Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

annarei Pozri príspevok
Určite pribudnú ďalšie, ťažko sa odoláva, keď sa ti za starostlivosť odvďačia nádhernými kvetmi
Naozaj sú nádherné, hlavne tá tretia.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

annarei Pozri príspevok
Zdenka, ja mám dve Miltónie sú v hnedom črepniku v ktorom je kôra, nemám ich na priamom svetle, polievam ich raz týždenne a kvitnú dvakrát do roka.
No je úžasná, mne poradila Ma- Ba mám ju v priesvitnom a namiešanom substráte kôra, grilovacie uhlie, polystyrén, a štrk. Zatiaľ sa jej darí a pekne rastie. Tvoja je väčšia.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Nikto mi nechce poradit?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

kristinagabi Pozri príspevok
Nikto mi nechce poradit?
Orchideu treba očistiť od starých zhnitých korienkov, posypať škoricou (dezinfekcia), dať do prázdneho črepníka bez substrátu a uzavrieť do sáčku, na ktorom treba urobiť pár otvorov, aby mohla dýchať... nerosíť, až keď začnú rásť nové korienky...občas treba dať sáčok dolu, aby sa vyvetrala...na zasadenie musia narásť 3 - 5 korienkov cca 5 až 7 cm dlhé. Potom treba mať trpezlivosť a čakať , vraj to trvá aj 4 mesiace. Ja som to ešte neskúšala. Ale je tu o tom veľa napísané, skús si prečítať aj staršie príspevky. Držím palce
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dakujem Zdenka. A v sacku mi nevyschne? Aj teraz ked ju nepolievam,zda sa mi,ze vysycha... Tie listy su take zvednute. Idem to hned spravit,dufam,ze sa mi ju este podari zachranit.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

kristinagabi Pozri príspevok
Dakujem Zdenka. A v sacku mi nevyschne? Aj teraz ked ju nepolievam,zda sa mi,ze vysycha... Tie listy su take zvednute. Idem to hned spravit,dufam,ze sa mi ju este podari zachranit.
Najlepsie by bolo dat sem foto
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Skusila som ju odfotit. Korene som uz posipala skoricou... Je este nejaka nadej? Este tieto dva listy vyzeraju ako-tak
DSC00413.jpg  
DSC00412.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
skúste sa obrátiť na -vikinka.n-vždy mi doteraz dobre poradila vie vela
0 0
tixi tixi

tixi je offline (nepripojený) tixi

Fotky z botanickej zahrady: Miltonia hybrid
Picture 032.jpg  
Picture 033.jpg  
1/1
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

kristinagabi Pozri príspevok
Skusila som ju odfotit. Korene som uz posipala skoricou... Je este nejaka nadej? Este tieto dva listy vyzeraju ako-tak
Kristinagabi, podľa obrázku má orchidea nádej, že sa jej bude dariť, podľa mojich skúseností ju zasaď do substrátu, vôbec ju nepolievaj, len ju skoro denne ros, ona sa preberie a pustí nové korene a listy maj trpezlivosť momentálne je vo fáze spánku, určite sa budeš tešiť, keď sa prebudí
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

A čo by ste urobili s touto?
P8220108.jpg  
P8220115.jpg  
1/1
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

veva.. Pozri príspevok
A čo by ste urobili s touto?
Veva, ak nie je napadnuté srdiečko, tak ju zasaď a denne ros
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

annarei Pozri príspevok
Veva, ak nie je napadnuté srdiečko, tak ju zasaď a denne ros
A nevadí, že len jeden koreň je dobrý?
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

veva.. Pozri príspevok
A nevadí, že len jeden koreň je dobrý?
To by nemalo vadiť, teraz je v kľudovom štádiu, mne aj dcére sa podarilo zachrániť už niekoľko orchideí, ktoré sme kúpili v zlom stave a ony sa nám odvďačili peknými kvetmi
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
ivus44-nadhera ,črievičkovec nemá chybu
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

annarei Pozri príspevok
To by nemalo vadiť, teraz je v kľudovom štádiu, mne aj dcére sa podarilo zachrániť už niekoľko orchideí, ktoré sme kúpili v zlom stave a ony sa nám odvďačili peknými kvetmi
Vďaka za radu.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
milka 60 - dakujem. mas s crievickovcami skusenosti? je to moj prvy a neviem co s nim mam robit po odkvitnuti. ci sa stonka uplne striha abo sa caka kym uschne.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

kristinagabi Pozri príspevok
Skusila som ju odfotit. Korene som uz posipala skoricou... Je este nejaka nadej? Este tieto dva listy vyzeraju ako-tak
Ja by som ju tiez dala normalne do substratu, podla mna ma korenou dost. Nepolievat cca 10 dni, len rosit. Listy si nevsimaj, ked si dotlaci nove korene listy sa zlepsia, alebo narastu nove. Neviem preco si odstrihla tie spodne, podla toho co z nich zostalo podla mna nevyzerali zle. No kazdopadne tie co ma nestrihaj. Chvilu potrva, ale da sa do kopy.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

veva.. Pozri príspevok
A čo by ste urobili s touto?
Tuto by som asi hodila do saciku. Ocistit od zleho, zasypat a cup do sakla, skus jej tam dat trochu machu a cakat. Tato nema vela korenov, nech jej dorastu.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

kristinagabi Pozri príspevok
Skusila som ju odfotit. Korene som uz posipala skoricou... Je este nejaka nadej? Este tieto dva listy vyzeraju ako-tak
Este som zabudla, tu stonku by som uplne odstrihla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať