Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

sisima Pozri príspevok
moja závislosť postúpila... už nenakupujem len pre seba, ale aj pre mamu a svokru...
baumax - 4x phaly po 2-3 E... no nekup to ))
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  PA190065.jpg
Zobrazení: 35
Veľkosť:  47.8 KB
dopĺňam foto výpredajových, tá najväčšia stála 2E, ostatné 3E
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

2009 Pozri príspevok
Dievčence neviete prečo mi nejdú vložiť obrázky do alba?? .Rada by som si tam pridala orchedee čo mi kvitnú hm..

Krásna, psychopsis?

aJ JA IDEM DNES SKúSIť ZOPáR FOTIEK AJ DO ALBA AJ SEM PRIDAť, TAK UVISíM AKO TO PôJDE.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ShakirM Pozri príspevok
dnes mi úplne odkvitla moja ružová orchidka, ale ako som ju včera skúmala tak som zistila, že sa tlačí nová stonka a aj jedno spiace očko sa prebúdza...uvidíme čo z toho bude
To spiace očko môže vstať, ale potom kludne zase zaspať...mne to tak už viackrát spravili a o pár mesiacov z toho vykvitli....teraz mám tiež jednu zyklámenovú, čo kvitne z očka, má celkom velkú novú stonku a ešte aj druhú začala tlačiť, takže vlastne budú kvetu na 3.
A na vianoce nič nekupujem, budem mať byt plný kvitnúcich orchišiek , lebo okrem 3, čo sú pomerne čerstvo presadené a v inej izbe, tak vlastne takmer všetky orchideje idú kvitnúť.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Betina2 Pozri príspevok
Krásna, psychopsis?

aJ JA IDEM DNES SKúSIť ZOPáR FOTIEK AJ DO ALBA AJ SEM PRIDAť, TAK UVISíM AKO TO PôJDE.
Práveže krásny moc nie je. Nebola som v práci mesiac skoro uhynul. Preberal sa strašne dlho. Teda obidva čo mám čiže preberali sa . Tomu druhému ešte asi upratovačka ulomila stonku. Ale vyrašil znova má už pekný puk.

P1020251.jpg  
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Čím začať?

Tak moje posledné kvitnúce úlovky:
Zlava doprava:
1. meninová vyfasovaná fialkavá
2. pistáciové dvojčatá, tie sú také menšie, bud ako midi alebo je to nejaká mešia doriteanopsis, kvitne na rozkonárenej halúzke, z baumaxu za 5 eur, ale boli v kvetináči hned dve rastlinky a obidne s kvetnými stonkami, na tej nerozkvitnutej je jedna už velká stonka a dalšia sa tlačí, pekne som ich rossadila a aj okrasné kvetináče majú rovnaké, ved sú predsa dvojčatá
3. z Ikei som uchmatla hned tri, všetky sa mi páčili (v dalšom príspevku)
- snehobiela dvojstonková
- tmavocyklámenová so svetlým pyskom, taká zamatová
- neskutočne krásna takmer červená zamatová, žiadnu podobnú som nikde inde v takej farbe nevidela
všetky po 4,99.
2011_10_06_1791.jpg  
2011_09_28_1778.jpg  
2011_10_25_1815.jpg  
2011_10_06_1797.jpg  
Otočené 2011_09_28_1777.jpg  

2011_10_06_1790.jpg  
Otočené 2011_10_06_1794.jpg  
1/1
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jéj, vidím, že vkladá fotky nie v poradí, v akom ich sem zakladíám, ale zrejme si robí zoradenie podla abecedy, či čo....

Idú tie z Ikei. Farba je najvernejšia asi na tej prvej fotke, kde sú pokope.
2011_10_07_1801.jpg  
Zmenená veľkosť Otočené 2011_10_07_1799.jpg  
Otočené 2011_10_25_1814.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1846.jpg  
1/1
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Nasleduje červená a biela z Ikei
2011_10_25_1813.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1856.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1864.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1866.jpg  
1/1
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Návštevník (síce nepozvaný, ale nie nevítaný )
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1812 upr..jpg  
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ďalej....moje momentálne už domáce kvitnutie a obývačková džungľa
Tá malá rozvetvená je midi a v skutočnosti je tmašia. Tá velkokvetá cyklámenová vyrástla z očka a má aj novú halúzku a dalšiu tlačí. Okrem nich ešte dokvitá broskynková s ružovým páskavením z očška a tlačí aj novú stonku. A ešte dokvitá aj drobnokvetá doriteanopsis, kde je aj ten križiak. Žlté oncídko aj papučák už dokvitli.
2011_10_06_1786.jpg  
2011_10_06_1788.jpg  
2011_09_28_1780.jpg  
2011_10_25_1810.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Betina2 Pozri príspevok
Nasleduje červená a biela z Ikei
tá červená je fenomenálna......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
myslím že nemusíš mať obavu vyzerá v poho, ja by som ho kludne šmykla preč
ale vezmi ho cely, tak ho vykrut, aby tam na stonke nezostal ani kusok, nove prichadzaju, nevadi
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Betina2 Pozri príspevok
ÁÁÁ, to netreba až tak velmi, pre phaly stačí o nejaké 2-3 stupne aby v miestnosti bolo chladnejšie Ja mám phaly celé leto pritienené na parapete na JV okno, takže je tam v lete docela hic, a navyše sme pod strechou, ale ked sa takto ochladí a stiahnem 1 z 2 radiátorov, tak aby odspodu nemali príliš teplo, tak to pomôže. Ale druhý radiátor nejde stiahnuť, a kvitnú nad oboma A najmä na noc stiahni, a to predsa netreba až tak teplo, ked si pod perinou Nepostrehla som, v ktorej izbe ich máš, ale ked sedíš v obývaku pred telkou, tak kludne si trochu prikúr, večer pred spaním opatrne trošku vyvetraj, vpusti studenší vzuch a potom stiahni úplne na noc radiátor. A poobede, ked sa vrátiš z robory, ho normálne naplno otoč, večer budeš mať pohodičku, a večer zase stiahneš. Daj si na parapet teplomer a sleduj teplotu ked kúriš a ked ráno prídeš do studenšej miestnosti. A možno zvýšiť vzdušnú vlhkosť. Ja pozorujem vždy zaznamenaný vlhší vzduch práve pri nočnom znížení teploty. Čím chladnejšie tým vlhkejšie. U mňa to zaberá, teraz sú jak zdivené, takmer každá bude kvitnúť. píšem o phalách, ostatné kvitnú z iných dôvodov (letnenie...) A skús trošku prihnojiť, s max obsahom draslíka a fosforu, menej dusíka. Mne vyhovuje POKON na orchideje, majú ho aj v Hornbachu, malá zelená flaška so žltým vrchnákom, asi 4 eurá. NPK 5-6-7 tuším, čo je teraz fajn. A na jar, ak chceš aby aj listy rástli, tak zmeníš hnojivo na nejaké s iným pomerom , trebárs 6-5-5 alebo 6-5-4, proste viac dusíka. Ale nie na zeleninu ani zelené domáce rastliny). Niekto aj hnojivo na kaktusy používa, alebo na bromélie. Ja to nemám vyskúšané.
Ked ani to ochladenie nepomôže, vraj treba prestať polievať, poriadne na ňu nakričať a šupnúť ju na pár dní o hlade a smäde do tmy do skrine. Potom vybrať, pekne jej dohovoriť, aj jej nejakú tú vodu a papko dať a na svetlo ju dať a ak je rozumná, tak sa preberie, aby rýchlo využila podmienky Teda aspoň takto to doporučujú niektorí pestovatelia Vraj sa prejaví pud sebazáchovy.
mne sa po 5-6r čo sa s týmito kráskami piplem / mám iba phale/ zapáčilo to čo som spravila minulý rok, že som proste začala kúriť neskôr,/a kvitlo mi ich vtedy vyše 20ks/ nie kôly orchidkám, ale kôly šetreniu na kúrenívždy sme totiž mali doma trenkovú teplotu a to sa pri dnešných cenách za teplo už nedá, tak preto
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

V očakávaní mám 3 hluzy na Iwanagare, strašne im to trvá, ale už sa začínajú povolovať kvetné púzdra na všetkých troch, okrem toho bude dendrophala biela predsa len z tej istej hluzy kvitnúť, kde som minulý týžden nechtiac výhon odlomila, tiež bude dendrophala anna gree hned na dvoch hluzách, z toho na jednej dvoma výhonmi, takže spolu 3 , každým dňom očakávam aj rozvinutie na 1 z troch stoniek na Drobnom oncidiu neviem či shary baby alebo je to oncidium Ornithorhyncjhum, každopádne krásne čokoládovovanilkovo prevonia byt. A takmer všetky phaly rašia na kvet, aj philadelphia midi , dokonca aj broskynková s ružovými pásikmi, čo som ju chcela konečne presadiť, tak aj tá tlačí noé očko.
A čo myslíte? Bude mi aj Berry oda kvitnúť z jednej čerstvej hluzky? dostala som ich ako kejky len na jar, každá pustila po 1 novej hluzke a táto jedna akoby chcela hned zakvitnúť.
Prikladám aj foto odkvitnutého a presadeného papučáka, aj Zygopetalum pekne prirastá, aj rašiace oncídium neviem akej farby, bolo zachránené a tiež nejaká Cambria, čo u mňa skončila po preliatí sa vzmáha. No všetky fotky neviem dať, mám to vo velkom formáte, musím to zmenšovať.
Niečo začalo rásť aj na jednej hluze Nobilka, ale to bude asi zase kejka , inak sa s nimi nič nedeje, a čakám, čo sa stane aj s cymbidiom, je krásne, ale do kvitnutia sa mu zatioal nechce. Celé leto bolo vonku až doteraz, tak som zvedavá. A v malom kvetináčiku je oddelok Cambrie - Wild Cat žltá. (asi Wilsonara). A jej materská rastlina po presadení vyhnala hned 2 stonky. Na jednej síce bude len asi 1 kvet, už sa puk začína farbiť , ale na druhej stonke pevnejšej by ich mohla hádam viacej byť. Aj druhá Cambria - Tahoma Glacier ide kvitnúť (foto), som zvedavá na počet a velkosť kevtov, doma to bude prvý raz. Celé leto boli na balkóne.

No a ešte pre zaujímavosť, nakazila som kvetmi už aj staršieho syna (8), minule sme museli v obchode kúpiť túto mačičku aj s kvietkom, že on si ju bude pestovať . A tie tri ks Phaliek, čo nekvitnú má tiež v izbe, kuk na ten obrovské listy, čo má jedna z nich.
2011_10_25_1830.jpg  
2011_10_25_1831.jpg  
2011_10_25_1832.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1828.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1829.jpg  

Zmenená veľkosť 2011_10_25_1827.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1826.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1839.jpg  
2011_10_25_1825 orez.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1873.jpg  

Zmenená veľkosť 2011_10_25_1838.jpg  
2011_10_25_1837.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1871.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1835.jpg  
1/1
1 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Može mi niekto poradiť, kde a v čom je chyba, keď na Dendrobiu nobile žltnú listy? Každý deň tak 3 až 4? Fotku nemám, možná že sa mi podarí Ďaakujem za radu
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

...a ešte dávnejšie som si pýtala radu, no nik sa neozval...prečo listy na Phale v strede praskaju?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Takže ešte nahadzovanie stoniek....

dnes som sa vybúrila , mám asi 100 nových fotiek, už len to upratať a niekde uložiť.....
pre dnešok finito. čaute
Zmenená veľkosť Otočené 2011_10_25_1822.jpg  
Otočené 2011_10_25_1818.jpg  
2011_10_25_1817.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1819.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_25_1842.jpg  

Zmenená veľkosť 2011_10_07_1802.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_10_07_1804.jpg  
1/1
4 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Zitulda, nenapísala som? Môže to byť nedostatkom draslíka, alebo nejakého stopového prvku, alebo proste len suchým vzduchom. skús pozrieť ja inde, trebárs na forum
http://forum.orchidej.net/viewforum.php?f=63
http://abecedazahrady.dama.cz/Orchid...1/default.aspx

Ak začali žltnúť listy na starej pahluze nobilka, nie je dôvod na paniku. Aj mne to teraz začína, síce nie tak rýchlo, ale len na starých, vraj zvyknú po odkvitnutí niektoré aj úplne zhodiť listy. Nie však na nových hluzách.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

kutrala som na nete a vraj na rozkvitnutie nasadenej Iwanagary si počkám do konca zimy alebo začiatku jari sa teším, že si dáva takto načas, každý den nakúkam na tie púzdra, a čakám, kedy sa otvoria A že oni si pekne v zime pospinkajú a ked sa začnú dni predlžovať, vraj vyhupnú rýchlo von. Máte s tým niekto skúsenosti? Komu už doma kvitla Iwanagara, nech ma nenapínate . A čo s ňou teda teraz? teplota, zálievka.....na schodisko sa ju bojím dať, nech o ňu neprídem, ked už aj nasadila a je teda dosť málo infošiek v slovenčine alebo češtine aj na nete, čo sa dalo, som prešla, ale nejako som nenašla čo treba, že ako catky, ale to úplne rovnaké nie je, pokial viem, tým to tak dlho netrvá a nenapínajú tak dlho.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja musím dostať zákaz vstupu do hobby predajní a kvetinárstiev. Lebo ked som tam, tak neodolám. Dá sa to nejako iečiť? Lebo dneska som výpredajové 3 kusy sebou domú vzala. Krásnu úplne zdravú síce odkvitnutú Cambriu velkosť xxxl, priemer kvetináča asi aj 25 cm, s dvoma odkvitnutými stonkami, musela mať výšku aj metr, takú tigrovanú, čo ešte nemám, skúsim na nete vyhladať fotku, lebo hned vedla bola eštre jedna, ale tá nebola v dobrom stave, ale mala ešte kvety. Za 8 Eur, kvetináč velký tak, že ani jeden okrasňák čo mám doma nie je dosť velký, ved odfotím. Druhá je tiež Cambria za 6 auráčov, tiež leopard, ale iná a menšia, tá ešte trochu kvitne na 1 z 2 ztoniek, už je nafotená a tretiu som vzala Cymbidium, nádherné zdravé, s dokvitajúcimi kvetmi, presne poznám farbu, zelenkavé pekné škvrnité okvetné lístky a purpurový stred, lebo pred 2-3 týždňami som tam nad nimi slintala, ale vtedy boli drahé, dnes za 5,99 Taká vosková. Vzala by som aj dve, dalo sa vzbrať, ale nemám doma miesto, aj tak čakám, že ked sa večer vrátim znovu domov, kufre budem mať aj s kvetmi predo dvermi
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Toto je tá menšia
http://www.cameleonorchidee.nl/index...40&l=en&d=1255

Toto by mala byť tá väčšia
kvetináš som zmerala, má cca 17 cm priemer.
alebo je to táto
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať