Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
je to nadherna farba, konecne som nasla nieco kvitnuce, nemas ju na palicke? vyrazaju mi velmi divoke stonky, prisla som sa pozriet, ako podopierate, to robi ten kr. hnoj, tak dlho mi nekvitli, ze si uz ani nepamatam, ako som ich podopierala, teda na kupovanych som to vedela upravit, ale philadelphia uz dlho rastie, chcela som ju nechat tak, ale asi musim pohladat dlhsiu palicku, uz niekolko mesiacov a stale len rastie rozkonaruje sa, uz sa velmi tesim, snad ju zase cica nezhodi...
Heni nemám ju na paličke, nechala som ju tak na "prírodno", mne sa to páči tak
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Tak, vcera som hladala dlhsiu palicku, mozno tusite, co sa dnes rano stalo, palicku som tam vopchala v poriadku, ale nasla som takeho ruzoveho motylika, tak som ju chcela pripravit na kvitnutie a samozrejme, zlomila som ju. A tolko pismeniek, ze ju necham ako sama narastie, dievcata, nemozem ani nikomu vynadat, minule ju zlomila cica, dnes ja. Urobila som nejake opatrenia, ale pochybujem, ze to bude fungovat.Urobila som taku tenku triesku a napichla ju do oboch casi, skusila som to spojit a oblepit paskou, ale pravdupovediac, tak sa mi triasli ruky, ze som to asi aj posunula. Ale to je zato, ze ich stale babrem, uz s tym neurobim nic, mozem cakat dalsi rok. Nechcela som vam pokazit tento den, ale je to len pre poucenie, treba ich nechat tak, ako si same vyberu, trosku len podopriet, ak to ide, tie stonky su take jemne...
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja sa dnes vytešujem. Kolegyni som keiku doniesla. V jednom črepníku mám 3 keiky na 3 stonkách. Teším sa akoby som sebe tú keiku doniesla.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Tak, vcera som hladala dlhsiu palicku, mozno tusite, co sa dnes rano stalo, palicku som tam vopchala v poriadku, ale nasla som takeho ruzoveho motylika, tak som ju chcela pripravit na kvitnutie a samozrejme, zlomila som ju. A tolko pismeniek, ze ju necham ako sama narastie, dievcata, nemozem ani nikomu vynadat, minule ju zlomila cica, dnes ja. Urobila som nejake opatrenia, ale pochybujem, ze to bude fungovat.Urobila som taku tenku triesku a napichla ju do oboch casi, skusila som to spojit a oblepit paskou, ale pravdupovediac, tak sa mi triasli ruky, ze som to asi aj posunula. Ale to je zato, ze ich stale babrem, uz s tym neurobim nic, mozem cakat dalsi rok. Nechcela som vam pokazit tento den, ale je to len pre poucenie, treba ich nechat tak, ako si same vyberu, trosku len podopriet, ak to ide, tie stonky su take jemne...
No "šikovnica" si xi xi xi............to človeka nepoteší vôbec...............mala by si si nejakú mikulášsku radosť urobiť v podobe orchidky..........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Luna Pozri príspevok
Ja sa dnes vytešujem. Kolegyni som keiku doniesla. V jednom črepníku mám 3 keiky na 3 stonkách. Teším sa akoby som sebe tú keiku doniesla.
Ja mam na jednej midi 4 keiky,už aj korienky rastú, dve z nich dokonca stonky ženú (keď bude viac času pridám aj foto). Rastú mi už cca rok aj 3 mesiace, ale dostala som radu, že nechať ich aj 2 roky na rastlinke kým spevneju na prežitie.............
Apropo keiku faleňáka si spomínala, alebo?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Moje Pleione Barcena
pleione Barcena 009.jpg  
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Milka je úžasnááá !!!!
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
na mojom cymbidku už začínajú puky zboku "pukať" tak háááádam vykvitne................ som mu dnes trošky vody dopriala, však cca mesiac nepilo...............a aj nobilku, kingianu a stardustu som čistej vody po 2 mesiacoch dopriala :-)
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka máš tiež Barcenu?, innáč - ĎAKUJEM , teším sa
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ufff, Milka ani neviem presne akú mam. To som objednávala zo sieberz.sk
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
No "šikovnica" si xi xi xi............to človeka nepoteší vôbec...............mala by si si nejakú mikulášsku radosť urobiť v podobe orchidky..........
ani nemam naladu, idem si ju aspon odfotit, kym nezvadne, taka velka uz nebude
smajlik1.jpg  
0 0
Butka Butka

Butka je offline (nepripojený) Butka

ninula.k Pozri príspevok
Dobrý deň doma mám dendrobium nobile, chcela by som sa spýtať čo zo stonkou ktorá už odkvitla má sa nechať tak alebo ostrihnúť?
Dendrobium nobile nekvitne na stonkach. Dostupne dendra kvitnuce zo stoniek su dend. phalaenopsis a dendr. kingianum. Prve je teplomlne, druhe chladnomilne. Obrazok by nebol?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Kúpila som hnojivo "kristalon - kvet a plod" - dúfam, že nejaké to kveteníčko podporí..........
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tak moje cymbidko je už definitívne pochované...

ako útechu mám krásne kvitnutie Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  PC040087.jpg
Zobrazení: 12
Veľkosť:  18.2 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  PC040092.jpg
Zobrazení: 12
Veľkosť:  48.8 KBje vysoká a kvety sú naozaj veľké
a veľa veľa nových kvetných stoniek aj na phalách, ktoré 2-3 roky spali, takže aspoň nejaká radosť
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
kvitnutie - krásne....
cymbidka - škoda :-( mne sa v robote chystá, asi zo 13 pukov má :-)

No a čím hnojíš keď sa Ti prebrali????
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mala som hnojivo Pokon, ale to mi prišlo slabé, aj ten pomer bol nižší ako u iných hnojív, vždy keď sa objaví niečo nové, tak vyskúšam, ale potom sa stále vraciam ku klasike Agro orchidea. nijako špeciálne som ich nehnojila, asi si už zvykli a "zžili sa" s novými podmienkami (policky v okne na SZ až S strane).
a veľmi ma teší, že aj tie moje "výpredajové zdochlinky" sa preberajú k životu a púšťajú nové korene aj stonky... už sa neviem dočkať, kedy budem môcť pridať nové fotky
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no ja som zhaňala hnojivo zn. Pokon na orchideje - márme :-(
Dnes som ten kristalom kvet a plod kúpila, češky ho spomínajú..........tak vyskúšam.............

A používam aj lignohumát.................ale temperovane orchidky iba čistou vodou počas zimy prelievam

A nemaju teraz málo svetla na poličke na SZ a S strane?
Ja mam poličku na JV strane a mám pocit, že by aj ešte viac svetla zniesli....
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
http://www.orchidgarden.sk/produkty/hnojivAdelka toto hnojivo vraj dostať zatiaľ iba v Žiline, hovorili o ňom na inom fore , ale pozri na tie hodnoty . napíš ak niečo zistíš , mala by som záujem
a Bracenou ti môžem pomôcť
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

asi nemajú, obývačku mám presvetlenú veľkými fr. oknami z 2 strán, JZ a SZ až S, Pokon som kúpila tuším v Baumaxe alebo Hornbachu
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Zaujímavé, u mňa to bolo naopak, po Agre sa nedialo dlho vôbec nič, akurát len listy dorastali. Po jednej sezóne s Pokonom rastú ako divé a až na 1 ks staršej Phale, jednej miniphale a niekolko úplne mladých sa všetky chystajú kvitnúť - phaly klasika aj midi, dendrophaly, všetky cambrie aj drobnokveté oncidium. Nechystá sa žlté Oncidium, ale to kvitlo v septembri a potom tie výpredajové kúsky. A chválim sa, donútila som všetkých 5 rastlín nobieliek ponasádzať, z niektorých je už jasné, že kvety budú ! Ešte je nerozhodné cymbidium a papučák zatial len novú hluzu tlačí. Zygo má tiež ešte načas....
Ked som to spočítala v celom byte, tak z cca 45 rastlín ide nanovo kvitnúť alebo už práve po domácky kvitne 17 kusov. Nerátam tie, čo ešte z obchodu dokvitajú....takže ja na Pokon nedám dopustiť
Práve dnes som ho kúpila v Horbachu za 3,19 Eur za 250 ml, pričom riedenie je 5 ml na 1 liter vody raz za 2 týždne. Zloženie NPK 5-6-7 a kopec stopových prvkov a minerálov v chelatovanej forme.
Moje orchiše mali od ukončenia septembra diétu, boli len na vode, niektoré aj o suchu a chlade, teakže sa zajtra do toho idem znovu postupne pustiť. Miinimálne tým s už nabehnutými stonkami doprajem papko Nech sa pekne bohato vyfarbia a zosilnejú.
No a tento týždeň aj nafotím....lebo už aj očakávaná Tahoma glacier sa tromi kvetmi z 5 otvorila, aj Anna Green na oboch stonkách...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať