Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

zeny, dakujem vam zatial za radu a budem priebezne informovat, ako sme dopadli, ale normalne sa toho boji, ze je to v prdeli - pardon za vyraz ale jednoducho som nahnevana sama na seba, ze som sa neinformovala skor... diki este raz
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ešte nad ňou nelám palicu, aj nám sa v začiatkoch "pošťastilo" a ideme ďalej....
0 0
lenkasemancova lenkasemancova

lenkasemancova je offline (nepripojený) lenkasemancova

Dobrý večer, chcem radu, da sa nejako urychlit, aby keik po oddeleni rychlejsie rastol?
Mám jednu phalu, ktora mi uz dala osem keikov, ale ako som ich posadila tak su uz dost dlho.
Uz aj dalsie dve orchideiky mi pustaju nove rastlinky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

prečo zakladáš tému ked je tu s touto tématikou mega téma? http://www.porada.sk/t71605-p376-pes...ml#post1916431
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Betina2 Pozri príspevok
Ďakujem. Podám priebežne hlásenie Jednolisté nemám. Takže bud Iwana (tá v modrom na 90%) alebo Katka dvojlistá (tá v bielom možno) istotu budem mať, až ked sa rozkvitnú....
Bety na tej jednej máš 2 kvetné puzdra gratulujem!!!!!!
0 0
lenkasemancova lenkasemancova

lenkasemancova je offline (nepripojený) lenkasemancova

ja som tu nova a nevedela som ako to tu presne funguje, tak sorry
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lenkasemancova Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem radu, da sa nejako urychlit, aby keik po oddeleni rychlejsie rastol?
Mám jednu phalu, ktora mi uz dala osem keikov, ale ako som ich posadila tak su uz dost dlho.
Uz aj dalsie dve orchideiky mi pustaju nove rastlinky.
myslím, že nie, tiež mám zopár kúskov oddelených-zasadených, rastú pomaly. jedna mi teraz ide kvitnúť,ale tá je oddelená už niekoľko rokov.
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

Ahojte, este sa chcem spytat, ked zasadim tu moju nepodarenu orchiu, mam ju aj nejako hnojit? vy ako casto hnojite? a ako casto polievate a akym sposobom?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
po zasadení určite aspoň mesiac - dva nehnoj. Môžeš radšej dať lignohumátový roztok - zriediť na farbu slabého čaju, podporuje vitalitu a rast rastlinky........

Polievanie máš individuálne, podľa toho kde ich máš, ako rýchlo preschýnajú..........takže 1x za týždeň - dva......musíš si to ustriehnuť sama. Ja dám špajlu do kochlíka a keď ju suchá, tak vtedy prelejem vodou
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

tak uz sa mi ju podarilo uspesne zasadit do substratu, uz len cakat co bude dalej
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

andersenka mam s tym lignohumatovym roztokom orgiu postriekat alebo preliat cez korene?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zo začiatku radšej iba prelievaj. Ale teraz po zasadení nie, tak o 3-4 dni ju iba ros zvrchu........až tak po týždni - dvoch ju prelej opatrne !!!
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

je toto dobry substrat?
P1010111.jpg  
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

podľa mňa je toto najlepší substrát, ktorý je na trhu, držím palce, ja nemám veľmi dobrú skúsenosti so zachraňovaním, tak nech sa ti darí
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

lbebjak ja jej tiez nedavam velku sncu, ale sak skusim co to spravi
0 0
Butka Butka

Butka je offline (nepripojený) Butka

Znovu ideme kvitnut Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  ludisia.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  21.1 KB
1 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

velmi krasna... vo vnutri zavidim
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Butka Pozri príspevok
Znovu ideme kvitnut Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  ludisia.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  21.1 KB
jéééj ved aj moja ludisia ide takto isto kvitnuť,tak sa teším lebo phalam sa nejak nechce,
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
jéééj ved aj moja ludisia ide takto isto kvitnuť,tak sa teším lebo phalam sa nejak nechce,
ja som im spravila trošku studený odchov a možno aj 25ks bude kvitnúť
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ved moje maju tiež studeny odchov,teda jedny v teple druhé v chlade a nič,len jedna čo je pri radiátore,na slnku ide kvitnuť,ale niektoým odhnivaju srdiečka,neviem z čoho z premokrenia to nebude lebo nebyvaju premočené
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať