Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lbebjak Pozri príspevok
aj ja polievam tak, že nechám odkvapkať, ale chcela som vyskúšať tie reči o tom, že mám ju stále vo vode a nič nehnije. Mala som tak 3, ale rýchlo som od toho upustila. Tie dve to prežili - preschli a sú v pohode, ale jedna to nezvládla - určite aj ten humus, čo mala v kochli jej k tomu prispel. No, človek sa učí na vlastných chybách. Takže poučenie: Never všetkému, čo počuješ. Zasa som o niečo múdrejšia - žiadne experimenty tohto druhu, aj tak mám čo robiť, aby som sa udržala a neprelievala.
Mne tento experiment zatial vychadza.....ale substrat mam svoj,keramicke puzdra volne a v plastovych kochloch porobene diery....a na spodku kochla kamen....korene sa nezadusia...a vody lievam tak akurat...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ide mi kvitnúť Coelogyne cristata už sa rozbieha od vianoc a nie a nie rozkvitnúť a tiež mi bude kvitnúť D.Stardust chiomi a tomu to trvá rovnako dlho
coelogyne Cristata 005.jpg  
d. Stardust chiomi 001.jpg  
1/1
1 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

milka 60 Pozri príspevok
ide mi kvitnúť Coelogyne cristata už sa rozbieha od vianoc a nie a nie rozkvitnúť a tiež mi bude kvitnúť D.Stardust chiomi a tomu to trvá rovnako dlho
Zdá sa mi to, alebo máš tu cristatu na parapete? Ako jej tam dokážeš, prosím ťa, vytvoríť chladno - cca 8-10 stupňov? Myslela som si, že potrebuje chlad, ale že by zvládla aj temperovanie?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
je skoro na parapete vo výške cca pol m je ale v miestnosti kde príde teplo len od plynovej pece , ked boli silné mrazy , tak ráno tam bolo fakt asi 9 stup a cez deň najviac 14 stup. , mám tam všetky chladnomilky a den. nobile a d. stardust , len keby to okno mal kto zväčšiť chi.chi chi.....
1 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

No tak to si dobrá, ja im robím opačné garde. Cez den otvorené okno - teplota cca 10 stupňov, ale na noc zatváram a do rána sa ohreje na 20. (kúrenie je samozrejme vypnuté) Cez weekend som mimo, takže zatvorené a majú tak cca 20 celé dni. Bojím sa nechať otvorené okno aj v noci, lebo okolo 22 hod už tam bolo aj 8, takže na noc zatváram.. Hold, to sú "výhody" paneláku. Jedno nobilko mi kvitne, ale nie je veľmi vyfarbené a druhé sa ťahá tiež už spred vianoc a tak skoro to ešte nevyzerá, že by sa rozvinulo. Viac nič. Uvidíme čo bude ďalej. Ale k tej cristate ti skladám poklonu.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
A je to tu , už kvitne , tešte sa so mnou
coelogyne cristata 008.jpg  
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
A je to tu , už kvitne , tešte sa so mnou
waw Miluška ty si macher.....krásavica
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaachhhhhhhh jaaaaaaaaaaaaaaaj, zas som sa dala nahovoriť na objednanie orchidiek ;-)
Naposledy upravil andersenka : 18.02.13 at 12:13
0 0
evka1702 evka1702

evka1702 je offline (nepripojený) evka1702

Zdravím Vas vsetkych, neviem ci budete vediet poradit mojej orchidejke....uz s nej ostalo len to co prikladam na fotkach.
Nevidim v kvetinaci ziadny zeleny koren.Vsetky suche. Este aj ten posledny listok co mala tak mi teraz pri foteni odpadol. Zosustal sa ,zrubu zbordovel. Poradte mi ako ju zachranit. Vzdusne korene maju taku striebristu farbu(ako keby ta zelena bola zastrena tou striebornou). Radte prosim....Velmi by som chcela ju zachranit. [IMG][/[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]IMG]
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evka1702 Pozri príspevok
Zdravím Vas vsetkych, neviem ci budete vediet poradit mojej orchidejke....uz s nej ostalo len to co prikladam na fotkach.
Nevidim v kvetinaci ziadny zeleny koren.Vsetky suche. Este aj ten posledny listok co mala tak mi teraz pri foteni odpadol. Zosustal sa ,zrubu zbordovel. Poradte mi ako ju zachranit. Vzdusne korene maju taku striebristu farbu(ako keby ta zelena bola zastrena tou striebornou). Radte prosim....Velmi by som chcela ju zachranit. [IMG][/[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]IMG]
vyber ju a ešte odfoť....ale myslím, že koniec okrem toho že je bez koreňov má aj hnilé srdiečko....ja by som ju zahodila....
0 0
evka1702 evka1702

evka1702 je offline (nepripojený) evka1702

myslis ako vybrat? uplne otriast zo zeminy?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evka1702 Pozri príspevok
myslis ako vybrat? uplne otriast zo zeminy?
áno..
0 0
evka1702 evka1702

evka1702 je offline (nepripojený) evka1702

no dobre idem na to....no vyhodit ju nechcem....rada by som ju nejak zachranila....no nemyslim si ze je zhnite srdiecko....nemala sa tam ako dostat voda.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evka1702 Pozri príspevok
no dobre idem na to....no vyhodit ju nechcem....rada by som ju nejak zachranila....no nemyslim si ze je zhnite srdiecko....nemala sa tam ako dostat voda.
zhnilo od spodku....
0 0
evka1702 evka1702

evka1702 je offline (nepripojený) evka1702

tak prikladam fotky[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
0 0
evka1702 evka1702

evka1702 je offline (nepripojený) evka1702

idem skusit sackovu metodu.... mozno sa nieco udeje....budem dufat.
0 0
evka1702 evka1702

evka1702 je offline (nepripojený) evka1702

viete mi niekto povedat či sa dá éste zachrániť?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Nemá prosím Vás niekto prebytočnú, nepotrebnú knihu háčkovania? aj s podrobnými postupmi? Pre 24 ročnú babu, ktorá je na invalidnom dôchodku.......????
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evka1702 Pozri príspevok
idem skusit sackovu metodu.... mozno sa nieco udeje....budem dufat.
Dufat mozes....z niecoho co je hnile a suche....hmmm...ale ty vieš
pri dnesnych cenach sa s tym piplat .....ja uz nezachraňujem....skôr by som sa zamerala,preco takto dopadla a to ze jej niečo je si musela vidieť uz davno...
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
tak v tomto prípade by som to určite neskúšala sáčkovou metodou.Odrež celú tú zhnitú časť,zasyp škoricou a sasadiť do menšieho.Pár dní nepolievaj,ak nebude rásť z pôvodného srdiečka možno pustí novú rastlinu z boku.Neprehánaj s polievaním a už len čakať a zvyčajne dosť dlho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať