Zavrieť

Porady

Náhrada 1.kvalifikačnej skúšky

Vie mi niekto povedať,či podľa nového bude naďalej PaedDr.náhradou 1.kvalifikačnej skúšky(po novom 1.atestácie)?Ďakujem.
Usporiadat
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
janula2 Pozri príspevok
Nie prave najradsej sa "hrabem" v zakonoch, no po vasej odpovedi som sa do toho pustila a nasla som toto:
Ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov, ktoré sa podľa doterajších predpisov uznávalo ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky alebo II. kvalifikačnej skúšky a ktoré sa ukončí po 1. novembri 2009, sa uznáva ako vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.

takze zeby predsa sa to uznavalo?.... vobec nejde o to, ze sa mi nechce dalej ucit aj teraz na MD chodim na Aj, mne je jednoducho luto toho casu (a samozrejme, ze to aj cosi stalo), ktory som mohla radsej venovat svojim detom a nie kniham.... a navyse, skusku som robila v case, ked sa rigorozka este uznavala ako nahrada 1.kv. skusky....(5 rokov pedagogickej praxe som uz sice mala, no nie cistej, nakolko som na MD a navyse prazdniny som pravidelne travila na Urade prace )
A vedel by mi niekto aj "zrozumitelne" odpovedat na moje otazky?
- musi byt vzdelavanie zacate do nejakej doby? (ja som koncila este v 09/2007)
- preco aj nie to vzdelavanie, ktore bolo ukoncene pred 11/2009 - urcite nie som jediny pripad ucitela s tymto problemom....
- a aka pedag. prax sa rata iba "cista" prax, alebo aj cas, ked som na MD? (opat znevyhodnuju zenu-matku?)
Ahoj,

asi Ta sklamem. Pojem "Dalsie vzdelavanie pedagogov" presne definovala jedna z dnes uz neplatnych vyhlasok (42/1996) a podla nej rigorozna skuska nie je dalsim vzdelavanim pedagogov. Patrili tam napr. rozsirujuce studium, specializacne studium... Momentalne jednoducho nema Tvoje zaradenie do vyssieho kar. stupna a vyssej platovky legislativnu oporu.
Kratko, k 1.11.2009 by si musela mat 5 rokov ped. praxe, aby sa Ti rigo uznalo. Pozor, 5 suvislych kalendarnych rokov, nie skolskych.

Podla zakona 553 sa do zapocitanej praxe pocita aj starostlivost o dieta (materska, rodicovska), max. tusim 3 roky na dieta. Ale u Teba bude problem zrejme s prazdninami, kedze si bola na urade prace. Tym sa Ti nepocitaju do zapoc. praxe.
Naposledy upravil pe.pe : 28.08.10 at 10:31
0 0
janula2 janula2

janula2 je offline (nepripojený) janula2

pe.pe Pozri príspevok
Ahoj,

asi Ta sklamem. Pojem "Dalsie vzdelavanie pedagogov" presne definovala jedna z dnes uz neplatnych vyhlasok (42/1996) a podla nej rigorozna skuska nie je dalsim vzdelavanim pedagogov. Patrili tam napr. rozsirujuce studium, specializacne studium... Momentalne jednoducho nema Tvoje zaradenie do vyssieho kar. stupna a vyssej platovky legislativnu oporu.
Kratko, k 1.11.2009 by si musela mat 5 rokov ped. praxe, aby sa Ti rigo uznalo. Pozor, 5 suvislych kalendarnych rokov, nie skolskych.

Podla zakona 553 sa do zapocitanej praxe pocita aj starostlivost o dieta (materska, rodicovska), max. tusim 3 roky na dieta. Ale u Teba bude problem zrejme s prazdninami, kedze si bola na urade prace. Tym sa Ti nepocitaju do zapoc. praxe.
ahoj pe.pe,
chcem sa ta este spytat, ak som ku novembru/2009 mala cca 6,9 roka praxe (to pocitam aj s MD a uz som odcitala aj nedobrovolny pobyt na UP), mala resp. nemala by sa mi rigorozka pocitat? (tym 5 suvislych kalendarnych rokov si mal na mysli, nepretrzite? bez toho aby to bolo prerusene "pobytom" na UP? alebo len staci, ze sa nazbiera 5 rokov, aby to sedelo na pocet dni? Pretoze inac mi 5 rokov vychadza....)
No predpokladam, ze kym pojdem do prace, bude situacia opat ina... co je samozrejme mozne iba na SR !!!!!!!!!!
dakujem ti za odpoved
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
janula2 Pozri príspevok
ahoj pe.pe,
chcem sa ta este spytat, ak som ku novembru/2009 mala cca 6,9 roka praxe (to pocitam aj s MD a uz som odcitala aj nedobrovolny pobyt na UP), mala resp. nemala by sa mi rigorozka pocitat? (tym 5 suvislych kalendarnych rokov si mal na mysli, nepretrzite? bez toho aby to bolo prerusene "pobytom" na UP? alebo len staci, ze sa nazbiera 5 rokov, aby to sedelo na pocet dni? Pretoze inac mi 5 rokov vychadza....)
No predpokladam, ze kym pojdem do prace, bude situacia opat ina... co je samozrejme mozne iba na SR !!!!!!!!!!
dakujem ti za odpoved
janula, nechcem dat nejaku nespravnu info, nie som si isty ci sa pre posudenie uznania rigoroznej skusky nebrala len cista pedagogicka prax. moze byt rozdiel medzi pedagogickou praxou a zapocitanou praxou. cize pre uznanie riga by sa Ti pocitala len cista prax v skolstve urcite sem pride pozriet Sabadka, je to super personalistka a urcite bude vediet presne odpovedat. Pripadne nejaka jej kolegyna.

Polistoval som na Porade, je to tak, ako som napisal, pre uznanie porebujes 5 rokov cistej pedagogickej praxe:

http://www.porada.sk/t122565-zapocitana-prax.html

pozri prispevok 3.
Naposledy upravil pe.pe : 28.08.10 at 14:00
1 0
janula2 janula2

janula2 je offline (nepripojený) janula2

pe.pe Pozri príspevok
janula, nechcem dat nejaku nespravnu info, nie som si isty ci sa pre posudenie uznania rigoroznej skusky nebrala len cista pedagogicka prax. moze byt rozdiel medzi pedagogickou praxou a zapocitanou praxou. cize pre uznanie riga by sa Ti pocitala len cista prax v skolstve urcite sem pride pozriet Sabadka, je to super personalistka a urcite bude vediet presne odpovedat. Pripadne nejaka jej kolegyna.

Polistoval som na Porade, je to tak, ako som napisal, pre uznanie porebujes 5 rokov cistej pedagogickej praxe:


pozri prispevok 3.
dakujem pe.pe za rychlu odpoved....
no co uz, , aspon na malu chvilocku som dufala... takze mi ostava len dufat, ze kometentni sa preberu.... a od dalsieho septembra zbierat kredity... len kto bude ucit?!
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
pe.pe Pozri príspevok
janula, nechcem dat nejaku nespravnu info, nie som si isty ci sa pre posudenie uznania rigoroznej skusky nebrala len cista pedagogicka prax. moze byt rozdiel medzi pedagogickou praxou a zapocitanou praxou. cize pre uznanie riga by sa Ti pocitala len cista prax v skolstve urcite sem pride pozriet Sabadka, je to super personalistka a urcite bude vediet presne odpovedat. Pripadne nejaka jej kolegyna.

Polistoval som na Porade, je to tak, ako som napisal, pre uznanie porebujes 5 rokov cistej pedagogickej praxe:

http://www.porada.sk/t122565-zapocitana-prax.html

pozri prispevok 3.
Ano potvrddzujem peťov výrok počíta sa len čistá pedagogická prax, MD a RD sa berie do úvahy len pre výpočet zvýšenia tarifného platu podľa odpracovaných rokov
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.

a možno ani nie tak celkom, ale aspoň na odľahčenie:

Včera sme dostali e-mail od zriaďovateľa, ten samozrejme z MŠ SR, že kontrolou štvrťročných výkazov o mzdách v školstve sa zistilo, že len 17 škôl na Slovensku vykazuje kreditový príplatok a aj to len v II. štvrťroku 2010 a v I. štvrťroku nikto. Aby sme obratom odpísali, že prečo kreditový príplatok nevykazujeme, pretože oni to potrebujú pre správne určenie výšky mzdových prostriedkov do konca kalendárneho roka.

Teda toto ma zaskočilo. No prečo nevykazujeme kreditový príplatok, no asi preto, že asi je ešte veľmi málo takých kto zo zákona má nárok na kreditový príplatok. Odkiaľ by asi učitelia nazbierali 30 kreditov, ak zákon začal platiť v novembri 2009? Informovanosť v rámci budovy MŠ SR je asi na bode mrazu. Môj názor!
0 0
janula2 janula2

janula2 je offline (nepripojený) janula2

Sabadka Pozri príspevok
Ano potvrddzujem peťov výrok počíta sa len čistá pedagogická prax, MD a RD sa berie do úvahy len pre výpočet zvýšenia tarifného platu podľa odpracovaných rokov

Sabadka, dakujem velmi pekne za odpoved aj ked pre mna nie prave potesujucu.
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Sabadka Pozri príspevok

a možno ani nie tak celkom, ale aspoň na odľahčenie:

Včera sme dostali e-mail od zriaďovateľa, ten samozrejme z MŠ SR, že kontrolou štvrťročných výkazov o mzdách v školstve sa zistilo, že len 17 škôl na Slovensku vykazuje kreditový príplatok a aj to len v II. štvrťroku 2010 a v I. štvrťroku nikto. Aby sme obratom odpísali, že prečo kreditový príplatok nevykazujeme, pretože oni to potrebujú pre správne určenie výšky mzdových prostriedkov do konca kalendárneho roka.

Teda toto ma zaskočilo. No prečo nevykazujeme kreditový príplatok, no asi preto, že asi je ešte veľmi málo takých kto zo zákona má nárok na kreditový príplatok. Odkiaľ by asi učitelia nazbierali 30 kreditov, ak zákon začal platiť v novembri 2009? Informovanosť v rámci budovy MŠ SR je asi na bode mrazu. Môj názor!
..teda toto je sila!!!!!!!!!!!!!
0 0
janula2 janula2

janula2 je offline (nepripojený) janula2

Dobry den,
mam jednu otazku.... prave som sa dozvedela, ze na niektorych skolach boli ucitelia zaradeni do 11.platobnej triedy na zaklade ukoncenia skoly cervenym diplomom.... Teda chcela by som sa spytat, ci mozem byt zaradena do 11. triedy, ak som studium ukoncila s cervenym diplomom.
Dakujem za odpoved
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
janula2 Pozri príspevok
Dobry den,
mam jednu otazku.... prave som sa dozvedela, ze na niektorych skolach boli ucitelia zaradeni do 11.platobnej triedy na zaklade ukoncenia skoly cervenym diplomom.... Teda chcela by som sa spytat, ci mozem byt zaradena do 11. triedy, ak som studium ukoncila s cervenym diplomom.
Dakujem za odpoved
Ahoj, ukoncenie studia s vyznamenanim bolo nahradou 1.KS podla vyhlasky 41/1996. Dotknuti ucitelia postupili do 11. PT po 5 rokoch ped.praxe. Otazka, zasadna...kedy si ukoncila VS studium? Aby ti cerveny diplom mohol byt uznany, musela by si koncit najneskor 5 rokov pred 1.11.2009, nakolko od 1.11.2009 kvalifikacne skusky ani ich nahrady neexistuju. A predpokladam, ze si mladsieho vydania
1 0
janula2 janula2

janula2 je offline (nepripojený) janula2

Ahoj pe.pe
Dakujem Ti za bleskovu odpoved....
Ako si predpokladal, som naozaj mladsieho vydania (aspon si to o sebe myslim :P)
VS magisterske som ukoncila v r.2002 a PaedDr.2007. Avsak kedze som uz na 2. MD stale mi chyba nejaky ten den do cistej 5-rocnej praxe.... budem aj tak zaradena do 11.?
Diky za odpoved
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
janula2 Pozri príspevok
Ahoj pe.pe
Dakujem Ti za bleskovu odpoved....
Ako si predpokladal, som naozaj mladsieho vydania (aspon si to o sebe myslim :P)
VS magisterske som ukoncila v r.2002 a PaedDr.2007. Avsak kedze som uz na 2. MD stale mi chyba nejaky ten den do cistej 5-rocnej praxe.... budem aj tak zaradena do 11.?
Diky za odpoved
Sklamem Ta, v zneni sucasnej legislativy by si na zaradenie do 11. musela mat k 1.11.2009 5 rokov ped. praxe. Tym by Ti bola uznana nahrada 1. kvalifikacnej skusky a po 1.11.2009 by si mala automaticky priznanu 1. atestaciu.
Mam akurat informacie, ze sa pripravuje otvrenie zakona 317 o ped. a odb. zamestnancoch, ktory o tomto hovori. Ale netusim kedy to bude, zatial sa opatrne robia zmeny v skolskom zakone. Ostava len dufat, ze to bude coskoro a ze aj rigo bude uznane ako 1. atestacia.
0 0
janula2 janula2

janula2 je offline (nepripojený) janula2

pe.pe Pozri príspevok
Sklamem Ta, v zneni sucasnej legislativy by si na zaradenie do 11. musela mat k 1.11.2009 5 rokov ped. praxe. Tym by Ti bola uznana nahrada 1. kvalifikacnej skusky a po 1.11.2009 by si mala automaticky priznanu 1. atestaciu.
Mam akurat informacie, ze sa pripravuje otvrenie zakona 317 o ped. a odb. zamestnancoch, ktory o tomto hovori. Ale netusim kedy to bude, zatial sa opatrne robia zmeny v skolskom zakone. Ostava len dufat, ze to bude coskoro a ze aj rigo bude uznane ako 1. atestacia.

ahoj pe.pe
diky za info.... to, ze mi nie je uznana rigo viem ;( (z coho som poriadne rozcarovana, pretoze rigo som si robila este za "starych" podmienok, kedy som o novinkach nemala ani potuchy) ale mna teraz zaujima, ci mozem byt zaradena do 11. na zaklade toho, ze som koncila s cervenym diplomom v 2002, no 5 rokov cistej praxe nemam, nakolko som uz na 2. MD.
Dakujem velmi pekne za odpoved
0 0
xixix xixix

xixix je offline (nepripojený) xixix

nie, nemôžeš, lebo v čase účinnosti zákona, si nesplnil obidve podmieky/k 1,10. 2009 si nemal 5 rokov praxe. / po dosiahnutí tejto dĺžky/ 5 rokov/ po 1.10. už nemôžeš byť považovaný za učiteľa s 1. atestačnou skúškou. Veľmi dobre , aj s komentárom, je to uvedené v príručke, ktorú dostávali všetci učitelia na konci šk. roka od MŠ
1 0
alamo27 alamo27

alamo27 je offline (nepripojený) alamo27

Dobry den, chcela by som niekoho opytat, ci mám náhradu 1. kval. alebo nie? mám aprobáciu SJ-NJ z Nitry (1996 Mgr.) a AJ-Dejepis (2004 Bc). Podla mna to posledné znamená rozsirujuce studium, podla Vás???? Dakujem
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Ahoj, vo svojej otázke si neuviedla, na akej škole a aké predmety učíš.

Bakalárske štúdium dejepisu nie je rozširujúce štúdium. Nie si kvalifikovaná na vyučovanie dejepisu .

Aby Ti bola uznaná náhrada 1. KS / po novom 1. atestácia /, musela by si absolvovať rozširujúce štúdium dejepisu, bakalárske štúdium nestačí.

Uplatnenie absolventov bakalárskeho štúdia dejepis:
Absolvent bakalárskeho štúdia je predovšetkým pripravený tak, aby mohol úspešne pokračovať v štúdiu magisterského študijného programu: „Učiteľstvo predmetu dejepis v kombinácii“ a získať tak úplné magisterské vzdelanie, ktoré mu umožní plnohodnotne vykonávať povolanie učiteľa.

Absolvent bude schopný pracovať ako asistent učiteľa, školský administratívny a pomocný metodický pracovník. Absolvent má možnosť uplatniť sa v školských zariadeniach, mládežníckych ustanovizniach, prípadne v múzeách, archívoch, mimovládnych organizáciách či ďalších kultúrno-spoločenských zariadeniach.
5 0
alamo27 alamo27

alamo27 je offline (nepripojený) alamo27

Ahoj, dakujem, ucim anglictinu a nemcinu, zvysne dva predmety nie, este raz dakujem za odpoved
0 0
alamo27 alamo27

alamo27 je offline (nepripojený) alamo27

)) na strednej
0 0
lienka27 lienka27

lienka27 je offline (nepripojený) lienka27

Ahoj, potrebovala by som poradiť. V roku 1995 som ukončila VS v odbore učiteľstvo matematika-fyzika a v roku 2002 som ukončila Ekonomickú univerzitu v odbore obchod a marketing. Mám nárok byť zaradená v 11. platovej triede? Nikde som sa nedočítala, ako je to v prípade, že som absolvovala 2 vysoké školy Dakujem.
0 0
Janka 52 Janka 52

Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

lienka27 Pozri príspevok
Ahoj, potrebovala by som poradiť. V roku 1995 som ukončila VS v odbore učiteľstvo matematika-fyzika a v roku 2002 som ukončila Ekonomickú univerzitu v odbore obchod a marketing. Mám nárok byť zaradená v 11. platovej triede? Nikde som sa nedočítala, ako je to v prípade, že som absolvovala 2 vysoké školy Dakujem.
Opisujem komentár k § 61 zák. č. 317/2009 Z.z. - str. 92 - Praktická príručka učiteľa:

Náhrady I. kval. skúšky musíme posudzovať podľa § 9 ods. 1 vyhlášky MŠ SR. č. 41/1996 Z.z. Podľa tohto ustanovenia absolvovanie druhej vysokej školy takouto náhradou nie je.

Takto znie komentár, hoci za starej éry sa - podľa niektorých informácií, napr. aj z krajského škol. úradu takéto štúdium, bralo ako náhrada kval. skúšky.
Naposledy upravil Janka 52 : 20.12.10 at 14:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať