Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Betina2 Pozri príspevok
Dievčence, nebudem otvárať novú tému, takže...
Všetko najlepšie si poprajme k MDŽ a nech nám tí naši mužíčkovia aj nejakú tú peknú orchišku darujú (alebo aspoň čokoládovú mlsku), a zajtra je piatok, tak to MDŽ treba aj patrične osláviť
ani nemusíš, je tu už niekoľko rokov.....
http://www.porada.sk/t75646-mdz.html
0 0
jozik-nozik jozik-nozik

jozik-nozik je offline (nepripojený) jozik-nozik

prajem vsetkym zena m k MDZ nech Vam orchidky pekne kvitnu a robia len radost......
0 0
saškáa3381 saškáa3381

saškáa3381 je offline (nepripojený) saškáa3381

Včera mi pribudla táto orchidea .


Ale jedna orchidea ružová, ktorá už tretíkrát kvitne zo dňa na deň začala vädnúť a listy sú zo spodnej strany hnede a na dotyk nie sú pevné, sú také gumovité. Kto mi vie poradiť akú záchrannú akciu mám urobiť ??
Naposledy upravil saškáa3381 : 08.03.12 at 18:53
moja orchidea2.jpg  
moja orchidea.jpg  
moja orchidea3.jpg  
P1030697.jpg  
1/1
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

baby, kt. máte vandy... dostal sa ku mne obrázok a prosba o radu, na vande ozltli a poopadávali spodné listy a ostala len dlhá stopka a na vrchu zopár listov, a dole zopár korenov, vyzerá fakt divne... vandu pravidelne rosia a hnoja... ale korene jej moc nerašia...
nestretli ste sa s niečim podobným?
0 0
miluk237 miluk237

miluk237 je offline (nepripojený) miluk237

prosim poradte- mozem mat orchideu umiestnenu aj dalej od okna - tak 4m, oproti oknu? Mam ho otocene na Z (JZ), viem, nie dobra strana pre orchidey, ale ine nemam
po 2 neuspesnych pokusov sa mi konecne podarilo dopestovat vlastne kvety, tak ma to chytilo a kupila si dalsie 3 len neviem, kam ich dat, resp. na okne za zaclonou mi je ich luto nechat, ked su take pekne... idealne by to bolo na komode oproti oknu, len neviem, ci to nie je daleko od okna... co myslite?
A nejak mi povedli listy (prerabala som byt, tak 2 tyzdne som sa o nich moc nestarala a boli na nie celkom najlepsom mieste), ale korene su zelene (nad zemou suche, ale vnutri v kvetinaci zelene).. dufam, ze sa schopia...
Dakujem za rady!!!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

miluk237 Pozri príspevok
prosim poradte- mozem mat orchideu umiestnenu aj dalej od okna - tak 4m, oproti oknu? Mam ho otocene na Z (JZ), viem, nie dobra strana pre orchidey, ale ine nemam
po 2 neuspesnych pokusov sa mi konecne podarilo dopestovat vlastne kvety, tak ma to chytilo a kupila si dalsie 3 len neviem, kam ich dat, resp. na okne za zaclonou mi je ich luto nechat, ked su take pekne... idealne by to bolo na komode oproti oknu, len neviem, ci to nie je daleko od okna... co myslite?
A nejak mi povedli listy (prerabala som byt, tak 2 tyzdne som sa o nich moc nestarala a boli na nie celkom najlepsom mieste), ale korene su zelene (nad zemou suche, ale vnutri v kvetinaci zelene).. dufam, ze sa schopia...
Dakujem za rady!!!
4 m od okna je velmi daleko.
0 0
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

prosim vas o radu,snazim sa dopestovat vandu, ale neviem kde ju mam umiestnit mam ju zavesenu pri okne, 30 cm od radiatora,pravidelne ju rosim a namacam ju raz za tyzden...ale vidim na nej ze sa jej asi u mna nepaci..ziadna zmena za 2 mesiace iba prisla o dva spodne listyy dakujem za pomoc..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivkapeto Pozri príspevok
prosim vas o radu,snazim sa dopestovat vandu, ale neviem kde ju mam umiestnit mam ju zavesenu pri okne, 30 cm od radiatora,pravidelne ju rosim a namacam ju raz za tyzden...ale vidim na nej ze sa jej asi u mna nepaci..ziadna zmena za 2 mesiace iba prisla o dva spodne listyy dakujem za pomoc..
http://orchidey.tym.sk/pestovanie vanda.html
http://www.orchideje-pestovani.info/...chideji/vanda/
http://www.ireceptar.cz/zahrada/poko...proc-nekvetou/
Naposledy upravil lujza.j : 09.03.12 at 20:40
1 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

ivkapeto Pozri príspevok
prosim vas o radu,snazim sa dopestovat vandu, ale neviem kde ju mam umiestnit mam ju zavesenu pri okne, 30 cm od radiatora,pravidelne ju rosim a namacam ju raz za tyzden...ale vidim na nej ze sa jej asi u mna nepaci..ziadna zmena za 2 mesiace iba prisla o dva spodne listyy dakujem za pomoc..

Myslím, že za 2 mesiace nemôžeš čakať zázraky... buď trpezlivá. Som cca pred rokom kúpila svoje prvú vandu, potom zanedlho ďalšiu... obidve som kúpila už odkvitajúce, a koncom minulého roka mi obidve kvitli, modrá aj oranžová
kuk

http://www.perlickinefialky.estranky...toalbum/vanda/
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ja mám vandy zasadené v hrubej kôre + väčšie kusy polystyrénu, 1x týždenne máčam niekoľko hodín..........
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
som si dnes urobila radosť a kúpila maličkú tillandsiu, uvidím či to s ňou zvládnem....
no aj keď to sem nepatrí kúpila som si tieto tulipány, také listy som na tulipánoch ešte nevidelal, tak som zvedavá čo z nich vykvitne...
IMG_0467.jpg  
IMG_0470.jpg  
IMG_0473.jpg  
IMG_0474.jpg  
1/1
5 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Pekná tillandsia , uvidíš , že ťa chytia a budeš ich mať viac , sú to nenáročné a vďačné raslinky
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekný deň dievčatá,

dlho som tu nebola tak sa idem trošku pochváliť mojimi tento rok zakvitnutými, modrá je nový prírastok....
P1000653.jpg  
P1000654.jpg  
P1000655.jpg  
P1000657.jpg  
P1000658.jpg  

P1000659.jpg  
P1000660.jpg  
P1000661.jpg  
P1000662.jpg  
P1000663.jpg  

P1000665.jpg  
1/1
6 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

andersenka Pozri príspevok
som si dnes urobila radosť a kúpila maličkú tillandsiu, uvidím či to s ňou zvládnem....
no aj keď to sem nepatrí kúpila som si tieto tulipány, také listy som na tulipánoch ešte nevidelal, tak som zvedavá čo z nich vykvitne...
tiež budem tie tulipániky su nizke žlté červené mám ich doma plno a myslim ž ich mam aj v albume tu na porade
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

a teraz moje nove prírastky zo včera a od malého krsniatka kytička tulipánov
P3114819.jpg  
P3114820.jpg  
P3114818.jpg  
P3114824.jpg  
P3114825.jpg  

P3114821.jpg  
1/1
4 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Sú nádherné , nech dlho kvitmú!!!!!!
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Pekná tillandsia , uvidíš , že ťa chytia a budeš ich mať viac , sú to nenáročné a vďačné raslinky

Milka aj ty máš tillandsie? To som len tak na skúšku kúpila.......
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Rozkvitli 2 kvety na Epidendre schomburgkii.
2 stihli odpadnúť a na dalšie 2 ešte čakám.
IMG_0001.jpg  
2012_03_13_0425x1.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Rossioglossum grande je pekné stále
2012_03_13_0457 štvorec.jpg  
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

táto phala kvitne už tretí mesiac
IMG_0001.jpg  
IMG_0001_1.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať