Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

nafotila som dendro star dust aj brassiu rex, tak ak vynde čas, tak pridám fotečky....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Neviete kde by som dostala kúpiť kokosové vlákno? Pozor, nie čipsy ani žiadnu drť, len vláknité kokosové vlákno. Našla som ho na zopár čských obchodoch, ale u nás nejako neviem nájsť...iba som našla 30 g balenie a dosť drahé...to je ale malý objem. Cjcem skúsiť zopár rastlín vyviazať na kôru, už som pobehala asi 4 špeiclizované zoo obchody a nič....z čiech sa to dosť predraží s dopravou....
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Aktualne kvitnutia orchidiek
DSC_0033.jpg  
IMG-20111224-00256.jpg  
DSCN2154.jpg  
DSCN2156.jpg  
1/1
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

môj najnovší Stardust a Brassia Rex
IMG_0001_1.jpg  
IMG_0001.jpg  
IMG_0001_2.jpg  
IMG_0001_3.jpg  
IMG_0001_4.jpg  

1/1
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Zygo asi spred 3 týždňov

... a ide mi hned na 2 stonkách kvitnúť resuscitovaná phala, už ani neviem, akej farby bola Hlavne že má len 3 listy, no korene dorástli poriadne
IMG_0001.jpg  
IMG_0001_1.jpg  
IMG_0001_2.jpg  
1/1
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Áno. Všetko je kupované v Hornbachu Je pre mňa najdostupnejší (spolu s IKEA) No to drobno kvete neviem čo je presne za druh. Už som niečo podobné mal, len sa mi s tým nezadarilo a tak skúšam znova. Podobnú rastlinku len inej farby ma aj Adelka. Mali sme rovnakú.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina2 Pozri príspevok
môj najnovší Stardust a Brassia Rex

tu je link na tú moju brassiu http://www.porada.sk/album.php?album...chmentid=98933
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

toto bola ona
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid

0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Matasias, to milonidium mi bude kvitnúť tak cca o 2 týždne môžem odfotiť
moje by malo byť
miltonidium pupukea sunset
ale tých hybridov je neúrekom, zrovna v čase ked som ho kupovala aj ja v Hornbachu, mali aj také žlté až žltocitrónkovozelenkavé. Tak si myslím, že je to niečo také.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

neviete niekto o tom kokosovom vlákne, kde ho zohnať v SR? Ani Schwerter ho nemá, našla som ho na českých stránkach pre zvieratá, balanie cca 400-500 g a 4 l, čo je slušné a za slušnú cenu, len to poštovné to predraží.....
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Adel, túto som myslel
DSCN1631.jpg  
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Betina2 Pozri príspevok
Neviete kde by som dostala kúpiť kokosové vlákno? Pozor, nie čipsy ani žiadnu drť, len vláknité kokosové vlákno. Našla som ho na zopár čských obchodoch, ale u nás nejako neviem nájsť...iba som našla 30 g balenie a dosť drahé...to je ale malý objem. Cjcem skúsiť zopár rastlín vyviazať na kôru, už som pobehala asi 4 špeiclizované zoo obchody a nič....z čiech sa to dosť predraží s dopravou....
http://www.petcenter.sk/ majú predajňu aj v tesco zlaté piesky
0 0
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

je toto podobny druh? ako miltonidium pupukea sunset ?


0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

betina, mne sa kokochipsy moc neosvedčili, ked ich zmiesam s kôrou, tak ovela rýchlejšie celý substrát preschne... a mne sa nechce az tak často namáčať ))
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

sisima Pozri príspevok
betina, mne sa kokochipsy moc neosvedčili, ked ich zmiesam s kôrou, tak ovela rýchlejšie celý substrát preschne... a mne sa nechce az tak často namáčať ))
ja cocochipsy nepoužívam, iba ak ako pár kúskov prihodiť do substrátu, osvedčuje sa viacej čistá borovicová kôra, trochu perlitu alebo nadrobno nasekaného rašeliníka/jemného machu a kúsky polystyrénu + väčšie kusy polystyrénu na dno....nevýhodou je dlhšie namáčanie, trochu trvá než tá surová kôra nasaje (nekupujem, zberám a pripravujem si sama), ale riziko premočenia je ozaj minimálne napr. Katkovité orchiše aj nobilká si v tom hoväjú, vyhovuje aj phalám....ak by bolo málo vlhkosti, tak sa tam môže nejaká savá zložka ešte pridať, podstatné je že je to vzdušné a presychá rovnomerne a pomerne rýchlo....ja mám totiž tendeciu poliať viac než menej a to býva na škodu....a najmä takto vyrobený substrát neplesnivie, nehnije, nerozpadá sa rýchlo ako kupovaný, netleje a nerobia sa tam žiadne povlaky ani plesne a ani huby....samozrejma nalúpanú kôru riadne namáčam a preláchnem a nakoniec prepečiem do sucha pri cca 150 st. a nechám priadne vychladnúť a preschnúť a až potom ju lámem a pripravujem. A zberám tam, kde nejazdia autá teda mimo ciest a miest.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...takýto pripravený substrát len s trochu viacej nasekaným machom som dala aj na miltoniopsis a krásne sa uchytil, nové korienky už rastú a zdá sa že aj hluka bude...trvalo jej to však podstatne dlhšie, možno aj 1/2 roka, než sa výsledok ukázal....ale je to vždz lepšie než o nu prísť (3 x som nepresadila hned po kúpe a 3 x mi pošli - tentoraz šiel miltoniopsis pod nôž hned a ujal sa...a je v priehladnom kochi, aby sa lpšie odhadla záleivka...teraz ked sa oteplilo a začína to rásť, tak interval presychania je cca 5 dní, čo je optimum pre ňu, na vrch som položila plátok machu a ten ešte aj vzdušnú vlhkosť okolo trošku zvýši, ale on sa nedotýka raslinu a ni je bázy - prevencia hniloby
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

jáj stal sa zázrak, moje dendrobium nobile ide kvitnúúúúúúťťťťťťť, strašne sa teším, lebo som sa naozaj obávala, že o dendrobia sa proste neviem starať... za pár týždňov pridám foto
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

sisima Pozri príspevok
jáj stal sa zázrak, moje dendrobium nobile ide kvitnúúúúúúťťťťťťť, strašne sa teším, lebo som sa naozaj obávala, že o dendrobia sa proste neviem starať... za pár týždňov pridám foto
Gratulujem, mne kvitlo len male, zo starej, stara akosi stagnuje, neviem, ci neodrezat zvrchu a zasadit ju, dolu pri substrate vyzera sucha, nechcem o nu prist, tu malu som dala dcere...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pekne všetko po hromade....http://www.kvetyazahrada.sk/clanky/orchidey
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

henrieta3
mne tlačí púčiky len na nových, stará sa scvrkáva a žltnú a opadávajú jej listy... mala by som ju odrezat a zasadiť? o tom som este nepocula... z dola už tiež tlačí jednu novú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať