Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
ivanka gertka ivanka gertka

ivanka gertka je offline (nepripojený) ivanka gertka

Neviete mi nahodou poradiť z akého dôvodu mi môžu začať mäknúť listy na orchidei?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

ivanka gertka Pozri príspevok
Neviete mi nahodou poradiť z akého dôvodu mi môžu začať mäknúť listy na orchidei?
Trpí suchom. V tomto teple možeš poliat aj raz za 5 dní.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
zdenka ja som si ho tiez kupila ale este som nepresadzala.kolegyna ano a hovorila ze vyzera dobre-su tam kusy kory.
0 0
ivanka gertka ivanka gertka

ivanka gertka je offline (nepripojený) ivanka gertka

vieroslava Pozri príspevok
Trpí suchom. V tomto teple možeš poliat aj raz za 5 dní.
dakujem za radu, skúsim ju častejšie polievať, môže to byť aj v tom, že ma maličké korene a vrchná kôra sa skôr vysuší ako vo vnútri a potom trpí suchom. ok, dakujem
0 0
AndreaN AndreaN

AndreaN je offline (nepripojený) AndreaN

Babenky, z vlastnej skusenosti viem, ze sa neoplati kupovat cocochipsy.Teda orchidee, ktore mam zasadene iba v cocochisovom substrate nemaju az taku vhlkost ako tie, ktore su zasadene vo substrate na orchidee. Aj malym orchidejkam sadenickam sa dari od toho casu,ked som cocochipsy premiesala so substratom.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Zdenka175 Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s týmto substrátom? U nás som nezohnala kokochipsy. Všade máju len rašeliny na orichideye
Tento substrat mam aj ja a myslim si ze to mojuňim orchidejkam vyhovuje.(dari sa im v nom)
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Zdenka175 Pozri príspevok
Sayly, pozrela som sa na korene. Zo spodu trčal jeden taký biely videl sa mi zahnitý.Len som ho chcela odstrihnúť a opadala kôra zo stredu tak som sa pozrela na všetky korene a vyzerajú takto. Ja som sa až zľakla,Majú byť takéto???.Ja som si myslela, že budú zelené. Presadiť radšej do druhého substrátu, však.
zdenka, myslím, že tie korene sú v poriadku, ja som mala tiež tie zo stredu bledšie, možno je to spôsobené tým, že k nim sa nedostane svetlo

ten substrát mám aj ja a je super
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

terezamaria Pozri príspevok
Prosím, až niekto vie, či by neporadil. Kúpila som priateľke orchideu, s dvomi stopkami, krásne zakvitnutú. Kvitne jej už tretí mesiac, je nádherná, len na listoch sa začala tvoriť lepkavá tekutina, ale úplne lepkavá, ako keby ste dlho varili cukrový sirup a potom listy natreli, alebo ako keby ste ich potreli medom.Čo to znamená, je to nejaká choroba? Zrejme áno. Ďakujem.
mne sa nezdá, že až takáto lepkavosť je v poriadku... pokiaľ je lepkavá kvapka kde tu, tak áno, ale ak je to rozsiahle, tak to môže byť škodca
0 0
myjafcanka myjafcanka

myjafcanka je offline (nepripojený) myjafcanka

lebo sa moc polievajú...aj mne to robili, tak som ich presadila a menej polievam
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Lenka1979 Pozri príspevok
Chcela by som Vás poprosiť o radu, akú orchideu kúpiť k narodeninám pre moju mamku. Doma už mám tri-všetky majú názov.... ten na "p"
Chcela by som nejakú inú, ktorá by mala viac kvetov. Ako sa volá prosím Vás? Videla som tu aj obrázok,ale neviem ho teraz nájsť.

Ďakujem.
skús oncidium sweet sugar
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Sayly, pozrela som sa na korene. Zo spodu trčal jeden taký biely videl sa mi zahnitý.Len som ho chcela odstrihnúť a opadala kôra zo stredu tak som sa pozrela na všetky korene a vyzerajú takto. Ja som sa až zľakla,Majú byť takéto???.Ja som si myslela, že budú zelené. Presadiť radšej do druhého substrátu, však.
ak sú tvrdé a pevné, tak sú zdravé, to zelené je určite zdravé
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ivanka gertka Pozri príspevok
Neviete mi nahodou poradiť z akého dôvodu mi môžu začať mäknúť listy na orchidei?
môže byť aj premokrená, väčšinou to robí ak má problém s korienkami
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte mam novy prirastok do rodinky, od draheho. Tu orchidku som sama objavila aj skontrolovala, len ono sa to predava vzdy v tom umelom sacku a neda sa to poriadne prezriet. Jej listy su zo spodu lepkave, takych 10% listu je posiaty lepkavymi skvrnami. Prikladam aj fotocky. Jednu pre potesenie a na druhej je moznost vidiet listy. Tie biele skvrnky su lepkave. Co s tym? Mam pockat, ze ako sa jej bude darit u mna?
DSC02634.jpg  
DSC02633.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som mala tie lepky najprv na stonke, neskôr trochu na listoch. Pozrela som na korene, nič som nenašla. Začínajú sa samé strácať.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zdenka175 Pozri príspevok
Toto sú moje kvitnúce orchidejky
Zdenka175 Pozri príspevok
To sa vám nepáčia tie moje orchidky v p. 1525? Pozrelo si ich vyše 33 ľudí a len 4 im dali súhlas? Tí zvyšní ľudia sú viac nároční ?Myslela som si, že na túto stránku chodia ľudia, ktorým sa páčia kvety a chcú svojimi radami druhým pomôcť a nie im závidieť
Zdenka, som sa ja sem sporadicky nakuknem a to preto lebo tiež mám zopár týchto nádherných kvetov. Ale toto som ešte nečítala... veď tu chodím potešiť nielen oko ale kebyže moje pestovateľské úspechy nikto neodsúhlasí tak mi to vôbec nevadí. Čo je na odsúhlasenie s priloženou krásou? Veď tu vôbec nejde o súhlas. Mýlim sa? Závidieť? No to už vôbec nemôžem súhlasiť. Ja Ti úprimne prajem veľa pestovateľských úspechov a veľa potešenia pri srdiečku z toľkej krásy. Prepáč mi ak sa pozriem na Tvoje úspechy a nedám súhlas. Ďakujem.
0 0
ivanka gertka ivanka gertka

ivanka gertka je offline (nepripojený) ivanka gertka

sayly Pozri príspevok
môže byť aj premokrená, väčšinou to robí ak má problém s korienkami
Bola som nutená ju presadiť lebo sa mi zlomila a korienky su dosť maličké(cca 5cm), možno aj preto.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Zdenka175 Pozri príspevok
To sa vám nepáčia tie moje orchidky v p. 1525? Pozrelo si ich vyše 33 ľudí a len 4 im dali súhlas? Tí zvyšní ľudia sú viac nároční ?Myslela som si, že na túto stránku chodia ľudia, ktorým sa páčia kvety a chcú svojimi radami druhým pomôcť a nie im závidieť
Zdenka, tie orchidky sú krásne, vídame ich už všade okolo seba, pomaly v každom druhom markete a pomerne lacné. Preto už nie su až také jedinečné a žiadané ako kedysi, keď stali veľa a bolo ich na našom trhu veľmi málo. Aj ja mám doma 11 a krásne kvitnú a teším sa z nich. Stále a stále sa mi páčia ďalšie, lebo ich farby a druhy sú nespočetné... Takže buď kľudná určite sa všetkým páčia, tak to nepokaz touto výčitkou, ktorá do tej krásy vôbec nepatrí
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Ahojte,

už dlhšie som sem nepísala, ale čítam vás každý deň.
No a dneska som sa prišla pochváliť . Doteraz som mala 9 orchidei a povedala som si že 10 a posledná bude SEXI PINK. Doteraz som ju nikde nemohla zohnať a dneska sa konečne podarilo . V Kauflande mali hneď 4 ks tej krásky. Prikladám vám aj foto, mam z nej veľkú radosť
Sexi pink.JPG  
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Zdenka175 Pozri príspevok
To sa vám nepáčia tie moje orchidky v p. 1525? Pozrelo si ich vyše 33 ľudí a len 4 im dali súhlas? Tí zvyšní ľudia sú viac nároční ?Myslela som si, že na túto stránku chodia ľudia, ktorým sa páčia kvety a chcú svojimi radami druhým pomôcť a nie im závidieť
Zdenka ja si myslím, že ten kto vie poradiť, tak poradí. A neviem, či niekto "závidí". Každá máme aké, také orchidejky. Väčšinou sa z nich radujeme, a keď sa im nedarí, tak nato je tu porada.
Ja som sa práve vďaka porade naučila starať o tie moje. Odkedy som si začala čítať príspevky, tak som neprišla ani len o jednu, a prečítala som si naozaj všetky.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

vikinka.n Pozri príspevok
Ahojte,

už dlhšie som sem nepísala, ale čítam vás každý deň.
No a dneska som sa prišla pochváliť . Doteraz som mala 9 orchidei a povedala som si že 10 a posledná bude SEXI PINK. Doteraz som ju nikde nemohla zohnať a dneska sa konečne podarilo . V Kauflande mali hneď 4 ks tej krásky. Prikladám vám aj foto, mam z nej veľkú radosť
Tá je ozaj SEXI ...ja mám niečo podobné, je tigrovaná bordová, tiež krása, foto nemám v tomto pc. Vždy zahodím vizitky s obrázkom, čo sú pri nich, aby som mala prekvapko, keď mi nahodia puky a ja čakám ...ktorá to bude?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať