Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

dominica Pozri príspevok
Mám ich na východnom okne, lebo iné bohužiaľ nemám, slnko im tam svieti do 11tej do obeda a vôbec sa mi nezdá, že by som sa o ne nejako extra starala. 1x do týždňa ich polejem, alebo keď vidím, že majú ešte orosené kvetináče, tak aj neskôr a to je všetko. Nemám na ne teraz akosi času, lebo 2 deti a ešte pekné počasie, tak sa snažíme využiť každú voľnú chvíľku na to, aby sme boli vonku, alebo ideme na chatu, výlet, kupko, takže vôbec sa o ne nejako viac nestarám.
Východné okno to je OK. Možno si zvykajú len na nové prostredie u teba.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

dominica- mne sa zdajú vysušené.Dendrobium phalaenopsis podľa mojich skúseností potrebuje jemnejší substrát a viac polievať ako phaly. Dendrobium nobile zhadzuje listy,po odkvitnutí by sa malo menej polievať-pahľuzy zvráskavejú, ale to nie je chyba. Podľa fotky to ťažko povedať, ale aj phaly sa mi zdajú podľa listov málo polievané. Orosené kvetináče ... dobré je urobiť otvory, aby sa vlhkosť dostala von. Každopádne treba vypozorovať čo, ktorý kvet potrebuje, trochu naštudovať a porovnať s tým čo mu poskytujem -tak trochu sa s tým vyhrať. Každý druh naozaj má svoje určité požiadavky. Nedá sa úspešne pestovať napr. teplomilné a chladnomilné dendrobium spolu.
Naposledy upravil Ma-Ba : 20.08.09 at 20:36
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
dominica - ja som tiez polievala az ked som nemala orosene kvetinace ale zistila som, ze som ich polievala malo. pretoze aj napriek tomu, ze na kvetinaci bola rosa, substrat bol uplne vysuseny. tiez som mala problem s jednou, co mala zvraskavene a zvadnute listy, ako som ju zacala viac polievat, je v poriadku. v knizke som sa docitala, ze tieto problemy mozu suvisiet ohladom polievania, bud malo abo vela a este tu je jedna pricina, ze maju prilis vela zivin, ze su prehnojene.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Prehnojené nie sú určite, lebo ja moc nehnojím, ale veru asi teda potrebujú viac vody. Skúsim teda viac polievať, tak snáď sa vzchopia. Ďakujem za rady a budem informovať ako pokračujeme.
Je škoda, že mám len 2 okná a ani balkón, ale ešteže tie okná sú aspoň na východ. Mám malé možnosti na pestovanie a kúpených veľa kvetov
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba Pozri príspevok
dominica- mne sa zdajú vysušené.Dendrobium phalaenopsis podľa mojich skúseností potrebuje jemnejší substrát a viac polievať ako phaly. Dendrobium nobile zhadzuje listy,po odkvitnutí by sa malo menej polievať-pahľuzy zvráskavejú, ale to nie je chyba. Podľa fotky to ťažko povedať, ale aj phaly sa mi zdajú podľa listov málo polievané. Orosené kvetináče ... dobré je urobiť otvory, aby sa vlhkosť dostala von. Každopádne treba vypozorovať čo, ktorý kvet potrebuje, trochu naštudovať a porovnať s tým čo mu poskytujem -tak trochu sa s tým vyhrať. Každý druh naozaj má svoje určité požiadavky. Nedá sa úspešne pestovať napr. teplomilné a chladnomilné dendrobium spolu.
Ma-Ba - ty si doslova odborníčka, klobúk dolu, mať tvoje vedomosti len o orchidkách...chdela by som
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

chcela by som tam malo byť
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dominica Pozri príspevok
Ma-Ba - ty si doslova odborníčka, klobúk dolu, mať tvoje vedomosti len o orchidkách...chdela by som
keď budeš mať 80 orchideí ako Ma - Ba, potom to budeš mať aj ty vychytané...ja súhlasím s ma-bou, ak sú korene v poriadku, problém je v suchu, východné okno im určite neubližuje, dendrobko naozaj potrebuje viac vody, mne keď sa scvrkne a polejem ho, na druhý deň je pekne naliate...v lete treba trošku viac polievať, niektoré orchideiky si to vyžadujú
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ďakujem dievčence, ale nie je to so mnou až také "zlé". Snažím sa reagovať len na to s čím mám skúsenosť. Nemám vychytaných mnoho vecí. A na vašu úspešnú sáčkovú metódu sa nechytám vôbec.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

moja cambria ktorá zakvitla mojim pričinením
Snímka003.jpg  
Snímka004.jpg  
1/1
2 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Maruška54 Pozri príspevok
moja cambria ktorá zakvitla mojim pričinením
tak to gragulujem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Letné prírastky .
Obrázok 470.jpg  
Obrázok 474.jpg  
Obrázok 478.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

krásne...
0 0
tixi tixi

tixi je offline (nepripojený) tixi

Tu je moj 'jedinacik'
P8221391.jpg  
P8221395a.jpg  
1/1
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Je perfektná.Ale určite jej je smutno. Daj vedieť, kedy prestane byť jedináčikom. Podľa seba súdim, že to dlho nepotrvá
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

tixi Pozri príspevok
Tu je moj 'jedinacik'
Nádherna, presne po takejto túžim
0 0
tixi tixi

tixi je offline (nepripojený) tixi

Pre Silvernola: Urcite dam vediet.

Pre Zdenka 175: Dakujem.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte. netusite, kde sa da zohnat lampa pre pestovanie?
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dobry vecer. Prosim Vas o radu. Asi pred dvoma tyzdnami som dostala orchideu Phlaenopsis.Po par dnoch mi zacali zltnut listy.Nedalo mi pokoj,tak som vybrala z kvetinaca a dobre som spravila,lebo mi uz korene zacali hnit.Odstrihla som ich a zasadila. Lenze listy zltnu dalej. Uz som odstrihla aj kvety-tak ste radili. Polievat ju nepolievam,len rosim. Ma uz len dva listy,ostatne som odstrihla.Citala som,ze by som ju mala dat do sacku. Mam odtrihnut vsetky listy a tak ju tam dat? Bez pody sa tam dava,vsak? Mam zaviazat sacok? Prosim pomozte...
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka175 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať pestujete niekto miltóniu? Do čoho je dobre ju zasadiť?Ja som ju dala do kôry a do priesvitného kvetináča. Nebude jej náhodou lepšie v zemine pre orchidey a v tmavom kvetináči? ďakujem za každú radu.
Zdenka, ja mám dve Miltónie sú v hnedom črepniku v ktorom je kôra, nemám ich na priamom svetle, polievam ich raz týždenne a kvitnú dvakrát do roka.
SDC11165.jpg  
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

tixi Pozri príspevok
Tu je moj 'jedinacik'
Určite pribudnú ďalšie, ťažko sa odoláva, keď sa ti za starostlivosť odvďačia nádhernými kvetmi
SDC11410.jpg  
SDC11408.jpg  
SDC11406.jpg  
SDC11339.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať