Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Butka Butka

Butka je offline (nepripojený) Butka

Ta zlta je peckova, ale tiez som ju doteraz nikde nevidela.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Butka ja som ju kúpila kvitnúcu ešte v máji, potom som ju po zmrzlánoch vyložila na balkón na parapet okna, na podmisku, v ktorej stála voda. Slnko na nu svietilo asi tak do 9,30-10,00 a potom som tam mala prevesenú bielu plachtu, takže svetla dosť, ale mimo priameho slnka. Poobede oklo 14-15,00 už tam nesvietilo slnko, tak plachta šla preč. Zálievka bola podla teploty, cez prázdniny v horúčavách aj každý druhý deň, avšak nesmela stáť ponorená priamo vo vode. Rosila som minimálne, ked tak len ráno a mimo slnko. Koncom leta s klesajúcou teplotou sa yálievka pomalz obmedyila, ale nikdy som ju nejako neprisušovala, možno len koncom septembra a začiatkom oktobra, čo boli ešte docela vzsoké teplotz a pekne, tak bola vonku permanentne a vtedz som aj docela málo polievala, ale to bol skôr tou teplotou. Ked klesla teplota na menej ako 11-12 st. v noci, tak šla dnu na noc a neskôr aj na deň. Ale to už mal dávno nasadené na kvetz, vlastne ešte počas letnenia vonku jej krásne nové hluzy dozreli a nasadili kvetné púzdra. A zrejme som aj dobré hnojivo a koncentráciu trafila. Lebo som hnojila polovičnou koncentráciou, zato v dvojtýždňových intervaloch. Hnojivo bolo od firmz POKON. Zatial najlepšie, čo som mala na orchidky z bežnej obchodnej siete. Malá flaška, zelená so žltým vrchnákom, pri mojom počte orchidiek vzdržala akurát jednu letnú sezónu od mája do októbra, teraz aj tak nič nehnojím, ale zase ho kúpim, bo niketoré phalz ešte ani nedokvitli na jednej stonke, už tlačia druhú, a ešte sa im chce aj na tej pôvodnej rozkonárovať a mám asi 2 ks, čo budú rovno na 3 súčasne roykvitnuté Pripisujem to tomu hnojivu, lebo phalám sa nič iné nemenilo. Katkz aj Iwanagary sú docela hladné po živinách, takisto aj cymbidiá a zdá sa, že aj nobilká , ale tie posledné radšej častejšie a v menšej koncentrácii. No a možno som v jej prípade natrafila na "dobrý kus".
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Butka Iwany kvitnú na jar resp. koncom zimy, tak ak bude kvitnúť, už by sa asi mala prejaviť. Ak je dobrý substrát a zdravá rastlina s dostatkom hlúz, najmä dozretých, tak už len to hnojivo mi vychádza. Nemali bz bzť vytiahnuté, ale pekne zagulatené ako štíhle súdky. Ja by som ju nejak velmi neprisušovala, snád len trošku chladnejšie o nejké 3-4 st. oproti vykúrenej izbe a samozrejme dlhší interval medzi poliatím. Ja som ju normálne prelievala zvrchu a nechal postáť v tej vode, po 1/2 hodke som zliala, v zime stačí aj kratší čas. Resp. ak je o dosť chladnejšie a nepreschne do 5-6 dní, tak len povrch substrátu rosiť a yospodu ju namáčať na 20 minút, to jej určite na čas postačí. A potom po prenesení späť aj pridávať hnojivo do každej zálievkz v polovičnej alebo 1/3 koncentrácii. Snáď sa zadarí.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Beti dík za vyčerapávajúce info ;-)

Tvoj album mi neukazuje, asi ho maš len pre priateľov a nie verejný
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

no áno, ale dám si ťa ako priateľa
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A našla som foto svojej Iwany zo septembra

http://forum.orchidej.net/download/f...7269&mode=view
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
OK, dík............ale predtym si mala prístupné albumy, nie?
0 0
vodič vodič

vodič je offline (nepripojený) vodič

Ahoj Betina2. Ja som úplný začiatočník,doma mám len jednu fialku,jeden vianočný kaktus a ešte mám také niečo zelené,ale neviem,čo to je. Je to vo vysokej váze celé vo vode. Vyzerá to ako bambus ,alebo také niečo. Ale orchideje ma úplne očarili a páči sa mi tá,ktorú som tu dal. Je nádherná. Vieš o nej niečo viac ? Ako sa volá? Kde by som ju kúpil? Aké podmienky potrebuje? Ja mám okná na východ. A mám dosť studený byt. A aká vysoká bude?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vodič Pozri príspevok
Ahojte. Vie mi niekto z vás poradiť,kde by som môhol kúpiť nejakú peknú orchideu? Tie,čo predávajú v obchodných reťazcoch asi nevydržia dlho. A všade majú len biele,alebo fialové. Myslím takú kvetináčovú. Hybridnú. Niečo takéto:
http://www.lukscheiter.cz/foto/BLC_P...rightPearl.jpg

Alebo takéto. Ale na farbe nazáleží.
http://www.kvetyart.sk/files/node_images/513_1368w.jpg

Pomôže mi niekto?
http://www.ceskestavby.cz/rostliny/cymbidium/
http://rastlinkyudevilky.blog.cz/1104/cattleya-orchidea
0 0
vodič vodič

vodič je offline (nepripojený) vodič

Jééj ďakujem pekne lujza.j A tá fotogaléria je nádherná. Sú to nádherné kvety
0 0
vodič vodič

vodič je offline (nepripojený) vodič

Ďakujem lujza.j Atá fotogaléria je nádherná. Dúfam,že aj mne sa také vydarí
0 0
Butka Butka

Butka je offline (nepripojený) Butka

No bistu, to je riadny kus! Krasna rastlinka. Moja ma vytvorene kvetne puzdra, ale su prazdne. Zatial z toho hysaky radosti nechytam, castokrat mi tie puzdra totiz zaschnu. Musi ma presvedcit aj pucikmi, nie len puzdrami, aby som jej uverila
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina2 Pozri príspevok
tu máš k tej Iwanagare
http://forum.orchidej.net/viewtopic....fc2d&start=100
páči sa mi táto zlatá forma, ale nikde som ju naživo ešte nevidela, ani na nete v ponuke....iba tu u schwertera bola, ale či ju aj majú aktuálne neviem....
http://www.shop.schwerter-orchideenz...deen-1291.html


Pozerala som a má ju schwerter teraz v ponuke................no ja na jar možno budem od neho niečo objednávať .-) už nejaké predbežne vybraté mám...........môžeš sa potom pridať, aspoň bude poštovné lacnejšie. Zvykneme viacerí objednať, rozráta sa poštovné z Nemecka /22,560€/ no a plus poštovné ešte keď sa to jednotlivým ľudom rozposiela......
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte Milovnicky orchidei,

dlhsie som tu nebola..obcas cosi precitam. Idem sa s Vami podelit o radost... prave som v praci poratala orchidky, kt. mi vyhanaju kvetny stol - 13 z 23 Z toho budu dve dvoj-stonkove, dve troj-stonkove a este mi idu kvitnut dve male keiky

Plus doma ide kvitnut cca 10ks Velmi sa tesim. Dokonca mi doma zakvitli dve co som na ne cakala 3 roky

Dakujem vsetkym za cenne rady z fora, vdaka Vam mi orchidky kvitnu pravidelne ( samozrejme aj som o par orchidiek tento rok prisla- sa musim priznat - o 3 Vandy a asi 5 phal a nejaku miltoniu...stale sa ucim

Prajem krasny den a ked budu kvietky popridavam..ratam ze tam vo FEB by mohli veselo kvitnut
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no Jani že si sa ukázala.
Nádherná bilancia, kiež by som sa jedného dňa mohla aj ja niečím takým pochváliť, zatiaľ mi to nehrozí :-(
Tak potom dúfam, že sa s nami podelíš s kvitnúcimi orchidkami........
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Dievcata, ved sa popriatelme, aby sme mohli popozerat albumy, ja to nesledujem, uz davno, s kym som, ale s kazdou sa spriatelim, kto bude chciet, pekny vecer
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Babky , idú mi kvitnúť pleionky , sa teším....
Adelka ja viem , že to nie je dobrá fotka , ale????
pleionka Barcena 009.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Babky , idú mi kvitnúť pleionky , sa teším....
Adelka ja viem , že to nie je dobrá fotka , ale????
no super Milka.........ja som moju dala oddychovať.............. nekvitnú nejako neskoro?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
Pozerala som a má ju schwerter teraz v ponuke................no ja na jar možno budem od neho niečo objednávať .-) už nejaké predbežne vybraté mám...........môžeš sa potom pridať, aspoň bude poštovné lacnejšie. Zvykneme viacerí objednať, rozráta sa poštovné z Nemecka /22,560€/ no a plus poštovné ešte keď sa to jednotlivým ľudom rozposiela......
Jasné, že sa pridám, tak ma potom prosím upozorni, ked to bude aktuálne. A v BA si ich môžme aj osobne odovzdať (teda ak by ste to do BA objednávali) Tiež mi niektoré od nich mútia hlavu a sa mi vemi páčia.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

henrieta3 Pozri príspevok
Dievcata, ved sa popriatelme, aby sme mohli popozerat albumy, ja to nesledujem, uz davno, s kym som, ale s kazdou sa spriatelim, kto bude chciet, pekny vecer
Ja už som nastavila svoje albumy tu na porade prístupné pre každého registrovaného člena Tak sa môžete popozerať, ešte asi k fotkám doplním, ktoré už nie sú a musím aj nové fotky podplňať, len keby bolo na to viacej času
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať