Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Maruška54 Pozri príspevok
prosím vás čo som si to včera kúpila v tescu? na lístočku mali názov "orchidea mix" a ja som neodolala tej farbe
Maruška bude to nejaká cambria..........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Trošku aktuálnych rád k pestovaniu:

http://abecedazahrady.dama.cz/Exotik...8/default.aspx

http://abecedazahrady.dama.cz/Homepa...0/default.aspx
4 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jess Pozri príspevok
Musím sa pochváliť . Konečne mi rozkvitlo Cymbidium (23 pukov), ktoré som chvalabohu preniesla zo schodištia domov pred zlou susedou, ktorá mi kradne kvety Teším sa o to viac, že má ďalšie 3 výhonky, takže bude mi dlho robiť radosť. Len, keďže je chladnomilná, tak jej púšťam v spálni studený vzduch .
Mojim 2 cymbidiam sa akosi nechce, majú síce nové výhonz, ale pohmatom tam zatial necítim guličky púčikov, majú cca 15-20 cm dlžku a listz už sa začínajú oddelovať od výhonu, takže už by asi bolo jasné, či budu kvetz, či nie?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Tak dnes v Tescu - na výber len nejake cambrie, oncidko, dendrphaly a phala biela..........nič ma tam nezaujalo...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A v ktorom si bola? Bo na Zlatých pieskoch mali včera večer kadečo. Phaly minimum, vela bolo miltoniopsisov, aj docela pekných, drobnokveté žlté oncídka, niečo podobné ako to moje ružové a ešte nejaké tmavobordové kambrie, až takmer hnedé a ešte tam bola jedna velmi pekná miltassia alebo čo to bolo, podobné kvetom aj vzrastom ako moja Tahoma, ale bolo to s tmavšou farbou. Žial jeden pán mi ju vyfúkol A boli ešte tmavobordové a také belavé s ružovým stredom dendrophaly. Ale cena yaujímavá tuším 5,19 alebo 5,29. Špekulujem kúpiť miltoniopsis, ale boli len skôr tmavé a sýtoružové a ten môj je tiež tmavý. chcela by som skôr svetlú farbu (svetloružovú, žltú alebo bielu)
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
v Žiline v Tescu som bola..........ale temprované už moc nechcem kupovať, radšej odložím peniažky a na jar objednám z Nemecka...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prišla odpoveď s informáciou na tému, či teraz kupovať Habenariu Medusu:

http://forum.orchidej.net/viewtopic....p=40731#p40731

takže Unico, keď tak v najbližšej dobe

A Lukscheiterovci ju teraz nemajú, vraj je o ňu ale záujem dosť velký, takže sa pokúsia ju zaradiť do ponuky, ale nevedia kedy presne to bude.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Otvárajú sa prvé 2 kvety na epicatleji plicaboa a bude to ona, sú tmavocyklámenové a menšie ako na klasickej katke, ked bude v plnom kvete kompletne, tak určite vyfotím. A druhý trs vyzerá byť rovnaký. Tak sú ale stále len puky, takže ešte to jednoznačne nepotvrdzujem, len mám tušáka, že budem mať duplák.

ilustračne bude asi takáto
http://www.flickr.com/photos/ramsis/5527487332/
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Betina2 Pozri príspevok
Mojim 2 cymbidiam sa akosi nechce, majú síce nové výhonz, ale pohmatom tam zatial necítim guličky púčikov, majú cca 15-20 cm dlžku a listz už sa začínajú oddelovať od výhonu, takže už by asi bolo jasné, či budu kvetz, či nie?
Ja nemám veľké skúsenosti s cymbami. Kúpila som vlani za polovičnú cenu, tuším za 10 Eur. Až do príchodu mrazov bolo na balkóne, neskôr na chladnom schodisku v paneláku. Už na jeseň som videla prvý výhonok, ale nevedela som, čo to bude. Teraz mám také 4 aj s tým, ktorý už kvitne. A nepýtajte sa ma ako hnojím a ako polievam ... hm, ako príde ... skôr menej
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja som jedno cymbo podedila premokrené na jar, dala som ho dokopy, celé leto bolo na balkóne a pekne prirástlo, až v októbri šlo dnu, aj hnojiva malo dosť, takže podmienky slušné. Ale asi sa ešte nevzpamätalo, alebo možno kvitne na jar hm, ale to by už asi niečo aj tak vykuklo ...ja ani neviem aké bolo. No a druhé velkokveté som kúpila teraz na jeseň v akcii, za 6 eur, ešte malo 1 kvet, tak farbu viem. Jablkovoyelené s bordovými bodkami na pysku, velmi pekné, po odkvitnutí som ho dala do chladu na schodisko a trochu prisušila, ale nie úplne, sem tam som trošičku poliala. Vyšlahol už 3. nový výhon, ale nevidno, či sa mám radovať. Podla mňa bude zase len list. Ale nevadí, sú krásne zdravé obe, tak na leto pôjdu pekne zase na balkón a tentokrát ich postupne šlahnem na plné slnko, to jedno bolo viac menej zrána na slnku, cez obed v tienia potom už slnko nesvietilo, tak bolo tak ako bolo. Vraj im treba ja to plné slnko skúsiť dať, tak uvidím.
Mimochodom, krásne sa rozvili výpredajové nobilká a voňajú. Všetko fotím, ale ten môj PC na fotky ešte stále nie je tip top, tak potom naraz poprikladám, ale včera to bola fakt nádhera, vonku sneh a vnútri na parapete pred oknom tie 3 dendrobka vedla seba. Kvety velké - schválne to zmeriam - tak pravítko spravilo svoju prácu ... výška 5 cm a šírka 6-6,5 cm ! Také som ani v obchode nevidela. A tá vôňa!. Taká príjemná vravím tomu jarná, narcisová, čistá.
0 0
unico unico

unico je offline (nepripojený) unico

Betina2 Pozri príspevok
Prišla odpoveď s informáciou na tému, či teraz kupovať Habenariu Medusu:

http://forum.orchidej.net/viewtopic....p=40731#p40731

takže Unico, keď tak v najbližšej dobe

A Lukscheiterovci ju teraz nemajú, vraj je o ňu ale záujem dosť velký, takže sa pokúsia ju zaradiť do ponuky, ale nevedia kedy presne to bude.
Super,ja som dala drahemu (nemecky hovoriacemu) zistit,ci ide fakt o rastlinku alebo o hluzu,ale zatial nedostal odpoved-oni tam maju ten komentar napisany tak univerzalne,predpokladam,ze sa im nechcelo s tym "hrajkat",takze teraz mame skoro istotu ,ze to bude v poriadku. Co sa mna tyka,moj zaujem trva :co ty?objedname v dohladnej dobe od "popowa" alebo este chvilku pockame,ci nebude aj u "Lukscheiterovcov" ?
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

jess Pozri príspevok
Musím sa pochváliť . Konečne mi rozkvitlo Cymbidium (23 pukov), ktoré som chvalabohu preniesla zo schodištia domov pred zlou susedou, ktorá mi kradne kvety Teším sa o to viac, že má ďalšie 3 výhonky, takže bude mi dlho robiť radosť. Len, keďže je chladnomilná, tak jej púšťam v spálni studený vzduch .
JESS: A koľko máš stupňov v spálni? ja mám vypnutý radiátor ale teplota mi vyšplhá aj na 22 stupňov a keď pootvorím okno za 1/2 hod, hneď je tam aj 13 stupňov. Nizšie to nepúšťam, tak asi tie chladnomilné orchidky vzdám. Nemám na to podmienky. Celý deň v práci, otvoriť okno môžem až večer, žiadna sláva.
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Ale to cimbídko máš prekrásne, držím palce, nech ti robí radosť dlho
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

unico Pozri príspevok
Super,ja som dala drahemu (nemecky hovoriacemu) zistit,ci ide fakt o rastlinku alebo o hluzu,ale zatial nedostal odpoved-oni tam maju ten komentar napisany tak univerzalne,predpokladam,ze sa im nechcelo s tym "hrajkat",takze teraz mame skoro istotu ,ze to bude v poriadku. Co sa mna tyka,moj zaujem trva :co ty?objedname v dohladnej dobe od "popowa" alebo este chvilku pockame,ci nebude aj u "Lukscheiterovcov" ?
Ten pán, čo mi napísal na fóre (v tom linku), je na tom fóre administrátor a bral od Popowa aj konkrétne túto Habenariu Medusu (tam je iný názov) a vraj v tejto dobe je vhodný čas, ved si to prečítaj. Tie listy sú vraj strašne krehké, tak je lepšie dostať hluzu, ktorá na jar vyraší a zasadiť si ju. Takže mala by to byť teraz hluza. Mal s Popowom vraj dobré skúsenosti a to poštovné je paušálne. Inak stránka Popowa je aj v angličtine. Ja som už aj pozerala iné rastliny, čo tam má, a upútali ma niektoré dendróbka aj tie miniatúrne orchidky. On tam má väčšinu botaniku, takže velmi hybridné veci tam nekúpiš. Od Lukscheitera je poštovné tuším 250 CZK a doba 4-6 dní ak sa nemýlim, takže cenovo je to za jedno momentálne a je otázne, či vôbec bude mať práve túto Habenariu. Ale aj Lukscheterovci majú dobrú ponuku, zase inú než Popow, ak si klikneš na ich stránku, určite by si si aj tam vybrala a tiež sú kvalitný podla odoziev od iných ľudí. Vraj určite ju budú mať tento rok na výstave v Drážďanoch. Česi tam hodne chodia a aj nakúpia, ale z Prahy sa to ešte dá, ale z BA alebo iného miesta v SR ?....mno pre mňa sú Drážďany nedosiahnuteľné časovo aj finančne, je tam hodne dlhá cesta
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lbebjak Pozri príspevok
JESS: A koľko máš stupňov v spálni? ja mám vypnutý radiátor ale teplota mi vyšplhá aj na 22 stupňov a keď pootvorím okno za 1/2 hod, hneď je tam aj 13 stupňov. Nizšie to nepúšťam, tak asi tie chladnomilné orchidky vzdám. Nemám na to podmienky. Celý deň v práci, otvoriť okno môžem až večer, žiadna sláva.
Pri hybridoch až taký velký pokles vraj ani netreba, že skôr výkyvy letných denných a nočných teplôt a teda poriadne letnenie od jari (ked nehrozia už mrazíky) až do jesene, ked teplota ide kludne aj na 8 st. Ale musia byť suché samozrejme. Ludia ich nechávali vonku na balkónoch alebo pod prístreškom aj v polke októbra, tento rok bolo dlhé babie leto . A potom ju prisušiť trochu a šupnúť niekam na schodisko alebo na studenšiu chodbu v dome. Dokonca sú aj experti, ktorý sa s nimi nekašlú, šupnú na zimu do pivnice s okienkom, aby mali svetlo (pod okienko) a nestarajú sa o ňu takmer vôbec počas yimy, na jar pekne vyhodia do yáhrady a polete zase na chodku/schodisko a na vianoce sa tešia y kvetov ...viem že sa tomu ťažko verí, ale naozaj som to čítala. Treba jednu skúsiť a uvidíš
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
V spálni nekúrim, ale je to taká malá izbička. Pár krát za deň pootvorím ventilačku a nechám tak 1/2-1h vetrať (podľa teploty vonku), ale zavriem dvere, nech sa relatívne udržuje chladno. Nemerala som teplotu, ale až tak zima tam nie je ...cca 18, čo ja viem . Je pri okne, takže svetlo má. Čítala som, že keď je v teple, tak kvety vydržia menej ako keď je v studenom. Vlani, keď som ju kúpila, mala tiež asi 20 pukov, ale vykvitli len 3 a ostatné opadali. Bola v obývačke, ale zase ďaleko od okna, takže snáď že mala málo svetla.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
foto kt. som davala nedávno oproti tomu zdá sa, že sa puk trošku naplnil....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

držím palce
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

už uplne rozvitá mini... a moja ďalšia
Snímka2089.jpg  
Snímka2090.jpg  
Snímka2086.jpg  
1/1
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tip na vylet pre milovnicky orchidei

Dnes - Pestrofarebné skleníky! Orchidey rôznych tvarov i farieb vystavuje košická botanická záhrada.

http://www.cas.sk/clanok/215157/pest...uhej-zime.html
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať