Zavrieť

Porady

Danove priznanie - praca v zahranici

Dobry den,

rad by som poprosil niekoho o radu ohladne danoveho priznania.

Aby som vysvetlil moju situaciu.
Od svojich 19 rokov som zil vo Velkej Britanii. Tam som aj pracoval, moje prijmi som mal riadne zdanene, danove priznanie za mna odvadzal zamestnavatel. Pocas pobytu v Britanii som zislkal aj Britske obcianstvo.

Minuly rok t.j. 2007 som pracoval v Ceskej republike. Odpracoval som 7 mesiacov. Dane boli riadne odvadzane zamestnavatelom. Danove priznanie musim podat v CR. To spravim.

V decembri minuleho roku som prvy krat pracoval na Slovensku. Danove zuctovanie mi poda moj zamestnavatel za minuly rok, za obdobie odpracovane na Slovensku.

Rad by som poziadal, ci mi vie niekto poradit, ci musim podavat danove priznanie a ako na to pretoze som dufal, ze DP nebudem musiet poavat.

Za pomoc vopred dakujem.

Branotn
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
parizkova Pozri príspevok
môžem spraviť s kľudným svedomím Slovinsko vyňatím ?
ďakujem
Ak je to pre Teba výhodnejšie tak áno.
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

dobrý deň, chcem sa spýtať na ročné zúčtovanie dane pre cudzinca. Firma zamestnáva francúzskeho občana od mája 2010 u nás na Slovensku, spĺňa teda podmienku 183 dní. Francúzsko patrí medzi krajiny vyňatých príjmov. Chcem sa spýtať, musí takýto zamestnanec podať daňové priznanie na Slovensku, alebo mu môže urobiť zamestnávateľ ročné zúčtovanie dane? Do mája pracoval vo Francúzsku, má na to aj doklady. Ďakujem za odpovede.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ALEXOLIVER Pozri príspevok
dobrý deň, chcem sa spýtať na ročné zúčtovanie dane pre cudzinca. Firma zamestnáva francúzskeho občana od mája 2010 u nás na Slovensku, spĺňa teda podmienku 183 dní. Francúzsko patrí medzi krajiny vyňatých príjmov. Chcem sa spýtať, musí takýto zamestnanec podať daňové priznanie na Slovensku, alebo mu môže urobiť zamestnávateľ ročné zúčtovanie dane? Do mája pracoval vo Francúzsku, má na to aj doklady. Ďakujem za odpovede.
Nie, nemusí podať DP, na jeho žiadosť mu zamestnávateľ môže urobiť ročné zúčtovanie dane. Následne nerezidentný daňovník alebo platiteľ dane(zamestnávateľ) požiada správcu dane o vydanie potvrdenia o zaplatení dane z príjmu. To bude podkladom pre priznanie a súčasne aj vyňatie príjmu z celosvetových príjmov priznávaných vo Francúzsku.
Viď pokyn DR SR v prílohe.
11 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ďakujem pekne za odpoveď Marína. A ročné zúčtovanie dane sa mu bude robiť len z príjmov na Slovensku dosiahnutých od mája 2010 bez francúzskych príjmov? A keď správca dane vydá potvrdenie o zaplatení dane z príjmu, zostáva to vo firme zamestnávateľovi? A pre francúzskeho občana sú týmto daňové povinnosti kompletne vysporiadané, alebo má ešte nejaké povinnosti? Ospravedlňujem sa za otázky, no ešte som sa s takýmto prípadom nestretla.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ALEXOLIVER Pozri príspevok
ďakujem pekne za odpoveď Marína. A ročné zúčtovanie dane sa mu bude robiť len z príjmov na Slovensku dosiahnutých od mája 2010 bez francúzskych príjmov? Áno, len z príjmov dosiahnutých na území SR. A keď správca dane vydá potvrdenie o zaplatení dane z príjmu, zostáva to vo firme zamestnávateľovi? Nie, odovzdá sa zamestnancovi, veď je to potvrdenie, ktorým preukazuje správcovi dane vo FR, aký príjem na našom území dosiahol. A pre francúzskeho občana sú týmto daňové povinnosti kompletne vysporiadané, alebo má ešte nejaké povinnosti? Ročným zúčtovaním dane sú voči nášmu štátnemu rozpočtu vysporiadané, nie však voči FR, tam musí priznať celosvetový príjem, teda v ňom zahrnutý aj príjem dosiahnutý na území SR. * Ospravedlňujem sa za otázky, no ešte som sa s takýmto prípadom nestretla.
Odpoveď modrou.
* Je to už nad rámec otázky, pretože ja zákon o dani z príjmu FR neovládam. Toto už nie je zamestnávateľov problém ale daňovníka, aby sa v krajine, ktorej je rezidentom, s tým vysporiadal.
6 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ďakujem veľmi pekne za odpovede, veľmi pomohli.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Synovec pracuje v Rakúsku. Je ženatý, majú jedno spoločné dieťa a dve má manželka z prvého manželstva. Ide o to, že keď si podá DP na Slovensku, mal by mať nárok na daňový bonus. A pýtal sa ma, či si može uplatniť všetky tri deti alebo iba to spoločné. Trvalý pobyt majú spoločný a jeho manželka je toho času na MD. Poradí niekto?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Áno, DB si môže uplatniť na všetky tri deti. Ináč by sa posudzoval nárok na DB, keby neboli manželia.
2 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Melnick Pozri príspevok
Áno, DB si môže uplatniť na všetky tri deti. Ináč by sa posudzoval nárok na DB, keby neboli manželia.
Díky moc. Takže, keby som mu pomohla s DP, jeho príjmy budú vyňaté, to znamená, že nebude mať žiadnu daňovú povinnosť, ale nárok na daňový bonus zostane? Takto tobude správne?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
áno
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ak budeš vypĺňať cez stránku DRSR, nezľakni sa, ak Ti vyjde pri vyňatých príjmoch povinnosť platiť daň. Je tam chyba, dúfam,že ju čoskoro odstránia.
1 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Nebudem vyplňať cez stránku DRSR,lebo oni ma hneď dopletú. A ešte raz ďakujem.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
A už som tu zasa. Synovec priniesol tlačivo a či mu to teda vypíšem. Prosím o kontrolu, či to mám dobre.
riadok 36 - základ dane
riadok 37 - odpočet na daňovníka
riadok 44 - základ dane
riadok 45 - daň
riadok 46 - úhr vyňatých príjmov
riadok 47 - základ dane = 0
riadok 48 - daň = 0
riadok 55 - nárok na DB
riadok 56 - daň = 0
riadok 59 - suma DB na poukázanie
Bude to prosím takto dobre vypísané?
Naposledy upravil Hepi : 14.03.11 at 14:35
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Ano-stačí.

Nejakú pomoc by som aj ja potreboval.2 osoby pracovali vlani v Holandsku.Jeden mal vyplatené za 12 mesdiacov9000 € druhý za 5 mesiacov 1500€.Na takúto dobu majú potvrdenie od zamestnavateľa,ktorý sidli na Slovensku.Lenže nerozumiem,prečo je to potvrdenie písané po holandky?take vyrazy ako:Loon voor LH-to by mala byť hrabá mzda.Ani jeden nemá zrazenú žiadnu daň-podľa potvrdení.Ako na to?
Dodatok/k hol potvrdeniu:zasielame potvrdenieo zrazených daniach v Holansku za rok 2010.A ine info nič.Žeby Verekemde arbeidskorting bola zrazená daň?Aj to je len 1x na 36€/ Inde nikde nepracovali.A zamest.premia?Na to asi nemajú nárok.

--------------------------------------------------------------------------------
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nech sa páči slovník holandských výrazov týkajúcich sa zamestnania.
1 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Dobrý deň, prosím o radu skúsenejších - známy mal živnosť do 30. 6. 2010, odvtedy je pozastavená, odišiel pracovať do Holandska cez agentúru. Na Slovensku podá daňové priznanie, do ktorého zahrnie aj príjmy z Holandska, použije vyňatie. Akým spôsobom by si mohol uplatniť vrátenie daní z príjmov v Holandsku? Je slobodný,bezdetný, v zahraničí pracoval nad 183 dní.
0 0
ZUZULAZU ZUZULAZU

ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

Zdravim,

chcem sa len uistit, ci to chapem presne:
moj znamy zije v Rakusku uz 3 roky, je tam zamestnany, trvaly pobyt ma vsak na Slovensku.Vychadza mi, ze je rezidentom Rakuska, na Slovensku ziadne prijmy nema.Cize podla mna na Slovensku nemusi podavat danove priznanie? Je to spravne?
dakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ZUZULAZU Pozri príspevok
Zdravim,

chcem sa len uistit, ci to chapem presne:
moj znamy zije v Rakusku uz 3 roky, je tam zamestnany, trvaly pobyt ma vsak na Slovensku.Vychadza mi, ze je rezidentom Rakuska, na Slovensku ziadne prijmy nema.Cize podla mna na Slovensku nemusi podavat danove priznanie? Je to spravne?
dakujem
Ak má na to papier, že je rezidentom Rakúska, tak na Slovensku nemusí podávať DP.
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
nadka1 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu skúsenejších - známy mal živnosť do 30. 6. 2010, odvtedy je pozastavená, odišiel pracovať do Holandska cez agentúru. Na Slovensku podá daňové priznanie, do ktorého zahrnie aj príjmy z Holandska, použije vyňatie. Akým spôsobom by si mohol uplatniť vrátenie daní z príjmov v Holandsku? Je slobodný,bezdetný, v zahraničí pracoval nad 183 dní.
pripomínam,skúste poradiť, ďakujem pekne
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
nadka1 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu skúsenejších - známy mal živnosť do 30. 6. 2010, odvtedy je pozastavená, odišiel pracovať do Holandska cez agentúru. Na Slovensku podá daňové priznanie, do ktorého zahrnie aj príjmy z Holandska, použije vyňatie. Akým spôsobom by si mohol uplatniť vrátenie daní z príjmov v Holandsku? Je slobodný,bezdetný, v zahraničí pracoval nad 183 dní.
kuk sem: http://www.eutaxservice.eu/?gclid=CI...FYgh3wod1l9FEw
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať