Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Tohoto roku mám vianočné minulé roky mi kvitli až na jar vonku
ž.c..jpg  
biele cymbídium 002.jpg  
1/1
2 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Milka, mala som cymbídium 2-3cm vyše kochlíka, a taktiež ho celý zapĺňalo, tak muselo ísť von. Kukala som aj video a tam to "predeľovali" sekerou. Niekde som sa dočítala, že musí byť v každom kochlíku 3-4 hľuzy, takže tak som urobila a prekrojila som to nožom.
0 0
Renata245 Renata245

Renata245 je offline (nepripojený) Renata245

orchidea odkvitla,už len vyhodila nové výhonky a korienky,niektoré staršie sa odsušili,chcela by som poradiť čo teraz.Tiež by som potrebovala vedieť ak ju rozsadím a oddelím tie nové výhonky,do akej vhodnej zeminy,a či majú byť korienky vonku alebo zasypané v zemine.Je vhodné ju presadiť teraz v zime?A hnojiť v zime aby kvitla? ona kvitla minulý rok v novembry,myslím že oddychovala dlho, už by ma mohla potešiť kvetinkami.Doteraz som ju mala v zimnej záhradke na južnom okne,kde sa ostatným kvetinkam veľmi darí,iba jej nie....ale asi veľké výkyvy teplôt jej nevyhovujú ,myslím také že teraz v zime tam teplota v noci klesne na 15-12 stupňov,ale cez deň tam je 20 stupňov,keď svieti slnko tak celý deň svieti aj v zime a je tam aj 25 stupňov.Cez leto je tam slnečno od rána do večera...už ju prekladám skoro stále ,kde by sa jej páčilo viac.........nebola by som rada keby sa mi vysušila celá.. ďakujem za rady..
DSCF9088.jpg  
DSCF9098.jpg  
DSCF9100.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Nebola som od piatku doma a dnes ma toto čakalo- je to dendrobium Maria Noel , a rozkvitla ludisia
ludisia -Kvet 002.jpg  
dendrobium-Maria Noel 003.jpg  
dendrobium-Maria Noel 001.jpg  
1/1
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Šťastné a veselé sviatky vianočné a veĺa , veľa zdravia do Nového roku 2013 , želá milka
vianoce.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milka 60 Pozri príspevok
Šťastné a veselé sviatky vianočné a veĺa , veľa zdravia do Nového roku 2013 , želá milka
Pripajam sa k zelaniu
mile damy, kam chodite na fb? ked sem uz pomenej?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
kvitne len toto

a toto sú moje napečené vianočné koláče
0 0
jozik-nozik jozik-nozik

jozik-nozik je offline (nepripojený) jozik-nozik

Šťastný nový rok prajem.....
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak prišla som o peknú ružovú kejku.... Pekne rástla, len stonka na ktorej rástla začala schnúť.....Keďže mala už listy 3 a korene tiež zasadila som ju. Pred sviatkami jej odpadli listy a zoschla


Teraz mi zas rastie nová kejka na mini.....mini phaly sú také náročnejšie na pestovanie ako phaly klasické.... Podarilo sa niekomu oddeliť z miniphaly novú kejku??? l
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Tak prišla som o peknú ružovú kejku.... Pekne rástla, len stonka na ktorej rástla začala schnúť.....Keďže mala už listy 3 a korene tiež zasadila som ju. Pred sviatkami jej odpadli listy a zoschla


Teraz mi zas rastie nová kejka na mini.....mini phaly sú také náročnejšie na pestovanie ako phaly klasické.... Podarilo sa niekomu oddeliť z miniphaly novú kejku??? l
ked som začala na ne kašlať tak začali rásť a kvitnú
kejku na mini phale som ešte nevidela..ale musí byť asi veľmi mini....
1 0
ivkapeto ivkapeto

ivkapeto je offline (nepripojený) ivkapeto

moze sa na vandu pouzit sackova metoda?ak ano dat tam celu a urobit otvor?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
gastrochillus stonka pekne rastie

restrepia aspoň nový lístok tlačí
1 0
lusiii123 lusiii123

lusiii123 je offline (nepripojený) lusiii123

Zdravím Vás milé pestovateľky. idem k Vam pre radu skusila som trik zo zemiakom a rano som na nom nasla malilinkych hnedých chrobačikov , ktorych ani poriadne nevidiet, neviem kde sa tam vzali moje kvetinky krasne prosievaju a zatial nemaju ziaden problem. Moze byt ze sa objavili len proto ze je substrat vlhsi ??



takze dnes som zistila ze su to asi červci prosím poradte ako na nich ....???????
Naposledy upravil lusiii123 : 07.01.13 at 13:57 Dôvod: doplnenie
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Andersenka a kde si kupila tie Vandy?...hlavne ta prva je velmi pekna...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Jozef0007 Pozri príspevok
Andersenka a kde si kupila tie Vandy?...hlavne ta prva je velmi pekna...

Jozef, ani jedno nie je vanda.
Prvé je gastrochilus acutifolius a druhé restrepia trichoglossa, tú prvú som objednala u http://www.shop.schwerter-orchideenzucht.de/ a druhú som dostala, ale myslím, že tiež ju tam má v ponuke

Tu http://www.shop.schwerter-orchideenz...eywords=gastro

a

http://www.shop.schwerter-orchideenz...oducts_id=3484
0 0
Jozef0007 Jozef0007

Jozef0007 je offline (nepripojený) Jozef0007

Andersenka, dakujem za odpoved, ale moj komentar sa tykal tvojho starsieho prispevku o dvoch Vandach za 10 Eur co si niekde kupila....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ahaaaaaa, prepáč, som to neregistrovala kedže to bolo staršie..........no kupila som ich v Auparku v Žiline v kvetinárstve ktoré tam je...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dievčence paráda, mňa dnes v práci po 2 týždňovej dovolenke tiež čakalo prekvapenie:






Naposledy upravil andersenka : 07.01.13 at 20:34
3 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

K narodkám aj meninám (24.12.) som dostala od syna orchideu Phalaenopsis. Včera son s hrôzou zistila, že má na listoch fľaky a tiež medové kvapky. Hneď som ju postriekala roztokom jedlého oleja s jarou zriedený vodou. Túto radu, ako prvú pomoc, som našla na internete. Môžete mi prosím vás poradiť o akého škodcu sa jedná a akým spôsobom ho mám zlikvidovať? A ešte jednu otázku. Nemám tie dva spodné poškodené listy odstrihnúť, aby sa škodca nešíril na ďalši časť rastlinky? Verím, že sa nájde medzi vami niekto z vás, kto mi ochotne poradí. Veľmi pekne vám ďakujem.
P1070024.JPG  
P1060001.JPG  
P1070010.JPG  
P1070033.JPG  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

postihnuté miesto zasypať endiexom z oboch strán, ak by sa to šírilo celý list preč....ak má orch. dostatok listov..... predpokladám hubové ochorenie....tiež to mám na niektorých....ale sú stabilizované....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať