Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ivus- bohužial nemam skusenosti s črievičkou,ale sa mi páči,iste sa nájde dobrá duša ,ktorá poradí
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

veva.. Pozri príspevok
A čo by ste urobili s touto?
jeden korienok je málo na zasadenie, daj ju do sáčku, možno by sa zachránila aj keby si ju zasadila, ale ja by som to neriskovala, radšej si počkaj kým bude mať viac korienkov
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

kristinagabi Pozri príspevok
Skusila som ju odfotit. Korene som uz posipala skoricou... Je este nejaka nadej? Este tieto dva listy vyzeraju ako-tak
ak sú to zdravé korienky, tak ju zasaď do vlhkého substrátu a nepolievaj cca 10 dní, potom začni polievať prelievaním, ak sú korienky suché, šup s ňou do sáčku, ja to neviem dobre rozoznať v akom sú stave na tej fotke
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ahojte...dnes sa Vám trošku pochválim aj ja, len teraz nemám čas, mám jednu novú + kvitnú mi aj staré, teším sa na 27.8 budem mať asi ďalšie dva prírastky
milujem meniny a narodeniny a hlavne keď moji drahý vedia, čo ma poteší
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

takže dendrobko má len 4 kvety, ale poteší aj málo, tá biela je tá chudinka, ktorá prišla o korene keď som ju začala polievať namáčaním, teraz som kvety musela odstrihnúť a sú vo váze, žltá je moja nová krásavica a ružová mi zakvitla po trištvrte roku....chystajú sa mi kvitnúť ďalšie tri, zatiaľ mám puky na len na keike, ale samozrejme, že keď zakvitnú, tak Vás poteším všetkými
18072009478.jpg  
06082009491.jpg  
09082009494.jpg  
09082009496.jpg  
18082009500.jpg  

18082009501.jpg  
18082009503.jpg  
18082009505.jpg  
1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
ahojte...dnes sa Vám trošku pochválim aj ja, len teraz nemám čas, mám jednu novú + kvitnú mi aj staré, teším sa na 27.8 budem mať asi ďalšie dva prírastky
milujem meniny a narodeniny a hlavne keď moji drahý vedia, čo ma poteší
ja sa tiez tesim na 27.8, mam promocie a moji najblizsi uz sa vyzvedaju ake farby sa mi lubia na orchidkach moje orchidejky mi zacinaju pomaly odkvitat ale na jednej sa mi vytvorili dve keiky, rastu mi v substrate, nie na stonke a dufam, ze coskoro sa budem moct aj ja pochvalit uz ,,vlastnou urodou,,
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
milka 60 Pozri príspevok
Ivus- bohužial nemam skusenosti s črievičkou,ale sa mi páči,iste sa nájde dobrá duša ,ktorá poradí
tak sup, treba si nejakeho zaobstarat, nech potom rozmyslame spolu
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

sayly - pekné.U dendrobia sú aj štyri kvety veľký úspech aspoň pre mňa, lebo mne sa zatiaľ darí len toto.
Obrázok 481.jpg  
Obrázok 486.jpg  
Obrázok 487.jpg  
Obrázok 488.jpg  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
sayly - pekné.U dendrobia sú aj štyri kvety veľký úspech aspoň pre mňa, lebo mne sa zatiaľ darí len toto.

polievam ju 2 x do týždňa a šupla som ju na južné okno, lepšie juhozápad (ale viac k juhu), ževraj majú radi viac slnka ako ostatné, bolo mi povedané, že ak sa im nespraví zimný oddych tak nebudú kvitnúť, ale budú vyháňať veľa nových výhonkov, ale bolo mi to povedané po zime, tak som ani nedúfala, pravda aj výhonkov mi vyhnala neúrekom, aj na stonkách aj zo substrátu, v zime sa vraj skoro vôbec nemajú polievať cca 3 mesiace poliať len raz za mesiac, nehnojiť, mali by byť v tme a pri teplote max. 15°...no uvidíme ako sa jej bude dariť potom, inak staré stonky som úplne odstrihla....čiže povedala by som, že mne zakvitla nejakým nedopatrením, ale veľmi ma to potešilo
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Sayly, a ako sa darí tvojej Vande?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Sayly, a ako sa darí tvojej Vande?
zatiaľ stále rovnako, musí si zvyknúť na nové prostredie, ja som na toto trpezlivá, verím, že ma čoskoro poteší, ma-ba mi poslala kôru, tak som ju zasadila, tak uvidím, či sa jej začne dariť, neboj akonáhle sa preberie, pochválim sa
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Ak sa nemýlim, Vanda je fialová Phala, nie? Dúfam, že som teraz niekoho nenaštvala. Dá sa vôbec niekde zohnať? Naživo som ju ešte nevidela, potešil by taký milý darček k blížiacim sa narodeninám ( keď to tu už dávate do súvislosti ) alebo k jarmoku....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
avonka1 Pozri príspevok
Ak sa nemýlim, Vanda je fialová Phala, nie? Dúfam, že som teraz niekoho nenaštvala. Dá sa vôbec niekde zohnať? Naživo som ju ešte nevidela, potešil by taký milý darček k blížiacim sa narodeninám ( keď to tu už dávate do súvislosti ) alebo k jarmoku....
Ak ťa cenia tvoji blízki na cca 50 eur , tak minule ju mali v Baumaxe (...a veru bola chúďa hodná len 5 eur...taká bola zvädnutá )
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

avonka1 Pozri príspevok
Ak sa nemýlim, Vanda je fialová Phala, nie? Dúfam, že som teraz niekoho nenaštvala. Dá sa vôbec niekde zohnať? Naživo som ju ešte nevidela, potešil by taký milý darček k blížiacim sa narodeninám ( keď to tu už dávate do súvislosti ) alebo k jarmoku....
Vanda je Vanda a fialova Phala je fialova Phala.
Dam ti aj fotky, na jednej je Vanda a na druhej Phalaenopsis
Vanda.jpg  
Phala.jpg  
1/1
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dakujem vsetkym za rady. Nechala som ju este v sacku,lebo korene sa mi zdaju,ze su suche-take bez zivota.Odstrihla som tu stonku. Je to tazke,lebo neviem ako maju vyzerat normalne zdrave korene(ale myslim,ze ovela pevnejsie ako tie moje),zajtra sa musim ist pozriet do obchodu. Tie listy som odsrihla,lebo boli take zvednute.Myslela som si,ze to treba ako pri ostatnych kvetoch...
Tesim sa,ze som nasla toto forum. Bez vas,by som bola stratena.
Este jedna otazka:v sacku sa mi napnu tie listy a korene,alebo zostanu taketo?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

kristinagabi Pozri príspevok
Dakujem vsetkym za rady. Nechala som ju este v sacku,lebo korene sa mi zdaju,ze su suche-take bez zivota.Odstrihla som tu stonku. Je to tazke,lebo neviem ako maju vyzerat normalne zdrave korene(ale myslim,ze ovela pevnejsie ako tie moje),zajtra sa musim ist pozriet do obchodu. Tie listy som odsrihla,lebo boli take zvednute.Myslela som si,ze to treba ako pri ostatnych kvetoch...
Tesim sa,ze som nasla toto forum. Bez vas,by som bola stratena.
Este jedna otazka:v sacku sa mi napnu tie listy a korene,alebo zostanu taketo?
Listy sa neodstrihaju, boli zvednute koli tym korenom. V sacku tie listy mozno este viac zvednu, ale to neva, to si nevsimaj a hlavne ich uz nestrihaj a korene by mali zacat rast nove. Bude to trvat dlho, tak trpezlivost.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

avonka1 Pozri príspevok
Ak sa nemýlim, Vanda je fialová Phala, nie? Dúfam, že som teraz niekoho nenaštvala. Dá sa vôbec niekde zohnať? Naživo som ju ešte nevidela, potešil by taký milý darček k blížiacim sa narodeninám ( keď to tu už dávate do súvislosti ) alebo k jarmoku....
mne ju kúpili v Baumaxe....no cena bola dosť vysoká, bola zlacnená z 90 na 46 eur, je to asi zatiaľ najdrahšia orchidea, akú som videla
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte. Neviete mi prosim poradit, co mam urobit s crievickovcom po odkvitnuti? Ci strihat stonku abo nestrihat? Nemozem sa to nikde docitat. Uz som patrala vsade mozne.
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Ivus44 Pozri príspevok
Ahojte. Neviete mi prosim poradit, co mam urobit s crievickovcom po odkvitnuti? Ci strihat stonku abo nestrihat? Nemozem sa to nikde docitat. Uz som patrala vsade mozne.
Záleží od druhu, ak je s jedným kvetom a ten odkvitne tak ho treba odrezať lebo už viac kvitnúť nebude, ak je viackvetá a odkvitne jeden kvet stonka ďalej rastie a nanovo rozkvitne, vtedy treba odrezať len ten odvitnutý kvet. Poznáš to na stonke či sa snaží ďalej rásť alebo nie.

Pekný deň
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
bef Pozri príspevok
Záleží od druhu, ak je s jedným kvetom a ten odkvitne tak ho treba odrezať lebo už viac kvitnúť nebude, ak je viackvetá a odkvitne jeden kvet stonka ďalej rastie a nanovo rozkvitne, vtedy treba odrezať len ten odvitnutý kvet. Poznáš to na stonke či sa snaží ďalej rásť alebo nie.

Pekný deň
je jednokveta s mramorovanymi listockami, takze celu stonku mam odstranit? a ako to potom ide dalej? vyrastie jej nova stonka alebo nova rastlina cela?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať