Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
books books

books je offline (nepripojený) books

KvetkaK Pozri príspevok
Okrem r.45 je všetko ok + ešte v r.54 musí byť 0.
Mám ešte taký malý dotaz. Viem, že K DP A pridám potvrdenie, ktoré poslal zamestnávateľ. A iný doklad nemusím prikladať,keď je dôchodca?
Ď.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

books Pozri príspevok
Mám ešte taký malý dotaz. Viem, že K DP A pridám potvrdenie, ktoré poslal zamestnávateľ. A iný doklad nemusím prikladať,keď je dôchodca?
Ď.
nie. iné nič neprikladáš. len nezabudni v riadku 28 označiť, že bol dôchodca
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

mzdarka renca Pozri príspevok
nie. iné nič neprikladáš. len nezabudni v riadku 28 označiť, že bol dôchodca
Ďakujem.
A ešte sa spýtam na jednu vec. Švagriná minulý rok maródovala a potom ostala na invalidnom dôchodku.
Z práce má potvrdenie o príjme za 1/2 polroka 2008 a ten druhý polrok je na invalidnom.Dnes som jej robila DP.
Na OP má nárok na celý rok. A aké doklady doložím k DP okrem potvrdenia z práce,treba doložiť rozhodnutie zo sociálky o invalidite,aby som jej mohla uplatniť celú nezd. čiastku?

Ď.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

books Pozri príspevok
Ďakujem.
A ešte sa spýtam na jednu vec. Švagriná minulý rok maródovala a potom ostala na invalidnom dôchodku.
Z práce má potvrdenie o príjme za 1/2 polroka 2008 a ten druhý polrok je na invalidnom.Dnes som jej robila DP.
Na OP má nárok na celý rok. A aké doklady doložím k DP okrem potvrdenia z práce,treba doložiť rozhodnutie zo sociálky o invalidite,aby som jej mohla uplatniť celú nezd. čiastku?

Ď.
má nárok na celú OP. Priložíš len potvrdenie od zamestnávateľa, iné nič.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

mzdarka renca Pozri príspevok
má nárok na celú OP. Priložíš len potvrdenie od zamestnávateľa, iné nič.
Ďakujem.

Takže netreba nikde zakliknúť, že poberá invalidný dôchodok. Už som zmagorená so všetkého, lebo sa pýtam na maličkosti.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

books Pozri príspevok
Ďakujem.

Takže netreba nikde zakliknúť, že poberá invalidný dôchodok. Už som zmagorená so všetkého, lebo sa pýtam na maličkosti.
nie, klikajú iba starobný, predčasne starobný a výsluhoví dôchodcovia.

invalidný dôchodca má nárok na OP stále, pokiaľ nebude starobný dôchodca
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

mzdarka renca Pozri príspevok
nie, klikajú iba starobný, predčasne starobný a výsluhoví dôchodcovia.

invalidný dôchodca má nárok na OP stále, pokiaľ nebude starobný dôchodca
Ďakujem.
Chcela som pridať bod a nedá sa mi. Keď sa bude dať tak pridám bod.
0 0
gaba07 gaba07

gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

Dobry den
kamaratka pracovala cely rok pre jednu agenturu ako hosteska, kazdu cinnost vykonavala len na zaklade zmluvy o umeleckej cinnosti, dan jej vyde 0 ale ma povinnost podat si DP - tu nastava problem - agentura jej nedala ziadne suhrn o jej prijmoch, chcela by som vediet ci ma dat teraz k DP ako prilohy vsetky tie zmluvy alebo staci iba dat DP bez dokladu a zmluvy odlozit pre pripad ze by ju vyzval danovy urok k vydokladovaniu prijmu? za odpoved dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gaba07 Pozri príspevok
Dobry den
kamaratka pracovala cely rok pre jednu agenturu ako hosteska, kazdu cinnost vykonavala len na zaklade zmluvy o umeleckej cinnosti, dan jej vyde 0 ale ma povinnost podat si DP - tu nastava problem - agentura jej nedala ziadne suhrn o jej prijmoch, chcela by som vediet ci ma dat teraz k DP ako prilohy vsetky tie zmluvy alebo staci iba dat DP bez dokladu a zmluvy odlozit pre pripad ze by ju vyzval danovy urok k vydokladovaniu prijmu? za odpoved dakujem
Presne, ako si myslíš, k DP nedáš nič. Ale môžeš dať kópie zmlúv a tak predídeš vyzvaniu DÚ na preukázanie príjmu. Je to na tebe ako sa rozhodneš.
0 0
maria- maria-

maria- je offline (nepripojený) maria-

Ano tam sa pripočítava aj dobrovoľné poistenie.
0 0
maria- maria-

maria- je offline (nepripojený) maria-

Naozaj rok 2008 ,teraz jeto priznanie za rok 2008.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

gaba07 Pozri príspevok
Dobry den
kamaratka pracovala cely rok pre jednu agenturu ako hosteska, kazdu cinnost vykonavala len na zaklade zmluvy o umeleckej cinnosti, dan jej vyde 0 ale ma povinnost podat si DP - tu nastava problem - agentura jej nedala ziadne suhrn o jej prijmoch, chcela by som vediet ci ma dat teraz k DP ako prilohy vsetky tie zmluvy alebo staci iba dat DP bez dokladu a zmluvy odlozit pre pripad ze by ju vyzval danovy urok k vydokladovaniu prijmu? za odpoved dakujem
Podľa mojej mienky podáva DP typu B a neprikladá nič. Určite je ten príjem ani oni nezdaňovali....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Treba počkať, na vyzvanie daňového úroku
0 0
gaba07 gaba07

gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

tak si to zhrniem - ma dat danove priznanie typu B a nemusi ale moze prilozit kopie zmluv? dakujem
tak ten danovu "urok"
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gaba07 Pozri príspevok
tak si to zhrniem - ma dat danove priznanie typu B a nemusi ale moze prilozit kopie zmluv? dakujem
tak ten danovu "urok"
áno
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Prosím Vás , môžete mi odkotrolvoať, či som to dobre vypísal?
Ide o DP typ A:
r. 44 = 0
r. 45 = 0
r.54 = 0
r. 55 = 11 316 Sk
r.56 = 0
r. 57 = 11 316
r.58, 59,60, 61 =0
r.62 = 1 121

a teraz neviem ďalej :
r.63 a 64 = 0
r.65 = 1 121,- ?
A ten daňový bonus , ktorý by jej mal podľa mňa daňový úrad vrátiť sa uvedie len v X. oddiely?
Inam tá pani mala zákald dane za rok 2008 : 97 281.

Prosím môžete mi skontrolovať?
Veľmi pekne ďakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

bazil Pozri príspevok
Prosím Vás , môžete mi odkotrolvoať, či som to dobre vypísal?
Ide o DP typ A:
r. 44 = 0
r. 45 = 0
r.54 = 0
r. 55 = 11 316 Sk
r.56 = 0
r. 57 = 11 316
r.58, 59,60, 61 =0
r.62 = 1 121

a teraz neviem ďalej :
r.63 a 64 = 0
r.65 = 1 121,- ?
A ten daňový bonus , ktorý by jej mal podľa mňa daňový úrad vrátiť sa uvedie len v X. oddiely?
Inam tá pani mala zákald dane za rok 2008 : 97 281.

Prosím môžete mi skontrolovať?
Veľmi pekne ďakujem
Zrejme ide o bonus na dve deti, z toho jedno celý rok a druhé do augusta. Keďže ho mala aj od zamestnávateľa vyplatený v tej výške, v akej mala nárok, nevzniká jej nárok na doplatenie bonusu, ale preplatok na dani. V riadku 65 uvedieš 1121 a vyplníš oddiel XI.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Ospravedlňujem sa ak sa budem pýtať hlúpe otázky ale potrebovala by som poradiť ohľ. daň. priznaní
1. mám zamestnanca, ktorý je na predč.star.dôch.,ale pracuje a jeho príjem je vyžší ako nezdan.čiastka. Preto sa pýtam či si má podať daň.priz. ak má vyžší dôchodok (to len predpokladám) ako nezdan.čiastka a ešte má aj dobrý príjem tak mu asi ani nič nevyjde ak sa nemýlim.
2. Robím daň priz. kamarátovi a on bol do 08/2008 zamestnaný a potom do konca roka 2008 dobrovoľne nezamestnaný ani nebol nikde evidovaný. Poistné si za to obdobie platil sám cez poštu. Moja otázka je či má nárok na celú nezdan.čiastku, či sa do daň. priz. zahŕňa aj to poistné zaplatené šekmi a či stačí len nejaké čestné vyhlásenie, že za to obdobie nemal žiadne príjmy.

Ďakujem pekne za Vaše rady.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Ospravedlňujem sa ak sa budem pýtať hlúpe otázky ale potrebovala by som poradiť ohľ. daň. priznaní
1. mám zamestnanca, ktorý je na predč.star.dôch.,ale pracuje a jeho príjem je vyžší ako nezdan.čiastka. Preto sa pýtam či si má podať daň.priz. ak má vyžší dôchodok (to len predpokladám) ako nezdan.čiastka a ešte má aj dobrý príjem tak mu asi ani nič nevyjde ak sa nemýlim.
2. Robím daň priz. kamarátovi a on bol do 08/2008 zamestnaný a potom do konca roka 2008 dobrovoľne nezamestnaný ani nebol nikde evidovaný. Poistné si za to obdobie platil sám cez poštu. Moja otázka je či má nárok na celú nezdan.čiastku, či sa do daň. priz. zahŕňa aj to poistné zaplatené šekmi a či stačí len nejaké čestné vyhlásenie, že za to obdobie nemal žiadne príjmy.

Ďakujem pekne za Vaše rady.
1. daňovník predčasný starobný dôchodca má povinnosť podať DP, pokiaľ jeho príjem bol vyšší ako 1/2 NČZD - 49248. Ak dôchodca už 1.1.08, tak nárok na NČZD nemá. Ak po 1.1.08, tak nárok na NČZD nárok má v plnej výške 98496.

2. Má nárok na celú NČZD 98496 a z príjmu mu odrátaš aj zaplatené poistné, ktoré si platil sám. Za uvedené obdobie, keď bol dobrovoľne nezamestnaný, žiadne čestné vyhlásenie nemusí písať.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem pekne. a čo sa týka toho predč.star.dôch., ak nemá nárok na tú nezd.čiastku a zamestnávateľ mu riadne strhával daň tak predpokladám že nevyjde žiadny preplatok a možno aj nedoplatok aj tak si musí podať to daň.priz?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať