Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Silvernola Pozri príspevok
Ja mám podobnú skúsenosť, pripisujem to prievanu - v týchto horúcich dňoch to bez otvoreného okna jednoducho nejde. Prosím potvrďte alebo vyvráťte môj názor. Ďakujem
Ja si tiež myslím, že to má chudinka z prievanu, len som sa chcela spýtať skúsenejších...
A veľká pravda v tom, že v týchto horkách to bez otvoreného okna nejde a po večeroch a nociach veru fúkalo niekedy poriadne...a ona samozrejme na okne
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

dominica Pozri príspevok
Ja si tiež myslím, že to má chudinka z prievanu, len som sa chcela spýtať skúsenejších...
A veľká pravda v tom, že v týchto horkách to bez otvoreného okna nejde a po večeroch a nociach veru fúkalo niekedy poriadne...a ona samozrejme na okne
Dominica, ale ak by to bol prievan prečo kvety opadali len na jednej? Na okne ich mám 8 a ostatné sú v poriadku.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

veva.. Pozri príspevok
Dominica, ale ak by to bol prievan prečo kvety opadali len na jednej? Na okne ich mám 8 a ostatné sú v poriadku.
No zrovna na tú myslím fúkalo najviac. Mám otvorené malé okno dokorán, mám tam sito a hneď pred sitom sú Dendrobie, tým zjavne vietor nevadí, nakoľko v tomto období môžu byť vonku, ale hneď vedľa nich je tá moja "kráska" a minule som si všimla, že ju ofukuje, lebo sa hýbala, ostatné sa nehýbali, tak preto si myslím, že zrovna ona bola v tom prievane, ktorý je na vine...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ma-Ba Pozri príspevok
Zdenka - Moja skúsenosť s Miltóniou je jemnejší substrát. Na jemno nalámaná borovicová kôra, nadrobený polyst., menšie kúsky gril. uhlia a jemnejší potočný štrk. Ja to mám zasadené trochu obrátene. Jemnejší dole a hrubší substrát hore, boli to začiatky.
Niekotré listy sú harmonikové - nevychytaná zálievka. Nové výhony sú však už lepšie.
Ďakujem za radu, potešila ma.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba prosim ta aky druh je ta prva orchidea v prispevku 1614.velmi sa mi paci a chcela by som si taku nejaku zohnat.dik.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jajax Pozri príspevok
Ma-Ba prosim ta aky druh je ta prva orchidea v prispevku 1614.velmi sa mi paci a chcela by som si taku nejaku zohnat.dik.
..............aby ste to nemuseli hľadať
bola som zvedavá...........
no musím povedať že je prinajmenšom veľmi zaujímavá .

0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax - obchodný názov je ako na všetkých Cambria - našla som názov Beallara - kríženec Brassia x Cochlioda x Miltonia x Odontoglossum, ale či je to presné neviem.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
jajax - obchodný názov je ako na všetkých Cambria - našla som názov Beallara - kríženec Brassia x Cochlioda x Miltonia x Odontoglossum, ale či je to presné neviem.
dakujem,ale ked je to cambria asi by som mala pockat.jednu mam ktoru som kupila odkvitnutu tak neviem ake bude mat kvety
ale na druhej strane keby naozaj bola taka ista vzdy mozem jednu darovat a urobit niekomu radost
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Veď to je to, že predajcovia sa nezaoberajú určením rastliny, všetko "buchnú" pod jeden názov. Možno sa dá trošku rozdiel medzi nimi pre nás laikov odpozorovať podľa pahlúz. Napr. táto o ktorej hovoríme, má guľaté pahľuzy , iné majú podlhovasté, iné skoro ako Miltonia, myslím si, že záleží na krížení.
No toto je úplne laický pohľad na vec - mnohí pestovatelia hovoria, že pri hybridoch je nemožné, alebo ťažké určiť názov rastliny.
Foto len pre porovnanie + posledná s kvetným stvolom už sa na ňu teším.
Obrázok 227.jpg  
Obrázok 228.jpg  
Obrázok 231.jpg  
Obrázok 235.jpg  
Obrázok 236.jpg  

1/1
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Prosim vas neviete niekto ako vyzera stonka ked sa tlaci na oncidiu??vyzera to ako ked rastie mala cybulka?Lebo neviem co to je
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Táto mala trochu dlhšie prestávku. Naposledy kvitla minulý rok v jeseni.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7310052.jpg
Zobrazení: 64
Veľkosť:  18.4 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7310054.jpg
Zobrazení: 67
Veľkosť:  19.1 KB
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

Ahojte, chcem sa len opytat, ako ma vyzerat stvol, ked sa tlaci von? Asi bude taky tmavsi od zaciatku, ze? Mne tie moje orchidejky phaly iba vyhanaju listy a nekvitnu...uz dlho...a nepomahaju ani prosby, ani hrozby...prihnojujem ich teraz...a cakam...ja sa nevzdam...Dik
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

mary17 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa len opytat, ako ma vyzerat stvol, ked sa tlaci von? Asi bude taky tmavsi od zaciatku, ze? Mne tie moje orchidejky phaly iba vyhanaju listy a nekvitnu...uz dlho...a nepomahaju ani prosby, ani hrozby...prihnojujem ich teraz...a cakam...ja sa nevzdam...Dik
Asi takto.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7310010.jpg
Zobrazení: 65
Veľkosť:  33.3 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7310011.jpg
Zobrazení: 70
Veľkosť:  48.7 KB
Naposledy kvitla v decembri 2007.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
Veď to je to, že predajcovia sa nezaoberajú určením rastliny, všetko "buchnú" pod jeden názov. Možno sa dá trošku rozdiel medzi nimi pre nás laikov odpozorovať podľa pahlúz. Napr. táto o ktorej hovoríme, má guľaté pahľuzy , iné majú podlhovasté, iné skoro ako Miltonia, myslím si, že záleží na krížení.
No toto je úplne laický pohľad na vec - mnohí pestovatelia hovoria, že pri hybridoch je nemožné, alebo ťažké určiť názov rastliny.
Foto len pre porovnanie + posledná s kvetným stvolom už sa na ňu teším.
moja vyzera asi ako ta na druhom obrazku,len ma tmavo zelene listy.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
vcera som si kupila dalsiu orchideu-mini v kauflande.myslite ze by som uz mala navstivit nejakeho psychiatrazle je ze ma v tom muz podporuje a neviem kedy prestat
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
zabudla som pridat foto.tu je.
DSCN0305.jpg  
DSCN0306.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
myslim ze sa tu o tom uz pisalo ale nenasla som to a preto vas prosim o radu alebo cislo prispevku.
na bielej phale ktora kvitla mi zacali zltnut spodne listy.kedze mi to urobili predtym aj ine tak som tomu nepripisovala velky vyznam.vcera som zistila ze zelene listy su zmäknute.tak som hned odstrihla stonku s kvetmi aby sa nevysilovala.teraz mam cakat alebo ju presadit.aj korene sa mi zdaju nejake divne.prikladam fotky.
DSCN0307.jpg  
DSCN0308.jpg  
DSCN0309.jpg  
DSCN0310.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jajax Pozri príspevok
zabudla som pridat foto.tu je.
Je úžasnáááá
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

jajax Pozri príspevok
myslim ze sa tu o tom uz pisalo ale nenasla som to a preto vas prosim o radu alebo cislo prispevku.
na bielej phale ktora kvitla mi zacali zltnut spodne listy.kedze mi to urobili predtym aj ine tak som tomu nepripisovala velky vyznam.vcera som zistila ze zelene listy su zmäknute.tak som hned odstrihla stonku s kvetmi aby sa nevysilovala.teraz mam cakat alebo ju presadit.aj korene sa mi zdaju nejake divne.prikladam fotky.
Ako divné sú tie korene (tie,čo sú v substráte)? Skús popísať, či sú duté, mäkké, inej farby ako tie ostatné. Koľko má zdravých koreňov?
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

veva.. Pozri príspevok
Asi takto.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7310010.jpg
Zobrazení: 65
Veľkosť:  33.3 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P7310011.jpg
Zobrazení: 70
Veľkosť:  48.7 KB
Naposledy kvitla v decembri 2007.
Ja som myslela, ked mam len listy a vzdusne korene... alebo zle pozeram???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať