Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
unico unico

unico je offline (nepripojený) unico

Dobry den mila Betina2,
zaujala ma orchidejka Habenaria a tu na porade som nahodou "natrafila" na Vasu otazku,ci by niekto nemal zaujem o H.medusa. Bolo to davnejsie-na jar minuly rok,preto ak sa nenahnevate,chcem sa spytat,ci tuto rastlinku pestujete a nemate nahodou hluzku na predaj,alebo ci nahodou neviete,ako by som sa mohla k hluze alebo rastlinke dostat?
Vopred Vam velmi pekne dakujem za odpoved (nemozem este posielat sukromne spravy).Mimochodom,Vase orchideje su naozaj prekrasne
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ok, ak mas zygo, vymenim za nobilko, 1 je aj s mladatkom, tiez odfotim...
papucku som slubila vlani andersenke, boli 4, uz je len 1, ale ona ma uz krajsie, nove[/QUOTE]

HENI a plánujem si zaobstarať ďalšie - už mám zajednané, len čakám na priaznivé počasie na posielanie

paphiopedilum bellatulum - tu sú ilustračné foto
http://www.google.sk/search?hl=sk&cp...SFC4uLswb80pQS


a paphiopedilum deperle biele
http://www.google.sk/search?um=1&hl=...46l146l0.1l1l0
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
vyzera, akoby nemala v poriadku korene, ja by som ju pred kvitnutim presadila, pockaj, kym zakvitne a daj ju do poriadku, ma len 2 listy, korene idu von, mozno su vnutri aj suche? Nevidiet to na foto...

HENI - korene má v poriadku a krásne, jasne na jar plánujem presadiť a jej ich dať to kochlíka, tearz nie je vhodné obdobie. Má koreňov dosť, za tú dobu čo je u mňa sa jej pomladili, aj nový ako vidíš ide.......
Má 3 listy, je to botanika, tej to ide kapánek pomalšie...
Tu je ešte iné foto/ keď klikneš na foto tak sa Ti ešte zväčší foto:

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moje ďalšie.....
Snímka2078.jpg  
Snímka2077.jpg  
Snímka2074.jpg  
Snímka2076.jpg  
Snímka2063.jpg  

1/1
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
ok, ak mas zygo, vymenim za nobilko, 1 je aj s mladatkom, tiez odfotim...
papucku som slubila vlani andersenke, boli 4, uz je len 1, ale ona ma uz krajsie, nove
HENI a plánujem si zaobstarať ďalšie - už mám zajednané, len čakám na priaznivé počasie na posielanie

paphiopedilum bellatulum - tu sú ilustračné foto
http://www.google.sk/search?hl=sk&cp...SFC4uLswb80pQS


a paphiopedilum deperle biele
http://www.google.sk/search?um=1&hl=...46l146l0.1l1l0[/QUOTE]

Tak tir su naozaj krasne, to kupujes uz na kvitnutie, alebo mladatka? Lebo ja mam 4 z bor. zahrady a ani sa nepohnu, asi su tiez este mlade
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Ljebjak:
Mne na Zygu začal 1 list žltnúť, najprv mal len taký tmavý flak, vystrihla som ho a postriekala koloidným striebrom a nechala zaschnúť. No po čase sa na tom istom liste objavil ešte jeden flak. Aj ten som ošetrila rovnako. Nakoniec ten list začal nejako do žltkava chytať nádych, tak som ho odstránila už kompletne celý.
A pozrela si, v čom je to Zygo zasadené? Lebo to moje je na 100% v nejakom humuse, možno je tam sfagnum a je to maskované kôrou. Totiž ho už len nechávam zospodu nasať tak 10 minút, ani nepolievam zvrchu, ked , tak len velmi máličko a opatrne, diery som do kochla narobila jak ementál a na poťažkanie je ten kochel stále pomerne ťažký. Čakám, kedy bude viac slnka a dlhšie dni, nech už konečne môžem všetku potrebné orchiše presadiť. Teraz a na jeseň som riešila viac menej len akútne prípady, toto Zygo vydržalo doteraz, tak ešte nejaké 2 mesiace snád počká.
A Zygo vraj neznáša rosenie, ale aj vlastne každú vlhkosť na listoch a hluzách, takže ked sa aj podarí okvapkať, tak hned papierovým obrúskom osušiť.
Heni, Zygo zatial určite nebude. Tie dve mladé hluzy rastú strašne pomaly a nové zatial nejdú.
Nevadi, beti, len som sa ozvala, ked si ponukala,ja uz malo kupujem, ale zygo je moja srdcovka, som on delenim prisla, davnejsie...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Dostala som asi pred mesiacm od kamosky orchidejku. U nej bola pekna,zelena.
Ked som ju priniesla domov uz odkvitala,tak som ju dala do chladnej,svetlej miestnosti na prezimovanie.
Ale asi pred tyzdnom zacala zltnut.
Netusim, ci je to pre tento druh obvykle , ze v zime zozltne,alebo ma nejaku chorobu,alebo zacina hynut.
Viete mi prosim poradit ako ju zachranit? Dakujem
nemám tento druh.... tak ja len takto
http://abecedazahrady.dama.cz/default.aspx?section=61&article=1994
http://www.pokojoverostliny.cz/forum...tranka_oblast=
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

unico Pozri príspevok
Dobry den mila Betina2,
zaujala ma orchidejka Habenaria a tu na porade som nahodou "natrafila" na Vasu otazku,ci by niekto nemal zaujem o H.medusa. Bolo to davnejsie-na jar minuly rok,preto ak sa nenahnevate,chcem sa spytat,ci tuto rastlinku pestujete a nemate nahodou hluzku na predaj,alebo ci nahodou neviete,ako by som sa mohla k hluze alebo rastlinke dostat?
Vopred Vam velmi pekne dakujem za odpoved (nemozem este posielat sukromne spravy).Mimochodom,Vase orchideje su naozaj prekrasne
Vítame Ťa medzi nami, Unico .
Žial, nemám žiadnu Habenariu, ale je to jedna z mojich vysnívaných favoritiek, ktoré by som si rada zaobstarala. Možno už na jar sa odhodlám. Takže velmi neporadím a ani nemám čo vymeniť/dodať....Ale viem, že kedysi ju mali v ponuke na nemeckej stránke u Schwertera.
www.schwerter.de
Myslím, že Andersenka cez nich už odoberala a bola spokojná, skús sa prípadne s ňou skontaktovať.
A niekdy sa dá vygoogliť názov a potom pekne overiť fotečku... U NáS SOM JU NIKDE NEVIDELA. Možno by ju mohli mať aj v Čechách, ale určite nie v bežnej obchodnej sieti. Je to skôr taký bonbónik.

Habená
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

....možno pomôžu napr. aj tu, je tam celá téma o tej Medúze
http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=64&t=393
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

arizona Pozri príspevok
Dostala som asi pred mesiacm od kamosky orchidejku. U nej bola pekna,zelena.
Ked som ju priniesla domov uz odkvitala,tak som ju dala do chladnej,svetlej miestnosti na prezimovanie.
Ale asi pred tyzdnom zacala zltnut.
Netusim, ci je to pre tento druh obvykle , ze v zime zozltne,alebo ma nejaku chorobu,alebo zacina hynut.
Viete mi prosim poradit ako ju zachranit? Dakujem
Arizona, predchádzajúce odpovede a linky sú v poriadku za predpokladu, že na rastú nové hluzy a na nich sa listy pekne zelené držia. Ak začali opadávať listy na všetkých hluzách, je nevyhnutné čo najskôr skontrolovať koreňový cystém, či nejde o premokrenie a ošetriť a presadiť do vhodnejšieho substrátu.
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ahojte! Tak som sem dnes zase nakukla (namiesto žehlenia ) (akosi nestíham sledovať pravidelne všetky témy, čo ma zaujímajú, len tak nárazovo...) - že čo máte nového...
Pekné kvietky máte, aj Vás obdivujem za Vaše odborné znalosti a skúsenosti - ja a moje phally si nažívame len tak "nevedecky" , napriek tomu sa mi teraz krásne odmeňujú, tak sa trocha aj pochválim... ... ale s Vami sa to porovnať nedá, je to iný level.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Takže takto vyzeral môj najkrajší (pred)vianočný darček :
2012_01.06._12.06a.jpg  
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Prikladám ešte ďalšie "skupinové" zábery (len sa ospravedlňujem za kvalitu - je to fotené len mobilom...):
2011_12.24._19.44a.jpg  
2012_01.06._12.03a.jpg  
2012_01.06._12.03b.jpg  
1/1
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Táto biela rozkvitla ako vôbec prvá u mňa doma - takto vyzerala v decembri:
2011_11.06._16.07.jpg  
2011_12.24._19.45d.jpg  
2011_12.24._19.46a.jpg  
1/1
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

... a takto začiatkom januára (akurát že dnes som si všimla, že už jej čochvíľa začnú kvietky odpadávať... ):
2012_01.06._11.53.jpg  
2012_01.06._11.54a.jpg  
2012_01.06._11.54b.jpg  
1/1
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Toto je druhá v poradí - z novembra a decembra:
2011_11.01._14.21a.jpg  
2011_11.01._14.21b.jpg  
2011_11.06._16.08a.jpg  
2011_11.06._16.08b.jpg  
2011_12.24._19.46c.jpg  

2011_12.24._19.47.jpg  
1/1
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

... a z januára:
2012_01.06._11.50a.jpg  
2012_01.06._11.50b.jpg  
2012_01.06._11.50c.jpg  
1/1
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Táto druhá má ešte ďalšiu stopku , resp. na tom druhom obrázku pod tou väčšou stopkou trochu vidno ešte jednu malinkú - lenže tá je už dávno "zamrznutá"...
2012_01.06._11.51a.jpg  
2012_01.06._11.51b.jpg  
1/1
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A táto je tretia v poradí (fotky z novembra a decembra):
2011_11.06._16.08c.jpg  
2011_12.24._19.44b.jpg  
2011_12.24._19.44c.jpg  
2011_12.24._19.44d.jpg  
1/1
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...a z januára:
(ibaže teraz už má len jediný kvietok, všetky jej už akosi opadali - o to viac si vážim tú prvú i druhú, že kvitnú doteraz, hoci začali kvitnúť skôr... )
2012_01.06._11.56a.jpg  
2012_01.06._11.56b.jpg  
2012_01.06._11.56c.jpg  
2012_01.06._11.57a.jpg  
2012_01.06._11.57b.jpg  

1/1
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať