Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

beba13 Pozri príspevok
Dievčatá potrebujem poradiť moja orchidea, vyhnala asi 4 korienky, ale nejdu do zeminy no rastú poza kvetináč môžu tak zostať, alebo ich tam mám nejako dostať jeden som skúšala no zlomil sa. čo s nimi?
Nechaj ich tak, nech si rastu kam chcu, hlavne ze rastu
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

no ok slecny tak som odstranila vsetky tie zlte listy, dufam jej to pomoze =o) a ak nie mam dalsich 6 .... a ked jej to nepomoze budem mat vyhovorku nato aby som si mohla kupit dalsiu bez toho aby ma priatel chcel vyhodit z domu =o))))) dakujem za radu....
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Jajax, to je teda nádhera. Zlatý to manžel. Ale naozaj je ťažko vybrať si, keď sú všetky nádherné. Taký problém mala aj vikinka a aj ja som už takto stála a nevedela si ktorú vybrať. Závisláčky... No ja mám už len ten problém, že neviem kam ich dám. Treba nové okná a širšiu parapetu... Tak uvažujem. Teraz ich kupujem pre babky a sestru a kámošky a teším sa, keď vidím, že aj oni sú už závisláčky...
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Jara Pozri príspevok
Jajax, to je teda nádhera. Zlatý to manžel. Ale naozaj je ťažko vybrať si, keď sú všetky nádherné. Taký problém mala aj vikinka a aj ja som už takto stála a nevedela si ktorú vybrať. Závisláčky... No ja mám už len ten problém, že neviem kam ich dám. Treba nové okná a širšiu parapetu... Tak uvažujem. Teraz ich kupujem pre babky a sestru a kámošky a teším sa, keď vidím, že aj oni sú už závisláčky...
nabuduci tyzden nam idu robit nove okna a aj ked sa cudovali naco take siroke parapety(to este nikto nechcel) tak sa bojim ze mi nebudu stacit
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

vikinka.n Pozri príspevok
Nechaj ich tak, nech si rastu kam chcu, hlavne ze rastu
ďakujem, tak ich nechám tak.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
podarila sa mi nejaka blbost,neviem kam mi dalo prispevok takze ked ho niekde uvidite necudujte sa prosim
dnes som v mojom oblubenom kvetinarstve objavila cambrie.nevedela som sa rozhodnut ktoru si kupim.teraz mam vdaka pomoci mojho muza tri plus stvrtu pre sestru.mame dnes sice vyrocie ale myslela som ze aspon moj muz ma rozum
vsetky su na dvoch fotkach-posledne dve su pre sestru.
jajax - tie cambrie sú krásne a máš medzi nimi presne takú akú si chcela.
Mimochodom mať takého muža je úžasné, tiež to poznám.
Ale možno je to taktika, radšej obetujú peniaze, aby nemuseli čakať, kým sa pre niektorú rozhodneme .
Naposledy upravil Ma-Ba : 10.08.09 at 14:51
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

vikinka.n Pozri príspevok
Ty co letnite oncidka vonku, do kedy ho mozem nechat na balkone? Neni mu tam uz zima v noci?
vikinka - letnené orchidky môžu byť vonku určite min. do septembra. Niektoré dokonca do prvých mrazov, ale nesmú byť mokré. Takže o oncídium sa neboj, nočné teploty v tomto čase určite nie sú také nízke, aby museli ísť orchidky dnu.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
jajax, mno asi dohodnem mojmu priatelovi stretko s tvojim muzom nech ho nauci
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Mimochodom, v stredu idem do Bratislavy omrknut baumaxy ohladom crievickovca. Neviete mi poradit kde okrem baumaxu v Ba by som ho mohla zohnat? Nejake dobre, velke kvetinarstvo.hm?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus44 Pozri príspevok
Mimochodom, v stredu idem do Bratislavy omrknut baumaxy ohladom crievickovca. Neviete mi poradit kde okrem baumaxu v Ba by som ho mohla zohnat? Nejake dobre, velke kvetinarstvo.hm?
HORNBACH, IKEA, AUPARK - kvetinárstvo.
Naposledy upravil Ma-Ba : 10.08.09 at 19:58
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

paulinkaZH Pozri príspevok
ahojte potrebujem pomoct, mojej orchidei zacali zltnut listy, uz jej jeden odpadol, polievam ich raz za tyzden tak ako radite, hnojim raz za dva tyzdne, korienky ma pekne zelene, foto mam v albume..prosim poradte mi co s tym..nechcem onu prist

mne to tiež pripadá ako nejaká plieseň
0 0
kdana kdana

kdana je offline (nepripojený) kdana

tak tomu sa hovorí zbierka, ja mám zatiaľ dve - bielu a žltú, musím povedať, že sú to veľmi vďačné kvietky. Nech sa Vám aj naďalej darí
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Takúto peknú fotku som objavila na jednej stránke. To je krása pre naše oči.
Naposledy upravil Zdenka175 : 11.08.09 at 12:59
Obrázky zo Smokovca.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ahojte babenky...tak ak si pamätáte na tú moju bielu, čo mi nahodila tak veľa pukov a neskôr som Vám písala, že má všetky kvety zvädnuté, no nedalo mi to a išla som pozrieť korene, pred tým ich mala ok a teraz mala všetky odhnité, skoro ma trafilo a zase keď som začala polievať namáčaním sa to stalo, myslela som si, že keď je leto bude potrebovať poradne napiť raz za týždeň, tak som máčala cca 15 min raz za týždeň, no začali odchádzať aj listy, ešte šťastie, že mala kopec vzdušných korienkov, tak som ju zasadila a uvidím ako to prežije, je to moja najstaršia orchideika...inak, čo nevidieť mi zakvitne aj keika a ďalšie tri orchidky, tak potom nahodím foto spolu s touto bielou...už nikdy nebudem meniť spôsob polievania...budem pekne len prelievať s cca 0,5 - 1 dcl vody
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jajax Pozri príspevok
nabuduci tyzden nam idu robit nove okna a aj ked sa cudovali naco take siroke parapety(to este nikto nechcel) tak sa bojim ze mi nebudu stacit
No dobre rozmýšľaš s tými parapetami a aké široké ich budeš mať?
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba Pozri príspevok
jajax - tie cambrie sú krásne a máš medzi nimi presne takú akú si chcela.
Mimochodom mať takého muža je úžasné, tiež to poznám.
Ale možno je to taktika, radšej obetujú peniaze, aby nemuseli čakať, kým sa pre niektorú rozhodneme .
mozno mas pravdu lebo mi podozrivo ochotne podal peniaze a ked som vysla von tak sa s predavacom na niecom dobre bavili a nechcel prezradit na com.myslim ze to je jasne.ale za tie orchidei mu to odpustimja mam vazne vianoce
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Zdenka175 Pozri príspevok
No dobre rozmýšľaš s tými parapetami a aké široké ich budeš mať?
budu siroke len 26 cm.mne sa to nezda vela ale ze este nikomu take nerobili.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jajax Pozri príspevok
budu siroke len 26 cm.mne sa to nezda vela ale ze este nikomu take nerobili.

No my máme 30 cm a okna sme robili pred 3 rokmi. Vtedy som orchidejky nepestovala. A nezdajú sa mi vôbec veľké.Povedala by som akurát.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Môže byť toto keika?
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P8100090.jpg
Zobrazení: 100
Veľkosť:  41.4 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P8100092.jpg
Zobrazení: 81
Veľkosť:  48.3 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P8100097.jpg
Zobrazení: 70
Veľkosť:  39.3 KB
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

A ešte prikladám foto tej orchidejky, čo mi zmenila farbu.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P8050084.jpg
Zobrazení: 73
Veľkosť:  28.0 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  PC040003.jpg
Zobrazení: 70
Veľkosť:  32.0 KB takáto bola ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať