Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ivus44 Pozri príspevok
Ahojte. som v tej bratislave a zhanam crievickovca. Dnes som skusila aupark a nula bodov. Ine navrhy okrem nakupnych centier? prosim, nemozem ho zohnat.
Ivus44, ja som videla v Hornbachu krásne ...
0 0
jessyca jessyca

jessyca je offline (nepripojený) jessyca

Ahojte, mam orchideu asi pol roka. Kvietky odkvitli asi po mesiaci a pol a odvtedy zatial nezakvitla ale na stonke zacali rast listky- nova rastlinka a uz je tam aj korienok. Ma to asi tak 6-7 cm a 2 listky ktore su pekne pevne ale ta odkvitnuta orchidea je nejaka zoslabnuta. Ma slabe make listky a aj ta stonka na ktorej rastie nova orchidejka zvraskavela. Asi ten novy vyrastok si berie ziviny...aspon si myslim Stonku som este nikdy nestrihala ale kupila som ju uz zo skratenou stonkou. Mam ju skratit alebo nie? Je zelena zatial. je to Phalaenopsis a aj som ju uz presadzala asi pred 2 mesiacmi a musela som jej odstranit niektore korienky lebo boli odhnite tak jej ostali 2 korienky s toho jeden rastie von z nadobky.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Xantypa Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím kto by mi vedel poradiť.... mám doma orchideu, ktorá mi už druhý rok nekvitne. Má krásne listy, veľké, zdravé. Keď som si ju kúpila mala tri výhonky plné kvetov, potom odkvitli, narástol jej potom už len jeden a odvtedy nič.... už druhý rok. Čo robiť. Prosím pomôžte.
každý má iné skúsenosti, je to veľmi individuálne, mne sa prebrali všetky orchideiky keď som ich preložila na východné okno, teraz mi na 4 rastie kvetný stvol, jedna už začala kvitnúť, jednoducho sa im tam páči najviac, ale dendrobium nobile mám na juhozápadnom (viac na juh) a tomu sa darí zase tam, aj to kvitne
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
no idem teda poobede skusit hornbach, dufam, ze sa mi z tej ceny nezakruti hlava
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veva.. Pozri príspevok
A ešte prikladám foto tej orchidejky, čo mi zmenila farbu.
Príloha 41948Príloha 41949 takáto bola ...
Ja mám skoro takú istú fialovú orchidejku ako ty a pri nej v kvetináči bol lístok a na ňom je taká odfotená ako sa teraz zmenila tebe. Mne tiež trochu mení farbu. Prikladám aj foto no nie je to moc vidieť, ten obrázok je svetlý.
P8130099.jpg  
P8130100.jpg  
1/1
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

tara464 Pozri príspevok
Ja to robirvam tak aby mi zakvitla ze ju na 3 dni schovam pod krabicu aby mala tmu a mi po skoro mesiaci rozkvitne
To mi je novinka, s tým som sa ešte nestretla. Ako dlho to overuješ?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Chcela som sa poradiť, keď presadíte phalu tak ju polejete hneď alebo tak za 5 dní.
Naposledy upravil Zdenka175 : 13.08.09 at 12:36
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Musím sa pochváliť.... dnes celý deň prší a akosi to na mňa zle vplývalo , tak som si išla urobiť radosť a kúpila som si orchideu. Hneď mi je lepšie . Vyskúšajte, pomáha to
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Xantypa Pozri príspevok
Musím sa pochváliť.... dnes celý deň prší a akosi to na mňa zle vplývalo , tak som si išla urobiť radosť a kúpila som si orchideu. Hneď mi je lepšie . Vyskúšajte, pomáha to
Ak možeš pridaj foto , potešíme sa aj my
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
mno tak dakujem za radu, hornbach bolo to prave orechove konecne mam to, po com som tuzila. ked sa o par dni dostavim domkov, ukazem aj foto.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Zdenka175 Pozri príspevok
Ja mám skoro takú istú fialovú orchidejku ako ty a pri nej v kvetináči bol lístok a na ňom je taká odfotená ako sa teraz zmenila tebe. Mne tiež trochu mení farbu. Prikladám aj foto no nie je to moc vidieť, ten obrázok je svetlý.
Moja je teraz po zmene farby fialová. Pred tým bola taká ako je na tom tvojom obrázku (bledá s tmavšími žilkami).
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ivus44, tak sa teším na fotku, teším sa, že si našla čo si hľadala. Je to tam hotový raj
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Silvernola Pozri príspevok
To mi je novinka, s tým som sa ešte nestretla. Ako dlho to overuješ?
No to nwm ale poradil mi to kamos aj on to tak robieva
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

A on s tým má vlastné skúsenosti? Zdá sa mi, že ak by to fungovalo, už by to bola všeobecne rozšírená informácia
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jessyca Pozri príspevok
Ahojte, mam orchideu asi pol roka. Kvietky odkvitli asi po mesiaci a pol a odvtedy zatial nezakvitla ale na stonke zacali rast listky- nova rastlinka a uz je tam aj korienok. Ma to asi tak 6-7 cm a 2 listky ktore su pekne pevne ale ta odkvitnuta orchidea je nejaka zoslabnuta. Ma slabe make listky a aj ta stonka na ktorej rastie nova orchidejka zvraskavela. Asi ten novy vyrastok si berie ziviny...aspon si myslim Stonku som este nikdy nestrihala ale kupila som ju uz zo skratenou stonkou. Mam ju skratit alebo nie? Je zelena zatial. je to Phalaenopsis a aj som ju uz presadzala asi pred 2 mesiacmi a musela som jej odstranit niektore korienky lebo boli odhnite tak jej ostali 2 korienky s toho jeden rastie von z nadobky.
no máš Ťažkú situáciu, novú keiku nemôžeš zasadiť, pretože nemá dostatočne veľa korienkov, jeden je veľmi málo, to isté platí aj pre veľkú rastlinu, aj dva korienky je málo a hlavne ak jeden necháš trčať von, na to aby rastlinka prežila potrebuje 3 - 5 korienkov cca 5 a viac cm dlhé, takže sa pozri v ako stave je ten jeden koreň ktorý je v substráte, neviem, či sa Ti podarí zachrániť keiku, ale asi by bolo dobre ju odstrihnúť a dať do vody, poprípade ju daj do sášku ako keď zachraňuješ normálnu rastlinku, počítam s tým, že aj na materskú budeš potrebovať použiť sáčkovú metódu
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

No mať takúto zbierku je asi sen každej z nás. No dúfam, že až taká maniačka zo mňa nebude
small_PICT0164.JPG.jpg  
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Pôvodne som do hornbachu isla po črievičkovca ale kupila som ešte jednu. Viete mi povedat jej nazov????????? je to (odontocidium????) lebo nikde tam nebol. Obe stali okolo 8 eur, čo som bola veľmi milo prekvapená.
DSC02654.jpg  
DSC02656.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ivus44 Pozri príspevok
Pôvodne som do hornbachu isla po črievičkovca ale kupila som ešte jednu. Viete mi povedat jej nazov????????? je to (odontocidium????) lebo nikde tam nebol. Obe stali okolo 8 eur, čo som bola veľmi milo prekvapená.
myslim ze to je cambria.obe su krasne.myslim ze by som si aj ja mala zohnat cievickovcaale najprv musim zistit ci mam pren vhodne podmienky
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ivus44 Pozri príspevok
Pôvodne som do hornbachu isla po črievičkovca ale kupila som ešte jednu. Viete mi povedat jej nazov????????? je to (odontocidium????) lebo nikde tam nebol. Obe stali okolo 8 eur, čo som bola veľmi milo prekvapená.
Vyzerá to na Vuylstekeraru - v obchodoch býva pod názvom Cambria. No neviem mňa nejak črievičkovce nelákajú. Najviac sa mi páčia lišajovce.
Naposledy upravil Zdenka175 : 15.08.09 at 17:29
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
mne sa pacia take zvlastnejsie typy ale aj phaly.
nenasla som nic o crievickovcoch.mate nejake linky?alebo latinsky nazov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať