Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Slavena Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, lebo neviem, aký typ tlačiva DP mám použiť. Jedná sa o osobu, ktorá mala od 1.1.2010 do 30.9.2010 príjmy zo závislej činnosti /pracovná zmluva/. Od októbra už nie je zamestnancom ale je konateľom a zároveň spoločníkom s.r.o., pričom funkcia konateľa je neplatenou funkciou. A zisk s.r.o. /a teda aj jeho podiel ako spoločníka/ za 2010 sa vlastne zdaní v s.r.o.
Bude to teda tlačivo typu A?
Prosím veľmi pekne o radu. Ďakujem.
Áno je to typ A a čo sa týka príjmu z podielov na zisku - to je zdanené v s.r.o.
1 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Prosim Vas, ak si robi danove priznanie student uplne prvy krat a doteraz mu ani ziadny zamestnavatel nerobil rocne zuctovanie dane z prijmov, nemusi tento student riesit cokolvek ohladom r. 35 danoveho priznania typ A, vsak? Myslim riadku 35 s nazvom "Suma príspevkov a platieb, o ktorú sa zvyšuje základ dane (§ 11 ods. 12 a 13 zákona a § 5 ods. 9 zákona), ak boli porušené podmienky ustanovené zákonom".

Dakujem krasne za pomoc!
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

nevyplňuješ, vyplní iba ten, ktorý mal životné poistenie, účelové sporenie a zrušil v r. 2010 alebo skôr a v minulosti znížil základ dane a teraz na tom riadku sa má dodaniť.
1 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Andyke Pozri príspevok
nevyplňuješ, vyplní iba ten, ktorý mal životné poistenie, účelové sporenie a zrušil v r. 2010 alebo skôr a v minulosti znížil základ dane a teraz na tom riadku sa má dodaniť.
Dakujem velmi pekne za radu!
0 0
popoka34 popoka34

popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

Príjemný deň,
prosila by som Vás o radu: manžel má na potvrdení o príjmoch FO zo ZČ vyplnený LEN riadok 11 - úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (§43 ods. 3 písm. j) a l)), suma činí 316,01€; z toho riadok 13 - úhrnná suma dane činí 60,01€. Môžem sumu 316,01 napísať do riadku DP "A" č. 32 a následne daň z nej do r. 63? Ďakujem
0 1
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
scame Pozri príspevok
Ukončenie pracovného pomeru nie je dôvodom na ukončenie sporenia v rámci DDS. Ona naozaj tú zmluvu celú zrušila?
Ak áno a ku zrušeniu zmluvy došlo v priebehu r.2010, nechala by som to otvorené a zatiaľ nedodaňovala to, čo bolo uplatnené v predchádzajúcich rokoch. Má na to 3 roky, aby to takto urobila. Na školení sme sa o tom bavili a ak by k takémuto zrušeniu zmluvy došlo až v r.2011, už sa to nemusí dodaňovať. Vzhľadom k tomu, že je to potom diskriminačné voči ľuďom, ktorí sporenia zrušili ešte v r.2010, je možné, že sa k tomu ešte nejaké usmernenie neskôr vydá. Počkajte teda, ak nemusíte dodaňovať.
Scame ďakujem, už som to preverila...áno, zmluva sa celá zrušila, dá tam len svoje príspevky za celé obdobie, čo si ponižovala základ dane.
no čakať nechce, teraz jej to celkom fajn vychádza, takže to dáme teraz
Ešte raz vďaka
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

popoka34 Pozri príspevok
Príjemný deň,
prosila by som Vás o radu: manžel má na potvrdení o príjmoch FO zo ZČ vyplnený LEN riadok 11 - úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (§43 ods. 3 písm. j) a l)), suma činí 316,01€; z toho riadok 13 - úhrnná suma dane činí 60,01€. Môžem sumu 316,01 napísať do riadku DP "A" č. 32 a následne daň z nej do r. 63? Ďakujem
iné príjmy v roku 2010 nemal?
0 0
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

popoka34 Pozri príspevok
Príjemný deň,
prosila by som Vás o radu: manžel má na potvrdení o príjmoch FO zo ZČ vyplnený LEN riadok 11 - úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (§43 ods. 3 písm. j) a l)), suma činí 316,01€; z toho riadok 13 - úhrnná suma dane činí 60,01€. Môžem sumu 316,01 napísať do riadku DP "A" č. 32 a následne daň z nej do r. 63? Ďakujem
Do r. 32 dáš sumu z r. 11 Potvrdenia, r. 34 a 36 to isté, r. 54 daňová povinnosť 0, r. 63 a 65 opíš riadok 13 z Potvrdenia.
0 0
miselko miselko

miselko je offline (nepripojený) miselko

dobry den ked je otec dochodca a pracuje na zmluvu musi do danoveho priznania uviest že pobera dochodok a v akej vyske? Ved dochodok je zdaneni už prijem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
miselko Pozri príspevok
dobry den ked je otec dochodca a pracuje na zmluvu musi do danoveho priznania uviest že pobera dochodok a v akej vyske? Ved dochodok je zdaneni už prijem
Dôchodok nie je zdanený príjem.
Záleží, odkedy je otec dôchodca a aký vysoký má dôchodok.
0 0
miselko miselko

miselko je offline (nepripojený) miselko

rodina1 Pozri príspevok
Dôchodok nie je zdanený príjem.
Záleží, odkedy je otec dôchodca a aký vysoký má dôchodok.
dochodca je os 01.01.2010 a dochodok pobera 280 eur mesacne robim mu danove priznanie a ked to napisem že poberal cca 3000 uer mesacne plus udaje z potvrdeni o prijme tak mi vychadza že este ma zaplatit 8 eur
0 0
LUkvetka LUkvetka

LUkvetka je offline (nepripojený) LUkvetka

Dobrý den,
co vsetko sa rata do prijmov? r. 32 danoveho priznania. Rata sa aj PN, MD alebo RD, prijem z dohody? Dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

LUkvetka Pozri príspevok
Dobrý den,
co vsetko sa rata do prijmov? r. 32 danoveho priznania. Rata sa aj PN, MD alebo RD, prijem z dohody? Dakujem
v riadku 32 DP A sa uvádzajú všetky zdaniteľné príjmy. PN, MD alebo RD nie sú zdaniteľné príjmy. Príjem z dohody je zdaniteľný príjem.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý večer, môžte mi niekto prosím poradiť môj otec si platil na III. pilier od roku 2003. V roku 2006 zrušil zmluvu (mal už 57 rokov), vek bol splnený ale doba platenia na DDS nebola splnená. Neviem, ako to riešil jeho zamestnávateľ pri RZ dane, ale viem určite že do troch rokov si nezvýšil základ dane. Čo stým teraz? Dá sa to ešte dodatočne, alebo to nechať tak? Prosím
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

miselko Pozri príspevok
dobry den ked je otec dochodca a pracuje na zmluvu musi do danoveho priznania uviest že pobera dochodok a v akej vyske? Ved dochodok je zdaneni už prijem
...nerozumiem poslednej vete... tak len v krátkosti - dôchodok nepodlieha zdaneniu.

Skutočnosť, že je otec dôchodca - uvedie na strane č.2 daňového priznania. To, že je dôchodcom od 1.1. je dôležitá informácia, nakoľko dôchodca nemá nárok na odpočítateľnú položku, ktorá je 4025,70 €.

Výšku dôchodku (str. 2) uvádza v tom prípade, ak otcov dôchodok, ktorý bol v r.2010 vyplatený je nižší ako 4025,70 €. Ak je nižší, môže si uplatniť odpočítateľnú položku, ktorá sa vypočíta 4025,70 € mínus ročný dôchodok. Ak je dôchodok vyšší t.j. nebude si uplatňovať daňový odpočet - nemusí výšku dôchodku v daňovom priznaní uvádzať.

Samozrejme dôchodok nie je súčasťou úhrnu zdaniteľných príjmov - tam si uvedie len príjmy zo zamestnania.
2 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prosíííím
0 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Dobrý deň, mám otázku. V r.2010 som bola do mája na rod. dovolenke a od mája do konca roka evid. na úrade práce. Vo výpl.termíne za máj som dostala 6 platov-3mesačné odstupné a 3mesačný plat. V decembri som mala jednu dohodu zo zrazenou zrážkovou daňou. Mám podať daňové priznanie? Na potvrdení o príjme som mala uplatnenie za nezdanitelnu časť na daňovníka za mesiace 1-5. Mozem si uplatnit tuto nezd.cast za celých 12 mesiacov? Mám uvádzať príjem z dohody aj ked uz bol zdanený?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mamina20 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám otázku. V r.2010 som bola do mája na rod. dovolenke a od mája do konca roka evid. na úrade práce. Vo výpl.termíne za máj som dostala 6 platov-3mesačné odstupné a 3mesačný plat. V decembri som mala jednu dohodu zo zrazenou zrážkovou daňou. Mám podať daňové priznanie? Na potvrdení o príjme som mala uplatnenie za nezdanitelnu časť na daňovníka za mesiace 1-5. Mozem si uplatnit tuto nezd.cast za celých 12 mesiacov? Mám uvádzať príjem z dohody aj ked uz bol zdanený?
Ďakujem za odpoveď.
Máš povinnosť podať DP. NČ si uplatníš za celý KR. Do DP môžeš zahrnúť aj príjem už zdanený.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mamina20 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám otázku. V r.2010 som bola do mája na rod. dovolenke a od mája do konca roka evid. na úrade práce. Vo výpl.termíne za máj som dostala 6 platov-3mesačné odstupné a 3mesačný plat. V decembri som mala jednu dohodu zo zrazenou zrážkovou daňou. Mám podať daňové priznanie? Na potvrdení o príjme som mala uplatnenie za nezdanitelnu časť na daňovníka za mesiace 1-5. Mozem si uplatnit tuto nezd.cast za celých 12 mesiacov? Mám uvádzať príjem z dohody aj ked uz bol zdanený?
Ďakujem za odpoveď.
Uveď výšku základu dane
0 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Výšku základu dane celkovú alebo len z dohody?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať