Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
S črievičníkom bojujem aj ja , zatial sa mi nepodarilo ,aby kvitla , dendro kvitne , ked má dozreté pahluzy vyčkaj , až dozrú zakvitne
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
kvitneme dole hlavou


a táto aj jemne vonia, je midi
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
táto mini potvora kvitne po vyše 3,5 roku



a túto som si odkvitajucu kupila, ale neviem či z nej niečo bude, korene mala v hroznom stave :-/ či to ustojí neviem.....
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
a toto sú prírastky januárove, absťák sa dostavil v plnej miere ;-)



nobilko kt. som nemohla odolať


aj miltoniopsis som si ešte na skúšku kúpila, jeden mi uhynul cez leto, ale chcem to skúsiť ešte znova s ním, 2 nové pahluzy mu idú :-) to je pozostatok z jeho farby, pri kupe bol už odkvitnutý

Kúpila som si opäť na skúšku či to s ňou po druhý raz zvládnem "nellinu"



Oncidium sharry baby, opäť na skúšku, mala som ho už, krásne mi aj kvitlo, pravidelne, len som ho rozdelila a polovicu darovala - tá darovaná časť sa krásne drží, kvitne a moja scípla :-/





a ešte túto vzrastom midi a kvetom mini som nemohla obísť ;-)

1 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Zdravím, mne sa v poslednej dobe viackrát stalo - kvet sa neotvorí,/ ostane zabalený ako púčik,/ a odpadne, v čom bude problém ???
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

MIŠO T Pozri príspevok
Zdravím, mne sa v poslednej dobe viackrát stalo - kvet sa neotvorí,/ ostane zabalený ako púčik,/ a odpadne, v čom bude problém ???
mne sa to v zime stáva ....možno málo slnka, ak to je taká precitlivelá...chlad v mojom prípade nie...
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Hnedé fliačiky na vzdušných koreňoch mám aj ja na orchidkách a tvoria sa,ak je nižšia vlhkosť vzduchu a je to taký obranný mechanizmus proti strate vody z koreňov .Nie je to nič vážne skôr taký estetický problém.AWI-dúfam,že som pomohla a zbavila ťa strachu.
Naposledy upravil *ala* : 05.02.13 at 17:05
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

to Andersenka: teda ty si sa rozbehla, tá mini po 3,5 rokoch, to je bomba. Zdá sa mi to, alebo je podobná tej poslednej novej?
vidím, že máme podobné méty - ja som už odrovnala 2 neliny a tretia asi tiež odíde, miltonka - to je detto. Už som sa rozhodla, že ich nebudem trápiť, ale kto vie............
To nobilko tiež nemá chybu, ale vlastne všetky sú nádherné, tak nech dlho a šťastne držia
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

už som dlho nič nedávala, tak dnes niečo pridám z mojich momentálne kvitnúcich midi
IMG_0098.jpg  
IMG_0080.jpg  
1/1
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

mini mi napodiv kvitnú tiež, aj keď som zo spanga presadila do kôry len jednu, ale kvitnú bez ohľadu na presadenie a toto je moja najmilšia z mini, napriek tomu, že nie je presadená, kvitne veľmi bohato
IMG_0072.jpg  
1 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

a naposledy - jendu klasiku a to malé nič, to je pozostatok mojej prvej orchidejky, ktorú som sice umordovala, ale nechala mi bábo a toto je výsledok. Tomu sa asi najviac vytešujem. Síce malé nič, ale moje.
IMG_0097.jpg  
IMG_0149.jpg  
1/1
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Toto sú moje momentálne rozkvitnuté z tých,čo mi zostali.Dvadsať mi odišlo na večný odpočinok.
08022013185.jpg  
08022013186.jpg  
08022013184.jpg  
08022013183.jpg  
08022013187.jpg  

1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
mám takúto a neviem ako sa volá , pomôžete mi ju pomenovať?, má malé , žlto-oranžové kvety a trošku môjho predvelkonočného tvorenia
neznáma 020.jpg  
neznáma 019.jpg  
kusudama trošku inak 003.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

musím pofotiť aj ja, kvitne mi hromada, ale tak ich mám napasované na oknách, že neviem ako ich vycváknem.....lebo polievam do kochlov a vodu tam nechávam...
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Sama neviem čo sa stalo,možno roztočce?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

rozborova Pozri príspevok
Sama neviem čo sa stalo,možno roztočce?
blbétiež som bojovala aj bojujem s hnedými takými prepadnutými škvrnami....ale celom žijú...prišli o listy, ale nové rastú zdravé...iné zase zaendiexované....rok som nič nekúpila.... závislosť povolila
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

Mne pre zmenu jedna odišla - robila som pokus a nechala som viac vody v črepníku a zhnili jej korene. Bola to špatná voľba na pokus, bola ešte v pôvodnom substráte a to určite k tomu dopomohlo. Ale predsa mi ďalšia urobila radosť. Takto mi cez weekend vykvitla.
IMG_0154.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lbebjak Pozri príspevok
Mne pre zmenu jedna odišla - robila som pokus a nechala som viac vody v črepníku a zhnili jej korene. Bola to špatná voľba na pokus, bola ešte v pôvodnom substráte a to určite k tomu dopomohlo. Ale predsa mi ďalšia urobila radosť. Takto mi cez weekend vykvitla.
Ta je krasna.....polievam presne tak....ze nechavam vodu v kochloch....
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

aj ja polievam tak, že nechám odkvapkať, ale chcela som vyskúšať tie reči o tom, že mám ju stále vo vode a nič nehnije. Mala som tak 3, ale rýchlo som od toho upustila. Tie dve to prežili - preschli a sú v pohode, ale jedna to nezvládla - určite aj ten humus, čo mala v kochli jej k tomu prispel. No, človek sa učí na vlastných chybách. Takže poučenie: Never všetkému, čo počuješ. Zasa som o niečo múdrejšia - žiadne experimenty tohto druhu, aj tak mám čo robiť, aby som sa udržala a neprelievala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať