Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Zdenka175 Pozri príspevok
U nás boli mini za takú cenu ako veľké. Niekde 8-10e
veď to, že ceny ako na veľké...
na tie mušky by som použila bežný postrek proti škodcom, možno sú z prílišnej vlhkosti, alebo sa im tvoja orchidka veľmi zapáčila
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

zdravim vsetkych milovnikov orchidei
uz dlhsie sledujem tuto diskusiu, a neda mi nepridat sa... doma mam celkovo 8 orchidei (3 nove mi pribudli za uplynuly tyzden ale mam problem s jednou starsou... myslim, ze mi uplne odide... najprv ju napadli tie male biele potvory, potom, som ju z toho dostala, ale raz som si vsimla ze je akasi labilna a zistila som, ze jej odumreli vsetky korene v substrate, ostal jej len 1 na povrchu, stonka zozltla, listy su makke...
Vyskusala som hocico, co som sa tu docitala... a nic... uz som ju aj vyhresila momentalne skusam "sackovu" metodu...

a pridavam foto orchidei z Kuby, konkr. z Hemingwayovej zahrady v San Franciscu de Paula
Naposledy upravil sisima : 05.08.09 at 12:37
IMGP2595.jpg  
IMGP2603.jpg  
1/1
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Mam otázku. Tiež mi teraz začala odchádzať jedna orchidea a chcem použiť sáčkovú metódu. Keď dáte orchideu do sáčka a uzavriete, už s tým nič nerobíte? Alebo ju občas orosíte, alebo ako vlastne postupujete a ako dlho?
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Konečne sa mi podarilo odmeniť sa za tú štátnicu a keďže som sa nevedela rozhodnúť medzi tou fľakatou a žltou, priateľ vzal obidve, že jedna bude od neho Na poslednej fotke je tá, čo ju mám momentálne v sáčku. Rastie tam nový list a objavili sa tam 4 také výrastky, ako na fotke. Tak dúfam, že to budú korene.
1p1070049.jpg  
1p1070053.jpg  
1p1070054.jpg  
1p1070057.jpg  
1p1070072.jpg  

1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
lenus gratulujem, ta flakata je nadherna
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Ivus44 Pozri príspevok
lenus gratulujem, ta flakata je nadherna
Ďakujem, tá bola aj u mňa väčšou favoritkou
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Moje miniorchidejky čo som sem vložila boli po 4,99 €. To píšem len pre informáciu, že niekde sú také drahé. No a je to taký vyšľachtený druh, neni to ani kejka, ani zakrpatená /tak mi povedala predavačka/, je to dovoz z Dánska a tie veľké phaly čo mám sú z Holandska.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Zdenka175 Pozri príspevok
Nikto ste nemali na spodku tie mušky?
Skus ich preliat trochou jarovej vody, mne to radila kvetinarka, ale ne moc silnej koncentracie, len trosicka jary.
Mne ked sa objavili musky tak som ich zrovna chcela presadit do koko chipsov, ked som ich presadila, musky zmizli.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

vieroslava Pozri príspevok
Mam otázku. Tiež mi teraz začala odchádzať jedna orchidea a chcem použiť sáčkovú metódu. Keď dáte orchideu do sáčka a uzavriete, už s tým nič nerobíte? Alebo ju občas orosíte, alebo ako vlastne postupujete a ako dlho?
pozri p.1733 a niektoré predtým
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lenus Pozri príspevok
Konečne sa mi podarilo odmeniť sa za tú štátnicu a keďže som sa nevedela rozhodnúť medzi tou fľakatou a žltou, priateľ vzal obidve, že jedna bude od neho Na poslednej fotke je tá, čo ju mám momentálne v sáčku. Rastie tam nový list a objavili sa tam 4 také výrastky, ako na fotke. Tak dúfam, že to budú korene.
Mne sa viac páči tá žltá. Pozerám ju v kvetinárstve, no nemôžem na takú natrafiťAle obe sú pekné
Naposledy upravil Zdenka175 : 05.08.09 at 18:55
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

vikinka.n Pozri príspevok
Skus ich preliat trochou jarovej vody, mne to radila kvetinarka, ale ne moc silnej koncentracie, len trosicka jary.
Mne ked sa objavili musky tak som ich zrovna chcela presadit do koko chipsov, ked som ich presadila, musky zmizli.
Ako keď prelievam takým spôsobom? Len pridám troška jary.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
lenus obidve su velmi pekne ale ta prskana je proste super
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Zdenka175 Pozri príspevok
Ako keď prelievam takým spôsobom? Len pridám troška jary.
ano
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

lenus Pozri príspevok
Konečne sa mi podarilo odmeniť sa za tú štátnicu a keďže som sa nevedela rozhodnúť medzi tou fľakatou a žltou, priateľ vzal obidve, že jedna bude od neho Na poslednej fotke je tá, čo ju mám momentálne v sáčku. Rastie tam nový list a objavili sa tam 4 také výrastky, ako na fotke. Tak dúfam, že to budú korene.
gratulujem, idú nové korienky...teším sa s Tebou
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Moj najnovsi phalenopsis,ma mensie kvietky ako ten bezny a ja biely,aj ked na fotkych vypada ako zlty
biela orchidea 5.8.09.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vieroslava Pozri príspevok
Mam otázku. Tiež mi teraz začala odchádzať jedna orchidea a chcem použiť sáčkovú metódu. Keď dáte orchideu do sáčka a uzavriete, už s tým nič nerobíte? Alebo ju občas orosíte, alebo ako vlastne postupujete a ako dlho?
orchideu treba očistiť od starýh zhnitých korienkov, posypať škoricou (dezinfekcia), dať do prázdneho črepníka bez substrátu a uzavrieť do sáčku, na ktorom treba urobiť pár otvorov, aby mohla dýchať...ja nerosím, až keď začnú rásť nové korienky...občas treba dať sáčok dolu, aby sa vyvetrala...na zasadenie musia narásť 3 - 5 korienkov cca 5 až 7 cm dlhé
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Iconka Pozri príspevok
Moj najnovsi phalenopsis,ma mensie kvietky ako ten bezny a ja biely,aj ked na fotkych vypada ako zlty
krasna, ja uz som ju videla na zahrada u mamy
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
vikinka,takze aj ty si tam?aky mas nick tam?
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

jajax Pozri príspevok
zabudla som pridat foto.tu je.
Tak tejto nádhere by som ani ja veru neodolala...
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

jajax Pozri príspevok
vcera som si kupila dalsiu orchideu-mini v kauflande.myslite ze by som uz mala navstivit nejakeho psychiatrazle je ze ma v tom muz podporuje a neviem kedy prestat
myslela som to k tomuto príspevku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať