Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Najmä pre Andersenku,
návod ako naviazať orchideu na kôru alebo konár - v tomto prípade na korok a pravdepodobne šlo a nejakú Katku, sú tam spôsoby s pančuškou aj s drátom aj s pokecom v AJ, anak korkové platne dostať bežne v potrebách pre chovateľov, malé stoja už od 5 eur a velké aj 15-20...ale ja mám doma aj viničné hlavy a iné pokrútené drevá a korene, takže treba vyskúšať. Sú to 3 časti.







a ešte iné video





inšpirovalo?
niekto ešte použije navyše ako podložku kokosové vlákno (koar) a/alebo plát živého machu/rašeliníka, podla toho kolko vody rastlina vyžaduje a aká je okolitá vlhkosť vzduchu.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmrzka333 Pozri príspevok
ahojte dievcata strasne dlho som tu nebola ba potrebujem pomoc ide cymbo postriekat mospilanom ale uz si nepamata aky pomer treba a nejak to tu neviem najst. dikes
kuk tu:http://www.floraservis.sk/mospilan-20-sp.php
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Vrátim sa k téme vyväzovanie na kôru- Miška ako postupuješ , keď nemáš ZZ, ja som skúsila vlani naviazať a celú zimu živorilo - bolo to oncídium, a ešte mi to nejde s rosením , aj keď som rosila často , nebolo to ono , stále suché , vadila mi kvapkajúca voda , a tak išlo do substrátu a veselo vyháňa nové pahľuzy , akú máš skúsenosť ty?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Vrátim sa k téme vyväzovanie na kôru- Miška ako postupuješ , keď nemáš ZZ, ja som skúsila vlani naviazať a celú zimu živorilo - bolo to oncídium, a ešte mi to nejde s rosením , aj keď som rosila často , nebolo to ono , stále suché , vadila mi kvapkajúca voda , a tak išlo do substrátu a veselo vyháňa nové pahľuzy , akú máš skúsenosť ty?

zatial nijako som v štádiu zbierania teoretických informácii , ale už sa chystám, všetko na to mám prichystané, prvé pôjdu na skúšku miniphaleňákz, no počkám, kým teraz odkvitnú a také tie malé oddelky, aj dendrobka aj oncidka, čo sa mi nechtiac oddelili pri presádzaní, myslím, že ten phaleňák malý bude na tom asi najlepšie prosperovať, ale treba skúsiť aj iné.
Milka a dala si nejakú savú podložku, mach, koar alebo čosi také? bolo to v nejakej priehlbine, na akom dreve, alebo kôre, z akého stromu?
Ja ked som tie drevá čistila v napustenej vani, zdali sa mi dosť nasiahavé, takže u mňa bude postum 1-2 x týždenné celé drevo aj s kvetmi namočiť do napustenej vane s izbovou teplotou, po nejakom čase, 5,10 minút, možno aj viac podla toho ako to nasaje, ale myslím, že 10 bude stačiť to zavesiť nad vaňu alebo nejaké velké vedro, nechať odtiecť a následne osušiť papierom srdiečka a chúlostové meista od vody...ten mach alebo kokosové vlákno tiež udrží trochu vody a ked to prestane stekať, tak to zavesím na miesto....potom to podla potreby ráno a večer , možno zo začiatku aj viac krát denne porosiť rozprašovačom......uvidím, je to zatial len teória, takto nejako si to predstavujem, tiež nemám ZZ, ani zasklený balkón, no mzslím si, že v auguste, ked už nebude tak silno páliť slnko ich vyhodím až do neskorej jesene von na balkón do polotieňa (teda nie phaleňáky, tie dendrá a onci, tým letnenie ulahodí.

Dneska mi muž hovorí, že: Ktoré sú tie kvety z Nemecka, ked o nich furt básniš ?...a ja že tie na stole...a on že: to?! a od kedy to máš? ja že: už asi týždeň... On že: ved sú také malé, neni lepšie si kúpiť radšej také velké za ten peniaz, čo kvitnú furt? (myslel na hybridné marketové phaleňáky-kvitnú mi niektoré ozaj dlho, aj 5 mesiacov)...ja na to: Ved ale toto je čistá botanika, vyšší level, orchidejárska vyššia škola a navyše si mi zakázal velké rastliny, bo ich už neni kam dávať....a on na to, že: ved dobre. A odkedy sú na tom stole? Ja na to: už vyše týždňa..........
takže ak máte niekto mindrák, kam s kvetmi, kúpte si miniatúry z botaniky a mangel ani nezistí, že niečo pribudlo, kým sa sami nepochválite A vôbec nemal výhrady Kaby som o nich "nebásnila" tak si ich ani nevšimne, hlavne že x-krát išiel popri tom stole Ak by som ich rovno zašila na parapet, tak si ich nevšimne aj 1/2 roka !
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

Dobry den
vcera som dala dve phaly do otvoreneho okna kvoli muskam ktrore mi oxiduju okolo nich boli tam necele 5 minut mozno menej a na jednej som dnes objavila take hnede mäkke flaky po listoch vyzera to akoby tie listy zacali hnit neviem co sa mohlo jej stat a dost ma to mrzi lebo neni moja vzala som ju na presadenie od babky a este sme ju nestihli vratit a stalo sa toto a zaujimave na tom je ze tej druhej nic nie je. vzalo ma to rozmyslam ze jej kupim novu. chcela by som vas poprosit o radu co by to mohlo byt vdaka
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Elena30 Pozri príspevok
Dobry den
vcera som dala dve phaly do otvoreneho okna kvoli muskam ktrore mi oxiduju okolo nich boli tam necele 5 minut mozno menej a na jednej som dnes objavila take hnede mäkke flaky po listoch vyzera to akoby tie listy zacali hnit neviem co sa mohlo jej stat a dost ma to mrzi lebo neni moja vzala som ju na presadenie od babky a este sme ju nestihli vratit a stalo sa toto a zaujimave na tom je ze tej druhej nic nie je. vzalo ma to rozmyslam ze jej kupim novu. chcela by som vas poprosit o radu co by to mohlo byt vdaka
že by od slnka? spálené.... alebo kuk tu:http://www.kvetyazahrada.sk/clanky/c...-na-orchideach
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

vdaka za odpoved tu stranku si pozriem svietilo slnko dost ale preco to neni aj na druhej orchidke. uz sa mi raz stalo ze mi spalilo phaly ale to boli suche miesta na listoch a to je mokre a mäkke odfotim a dam tu foto ale neviem ci uz mozem lebo som tu nová
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Elena30 Pozri príspevok
Dobry den
vcera som dala dve phaly do otvoreneho okna kvoli muskam ktrore mi oxiduju okolo nich boli tam necele 5 minut mozno menej a na jednej som dnes objavila take hnede mäkke flaky po listoch vyzera to akoby tie listy zacali hnit neviem co sa mohlo jej stat a dost ma to mrzi lebo neni moja vzala som ju na presadenie od babky a este sme ju nestihli vratit a stalo sa toto a zaujimave na tom je ze tej druhej nic nie je. vzalo ma to rozmyslam ze jej kupim novu. chcela by som vas poprosit o radu co by to mohlo byt vdaka
možno je to spálené od slnka, už sa mi to na jednej stalo, ale moja bola za sklom na parapete...stačilo, ak ste ju predtým poliali alebo porosili a problém je hneď...alebo proste nebola aklimatizované a zvyknutá na také sliné svetlo, ako moja, tiež som ju prednedávnom kúpila....tie čo sú tam stále, tak aj denné slnko za sklom znášjú dobre.... v tejto dobe však už obedňajšie slnko medzi 10,30 a 15 dosť páli, takže radšej pritieňujem a na priamom slnku sú len zrána a navečer. Iné druhz napr, KAtleje to ale aj cez obed znášajú dobre, tie si priam vyžadujú silné osvetlenie. Phaleňáky však opatrne so slnkom....
Ten list by som odrezala sterilným nožom až do živého a nechala ranu pekne zaceliť v chládku, samozrejme neprísť do kontaktu s vodou kým to zaschne....ona obrazí Alebo vyťženie nový list, najmä ak sa ju chystáte presadiť, zabránite prípadnej infekcii hubami a plesňami.....obe moje, ktorým sa to stalo - jeden teraz jeden vlani, mali aj dosť blbé korene už z obchodu a boli celkovo slabšie až na to že vdaka dopingu krásne kvitli... po presadení vyhnali nový list aj nové korene a celkovo sa posilnili....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Elena30 Pozri príspevok
vdaka za odpoved tu stranku si pozriem svietilo slnko dost ale preco to neni aj na druhej orchidke. uz sa mi raz stalo ze mi spalilo phaly ale to boli suche miesta na listoch a to je mokre a mäkke odfotim a dam tu foto ale neviem ci uz mozem lebo som tu nová
pozri ešte tu:http://www.ireceptar.cz/zahrada/poko...eboli-murovce/
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pre Milku a spol. o naväzovaní na podložku:

http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=17&t=19

Milka tu sa dá toho naštudovať habadej o naväzovaní.....
ale aj ked si dáš do vyhladávača v češtine, tak toho nájde v SK menej
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

ta orchidka neni moja tak vzala som ju babke na presadenie uz som ju aj presadila ale vcera som ju nepolievala pripada mi to drasticke jej odstrihnut listy lebo by jej ostal asi jeden a nechcem babke vratit taku chcela som tu dat fotky ale asi este nemozem bo som tu nova
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

.ja som hladala moje fotky, no neviem to nájsť, ale na 99% to bude od slnka, ak by si to nešmikla, tak o pár dní by to začalo schnúť...teraz to je ako keby to mokvalo, mäkké a po stlačení púšťa šťavu však? a tak neurčito ohraničené, nie je to na celom liste ale je to dosť veľké že? Také hnedozelené že? A rastlina je inak v pohode...teda možno tie korene, ale to je na inú tému....
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

viem ze fotka pby pomohla aj so ju uz odfotila uz ich mam aj v pc ale nejde nam ich tu vlozit furt mi vyskoci pridat obrázok z url adresy
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Elena30 Pozri príspevok
viem ze fotka pby pomohla aj so ju uz odfotila uz ich mam aj v pc ale nejde nam ich tu vlozit furt mi vyskoci pridat obrázok z url adresy
tu je foto spálených listov...http://www.kvetyazahrada.sk/forum/sp...este-zachranit
alebo...http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=22&t=328
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

ano je to take hnedozelene stlacat som to neskusala tak neviem ci daco kvapka nie je to na celom liste ale na jednom je to dost velke rastlina je v poho aj korene su tiez takto napadute su tri listy jjeden list pod tym spalenym je pekny nenaruseny skusala som tu dat foto ale este nemozem lebo furt mi vypisuje vlozit obrázok z url adresy
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

vdaka za pomoc holky bude to spalene jak vravite aj podla obrazkoch na tych linkach co ste mi poslali to tak vypada skoda ze mi tak dopadla lebo ta orchidka je babkina a vratit jej ju v takom stave hnevam sa na seba ze som ju do toho okna dala aj moja phala bola vokne spolu s babkinou a mojej nic nieje jak budem moct pridat foto pokial na to pridem jak sa tu vklada tak ich tu pilozim pa a dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Elena30 Pozri príspevok
vdaka za pomoc holky bude to spalene jak vravite aj podla obrazkoch na tych linkach co ste mi poslali to tak vypada skoda ze mi tak dopadla lebo ta orchidka je babkina a vratit jej ju v takom stave hnevam sa na seba ze som ju do toho okna dala aj moja phala bola vokne spolu s babkinou a mojej nic nieje jak budem moct pridat foto pokial na to pridem jak sa tu vklada tak ich tu pilozim pa a dakujem
tak jej daj tvoju, alebo jej kúp novú
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

vdaka za pomoc holky bude to spalene jak vravite aj podla obrazkoch na tych linkach co ste mi poslali to tak vypada skoda ze mi tak dopadla lebo ta orchidka je babkina a vratit jej ju v takom stave hnevam sa na seba ze som ju do toho okna dala aj moja phala bola vokne spolu s babkinou a mojej nic nieje jak budem moct pridat foto pokial na to pridem jak sa tu vklada tak ich tu pilozim pa a dakujem
0 0
Elena30 Elena30

Elena30 je offline (nepripojený) Elena30

rozmyslam ze jej kupim novu teraz bude mat narodky tak bude aj prilezitost vdaka papa
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

mám takého fľaky na listoch a neviem z čoho, predpokladám že je to asi hubového pôvodu
2.jpg  
1.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať