Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Betina - moja Iwaganara sa chystá kvitnúť . dávam foto , aby si videla pozostatok toho suchého
..stále tú Tvoju fotečku obzerám každý deň a porovnávam s mojou Iwanou...no u mňa nič také ...ale zato sa začali tvoriť 2 nové púzdra na celkom nových hluzách a v jednom púzdre sa aj niečo formuje, tak uvidím....inak od vlaňajšieho nákupou vyrašili snáď aj 8-9 hlúz a dnes som našla ďalšie malé...tak som rozmýšlala, že ju rozdelím, ale je taká pekná velká, že asi kúpim väčší kochel, takú 18-stku a dám ju celú tam, lebo korene mám už na jednej vonkajšej strane obrastené okolo kochla a rastú stále ďalšie, na tej otočenej k oknu.......

ááále, na nobilku čo kvitlo v zime len tak ošemetne, aby sa nedalo povedať že nekvitlo, tak sa tvoria na minuloročných dozretých hluzách guličkz, takže sa ju snažím maximálne dávať na deň von na svetlo a chlad a na noc na studenšie schodisko (aj ked už nie je trak studené ako v zime) a máličko prisúšam, nechcem kejky ale kvety !!! ale nezdá sa mi toto obdobie....tak uvidím, čo z toho bude....
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Na obdobie nedaj , mne vlani kvitlo v lete vonku - mám ho zle vychované , ale nie som dobrá chúva obe kvitli v auguste , a aké dažde boli pred tým
,dendro-nobile,červené 002.jpg  
dendrobium nobile.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

bersekr Pozri príspevok
Zdravim vas. dnes som bol na vystave orchidei a jednu som si domov priniesol. je to cochleanthes moliere a neako som o nej na nete nic nenasiel. mate niekto neake skusenosti alebo rady ako ju spravne pestovat?
Kde na výstave? v Budapešti?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Mám na výmenu (prípadne aj predám) dospelú rastlinu:
- Epicattlea Plicaboa Dancing Queen (v albume)
http://www.porada.sk/attachment.php?...0&d=1328084415
http://www.porada.sk/attachment.php?...2&d=1328084454
- má nový výhon, už kvitli
- Dendrobium Nobile hybrid biele so žltým stredom a ružovkastým okrajom, voňavé, 2 kochle s dospelými rastlinami, niekolko výhonov na každej, už kvitli aj u mňa ( v albume)
http://www.porada.sk/attachment.php?...0&d=1328084840
- Cambria, väčšia mäsitejšia, dokvitla na dlhom pevnom výhone, ked som ju kúpila, má nový výhon asi 10-15 cm vysoký, mala by to byť táto na fotke
http://www.porada.sk/t71605-p1465-pe...ml#post1879891

Všetky sú zasadené v klasickej velkosti kvetináča na hybridné phaly, tuším je to 11 cm, v mojom kôrovom substráte, dobre zakorenené.
Ak by mal niekto záujem, napíšte mi SS.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

trošku som sa dnes pohrala a pridala som fotky do môjho albumu v profile z návštevy Výstavy orchideí, ktorá bola vo februári vo Viedni a bola úžasná
tak sa kochajte
http://www.porada.sk/album.php?albumid=1486
IMG_0001_28.jpg  
1 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Moja minipala vyviazaná na kôre.Poslednú dobu štrajkuje tak som zvedavá,ako sa jej bude páčiť takto.
DSC00750.jpg  
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

*ala* Pozri príspevok
Moja minipala vyviazaná na kôre.Poslednú dobu štrajkuje tak som zvedavá,ako sa jej bude páčiť takto.
máš ju aj niečím podloženú, či len na holo ju máš priviazanú ?......
AK JE TAM NEJAKá PRIEHLBINA, TAK DO NEJ DAť VRSTVIčKU RAšELINíKA ALEBO JEMNEJšIEHO MACHU A na to trochu kokosového vlákna (koar, to je to čo som zháňala, robia sa z toho aj hniezda škrečkom, niekto dáva aj takú tenkú kokosovú rohožku, čím sa obalujú tyče na izbové popínavky) a cez tieto dve veci navrch rozložiť korene a upevniť rastlinku....inak srdiečkom natočiť radšej dolu, nech v ňom prípadne neostáva voda a opatrne aj 2x denne rosiť, aj ten mach rosiť a raz týždenne dobre namočiť aj s drevom...ozaj aký druh dreva je to? Vyzerá na borovicu, ale to moc trvácne nie je....doporučuje sa agát alebo ja to idem dať na dekoračné drevo z akvária.....
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Betina2 Pozri príspevok
máš ju aj niečím podloženú, či len na holo ju máš priviazanú ?...... AK JE TAM NEJAKá PRIEHLBINA, TAK DO NEJ DAť VRSTVIčKU RAšELINíKA ALEBO JEMNEJšIEHO MACHU A na to trochu kokosového vlákna (koar, to je to čo som zháňala, robia sa z toho aj hniezda škrečkom, niekto dáva aj takú tenkú kokosovú rohožku, čím sa obalujú tyče na izbové popínavky) a cez tieto dve veci navrch rozložiť korene a upevniť rastlinku....inak srdiečkom natočiť radšej dolu, nech v ňom prípadne neostáva voda a opatrne aj 2x denne rosiť, aj ten mach rosiť a raz týždenne dobre namočiť aj s drevom...ozaj aký druh dreva je to? Vyzerá na borovicu, ale to moc trvácne nie je....doporučuje sa agát alebo ja to idem dať na dekoračné drevo z akvária.....
..áno máš pravdu ,minimálne tem mach tam musím byť inak by to vyschlo dík za radu.Je to kôra z červeného smreka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

*ala* Pozri príspevok
..áno máš pravdu ,minimálne tem mach tam musím byť inak by to vyschlo dík za radu.Je to kôra z červeného smreka.
neviem či aj tak jej zabezpečíš primerané zavlažovanie.... nemá už teraz odvodnené listy?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...treba to namočiť do vedra celé aj s kôrou, nechať nasať drevo a potom nechať odkvapkať niekde nad vaňou, papierovým obrúskom z rastliny vysať vodu a hotovo...korene má fajn, určite sa dá dokopy, ale na samotnom dreve to ozaj bude velmi rýchlo preschýnať...to moje drevo má hodne priehlbín a jamiek, tak ja tam nacpem mach a cez to ten kokosový koár a až na to pančuškovými pásikmi pripevním rastlinu, tiež tam okrem iných dám aj miniphalu, len teraz má stonku s niekolkými púčikmi, tak počkám až odkvitne.....než sa rastlina koreňmi o kôru uchytí, bude treba častejšie rosiť....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...nejaké informácie o naväzovaní na kôru sú aj tu...
http://forum.orchidej.net/viewforum.php?f=17
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
No...urobila som to tak,že pod korene som dala molitán a zamaskovala som to machom.Myslím,že ak na ňu nezabudnem tak prežije ak nie tak som to aspoň skúsila.Budˇ,alebo.Betina,ten nápad s pančuškovým pásikom sa mi páči ja som to jemne obmotala silonom.Na korene som dávala pozor,aby som ich neprerezala.Vyzerá to takto
DSC00754.jpg  
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

je to jasné ...Epidendrum Schomburgkii opäť zakvitne na jednom novom výhone

...len ešte aby Iwana prestala štrajkovať a budem docela spokojná ...na Iwane aj to novučké púydro asi bude práydne ...svetla má dosť, je priamo na parapete, aj teplo od okna, aj sa teplota na noc od okna zníži, zalievam raz za týždeň poriadne a potom má cca 6-7 dní pauzu, presychá to v pohodičke, je krásna zdravá, len tie nepodarené kvety ...žeby mala málo papkania? Hnojím spolu s ostatnými, teraz cca raz za 2 týždne hnojivom, po ktorom mi pekne kvitnú phaly...tak ja už fakt neviem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...a volačo mi vyháňa na septembrovom Cymbídiu...nechám sa prekvapiť, zatial je to tučné....no ale čas ukáže, či to zas nebude "len" nový výhon...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

PS: na jednej podarovanej miniphale bez kvetu som si všimla, že začína čierna hniloba od krčika, zatial to chytilo len časť s prirastenou časťou najspodnejší list, tak som ho celý odtránila aj od báz, aj ked inak bol ydravý, vystriekala koloidným striebrom a po uschnutí poprášila škoricou, som zvedavá, či prežije, inak je v pohode, korienky idú...ako toto riešite Vy?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

...máte niekto skúsenosť s tekutým Hoštickým hnojivom "Slepičince" ?...píšu, že je bohaté na fosfor a vhodné aj na zálievku aj na hnojenie postrekom. NPK 5-10-5. Je to balené v žltej flaši. Obsahuje fermentovaný slepačí trus a vraj aj aktivuje pôdnu mikroflóru, vysoký obsah fosforu zaručuje bohaté kvitnutie a u plodín následne vysokú úrodu......teda viem, že na paprikya rajčiny sme dávali skvasené slepičince, ale neviem, či a v akej koncentrácii to dodať orchidkám....
Dávkovanie doporučené - 1 vrchnák (15 ml hnojiva) na 3 litre vody....ja som dala na 5,5-6 litrov vody na cymbidium a Iwanagaru. Predtým boli poriadne zavlažené tak sa dúfam nespália.
Používate to niekto?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
trošku kvitnutia

0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Môj nezmar





Naposledy upravil 2009 : 20.04.12 at 07:43 Dôvod: pridanie fotky
5.jpg  
1.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
už Ti dlho psycháč kvitne? Stonka sa predlžuje?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
...máte niekto skúsenosť s tekutým Hoštickým hnojivom "Slepičince" ?...píšu, že je bohaté na fosfor a vhodné aj na zálievku aj na hnojenie postrekom. NPK 5-10-5. Je to balené v žltej flaši. Obsahuje fermentovaný slepačí trus a vraj aj aktivuje pôdnu mikroflóru, vysoký obsah fosforu zaručuje bohaté kvitnutie a u plodín následne vysokú úrodu......teda viem, že na paprikya rajčiny sme dávali skvasené slepičince, ale neviem, či a v akej koncentrácii to dodať orchidkám....
Dávkovanie doporučené - 1 vrchnák (15 ml hnojiva) na 3 litre vody....ja som dala na 5,5-6 litrov vody na cymbidium a Iwanagaru. Predtým boli poriadne zavlažené tak sa dúfam nespália.
Používate to niekto?
ja poznam len kravince, asi treba skusat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať