Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

henrieta3 Pozri príspevok
Betina, viem, co mas na mysli, tie 1. mam, ale somsa bala, je taka krehka, zdalo sa mi, ze ta sponka to urobi rychlo, ale zase nem miesto, asi to zmenim , tu 2.vecicku poznam, ale nejdem teraz do baumaxu, to vyzeralo, ze ma dobru volu. Lenze pri tycho ukonoch sa moze stonka zlomit, som mala si pockat, ale ta netrpezlivost...
ja police mam, ale nie su na okne, bojim sa teraz, ked je zima, nemam plastove okna, tolko som proti nim bojovala, ale mala som dat aspon sem, kde su orchidky. Kazdy vecer zaryvam okno, rano odkryvam, bojim sa, aby nezamrzli, ked idu do kvetu
bude mi 1x kvitnut aj celkom mala mini, ani neviem, ktora to je, mala som 3

Butka, su nadherne, asi to pisem zle, som tu stale zmatena, odkedy to zmenili...
ta biela je papucka? lebo listy ma ako philadelphia.7. v poradi mam aj ja, uz mi 2x kvitla doma, je krasna, encyclia

Keď chceš odpovedať na príspevok, klikni na CITOVAŤ a potom napíš príspevok
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Keď chceš odpovedať na príspevok, klikni na CITOVAŤ a potom napíš príspevok
ok, uz viem, len mi dnes asi 3x vypadol net,ale snad si to najde...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

[B
henrieta3[/B];1902197]Pisali ste endavno, ze co s tym, ked ide stonka zboku a list zavadzia, zatial som ju otacala, ale uz je dlha, dnes som ju pripla, len dufam, ze sa nezlomi, snad by som ju mala niecom pruznejsim pripnut k palicke?
neviem či si evidovala čo som ti minule napísala, ale máš na tej phale baktériu, tie flaky by som pretrala endiexom.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá prosím odpovedzte mi niektorá , čo pestujete miniphal , viem , že to už tu bolo , ale som sa nezapájala do diskusie , ale dostala som ten úplne malilinký , je krásny , ale bol plný vody , a nemá to žiadnu kôru ,iba niečo zelené -MAM HO PRESADIŤ - ČI ?????poradte mi
Naposledy upravil milka 60 : 25.11.11 at 22:45 Dôvod: oprava
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá prosím odpovedzte mi niektorá , čo pestujete miniphal , viem , že to už tu bolo , ale som sa nezapájala do diskusie , ale dostala som ten úplne malilinký , je krásny , ale bol plný vody , a nemá to žiadnu kôru ,iba niečo zelené -MAM HO PRESADIŤ - ČI ?????poradte mi
Milka určite, ja som mala iba jednu mini a som sa zapovedala že už nikdy, ale predsa, kupila som si mini č.2 presadila do pôvodného kochlíčka aj dierky som porobila a je OK.
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
Milka určite, ja som mala iba jednu mini a som sa zapovedala že už nikdy, ale predsa, kupila som si mini č.2 presadila do pôvodného kochlíčka aj dierky som porobila a je OK.
Ďakujem za rýchlu a užitočnú odpoveď
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Miluška nema problema
0 0
Butka Butka

Butka je offline (nepripojený) Butka

S cymbami mam zatial male skusenosti, tak neviem co to bude/je. Zeby kvetny stvol?Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  cymbo.jpg
Zobrazení: 21
Veľkosť:  35.1 KB
0 0
Butka Butka

Butka je offline (nepripojený) Butka

henrieta3 Pozri príspevok
Butka, su nadherne, asi to pisem zle, som tu stale zmatena, odkedy to zmenili...
ta biela je papucka? lebo listy ma ako philadelphia.7. v poradi mam aj ja, uz mi 2x kvitla doma, je krasna, encyclia
Ahoj, ano, je to papuca, krizenec paph. deperle. Listy su skvrnite, ale take ma viacero papuc.
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá prosím odpovedzte mi niektorá , čo pestujete miniphal , viem , že to už tu bolo , ale som sa nezapájala do diskusie , ale dostala som ten úplne malilinký , je krásny , ale bol plný vody , a nemá to žiadnu kôru ,iba niečo zelené -MAM HO PRESADIŤ - ČI ?????poradte mi
Tiež mám dve mini,boli premočené,presadila som ich a držia sa . Zatiaľ im však rastú stále len korene a listy,aspoň niečo.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Ano, je to ona. a rástla jej tuším aj mladá rastlinka vedla starej....ten harmonikový list je vraj v dôsledku nepravidelnej alebo nesprávnej zálievky, niekedy stačí pri citlivýc rastlinách aj niekolkodňový výkyv v pravidelnosti...a odradilo ma to, že kdesi som dávnejšie čítala, že ked začne jeden harmonikovieť, tak aj dalšie na tej istej hluze, čo vyrastú budú harmonikové....na nových hluzách by sa to už objaviť nemalo...tak neviem, čo je na tom pravdy, ale ja som momentálne finančne vyčerpaná a to bol hlavný dôvod...deti potrebovali iné veci...a paradoz je ten, že tam ozaj mali menšie rastliny za väčší peniaz na stojane, ale tieto boli pri pulte, a mali aj krásnu oranžovú Katku, takú s tým menším vzrastom, ale tá stála dosť, tuším aj 20 eur.
No raz si ho určite zadovážim
Skôr ma štve, že už mám v záchrannej akcii aj poslednú miltoniopsisku sirôtkovú, zase tam bola guča rašeliníka, korene hrozné, mimo rašeliník suché a pri ňom zase hnilé premokrené...už fakt neviem, či som ja niečo zle robila, alebo sú to tzv. jednorazovky. Na tú zálievku som obzvlášť dávala pozor, aj chladnejšie kíáesto som našla, vždz som skúšala špajdlou pred poliatím, a neliala priamo na hluzu. Komu sa s ňou darí, nech nás prosím naučí finty lebo ked budú znovu, tak zase si určite nejakú zadovážim, aj s rizikom, že neprežije.
ja som uz vyskusala vsetky metody zachrany, bud splesniveli, alebo odisli po zasadeni, ked im narastli korene, teraz kazdu novu hned zasadim do kory, len asi 2x som nemusela, mach nepouzivam, ten velmi pije, boli v nom mini, ledva som ich zachranila. Ked je niektora chora, zasadim ju rovno do kory, dlhsi cas nemocim, nepolievam, len striekam zhora, 1 je uz taka pekne, ze sa jej aj listy vyrovnali. Robim to tak preto, lebo aj ked isli korienky na tomperlite, ci co to je, ked som ju presadila do kory, odisla. Skoda, 1 by som odfotila, ale nemam foto predty, teraz je uz krasna, aj ju namacam. ale trvalo to asi 2 mesiace, kym sa vyrovnala. A budem mat aj nove nobilky, konecne sa podarilo presadenie. rozsadenie. Nieco z nich ide, mozno aj kvietky, uvidime...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

rozborova Pozri príspevok
Tiež mám dve mini,boli premočené,presadila som ich a držia sa . Zatiaľ im však rastú stále len korene a listy,aspoň niečo.
ja som sa s jednou piplala 2r ako som ju kúpila tak som povedala, že druhú nikdy, ale asi cca. 2-3 mes. do zadu som si kúpila.tá dvojročná mi ide kvitnúť a na tej druhej som dnes našla, že tlačí stonku.
0 0
vodič vodič

vodič je offline (nepripojený) vodič

Ahojte. Vie mi niekto z vás poradiť,kde by som môhol kúpiť nejakú peknú orchideu? Tie,čo predávajú v obchodných reťazcoch asi nevydržia dlho. A všade majú len biele,alebo fialové. Myslím takú kvetináčovú. Hybridnú. Niečo takéto:
http://www.lukscheiter.cz/foto/BLC_P...rightPearl.jpg

Alebo takéto. Ale na farbe nazáleží.
http://www.kvetyart.sk/files/node_images/513_1368w.jpg

Pomôže mi niekto?
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

vodič Pozri príspevok
Ahojte. Vie mi niekto z vás poradiť,kde by som môhol kúpiť nejakú peknú orchideu? Tie,čo predávajú v obchodných reťazcoch asi nevydržia dlho. A všade majú len biele,alebo fialové. Myslím takú kvetináčovú. Hybridnú. Niečo takéto:
http://www.lukscheiter.cz/foto/BLC_P...rightPearl.jpg

Alebo takéto. Ale na farbe nazáleží.
http://www.kvetyart.sk/files/node_images/513_1368w.jpg

Pomôže mi niekto?
Ja mám všetky z hypermarketov a teším sa im......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Cattleyu aj cymbidium bežne dostať v kvetinárstvach..............
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vodič Pozri príspevok
Ahojte. Vie mi niekto z vás poradiť,kde by som môhol kúpiť nejakú peknú orchideu? Tie,čo predávajú v obchodných reťazcoch asi nevydržia dlho. A všade majú len biele,alebo fialové. Myslím takú kvetináčovú. Hybridnú. Niečo takéto:
http://www.lukscheiter.cz/foto/BLC_P...rightPearl.jpg

Alebo takéto. Ale na farbe nazáleží.
http://www.kvetyart.sk/files/node_images/513_1368w.jpg

Pomôže mi niekto?
baumax
0 0
vodič vodič

vodič je offline (nepripojený) vodič

Ale ja nechcem takú bežnú bielu,alebo fialovú. Ja chcem takú drahú a aby vydržala,lebo lacná asi nevydrží. Kde kúpim takúto ? http://www.kvetyart.sk/files/node_images/513_1368w.jpg

Bežne ju nikde nemajú. Fňuk.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vodič Pozri príspevok
Ale ja nechcem takú bežnú bielu,alebo fialovú. Ja chcem takú drahú a aby vydržala,lebo lacná asi nevydrží. Kde kúpim takúto ? http://www.kvetyart.sk/files/node_images/513_1368w.jpg

Bežne ju nikde nemajú. Fňuk.
aj v baumaxe
0 0
vodič vodič

vodič je offline (nepripojený) vodič

Ďakujem vám pekne za rady. Pôjdem sa teda pozrieť do obch. reťazcov a možno tam niečo pekné objavím. Ďakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

rozborova Pozri príspevok
Tiež mám dve mini,boli premočené,presadila som ich a držia sa . Zatiaľ im však rastú stále len korene a listy,aspoň niečo.
Hned po nakupe som ich presadila, ked som vybrala ten mach, az som sa cudovala, kolko ho tam natlacili. Presadila som do trosku vacsieho, od jogurtov tesco, urobila dierky a do trosku jemnejsej kory, namacam castejsie, ako ostatne, rychlo vyschnu, 1 bude kvitnut po roku, 1 mi odisla, 1 sa este len aklimatizuje...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať