Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Majka Pozri príspevok
[QUOTE=Majka;1351258]ona mala
Januar Urad prace
Februar Dohoda o vy.prace /1mes/
Marec,April TPP /2mes./
Maj az August Urad prace
September az December TPP / 4mes./

Spolu 6 mes TPP
1 mes. Dohoda
ostatne urad prace....
Uhrn vsetkych prijmov 2757,89
poistne 330,04
ZD 2427,85


ESTE SA VRATIM K DANNEMU PROBLEM,VCERA SOM MYS.ZE JE UZ KONIEC, NO a dnes to riesim znovu...
bola som znovu na DU a mam vyratavat ZP len z 6mes. nie z 7 cize na r. 45a ma tyt cislo 6 a nie 7 lebo ZP sa vyratava len z pracovneho pomeru a dohoda vraj nie je prac.pomer.
Volala som nasej mzdarke znamej a ona to tiez pocita tak ze uhrn prijmov narata vsetky ale ZP sa pocita len z mesiacov kedy bol TPP.

Timka,tak ako,robime to zle?
Fronco Pozri príspevok
do úhrnu posudzovaných príjmov na účely výpočtu prémie započítaš príjmy z PP aj z dohody, ale pri výpočte pomernej časti prémie zohľadníš len tie mesiace, kedy poberal príjmy len z PP, nie z dohody, teda za 6


odpoveď vyššie v príspevku
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zaujímavé ,
a čo ost. 2 v zákone o dani z príjmov?

(2) Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, 122c) tento mesiac sa do obdobia uvedeného v odseku 1 písm. a) druhom bode nezapočíta.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Xanti Pozri príspevok
Zaujímavé ,
a čo ost. 2 v zákone o dani z príjmov?

(2) Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, 122c) tento mesiac sa do obdobia uvedeného v odseku 1 písm. a) druhom bode nezapočíta.
Xanti a čítala si toto??? http://www.porada.sk/1352473-post972.html

prejdi si aj príspevky pod tým
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Timka1 Pozri príspevok
Xanti a čítala si toto???

prejdi si aj príspevky pod tým
Ktoré? Čítam knihu
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Xanti Pozri príspevok
Ktoré? Čítam knihu
pricapený odkaz
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Prikladám materiál z daňového riaditeľstva (už tu bol na porade prilepený). Hlavne str. 6 odst. 2

Z toho vyplýva, že nárok na ZP má zamestnanec, ktorý okrem HPP (po splnení podmienky 6 mesiacov) má aj príjmy z dodôd, pričom mesiace, v ktorých mu bola vyplácaná odmena z dohôd sa počítajú na nárok na ZP.
Naposledy upravil rodina1 : 21.09.10 at 09:57
3 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Majka Pozri príspevok
[QUOTE=Majka;1351258]ona mala
Januar Urad prace
Februar Dohoda o vy.prace /1mes/
Marec,April TPP /2mes./
Maj az August Urad prace
September az December TPP / 4mes./

Spolu 6 mes TPP
1 mes. Dohoda
ostatne urad prace....
Uhrn vsetkych prijmov 2757,89
poistne 330,04
ZD 2427,85


ESTE SA VRATIM K DANNEMU PROBLEM,VCERA SOM MYS.ZE JE UZ KONIEC, NO a dnes to riesim znovu...
bola som znovu na DU a mam vyratavat ZP len z 6mes. nie z 7 cize na r. 45a ma tyt cislo 6 a nie 7 lebo ZP sa vyratava len z pracovneho pomeru a dohoda vraj nie je prac.pomer.
Volala som nasej mzdarke znamej a ona to tiez pocita tak ze uhrn prijmov narata vsetky ale ZP sa pocita len z mesiacov kedy bol TPP.

Timka,tak ako,robime to zle?
Timka ti odpovedala správne. Vytlač si materiál z daňového riaditeľstva (v príspevku predtým) a "obúchaj" ho daňovákom o hlavu. Vyzerá to tak, že pravá ruka nevie, čo robí ľavá.
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

rodina1 Pozri príspevok
Timka ti odpovedala správne. Vytlač si materiál z daňového riaditeľstva (v príspevku predtým) a "obúchaj" ho daňovákom o hlavu. Vyzerá to tak, že pravá ruka nevie, čo robí ľavá.
Majka a samozrejme potom napíš ako sa tvárili daňovníčky
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

v tom dokumente z DU je tento moj problem definovany v ktorej casti? vypocet bod.1?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Strana 6 - 2. odstavec.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem,no popoludni tam ide znovu kamoska... som zvedava,som jej kazala nech ide na poschodie za prisl.danovackou podla pismena abecedy FO nech jej to tam prezru.
0 0
deeda deeda

deeda je offline (nepripojený) deeda

Ešte raz prosím info k zamestnaneckej prémii - má nárok aj študent pracujúci len na dohodu 6 mesiacov ? Z predchádzajúcich príspevkov mi to nie je celkom jasné.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

deeda Pozri príspevok
Ešte raz prosím info k zamestnaneckej prémii - má nárok aj študent pracujúci len na dohodu 6 mesiacov ? Z predchádzajúcich príspevkov mi to nie je celkom jasné.
Nie-musí byť prac. pomer. 6 mesiacov/nemusia ísť za sebou/aby vznikol nárok na ZP. Pri výpočte výšky ZP sa berú do úvahy aj mesiace, v ktorých bol zd. príjem z dohôd.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Fronco Pozri príspevok
do úhrnu posudzovaných príjmov na účely výpočtu prémie započítaš príjmy z PP aj z dohody, a pri výpočte pomernej časti prémie zohľadníš všetky mesiace, kedy poberal posudzovaný príjem, teda aj z dohody aj z PPlen tie mesiace, kedy poberal príjmy len z PP, nie z dohody, teda za 6
opravujem, už mi z toho hrabe, a nebolo účelom niekoho zmiasť ...

1.) mesiace, kedy bol zamestnanec čistý dohodár sa nezapočítavajú len do časového testu - teda jedna z podmienok na splnenie nároku na prémiu, tu musí zamestnanec poberať zdaniteľné príjmy z PP minimálne 6 mesiacov, keď poberá príjmy v danom mesiaci len z dohody, ten sa do časového testu nezapočíta
2.) ak zamestnanec podmienky splní napr. 6 mesiacov berie príjmy z PP a 3 mesiace len z dohody, a 3 mesiace je nezamestnaný, tak na účely výpočtu prémie sa do úhrnu posudzovaných príjmov započítajú príjmy aj z PP aj z dohody a pomerná časť prémia sa vypočíta za 9 mesiacov (v každom mesiaci poberal posudzovaný príjem)

ešte raz sorry a príspevok opravujem
0 0
deeda deeda

deeda je offline (nepripojený) deeda

Lebo na drsr píšu:
Praktická rada: Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, tento mesiac sa do obdobia uvedeného v 2. bode nezapočíta.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Dobrý deň,robím DP typ A zamestnancovi v ČR, môžem mu celú sumu úhrnu prijímov z r.32 vyňať aj do r.46, nemám mzdový list ani jeho pásky,ide mu o daňový bonus. Ďakujem
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Potrebovala by som pomoc pri vyplnení DP typ A neviem do ktorých riadkov vpísať úhrn príjmov daň zrážková §43, potom ešte z potvrdenia o zdaniteľnej mzde zrazené príspevky na dôchodkové sporenie z r. 09 Ďakujem
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

marcelaStanakova Pozri príspevok
Potrebovala by som pomoc pri vyplnení DP typ A neviem do ktorých riadkov vpísať úhrn príjmov daň zrážková §43, potom ešte z potvrdenia o zdaniteľnej mzde zrazené príspevky na dôchodkové sporenie z r. 09 Ďakujem
zrážková daň podľa §43 r.99 DP typ A
dôchodkové sporenie r. r. 72 DP typ a
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

mirkab14 Pozri príspevok
Dobrý deň,robím DP typ A zamestnancovi v ČR, môžem mu celú sumu úhrnu prijímov z r.32 vyňať aj do r.46, nemám mzdový list ani jeho pásky,ide mu o daňový bonus. Ďakujem

Ahoj Mirka.
Takže príjem z Čiech môžeš celý vyňať, tympádom nemá v SR daň. Nárok na daňový bonus pri splnení podmienok bude.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Majka Pozri príspevok
dakujem,no popoludni tam ide znovu kamoska... som zvedava,som jej kazala nech ide na poschodie za prisl.danovackou podla pismena abecedy FO nech jej to tam prezru.

TAKZE DP PODANE, BOLA TAM INA DANOVACKA A TA BEZ VAHANIA PREZRELA,MATE TO SPRAVNE DOVIDENIA. upozornili sme ju ze nech pozrie zamest.premiu vypocet,uplne bez vahania ano je to dobre.

este raz vam vsetkym dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať