Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
costym1 costym1

costym1 je offline (nepripojený) costym1

ja som ja
opravujem... stretla...
0 0
costym1 costym1

costym1 je offline (nepripojený) costym1

ja som ja
Mozem povedat, ze zatial sa mi najviac osvedcilo toto hnojivo, ostatne "listove, a specialne" boli no , o nicom.
a to iste hnojivo pouzivam aj na fialky, teda kupene po 1,- eu v hypermarkete. Mozem povedat, ze su jednickove,kazda farba vydrzala. A kaktus, ktory mam cca 10 rokov, mi teraz rozkvitol, kvet vacsi ako dlan ruky. A ibistek uz ma pupene na kvitnutie v tomto roku uz stvrtykrat.Teda aj rozkvitnu, krasne. Ten ibistek bol tiez za 1,-eu z hyperka.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Idú ti miltoniopsisy? mne nie , už som dosť zahubila , neprežili zimu
Milka, ani nie. Tuším 3 prvé mi pošli, bo som nepresadila. Štvrtú som presadila, drží sa, dokonca už aj nový výhon išiel, ale som poliala a zničila ho , ale staré hluzy sa držia, mám dojem, že rastie teraz podstatne pomalšie, ale prirastajú korienky, tak to až také hrozné nebude. Tá je tmavá v opačnom pomere farieb. A táto svetlá ma proste nadchla a vonia jemne a len doobeda na rozdiel od tej tmavej, tá je strašne "voňavková" po celý deň, teda čo si pamätám....Proste mám na ne slabosť. Tak ked odkvitne ju hned presadím...skôr ako tú zálievku mám dojem, že nemá rada príliž teplo a sfagnum vyberam z každej jednej rastliny čo najskôr.....v tom vidím yásadný problém, nie že sú málo alebo velmi vlhké celkovo, ale že substrát presychá velmi nerovnomerne....inak to Dendrobium bude mixnuté zrejme naj s dendr.kingianum alebo niektorou z tej vetvy - súdim podla habitusu a vzrastu, je to docela malá rastlina....velké už nemám kam dávať
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Betina2 Pozri príspevok
Milka, ani nie. Tuším 3 prvé mi pošli, bo som nepresadila. Štvrtú som presadila, drží sa, dokonca už aj nový výhon išiel, ale som poliala a zničila ho , ale staré hluzy sa držia, mám dojem, že rastie teraz podstatne pomalšie, ale prirastajú korienky, tak to až také hrozné nebude. Tá je tmavá v opačnom pomere farieb. A táto svetlá ma proste nadchla a vonia jemne a len doobeda na rozdiel od tej tmavej, tá je strašne "voňavková" po celý deň, teda čo si pamätám....Proste mám na ne slabosť. Tak ked odkvitne ju hned presadím...skôr ako tú zálievku mám dojem, že nemá rada príliž teplo a sfagnum vyberam z každej jednej rastliny čo najskôr.....v tom vidím yásadný problém, nie že sú málo alebo velmi vlhké celkovo, ale že substrát presychá velmi nerovnomerne....inak to Dendrobium bude mixnuté zrejme naj s dendr.kingianum alebo niektorou z tej vetvy - súdim podla habitusu a vzrastu, je to docela malá rastlina....velké už nemám kam dávať
Ja som sa okrem sphagna stretla aj z horšímim - dokonca jedno cymbídium bolo v takej vate , alebo pena a nič , žiaden substrát , iba navrchu, ale po presadení žije .
Asi ti budem trošku oponovať - podľa mňa , žiadnu soľ prevarením z vody neodstrániš , keď chceš preliať tak DAŽĎOVOU!!!!!!, ja neprelievam , lebo polievam iba dažďovou- mám to šťastie , že si ju môžem nachytať, keď nemám tak z prameňa
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Ja som sa okrem sphagna stretla aj z horšímim - dokonca jedno cymbídium bolo v takej vate , alebo pena a nič , žiaden substrát , iba navrchu, ale po presadení žije .
Asi ti budem trošku oponovať - podľa mňa , žiadnu soľ prevarením z vody neodstrániš , keď chceš preliať tak DAŽĎOVOU!!!!!!, ja neprelievam , lebo polievam iba dažďovou- mám to šťastie , že si ju môžem nachytať, keď nemám tak z prameňa
Máš pravdu s tou daždovou vodou...ale čo je to potom za usadeninu na spodu hrnca, ked ju prevarím ? Podla mňa aj to prevarenie trochu pomôže, minimálne sa odstráni chlór.....a ten sajrajt na dne samozrejme nepoužijem Ja daždovku nemám ako, iba že sa navŕtať na odkvapovú rúru v pivničných priestoroch paneláku a chytať do vedra ....by ma asi prizabili susedia. Nám neodteká voda na vonkajšom okraji domu inak by tam už aj bolo vedro
0 0
bersekr bersekr

bersekr je offline (nepripojený) bersekr

Budem reagovat ne dva posledne prispevky. Z vody neodstranis prevarenim mozno kuchynsku sol, ale soli sa odstranuju. Prevarenim sa odstranuju
hydrogénuhličitan vápenatý a horečnatý ktore sposobuju prechodnu tvrdost vody. Na druhej strane aby sa odstranil z vody chlor, netreba ju prevarat, staci ju nechat odstat, nakolko chlor je prchava latka.
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Prevarením vody sa odstráni rozpustený a užitočný CO2 a stúpne pH vody- to tvrdia múdri ľudia
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dievčatá chcem sa opýtať...mám orchideu - dendrobium. Keď dokvitla, tak mi vyhnala postupne nové stonky, ktoré kvitnú teraz. Ale čo urobiť s tými prvými? Sú to len také holé prútiky teraz.....ale sú stále zelené. Mám vlastne taký prepchatý črepník..lebo tých stoniek je tam už veľa. Nechať ich , alebo zrezať?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ďakujem Milka ..nechám ich teda.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky,

moje 2 nové prírastky....3-tia tá bledomodrá..tu už niekde je...
P4071278.jpg  
P4071279.jpg  
P4071280.jpg  
P4071281.jpg  
P4071282.jpg  

P4071283.jpg  
P4071284.jpg  
P4071285.jpg  
P4071286.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Moje nové prírastky z Nemecka:

prvé tri sú hybridy, ostatné botanika:



3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Krásne sú všetky, ale masdeválka a dendro u mňa vedú!!!!!!!!!!!
Želám dlllllllhe životy-nesmrteľnosť
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Adel, to dendro ja krásne. Ja som max. zvedavá na Aerangis rhodostica a"Markézana", tú mam na muške, tak ak sa jej bude dariť tak mi daj vedieť podrobnosti a tiež daj info o Sedirei Japonica. Tiež môj favorit...a najmä či teda vonia citrónkovo . Nech sa darí. To ich máš už vo svojom substráte, že? Ja tiež, pošlem Ti SS na link, kde som dávala foto. Onci som tiež zasadila, vyzerá, že bude v poho a Unicum sa prozatím drží pekne pevne zubami nehtami, tak dúfam, že zakorení, moc by ma to mrzelo, ostatné sú na tom asi lepšie ako sa zdalo na prvý pohlad.
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Teda Adélka, ty si sa rozbehla, sú to prekrásne kúsky, ale na to sme u teba už zvyknuté. Vyberáš si skutočné krásky, tak veľa šťatia a trpezlivosti s pestovaním. Nech ti robia radosť a koniec koncov následne aj nám.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ahojte, dnes mali v kauflande v BA krásne dendrobiá, biele, oranžové a ružové za 6-7E...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Krásne sú všetky, ale masdeválka a dendro u mňa vedú!!!!!!!!!!!
Želám dlllllllhe životy-nesmrteľnosť
krasne su, ked pokvitnu, odfot, mozno sa nabuduce k vam pripojim, kolko to cca vsetko stalo? aj dobry obed som si nasla medzi fotkami, to je vypr. karfiol? hned by som si dala...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ú sa pootvárať púčiky Dendrobia Unicum...asi zmením program na víkend a zostanem doma Najprv boli puky zelenožlté, postupne tmavli cez žltooranžovú a teraz sú také hnedooranžové a lupienky sa už začínajú od seba odlisovávať, som napätá, aké bude či teda prežije....zatial sa drží....
A už sa otvorili 2 zo 6 pukov na oranžovožltom Epidendru Rung Aroon. Na Iwanagare sú už krásne vytvarované asi 1 cm velké puky a stonka prirastá.....po odkvitnutí asi 3 hluzy predsa len oddelím... a čosi mi rastie (okrem bočného nového výhonu) z tela rastliny teplomilného mnohokvetého papučáka, čo som dostala pred mesiacom
0 0
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

pre andersenku....
chcem sa este raz opytat ci mate este napredaj jednu s tych krasok
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
ahojte dievcata strasne dlho som tu nebola ba potrebujem pomoc ide cymbo postriekat mospilanom ale uz si nepamata aky pomer treba a nejak to tu neviem najst. dikes
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2



takto bz sa malo Unicum rozvinúť...uvidím, či to bude 24 hodín, moje bolo včera takéto....foto a dnes už sa okvetné lístky oddeľujú
IMG_0004.jpg  
IMG_0002.jpg  
1/1
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať