Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať, robím daň.priz. A - základ dane je 3429,- €, cez rok si zamest. uplatňoval nezd. čiastku.To daň.prizn.vypisujem na drsr a keď uvediem počet mesiacov 12 na nárok zamestnaneckej prémie tak mi v riadku 37 nechá nezd.čiastku a do riadku 43 mi dá 0. Môžte mi prosím povedať či to takto môže byť? A v konečnom vyúčtovaní v riadkoch 64 a 65 je stále 0. Nemala by tam byť tá zamestnanecká prémia? Ďakujem pekne a prosím o radu
Ak je nárok na zamestnanecké prémiu .. všetky nezdaniteľné časti sú nepodstatné
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Martuška, prepáč, že som ti v prvom príspevku nedala návod na vyplnenie DP. Teraz pridávam ocenenie "užitočné".
0 0
Lily :-) Lily :-)

Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

[QUOTE=Tamila;1669973]Ak vybral nejaké peniaze, ale zmluvu nezrušil a pokračuje v platení, podľa môjho názoru neporušil podmienku na uplatnenie zníženia základu dane.[/QUO

Tak aj ja som myslela že je to tak, ale on mi hovorí, že preto mu neurobí mzdová účtovníčka daňové priznanie, lebo vybral tie peniaze, a to čo vybral sa musí zdaniť. Tak to nerozumiem a preto som myslela, že možno si nemôže uplatniť zníženie základu dane. Treba to naozaj zdaniť???
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

[QUOTE=Lily :-);1670260]
Tamila Pozri príspevok
Ak vybral nejaké peniaze, ale zmluvu nezrušil a pokračuje v platení, podľa môjho názoru neporušil podmienku na uplatnenie zníženia základu dane.[/QUO

Tak aj ja som myslela že je to tak, ale on mi hovorí, že preto mu neurobí mzdová účtovníčka daňové priznanie, lebo vybral tie peniaze, a to čo vybral sa musí zdaniť. Tak to nerozumiem a preto som myslela, že možno si nemôže uplatniť zníženie základu dane. Treba to naozaj zdaniť???
.. treba pozrieť do zmluvy .. a prípadne vyžiadať potvrdenie od DDS .. potom bude jasné, či porušil, alebo nie.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

A nevadí ak si celý rok uplatňoval nezdan.čiastku? A ešte nemala by byť uvedená zamestn. prémia ktorú budem žiadať uvedená ako preplatok, alebo stačí ak bude uvedené len na riadku 45c? ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Zuzka2510 Pozri príspevok
A nevadí ak si celý rok uplatňoval nezdan.čiastku? A ešte nemala by byť uvedená zamestn. prémia ktorú budem žiadať uvedená ako preplatok, alebo stačí ak bude uvedené len na riadku 45c? ďakujem
Nuž Zamestnanecká prémia nie je daňový preplatok ... ak žiadnu daň neplatil, tak preplatok na riadku 64 musí byť nula .. čo iné
Nie som ale mzdárka, ako ty) čiže teoreticky - v DP je na uvedenie vypočítanej ZP určený riadok 45c .. a v odd XII. sa žiada o vyplatenie ZP - a v zátvorke je uvedené, že z riadku 45c !!
2 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem pekne
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

robím daňové priznanie A pre dcéru, ktorá mala do augusta príjem zo závislej činnosti, (júl-august za dovolenku),od júla mala príjem zo zahraničia. V septembri 2010 sa prihlásila ako samoplatiteľ ZP. Môžem platby samoplatiteľa prirátať k povinným odvodom? Ak áno, aký doklad mám priložiť - potvrdenie zo ZP alebo výpisy z účtu? Ďakujem
0 0
miselko miselko

miselko je offline (nepripojený) miselko

Dobry den moj otec je dochodca a od roku 2010 je zamestnany na trvali pracovny pomer v jednej firme. Prislo mu s firmy potvrdenie o prijmoch fizickej osoby zo zavislej cinnosti. Mohly by ste nam pomoct s vyplnenim danoveho proznania?

Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov- 8019,95€
zuctovane a vyplatene za mesiace 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
poistne prispevky- 640,99
z toho poistne na verejne zdravotne poistenie-273,09€
čiastkovy zaklad dane-7378,96€
Uhrn preddavkov na dan - 1274,48
nezdanitelna cast na danovnika-670,94

uhrn zauctovanych a vyplatenych prijmov zo zavislej cinnosti v penažnej aj v nepenažnej forme z ktorich sa dan vybera zražkov -26,25€
uhrnna suma dane 4,98€



Dakujem velny pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miselko Pozri príspevok
Dobry den moj otec je dochodca a od roku 2010 je zamestnany na trvali pracovny pomer v jednej firme. Prislo mu s firmy potvrdenie o prijmoch fizickej osoby zo zavislej cinnosti. Mohly by ste nam pomoct s vyplnenim danoveho proznania?

Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov- 8019,95€
zuctovane a vyplatene za mesiace 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
poistne prispevky- 640,99
z toho poistne na verejne zdravotne poistenie-273,09€
čiastkovy zaklad dane-7378,96€
Uhrn preddavkov na dan - 1274,48
nezdanitelna cast na danovnika-670,94

uhrn zauctovanych a vyplatenych prijmov zo zavislej cinnosti v penažnej aj v nepenažnej forme z ktorich sa dan vybera zražkov -26,25€
uhrnna suma dane 4,98€



Dakujem velny pekne
odkedy je dôchodca a aký ?
0 0
miselko miselko

miselko je offline (nepripojený) miselko

Dobry den moj otec je dochodca a od roku 2010 je zamestnany na trvali pracovny pomer v jednej firme. Prislo mu s firmy potvrdenie o prijmoch fizickej osoby zo zavislej cinnosti. Mohly by ste nam pomoct s vyplnenim danoveho proznania?

Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov- 8019,95€
zuctovane a vyplatene za mesiace 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
poistne prispevky- 640,99
z toho poistne na verejne zdravotne poistenie-273,09€
čiastkovy zaklad dane-7378,96€
Uhrn preddavkov na dan - 1274,48
nezdanitelna cast na danovnika-670,94

uhrn zauctovanych a vyplatenych prijmov zo zavislej cinnosti v penažnej aj v nepenažnej forme z ktorich sa dan vybera zražkov -26,25€
uhrnna suma dane 4,98
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Ahojte, potrebovala by som od Vás jednu radu....pomáham kámoške s danovým....ukoncila prac. pomer, kde jej zamestnavatel prispieval na DDS.

Je mi jasné že ukončením pracovného pomeru musí tieto príspevky, čo si platila dať k do daňového ako porušenie podmienok, ale nie je mi jasné aká suma, či príspevky, čo má zaplatené za celé obdobie, čo bolo cca 230,-Eur alebo vyplatenú celú sumu zo zrušenia čo mala cca 330,- Eur.

Ja by som sa skôr prikláňala skôr k tým jej zaplateným príspevkom, teda 230,- Eur.

Vopred veľká vďaka
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

milkami Pozri príspevok
robím daňové priznanie A pre dcéru, ktorá mala do augusta príjem zo závislej činnosti, (júl-august za dovolenku),od júla mala príjem zo zahraničia. V septembri 2010 sa prihlásila ako samoplatiteľ ZP. Môžem platby samoplatiteľa prirátať k povinným odvodom? Ak áno, aký doklad mám priložiť - potvrdenie zo ZP alebo výpisy z účtu? Ďakujem
Neporadí nikto?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
milkami Pozri príspevok
robím daňové priznanie A pre dcéru, ktorá mala do augusta príjem zo závislej činnosti, (júl-august za dovolenku),od júla mala príjem zo zahraničia. V septembri 2010 sa prihlásila ako samoplatiteľ ZP. Môžem platby samoplatiteľa prirátať k povinným odvodom? Ak áno, aký doklad mám priložiť - potvrdenie zo ZP alebo výpisy z účtu? Ďakujem
z akého dôvodu sa prihlásila ako samoplatiteľ? Príjem zo zahraničia mala od júla - dokedy?
Nie je v zahraničí zdravotne poistená?

Ak nie je v zahraničí poistená, tak platby samoplatiteľa môžeš zahrnúť do DP, stačia ti výpisy z účtu.
2 0
scame scame

scame je offline (nepripojený) scame

dadika Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som od Vás jednu radu....pomáham kámoške s danovým....ukoncila prac. pomer, kde jej zamestnavatel prispieval na DDS.
Je mi jasné že ukončením pracovného pomeru musí tieto príspevky, čo si platila dať k do daňového ako porušenie podmienok, ale nie je mi jasné aká suma, či príspevky, čo má zaplatené za celé obdobie, čo bolo cca 230,-Eur alebo vyplatenú celú sumu zo zrušenia čo mala cca 330,- Eur.
Ja by som sa skôr prikláňala skôr k tým jej zaplateným príspevkom, teda 230,- Eur.
Vopred veľká vďaka
Ukončenie pracovného pomeru nie je dôvodom na ukončenie sporenia v rámci DDS. Ona naozaj tú zmluvu celú zrušila?
Ak áno a ku zrušeniu zmluvy došlo v priebehu r.2010, nechala by som to otvorené a zatiaľ nedodaňovala to, čo bolo uplatnené v predchádzajúcich rokoch. Má na to 3 roky, aby to takto urobila. Na školení sme sa o tom bavili a ak by k takémuto zrušeniu zmluvy došlo až v r.2011, už sa to nemusí dodaňovať. Vzhľadom k tomu, že je to potom diskriminačné voči ľuďom, ktorí sporenia zrušili ešte v r.2010, je možné, že sa k tomu ešte nejaké usmernenie neskôr vydá. Počkajte teda, ak nemusíte dodaňovať.
1 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

úhrn príjmov z hlavného pracovného pomeru aj úhrn príjmov z dohody ide do toho istého riadku v daňovom priznaní typu A ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marcelaStanakova Pozri príspevok
úhrn príjmov z hlavného pracovného pomeru aj úhrn príjmov z dohody ide do toho istého riadku v daňovom priznaní typu A ?
ano, rozlišuješ len daň, či ide o zrážkovú, alebo preddavkovú.
1 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

rodina1 Pozri príspevok
z akého dôvodu sa prihlásila ako samoplatiteľ? Príjem zo zahraničia mala od júla - dokedy?
Nie je v zahraničí zdravotne poistená?

Ak nie je v zahraničí poistená, tak platby samoplatiteľa môžeš zahrnúť do DP, stačia ti výpisy z účtu.
v zahraničí mala príjmy do konca roka, nie je tam zdravotne poistená, lebo nemá pravidelné príjmy. Ako samoplatca sa prihlásila preto, lebo skončila pracovný pomer k 31.augustu.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
milkami Pozri príspevok
v zahraničí mala príjmy do konca roka, nie je tam zdravotne poistená, lebo nemá pravidelné príjmy. Ako samoplatca sa prihlásila preto, lebo skončila pracovný pomer k 31.augustu.
už som ti odpovedala
rodina1 Pozri príspevok
Ak nie je v zahraničí poistená, tak platby samoplatiteľa môžeš zahrnúť do DP, k DP ti stačia výpisy z účtu.
1 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, lebo neviem, aký typ tlačiva DP mám použiť. Jedná sa o osobu, ktorá mala od 1.1.2010 do 30.9.2010 príjmy zo závislej činnosti /pracovná zmluva/. Od októbra už nie je zamestnancom ale je konateľom a zároveň spoločníkom s.r.o., pričom funkcia konateľa je neplatenou funkciou. A zisk s.r.o. /a teda aj jeho podiel ako spoločníka/ za 2010 sa vlastne zdaní v s.r.o.
Bude to teda tlačivo typu A?
Prosím veľmi pekne o radu. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať