Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Zdenka175 Pozri príspevok
Je úžasnáááá
dakujem.ale aj tie ostatne boli pekne.tazko sa vyberalo.
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

Vyzera to takto, moze z toho byt stvol???
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
veva.. Pozri príspevok
Ako divné sú tie korene (tie,čo sú v substráte)? Skús popísať, či sú duté, mäkké, inej farby ako tie ostatné. Koľko má zdravých koreňov?
korene ma aj suche,aj dute aj zdrave.tych zdravychje asi osem.zda sa mi ze ten vrchny list je tvrdsi ako vcera.je mozne ze ho vysilovala stopka?bolo na nej dvanast pukov,väcsina rozkvitnuta.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
mary17 stonka vyzera zo zaciatku skoro ako vzdusny koren.poznas to podla toho ci sa toci hore(ked je uz väcsi) alebo dole.
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

tu je obr...
DSC03945z.jpg  
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

mary17 Pozri príspevok
Ja som myslela, ked mam len listy a vzdusne korene... alebo zle pozeram???
Ja som tým myslela, že časom to nebude na konci také guľaté, ako sú vzdušné korene.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

jajax Pozri príspevok
korene ma aj suche,aj dute aj zdrave.tych zdravychje asi osem.zda sa mi ze ten vrchny list je tvrdsi ako vcera.je mozne ze ho vysilovala stopka?bolo na nej dvanast pukov,väcsina rozkvitnuta.
Keď presádzam orchidejku, tak korene nechávam len tie zdravé. Ostatné idú preč a kde som odstrihla korene, tak to zasypem mletou škoricou.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
mary17 Pozri príspevok
tu je obr...
ak myslis tu hrcku vedla vzdusneho korena napravo,tak to sa este neda urcit.neviem preco ale mam pocit ze to bude stonka.ale mozem sa mylit...aje to len pocit
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
veva.. Pozri príspevok
Keď presádzam orchidejku, tak korene nechávam len tie zdravé. Ostatné idú preč a kde som odstrihla korene, tak to zasypem mletou škoricou.
asi este pockam kedze sa mi zda ze ten list ozaj trochu stvrdol.ale rozhodne ju potom presadim.ale ked nepresadzas tiez odstrihujes suche korene?
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

jajax Pozri príspevok
asi este pockam kedze sa mi zda ze ten list ozaj trochu stvrdol.ale rozhodne ju potom presadim.ale ked nepresadzas tiez odstrihujes suche korene?
Ak sú už úplne suché tak áno.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

mary17 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa len opytat, ako ma vyzerat stvol, ked sa tlaci von? Asi bude taky tmavsi od zaciatku, ze? Mne tie moje orchidejky phaly iba vyhanaju listy a nekvitnu...uz dlho...a nepomahaju ani prosby, ani hrozby...prihnojujem ich teraz...a cakam...ja sa nevzdam...Dik
skôr by som povedala, že keď sa tlačí kvetný stvol, tak je svetlo zelenej farby, to tmavšie bývajú korene, ale ono je to individuálne podľa druhu, jednu mám, ktorej rastie taký do fialova, ona má aj listy také zelenobordové
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jajax Pozri príspevok
myslim ze sa tu o tom uz pisalo ale nenasla som to a preto vas prosim o radu alebo cislo prispevku.
na bielej phale ktora kvitla mi zacali zltnut spodne listy.kedze mi to urobili predtym aj ine tak som tomu nepripisovala velky vyznam.vcera som zistila ze zelene listy su zmäknute.tak som hned odstrihla stonku s kvetmi aby sa nevysilovala.teraz mam cakat alebo ju presadit.aj korene sa mi zdaju nejake divne.prikladam fotky.
Na tvojom mieste, by som ju vybrala, odstránila, všetky zlé korienky aj ten suchý list, korene, ktoré sú zhnité po odstránení posyp škoricou a znovu ju zasaď, po zasadení nepolievaj cca 10 dní a potom začni polievať len trochu, prelievaj každý 3 deň (pretože sú horúčavy)prevarenou vodou, neboj, ja som mala tiež takýto problém, zostalo jej len 5 korienkov a teraz už má nahodených 7 pukov
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dakujem za radu.idem hned na to lebo kolegyna mi doniesla dve a su posadene v tom zlom substrate tak idem presadzat aj tie.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
orchidee su presadene.ta jedna od kolegyne bola uz uplne bez korenov.mala jeden vzdusny a aj ten bol pri hluze uz napoly suchy.tak som to vsetko ostrihala,umyla,zasypala skoricou,dala do cisteho kochlika a do sacku.chcem sa opytat-mam ju dat na okno medzi ostatne kde je viac slnka alebo potrebuje slnka menej?
v starsom prispevku som citala ze sa maju po presadeni poliat a potom 10 dni nepolievat.teraz ze sa maju poliat az po desiatich dnoch.co sa vam viac osvedcilo?
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte kocky, vratila som sa z dovolenky a poctivo vas citam. Mam jednu otazku. Uz dlhooo po kvetinarstvach hladam crievickovca a nikde nist. Kde mozem zohnat crievikovca?????????
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
.... videla som v Baumaxe v BB
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte!
Mám jednu otázočku.. Moje dva lišajovce krásne kvitnú, len im začali trošku vráskavieť listy , inak sú krásne, zdravé.., môže to byť z tepla? Ďakujem za rady
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

zuzkahris Pozri príspevok
Ahojte!
Mám jednu otázočku.. Moje dva lišajovce krásne kvitnú, len im začali trošku vráskavieť listy , inak sú krásne, zdravé.., môže to byť z tepla? Ďakujem za rady
skôr z mála vody, orchideiky síce znesú viac sucho ako mokro, ale v týchto horúčavách aj tej vody potrebujú trošku viac, no v prvom rade treba skontrolovať korene, väčšinou ak sa deje niečo s listami, problém je v koreňoch...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Chcem sa spýtať či sa to aj vám stalo niekedy. Vyberiem kvetináč z obalu a na spodku v obale si chodia také malé mušky. Nie veľa. Treba s tým niečo robiť?Môže to byť z tepla? Alebo presadiť ale je úplne zakvitnutá. Polievam len 1x 5 dní.
Naposledy upravil Zdenka175 : 04.08.09 at 10:33
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

K mojim orchidejkam pribudla zase jedna nova miniorchidejka . Včera mi kúpil manžel aj keď už dudre , že som závislák, ale mini som mala len jednu, minule som tu ukazovala ako mi nahodila nové púčiky a teraz už začína kvitnúť, to je tá žltá na snímkoch a jej nová sestrička je tá striekaná fialová. Manžel povedal, že nechcel aby tej malej bolo samej smutno tak preto mi kúpil. Fotky sú síce dosť nekvalitné, ale musela som sa pochváliť aj tými novými rozkvitnutými púčikmi, aj tou novou orchidejkou, tak som to rýchlovkovo nafotila. Strašne sa im teším . Všetkým a každej novej
Snímka0099.jpg  
Snímka0100.jpg  
Snímka0101.jpg  
Snímka4.8.jpg  
Snímka0106.jpg  

1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať