Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

slavulka7 Pozri príspevok
presne tak, namiesto kvetu su tam listky a su 3, no korene nema žiadne. a rastlina ako taka, ma tak akurat vzdušne korene, ale v zemi žiadne. tak mam ju odstrihnuť a dať do vody? Pomôže to?
koľko je tých vzdušných koreňov? dali by sa použiť, všetko staré zhnité by si odstránila a ako korene by si použila tie vzdušné, len by si to asi musela zasadit do menšieho kochla. nedá sa ti dať foto?

ak chceš tak novú rastlinku aj s tou stonkou odstrihni a daj do vázy, či to pomôže? no moc na výber nemáš, tak možno hej
2 0
lenkasemancova lenkasemancova

lenkasemancova je offline (nepripojený) lenkasemancova

Potrebujem radu, na orchidei mam zlto-hnedy okraj listu a posuva sa to cim dalej viacej k stredu, mam to odstrihnut, ci mi uz vykape uplne? Cim to je?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lenkasemancova Pozri príspevok
Potrebujem radu, na orchidei mam zlto-hnedy okraj listu a posuva sa to cim dalej viacej k stredu, mam to odstrihnut, ci mi uz vykape uplne? Cim to je?
nebol list opretý o sklo okna teraz v zime? na to pozor. ak má dosť listov odstráň, alebo skús odstrihnúť a rez zatrieť endiexom, alebo škoricou.
3 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

lujza.j Pozri príspevok
ja mám teraz jednu takú, že tri listy a žiadny koreň, prečo korene odišli netuším.potrebovala presadiť tak som ju išla presadiť nakoniec išla do toho istého kochla pretože som zo stredu musela nejaké korene odstrániť, ale ďalej sa nič nedialo žiadne korene nerástli ani v kochly ani vonku, skôr odchádzali a tak odišli všetky keďže to v sáčku ani na keramzite neviem raz som odkukala tuším od Milky 60 totona spodku fľaše je voda
Ahoj, chcem sa opytat, ci sa s tou orchiou aj nieco stalo? vyhnala korene? Pretoze ja mam rovnaky problem. Pred 2 tyzdnami som presadila phalu do substratu, a nemala ziadne korene, nakolko ich mala vsetky odhnite. Po vyse tyzdni som ju preliala lignohumatovym roztokom, ale stale sa s nou nic nedeje. Prave naopak, scvrkavaju sa jej listy. Tak uz neviem, ci este ozije, alebo ju uz mam vyhodit. Mam ju skusit dat do tej flase?
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

ahojte, chcem sa este opytat, kupila som si tycinkove hnojivo na orchidee, ale vobec neviem ci to je dobre, ma s tym niekto skusenosti? A ked mam v kvetinaci tu tycinku, mozem aj orchiu polievat lignohumatom alebo iba jedno z toho? diki za odpoved
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

silvinka77 Pozri príspevok
ahojte, chcem sa este opytat, kupila som si tycinkove hnojivo na orchidee, ale vobec neviem ci to je dobre, ma s tym niekto skusenosti? A ked mam v kvetinaci tu tycinku, mozem aj orchiu polievat lignohumatom alebo iba jedno z toho? diki za odpoved
nepoužívam, tyčinka sa neuvoľňuje rovnomerne, takže môže popáliť korene.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

silvinka77 Pozri príspevok
Ahoj, chcem sa opytat, ci sa s tou orchiou aj nieco stalo? vyhnala korene? Pretoze ja mam rovnaky problem. Pred 2 tyzdnami som presadila phalu do substratu, a nemala ziadne korene, nakolko ich mala vsetky odhnite. Po vyse tyzdni som ju preliala lignohumatovym roztokom, ale stale sa s nou nic nedeje. Prave naopak, scvrkavaju sa jej listy. Tak uz neviem, ci este ozije, alebo ju uz mam vyhodit. Mam ju skusit dat do tej flase?
korene vyhnala, ale trvalo to niekoľko mesiacov až nato že ich vyhnala smerom do hora-vzdušné a ani jeden som nemohla strčiť do kôry, takže v kôre iba taký pahýľ mám zasadený a v raste nepokračuje. ja už nezachraňujem už ma to nebaví, pipleš sa s tým roky kým opäť zakvitne, ale každá sme iná radšej idem a za 5e v ikei kúpim druhú. alebo niekde za 3e odkvitnutú.
nepoužívam tak neviem, ale sú tu kočky čo používajú tak počkaj na ne.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

silvinka77 Pozri príspevok
Ahoj, chcem sa opytat, ci sa s tou orchiou aj nieco stalo? vyhnala korene? Pretoze ja mam rovnaky problem. Pred 2 tyzdnami som presadila phalu do substratu, a nemala ziadne korene, nakolko ich mala vsetky odhnite. Po vyse tyzdni som ju preliala lignohumatovym roztokom, ale stale sa s nou nic nedeje. Prave naopak, scvrkavaju sa jej listy. Tak uz neviem, ci este ozije, alebo ju uz mam vyhodit. Mam ju skusit dat do tej flase?
Nechaj ju tak a bud trpezliva, na 1 sa mi podarilo aj vyrovnt listy, ale trvalo to cele leto. Nemala ani 1 koren, len 3 celkomscvrknute listy, zasadila som ju do kory, po case len preliala, asi mesiac nepolievala, len som postriekala tu koru. Listy su pekne vyrovnane, velmi mi na nej zalezalo, lebo som ju kupila mojej mame, taku obrovsku, asi metrovu a jej sa ju podarilo skoro zahubit. Zatial sa nic nove nedeje, ma uz vela korenov, uvidime, listy este nenarastli, ale korene su pevne. Tak ju nepolievaj, len obcas postriekaj tu koru, o mesiac uvidis, ci sa nieco podari. Este som aj podoprela listy zo spodu tou bielou penou, aby sa nedotykali kvetinaca, to robim aj na inych, ked sa dotykaju, potom tak aj zostanu, pekne sa postavia, drzim palce...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Nechaj ju tak a bud trpezliva, na 1 sa mi podarilo aj vyrovnt listy, ale trvalo to cele leto. Nemala ani 1 koren, len 3 celkomscvrknute listy, zasadila som ju do kory, po case len preliala, asi mesiac nepolievala, len som postriekala tu koru. Listy su pekne vyrovnane, velmi mi na nej zalezalo, lebo som ju kupila mojej mame, taku obrovsku, asi metrovu a jej sa ju podarilo skoro zahubit. Zatial sa nic nove nedeje, ma uz vela korenov, uvidime, listy este nenarastli, ale korene su pevne. Tak ju nepolievaj, len obcas postriekaj tu koru, o mesiac uvidis, ci sa nieco podari. Este som aj podoprela listy zo spodu tou bielou penou, aby sa nedotykali kvetinaca, to robim aj na inych, ked sa dotykaju, potom tak aj zostanu, pekne sa postavia, drzim palce...
Mam tu este 1, ale s tou asi nic nebude, dcere sa podarilo ju poliat do srdiecka, vsetky listy opadali, srdce zhnilo, len som ho zasypala skoricou, ale ma pekne korene. Je zasadena, nepolejem ju, uvidime, ci z nej nieco vnutri zostalo, skoda, tiez bola pekna biela.
0 0
silvinka77 silvinka77

silvinka77 je offline (nepripojený) silvinka77

dakujem za rady... nebudem si ju vobec vsimat, akurat, ze mne je jej tak hrozne luto
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mne x rokoch zakvitla oddelený keika mala mať tri kvety, zostal len jeden...
Snímka2031.jpg  
Snímka2032.jpg  
1/1
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Lujzi - na keiku dobré -nie , počkaj na jar určite ich /kvetov/ , bude viac
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Miluška po cca. 3r poteší aj ten jeden čo zostaltiež som sa dnes tak zamyslela, že na jar bude viac kvetov lebo mám zopár takých čo hodia iba dva kvety, len mám jednu ktorá by mohla mať aj 10kvetov, tak je to si indi-vindi sú to mrchy nevyspytateľné .....
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Všetkým priateľom i návštevníkom tejto našej obľúbenej stránky prajem veselý silvestrovský deň a šťastný Nový rok
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Št'astné a veselé ukončenie starého roku. Nový nech Vám začne plynút' ako čistá voda zo studničky,plná zdravia, lásky, pokoja a nech Vám jej prameň nikdy nevyschne. Prajem veselého Silvestra.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Phala a dendrophalka v práci si takto kvitnú:

1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

krasne
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

to ma podrž, to si bola aj v nedeľu 1.1. v práci? Ale oplatilo sa, sú krásne, pohľadenie na duši do nového roku.
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Prajem všetkým bohatý rok na pestovateľské úspechy, ale i zdravie a pohodu do tohto roku.
Niečo sa aj mne prebúdza, ale nestíham fotiť, tak foto až neskôr.
0 0
pingui pingui

pingui je offline (nepripojený) pingui

tá orchidea je veľmi pekná, ešte som doteraz nevidela tak husto rozkvitnutú orchideu, ja mám 3 orchideje doma na parapete,jedna z nich už dávno nekvitla ale dalším dvom sa vlmi pekne darí.
Tiež som odstrihla stonku po odkvitnutí a narástla nová, ktorá bude kvitnúť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať