšlo poštovné aj s tým rozposlaným každému domov.................
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Dostala som zadara dendrobium, kamoška upratovala obchod s kvetmi. Vraj odkvitla a už pol roka sa nerozobrala, dostala som ju na prevýchovu.
ak sa nenahneváte, nechce sa mi čítať všetkých 14551 príspevkov, len by som sa chcela opýtať, či mám s týmto druhom zaobchádzať tak isto ako s phalou...
Zatiaľ som takú doma nemala....
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

andersenka Pozri príspevok
Poštovné z Nemecka na Slovensko je 22,50€ -ale boli sme šiesti, tak to vyšlo super. Ja som to objednala a potom to ostatným rozposlala. Takže tak okolo 5-6€ vyšlo poštovné aj s tým rozposlaným každému domov.................
Ak by si ešte niekedy objednávala, mysli na mňa
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Mypa Pozri príspevok
Ak by si ešte niekedy objednávala, mysli na mňa
Možno na jar budeme objednávať, sleduj to na FB .o) alebo priebežne sa mi pripomeň.............je tam skutočne z čoho vyberať, neviem či si pozerala tú ich stránku...
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

andersenka Pozri príspevok
Možno na jar budeme objednávať, sleduj to na FB .o) alebo priebežne sa mi pripomeň.............je tam skutočne z čoho vyberať, neviem či si pozerala tú ich stránku...
A kde na FB? Ich stránku veľmi dobre poznám. Kochám sa. Ja zvyknem objednávať z Čiech
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Mypa Pozri príspevok
A kde na FB? Ich stránku veľmi dobre poznám. Kochám sa. Ja zvyknem objednávať z Čiech
Z pokojoviek objednávaš? Lebo pokojovky berú orchidky od Schwertera .....a takto ich mám priamo od neho. A poštovné Ťa koľlko výde? Ja som teraz 2x objednávala a som spokojná .)

Na FB som ti poslala žiadosť o priateľstvo...............
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
AlaNR Pozri príspevok
Dostala som zadara dendrobium, kamoška upratovala obchod s kvetmi. Vraj odkvitla a už pol roka sa nerozobrala, dostala som ju na prevýchovu.
ak sa nenahneváte, nechce sa mi čítať všetkých 14551 príspevkov, len by som sa chcela opýtať, či mám s týmto druhom zaobchádzať tak isto ako s phalou...
Zatiaľ som takú doma nemala....
A aké dendrobium máš - dendrophalu alebo dendrobium nobile? pretože jedna je chladnomilná a druhá teplomilna a stará sa o ňu ako o phaly
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

andersenka Pozri príspevok
Z pokojoviek objednávaš? Lebo pokojovky berú orchidky od Schwertera .....a takto ich mám priamo od neho. A poštovné Ťa koľlko výde? Ja som teraz 2x objednávala a som spokojná .)

Na FB som ti poslala žiadosť o priateľstvo...............
Super Ďakujem. No ja som objednávala už aj s http://bonsaizahrada.shoptet.cz/orchideje-vanda-2/ tam bolo poštovné 300 Kč a keď som objednávala z pokojoviek tak ma vyšlo poštovné 150 Kč ale to som dala poslať do Brna lebo kolega išiel k sestre tam mi ju doviezol
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mypa Pozri príspevok
Ak by si ešte niekedy objednávala, mysli na mňa
závisláááááčka
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zabudla som dnes v noci nobilko a cymbídium na balkóne . Bolo -5°C . Čo myslíte ? Prežijú ????
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

jess Pozri príspevok
závisláááááčka
To mi hovor, už mám zas svoje dni
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať