Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

Kde sa presne odstrihne cast stonky po odkvitnuti orchideii?
Striha sa este ked je stonka zelena alebo az ked bude vysusena?
Dakujem.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

objednal si uz niekto odtial??
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Zdenka175 Pozri príspevok
Tak dnes mi krstná hovorila, že jedna z ich rodiny si kúpila orchidku v Baumaxe. A keď ju doma poliali, tak pískala.Tak volali do Baumaxu a oni priznali, že sa im rozmnožili pavúky Tarantuly v orchidkach. Tak prijímali aj kvety späť. No neviem kedy to presne bolo. U nás je najbližší Baumax v Žiline .
tento príbeh už obehol celý svet ako pavúky na palme... tak toto je asi jeho inovácia
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

tieto kvetináčiky som videla aj ja, ale neviem, či bude mať orchidejka dosť svetla cez tú farebnú stenu
0 0
zuzika34 zuzika34

zuzika34 je offline (nepripojený) zuzika34

ahojte, mam jednu orchideu v sacku, nema listy len par malych korienkov, ale asi sa jej nedari, je stale nejaka sucha, neviem ci rosit alebo nie lebo kazdy pise inak.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ahojte, prosím vás čo mám robiť, mama dostala k osemdesiatinám od vnučky krásnu orchideu. Ja som sa tam dostala po viac ako týždni a mama ten kochlík postavila do hlbšej misky a poctivo tam dolievala vodu, takže orchidea sa máča už asi 10 dní. Rýchlo som ju vyložila a nechala odtiecť, horšie je že má čierny plastový kochlík a nebudú sa dať skontrolovať korene. Je skutočne nádherná, kvitne na dvoch stonkách a má plno krásnych listov. Poraďte čo robiť?
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Maruška54 Pozri príspevok
Ahojte, prosím vás čo mám robiť, mama dostala k osemdesiatinám od vnučky krásnu orchideu. Ja som sa tam dostala po viac ako týždni a mama ten kochlík postavila do hlbšej misky a poctivo tam dolievala vodu, takže orchidea sa máča už asi 10 dní. Rýchlo som ju vyložila a nechala odtiecť, horšie je že má čierny plastový kochlík a nebudú sa dať skontrolovať korene. Je skutočne nádherná, kvitne na dvoch stonkách a má plno krásnych listov. Poraďte čo robiť?
ja by som ju vybrala z toho čierneho a nechala preschnúť korene a zasadila nanovo do priesvitného kvetináča, do substrátu tiež preschnutého a aspoň dva týždne nepolievať lebo je isto preslopaná tak uvidíš či korene utrpeli, i keď ešte sa to na nich nemuselo odraziť
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ak bola zasadená v tmavo kvetináči, môže ísť o zemnú orchideu a tie netreba pestovať v priesvitnom kvetináči. Ak sa dá, tak prilož foto, aby sme vedeli, aký je to druh.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

veronika13 Pozri príspevok
ja by som ju vybrala z toho čierneho a nechala preschnúť korene a zasadila nanovo do priesvitného kvetináča, do substrátu tiež preschnutého a aspoň dva týždne nepolievať lebo je isto preslopaná tak uvidíš či korene utrpeli, i keď ešte sa to na nich nemuselo odraziť
veva.. Pozri príspevok
Ak bola zasadená v tmavo kvetináči, môže ísť o zemnú orchideu a tie netreba pestovať v priesvitnom kvetináči. Ak sa dá, tak prilož foto, aby sme vedeli, aký je to druh.
Ďakujem vám, ja sa tam dostanem až za týždeň, mame som prikázala ju nepolievať, vysvetlila som jej čo je srdiečko a ako mu môže ublížiť, určite viem že je to druh phaly a kupovaná bola vo veľkosklade v Rakúsku.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

iriska Pozri príspevok
tieto kvetináčiky som videla aj ja, ale neviem, či bude mať orchidejka dosť svetla cez tú farebnú stenu
No a myslíš , že v keramických má viac svetla?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

bellota30 Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď...malý kvetináč a vytŕčajúce korene-je to dostatočný dôvod?))
je to dostačujúci dôvod, ale na presádzanie až po odkvitnutí, takže radšej počkaj kým odkvitne
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Zdenka175 Pozri príspevok
No a myslíš , že v keramických má viac svetla?
v živote by som orchideu nedala do keramického kvetináča
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

AndreaN Pozri príspevok
Kde sa presne odstrihne cast stonky po odkvitnuti orchideii?
Striha sa este ked je stonka zelena alebo az ked bude vysusena?
Dakujem.
odstrihni len tú časť, na ktorej boli kvety a odkvitli, aj keby to malo byť nad 5 očkom, strihaj hneď, netreba ju nechať zoschnúť, skôr začne kvitnúť nanovo
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzika34 Pozri príspevok
ahojte, mam jednu orchideu v sacku, nema listy len par malych korienkov, ale asi sa jej nedari, je stale nejaka sucha, neviem ci rosit alebo nie lebo kazdy pise inak.
nerosiť, aké veľké sú tie korienky? Až pokiaľ nebude vhodná na zasadenie, nerob s ňou nič, len jej občas vyvetraj, daj dolu sáčik a nechaj ju tak, rosiť začni až po zasadení
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

iriska Pozri príspevok
v živote by som orchideu nedala do keramického kvetináča
No u nás v obchode predávajú keramické s vyvyšením vnútrom a potom plastové.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Maruška54 Pozri príspevok
Ahojte, prosím vás čo mám robiť, mama dostala k osemdesiatinám od vnučky krásnu orchideu. Ja som sa tam dostala po viac ako týždni a mama ten kochlík postavila do hlbšej misky a poctivo tam dolievala vodu, takže orchidea sa máča už asi 10 dní. Rýchlo som ju vyložila a nechala odtiecť, horšie je že má čierny plastový kochlík a nebudú sa dať skontrolovať korene. Je skutočne nádherná, kvitne na dvoch stonkách a má plno krásnych listov. Poraďte čo robiť?
nemusíš ju vyťahovať a kontrolovať, hlavne teraz keď kvitne, za týždeň sa jej nestalo nič, len ju teraz dlhší čas nepolievaj, aspoň dva týždne, vôbec nevadí, že je v tmavom črepníku, svetlo potrebujú hlavne vzdušné korienky, čo sa týka tej kontroly, tú si nechaj až na potom, ak by sa Ti zdalo, že sa niečo deje z listami, alebo podobne, inak je zbytočné ju vyťahovať
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
iriska Pozri príspevok
v živote by som orchideu nedala do keramického kvetináča
ja mam dve orchidky polozene do keramickeho crepnicka a strasne moc sa tym korenom dari, velmi sa rozrastaju korene, listy mi rastu. staci vzdusnym korenom svetlo.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

sayly Pozri príspevok
nemusíš ju vyťahovať a kontrolovať, hlavne teraz keď kvitne, za týždeň sa jej nestalo nič, len ju teraz dlhší čas nepolievaj, aspoň dva týždne, vôbec nevadí, že je v tmavom črepníku, svetlo potrebujú hlavne vzdušné korienky, čo sa týka tej kontroly, tú si nechaj až na potom, ak by sa Ti zdalo, že sa niečo deje z listami, alebo podobne, inak je zbytočné ju vyťahovať
Ďakujem veľmi pekne, ja keď som to zbadala bolo mi do plaču...bolo nás na oslave celkom 18, varili sme guláš na dvore, vypekali osúchy, orechovníky a štrúdle, nikto sme mamu neupozornili ako sa má o orchidku starať tak by mi to bolo ľúto keby tak vydarenú oslavu pokazilo poškodenie orchidky.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Dnes som si všimla, že na orchidejke, ktorú mám v sáčku, rastie nový list a zrejme sa tlačí aj prvý koreň. Teda dúfam, že je to koreň a nie stonka. Viem, že budem musieť ešte dlho čakať, kým ju budem môcť zasadiť, ale tento malý úspech mi poriadne pozdvihol náladu
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

lenus Pozri príspevok
Dnes som si všimla, že na orchidejke, ktorú mám v sáčku, rastie nový list a zrejme sa tlačí aj prvý koreň. Teda dúfam, že je to koreň a nie stonka. Viem, že budem musieť ešte dlho čakať, kým ju budem môcť zasadiť, ale tento malý úspech mi poriadne pozdvihol náladu
aspoň vieš, že si na dobrej ceste k jej zachráneniu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať