Zavrieť

Porady

Danove priznanie - praca v zahranici

Dobry den,

rad by som poprosil niekoho o radu ohladne danoveho priznania.

Aby som vysvetlil moju situaciu.
Od svojich 19 rokov som zil vo Velkej Britanii. Tam som aj pracoval, moje prijmi som mal riadne zdanene, danove priznanie za mna odvadzal zamestnavatel. Pocas pobytu v Britanii som zislkal aj Britske obcianstvo.

Minuly rok t.j. 2007 som pracoval v Ceskej republike. Odpracoval som 7 mesiacov. Dane boli riadne odvadzane zamestnavatelom. Danove priznanie musim podat v CR. To spravim.

V decembri minuleho roku som prvy krat pracoval na Slovensku. Danove zuctovanie mi poda moj zamestnavatel za minuly rok, za obdobie odpracovane na Slovensku.

Rad by som poziadal, ci mi vie niekto poradit, ci musim podavat danove priznanie a ako na to pretoze som dufal, ze DP nebudem musiet poavat.

Za pomoc vopred dakujem.

Branotn
Usporiadat
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dobry den,
chcem sa opytat ci na Slovensku sa musi podat danove priznanie ked bol evidovany na urade prace nedostaval podporu zarobil menej ako polovica zo 4025€ ako dohodar okrem toho cca 2 mesiace pracoval v Taliansku kde riadne za neho vsetko odvadzal zamestavatel ? Dakujem pekne
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Trvalý pobyt na Slovensku - podávaš DPFO z celosvetových príjmov.
0 0
548 548

548 je offline (nepripojený) 548

Dobry den, mam potvrdenie o prijme z raskuska, ale je bez dane (prijem nebol zdaneny). Mam ho dodanit v slovenskom DP? Dakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
548 Pozri príspevok
Dobry den, mam potvrdenie o prijme z raskuska, ale je bez dane (prijem nebol zdaneny). Mam ho dodanit v slovenskom DP? Dakujem.
Príjem z AT je vyňatý zo zdanenia, iba ho priznáš.
2 0
548 548

548 je offline (nepripojený) 548

... alebo treba vysporiadat dan v rakusku a v slovenskom DP uplatnit metodu vynatia prijmu? dak. este raz
0 0
548 548

548 je offline (nepripojený) 548

dakujem za rychlu odpoved, kto ale potom odvedie dan? Z potvrdenia je zrejme, ze ani v rakusku nebola zaplatena...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
metóda vyňatia znamená, že ten príjem je evidenčne uvedený v DP, ale v SR z neho daň neplatíš.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ivan999 Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa opytat ci na Slovensku sa musi podat danove priznanie ked bol evidovany na urade prace nedostaval podporu zarobil menej ako polovica zo 4025€ ako dohodar okrem toho cca 2 mesiace pracoval v Taliansku kde riadne za neho vsetko odvadzal zamestavatel ? Dakujem pekne
KEJKA Pozri príspevok
Trvalý pobyt na Slovensku - podávaš DPFO z celosvetových príjmov.
Lydka, aj keď v Ivanom prípade platí to, čo si o podaní DP napísala, nielen trvalý pobyt je rozhodujúcim kritériom, aby sa daňovník považoval za rezidenta len jedného štátu, pretože môže nastať situácia, že podľa Zák. 595/2003 Zb. a n. p. § 2 písm. d) ods.1 je považovaný za rezidenta SR, pretože tu má trvalý pobyt a ak sa v inom štáte, napr. v ČR zdržiaval viac ako 183 v roku, podľa Zák. 586/2002 Sb. a p.p., § 2 ods.2 a 4 je považovaný za rezidenta ČR. V tomto prípade vzniká konflikt záujmov(dvojitá rezidencia), keď obidva štáty si robia nárok na zdanenie celosvetových príjmov. Tu "nastupuje" zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia, podľa ktorej(rozhraničovacích kritérii) určíme, v ktorom štáte je FO daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou.
Bližšie http://www.porada.sk/t73607-rezident...-kriterii.html
548 Pozri príspevok
dakujem za rychlu odpoved, kto ale potom odvedie dan? Z potvrdenia je zrejme, ze ani v rakusku nebola zaplatena...
Musíš zistiť podľa rakúskeho zákona aký príjem, či podlieha dani, prípadne je oslobodený a pod.
4 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, viem, že to bola zjednodušená odpoveď, ale správna pre zadávateľa. Snažím sa odpovedať konkrétne a čo najjednoduchšie.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

0 0
Princess86 Princess86

Princess86 je offline (nepripojený) Princess86

Dobry vecer, potrebujem poradit. Pracovala som v USA, ale platila ma anglicka firma, ako Independent Contractor, za moje sluzby, takze som bola platena na zaklade faktur.

1. Mam podat danove priznanie na Slovensku alebo v Anglicku?
2. Neviete kolko je odpocitatelna polozka na danovnika v Anglicku?
3. Som este student, vratia mi cast dane?
4. Do kedy sa ma podat danove priznanie v Anglicku?

Dakujem pekne za rady.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa v Anglicku-len hádam. určite to však nie sú príjmy zo SR.
0 0
polo86 polo86

polo86 je offline (nepripojený) polo86

Dobry den,

Poprosil by som Vas o radu.

Pracujem vyse 2rokov v Spanielsku vyse , po prichode mi zamestnavatel vybavil potrebne papiere.. N.I.E number .. myslim ze to znamena ze mam tuna rezidenciu? ale trvaly pobyt mam na slovensku, lenze som z toho setkoho zmateny .. moze mi niekto poradit ako to funguje s podanim danoveho priznania , musim podavat danove priznanie tak ci tak aj na slovensku aj ked sa tam nezdrziavam a pracujem v spanielsku?

vopred velmi pekne dakujem kazde info pomoze ak by ste potrebovali dodatocne informacie o mojej situacii s radostou poskytnem
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Dobrý večer.
Potrebujem poradiť dostal sa mi do rúk taký papier že osoba
v cudzime dostávala dávky v nezamestnannosti, tak som to anglicky vyčítala, keď nebola práca tak im platili nejaké dávky.
Neviem čo stým, takéto príjmy podliehajú zdaneniu alebo čo stým mám robiť. Iný príjem nemal ani na Slovensku okrem toho
že do konca júla 2010 bol živnostník. Ďalšie mesiace by som mu mala podložiť len neviem čo stým ešte som takéto nemala.

Ďakujem Batorek
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Nevie niekto preložiť potvrdenie o mzde z Nemecka?
(210) Bruttobezuge - je hrubá mzda 2046,20 eur, ale čo znamenajú tieto:
BV-Beitragsgrundlage inkl. SZ 905,05
Eingezahlter Betrag an BV.
Sumu 2046,20 uvediem v DP a tie ostatné?
Príjem z Nemecka je vyňatý?
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Poradíte mi???
Naposledy upravil nikula : 16.02.11 at 11:41
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Nikto neporadí, ako vyčítať z potvrdenia z Nemecka údaje? Príspevok vyššie.
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

nikula Pozri príspevok
Nevie niekto preložiť potvrdenie o mzde z Nemecka?
(210) Bruttobezuge - je hrubá mzda 2046,20 eur, ale čo znamenajú tieto:
BV-Beitragsgrundlage inkl. SZ 905,05
Eingezahlter Betrag an BV.
Sumu 2046,20 uvediem v DP a tie ostatné?
Príjem z Nemecka je vyňatý.
???
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Skúšala si hľadať v inej téme? Ja som našla túto, skús http://www.porada.sk/t46501-potvrden...v-nemcine.html
1 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Mam urobit DP za zamestnanca v Luxembursku. Zhanala som si info na nete, co a ako mam robit. Nasla som aj toto:

http://www.pracavonku.sk/praca-v-zah...zahranici.html

co ked vyjde nedoplatok? moze sa len tak rozhodnut, ze to nezaplati? Ja som z tohto jelen

Poradite mudre hlavky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať