Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

leozka Pozri príspevok
Ahoj Anik, v údajoch potrebných na uplatnenie zamestnaneckej prémie ma napísané:

Pracov.pomer: 4 až 12m
Na podporu udržania v zamestnaní menovaného zamestnanca sa poskytol príspevok podľa §50a zákona ....je tam začiarknuté NIE
Zamestnanec poberal príjmy uved. v §32a ods. písm. a/bod 4 zákona.....je tam začiarknuté NIE.

Takže má nárok aj na zamestnaneckú prémiu? Môžte mi prosím vysvetliť, kedy má na Ňu nárok a kedy nie?Ďakujem
podľa toho čo si napísala má nárok na zam. prémiu, nakoľko jedna z podmienok je aj odpracovať min. 6 kalendárnych mesiacov na pracovnú zmluvu a mať počas tých mesiacov aj zdaniteľný príjem a tiež jeho ZD bol nižší ako je NČ, keďže odpracoval 9 mesiacov, prepočítaš pomerne
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

Dobrý potrebujem poradit.
Kamaratke nespravili v práci danove typu A.A ešte aj zistila , že nema vyplatený celý danový bonus.
Prvé tri mesiace bola na marotke a potom akosi zabudli za 4 mesiac že má vobec dete:-))
ma rovno do riadku riadku 55 vpisat kolko jej nevyplatitli za tie 4 mesiace,alebo má do riadku 55 vpísat celý danový bonus na aký má nárok a do r.57 kolko jej vyplatili. Najlepsie na tom je že ak to urobi druhou cestou nič je nepríde.
Dám jej konkretkny príklad
Do aprila bola na marotke
Má 4 deti.
R. 32 5734,43
r. 33a 555,21
r.34 5179,22
r.36 5179,22
r. 37 4025,7
r. 44 1153,52
r.45 219,16
zamestnavatel vyplatený danový bonus bol 634,56
ako mám s ním pokračovat???
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

prosíím poradte.čo s tým?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lulinka10001 Pozri príspevok
prosíím poradte.čo s tým?
riadok 55 celý nárok 943,60
riadok 56 0
riadok 57 634,66
riadok 58 309,12
riadok 59 89,96

t.j. od DU požiada vrátiť 89,96 EUR. To je rozdiel medzi DP /tú neplatí/ vyplateným bonusom zamestnávateľom a jeho nárokom.

Samozrejme suma bude iná po odpočítaní preddavkov už uhradených. ktoré nevidím aké sú, ale ako vždy ide o princíp
Naposledy upravil evina : 06.03.10 at 17:34
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Niekde na porade ohľadom Zamestnaneckej prémie som čítala, že súčasné uplatnenie NČZD na daňovníka a zamest. prémie sa vylučuje.Nerozumiem tomu. Môžem si teda uplatniť len NČZD alebo len zamest. prémiu? Poraďte mi prosím....ďakujem
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

Aha.
Preddavky Sú 445,01,ale tie by nemali ovplyvnit danový bonus.O tie tiež požiada- o vratenie
A ešte jedno ma trápi.Prečo mi program píše, alebo lepšie povedané nechce zaškrtnut žiadanie o vátenie tých 89,96.Nema na ne nárok,alebo som spravila niekde v programe chybičku a v tlačive to má zaškrtnut..
hmmmmmm............:-(
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lulinka10001 Pozri príspevok
Aha.
Preddavky Sú 445,01,ale tie by nemali ovplyvnit danový bonus.O tie tiež požiada- o vratenie
A ešte jedno ma trápi.Prečo mi program píše, alebo lepšie povedané nechce zaškrtnut žiadanie o vátenie tých 89,96.Nema na ne nárok,alebo som spravila niekde v programe chybičku a v tlačive to má zaškrtnut..
hmmmmmm............:-(
V čom ho vypĺňaš? Máš všetky detičky zaškrtnuté as RČ na prvej strane?

Žiadaš vrátiť rozdiel, t.j. kvačka v druhom okienku
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

mam form studio.Aj detičky su zaškrtnuté.
Takže žiadam vratit rozdiel, druhe okienko.Ak je chyba len v programe ,alebo že niečo som nezaškrtla, to nevadí.Len aby sa nežiadalo o vratenie niečoho na čo nieje nárok.asi by neboli nadšení:-))))))ale dakujem
Naposledy upravil lulinka10001 : 06.03.10 at 18:08 Dôvod: gramatická chyba
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

leozka skús čítať presne riadky DP som Ti vypísala už to len opíš v príspevku 179 máš tam už aj tú zam. prémiu
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Prosím, poraďte mi niekto, môžem v DP A znížiť základ dane :
r. 37 -4025,7NČZD na daňovníka
r.45a 3774,14
r.45b 9
r.45c 35,85/ zamestnanecká prémia/
Môžem uplatniť NČZD súčasne s tým , že si uplatňujem zamestnaneckú prémiu? Ďakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

máš to presne napísané len to opíš
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Tak ďakujem, opíšem to, keby si nebola spomenula zamestnaneckú prémiu, tak by som ani nevedela, že to existuje, som dobrá, čo, hrôza, nič sa mi nedarí....Ahoj a dík za radu.Čaute
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Ahojte, keď zamestnank. pracovala 5 m a 7m bola evid. na ÚP a nepoberala podporu ani nemala iné príjmy, k DP musí ako prílohu priložiť aj potvrdenie od ÚP, že bola evidovaná a nepoberala podporu, al. stačí čestné prehlásenie napísať doma a priložiť. Má potvrd. aj o výške živ. poist./prikladá sa orig., al. kópia?/ a keď si popri nezamestnanosti platila do SP poist. v nez. potrebuje potvrdenie o tom zo SP/originál/, al. keď to platila PP, tak stačí to priložiť?Ďakujem pekne, to by malo byť všetko.....
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

podá si DP aby jej vrátili daň keď nejakú zaplatila z ÚP stačí potvrdenie, že bola evidovaná to jej vydajú príjem z toho nieje zdaniteľným príjmom netreba ho dokladovať. ŽP neprikladáš načo nepotrebuje, predpokladám že nebude jej príjem vyšší ako 4025,7
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anik Pozri príspevok
podá si DP aby jej vrátili daň keď nejakú zaplatila z ÚP stačí potvrdenie, že bola evidovaná to jej vydajú príjem z toho nieje zdaniteľným príjmom netreba ho dokladovať. ŽP neprikladáš načo nepotrebuje, predpokladám že nebude jej príjem vyšší ako 4025,7
Ja len doplním môj názor
Neprikladá, ani žiadne potvrdenie od Úradu práce, v ktorých mesiacoch bola nezamestnaná. DP je priznaním príjmov a nie doby zamestnanosti. Svoj príjem môžem dosiahnuť aj 2 januára vo výške 1 mil. EUR, a potom sedieť do konca roka s vyloženými nohami bez potvrdenia... /bože to by bolo .../
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ja osobne som vždy zatiaľ dokladovala alebo som dávala čestné prehlásenie, lebo mi bolo povedané na DÚ že by mala byť vykrytá celá doba - rok
vďaka za reakciu

keď nemusím tak nemusím
Naposledy upravil Anik : 07.03.10 at 14:35
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Anik Pozri príspevok
ja osobne som vždy zatiaľ dokladovala alebo som dávala čestné prehlásenie, lebo mi bolo povedané na DÚ že by mala byť vykrytá celá doba - rok
vďaka za reakciu

keď nemusím tak nemusím
za socializmu musela byť vykrytá celá doba....alebo žeby sa tam vraciame....alebo na danom DU sú ešte tam?...no kto ho vie ...
0 0
leozka leozka

leozka je offline (nepripojený) leozka

Som 31 ročná žienka, vydatá, 2 deti, manžel ...viac
Jej úhrn príjmov je 4992,27. ZD je 4558,31.Takže zo sociálky tiež žiadne potvrdenie? Super, nemusím aspoň stresovať.Tak Vám všetkým veľmi ďakujem. Ahojte a dobrú noc
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

leozka Pozri príspevok
Jej úhrn príjmov je 4992,27. ZD je 4558,31.Takže zo sociálky tiež žiadne potvrdenie? Super, nemusím aspoň stresovať.Tak Vám všetkým veľmi ďakujem. Ahojte a dobrú noc
nepotrebuješ žiadne potvrdenie zo sociálky, pretože štátne sociálne dávky nie sú zdaniteľné príjmy,

na niektorých daňových úradoch chcú potvrdenie z úradu práce o evidencii na iných zase nie, uvidíš keď odnesieš DP čo ti povedia ....
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

A ak bol známi 9 mesiacov zamestnaný,6 mesiacov pracoval, 3 bol na neplatenj dovolenke a potom poberal podporu? tiež stačí len ročne zučtovanie a tie 3 mesiace nemusí zdokladovat? Predpokladam že podpora nebude jeho príjem,či? ak dostal bonusy na deti len do 6 mesiaca, može zbytok žiadat?
Predpokladam že v riadku 57 uvedie kolko mu bolo vyplatené, 55 na kolko ma nárok a zbytok mu doplatia.
Sú spravne moje predpoklady?
Za odpoved dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať