Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

A ešte by som chcela doplniť nevadí to, že ten dobrovoľne nezamestnaný si platil len zdravotnú a nie aj sociálku?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zuzka2510 Pozri príspevok
Ďakujem pekne. a čo sa týka toho predč.star.dôch., ak nemá nárok na tú nezd.čiastku a zamestnávateľ mu riadne strhával daň tak predpokladám že nevyjde žiadny preplatok a možno aj nedoplatok aj tak si musí podať to daň.priz?
áno, má povinnosť, ako som už vyššie uviedla, ak mal príjem vyšší ako 1/2 NČZD.

2. nevadí, ak platil len ZP.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem a prajem príjemný večer
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ešte by som sa chcela opýtať, ak si dobrovoľne nezamestn. zaplatí do zdrav. poisť. poistné za mesiac 12/08 v Januári/09 dáva sa to do daň. priz. za rok 2008? Ja si myslím že áno, len sa chcem o tom uistiť.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zuzka2510 Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela opýtať, ak si dobrovoľne nezamestn. zaplatí do zdrav. poisť. poistné za mesiac 12/08 v Januári/09 dáva sa to do daň. priz. za rok 2008? Ja si myslím že áno, len sa chcem o tom uistiť.
nie, dobrovoľne zaplatené poistné na ZP sa do DP za rok 2008 nedáva, dá si ho do DP za rok 2009.
0 0
Reina Reina

Reina je offline (nepripojený) Reina

ja som ja o:)
Ahojte, chcem sa opýtať, ak som bola zamestnaná na HPP pol roka. Potom som bola dobrovolne nezamestnaná. Aby som mohla dostať podporu v nezamestnanosti, chýbalo mi doplatiť na sociálku nejakých 10 dní. Doplatila som. Otázkou však je, keď budem robiť dańové A - ako zdaniteľný príjem si dám len príjem zo zamestnania? alebo musím aj príjem od štátu?
Zároveň - môžem ako odvod poistného dať aj doplatok za tých 10 dní?
ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Reina Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať, ak som bola zamestnaná na HPP pol roka. Potom som bola dobrovolne nezamestnaná. Aby som mohla dostať podporu v nezamestnanosti, chýbalo mi doplatiť na sociálku nejakých 10 dní. Doplatila som. Otázkou však je, keď budem robiť dańové A - ako zdaniteľný príjem si dám len príjem zo zamestnania? alebo musím aj príjem od štátu?
Zároveň - môžem ako odvod poistného dať aj doplatok za tých 10 dní?
ďakujem
V DP uvádzaš len príjem zo zamestnania - z Potvrdenia o zdan. mzde. Na r. 33 DP pripočítaš k zrazenému poistnému aj zaplatené poistenie v nezamestnanosti ako DPO.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Reina Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať, ak som bola zamestnaná na HPP pol roka. Potom som bola dobrovolne nezamestnaná. Aby som mohla dostať podporu v nezamestnanosti, chýbalo mi doplatiť na sociálku nejakých 10 dní. Doplatila som. Otázkou však je, keď budem robiť dańové A - ako zdaniteľný príjem si dám len príjem zo zamestnania? alebo musím aj príjem od štátu?
Zároveň - môžem ako odvod poistného dať aj doplatok za tých 10 dní?
ďakujem
Aby si dostávala podporu v nezamestnanosti, musela si sa dobrovoľne prihlásiť (páči sa mi ten výraz musela si dobrovoľne) na poistenie v nezamestnanosti.
Príjem od štátu nepodlieha dani a preto ho v daňovom priznaní neuvádzaš, ale to poistné, ktoré si musela dobrovoľne zaplatiť si môžeš uplatniť.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, prosím o radu. Študentka pracovala na dohodu o vykonaní práce. Za normálnych okolností si podá daňové priznanie
na tlačive A, prostredníctvom ktorého jej vrátia preplatok dane.
Ak si chce uplatniť zrazenú daň z úrokov za ok 2008 musí vyplniť tlačivo B? Ďakujem za odpoveď.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Áno, ak by mala len závislú činnosť, podáva A. Ak má okrem toho čokoľvek iné, podáva B.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ivana 1511 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. Študentka pracovala na dohodu o vykonaní práce. Za normálnych okolností si podá daňové priznanie
na tlačive A, prostredníctvom ktorého jej vrátia preplatok dane.
Ak si chce uplatniť zrazenú daň z úrokov za ok 2008 musí vyplniť tlačivo B? Ďakujem za odpoveď.
http://blogy.etrend.sk/mihalblog/dan....html?result=8
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Ďakujem p. Mihálovi a všetkým čo mi odpovedali.
0 0
Reina Reina

Reina je offline (nepripojený) Reina

ja som ja o:)
Ďakujem Abel
0 0
laurad laurad

laurad je offline (nepripojený) laurad

prosim o radu. musim si vypracovat dan. priznanie ak som za rok 2008 bola na materskej dovolenke a v mesiacoch 6-8 som mala dohodu o vykonani prace /z prijmu bola vybrana dan zrazkou/. Okrem toho som v 4-12 poberala rodicovsky pridavok? Nie je dan vybrana zrazkou uz vysporiadana? Dakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

laurad Pozri príspevok
prosim o radu. musim si vypracovat dan. priznanie ak som za rok 2008 bola na materskej dovolenke a v mesiacoch 6-8 som mala dohodu o vykonani prace /z prijmu bola vybrana dan zrazkou/. Okrem toho som v 4-12 poberala rodicovsky pridavok? Nie je dan vybrana zrazkou uz vysporiadana? Dakujem.
Nemusíš si podať DP, ale môžeš, nakoľko by ti zrazenú zrážkovú daň po podaní DP typ A DÚ vrátil.
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Daňové priznania fyzických osôb nie sú mojou silnou stránkou, preto sa chcem opýtať:
Známa si dávala daňové priznanie A, hoci zarobila 20000 Sk. Jej manžel si tiež dáva priznanie A, nakoľko bol zamestnaný vo viacerých firmách. Vraj na daňovom úrade jej povedali, že ona si má uplatniť odpočítateľnú položku 20000,- a manžel si na ňu môže uplatniť zvyšnú časť. Nie je to "kravina"?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Patrícia5 Pozri príspevok
Daňové priznania fyzických osôb nie sú mojou silnou stránkou, preto sa chcem opýtať:
Známa si dávala daňové priznanie A, hoci zarobila 20000 Sk. Jej manžel si tiež dáva priznanie A, nakoľko bol zamestnaný vo viacerých firmách. Vraj na daňovom úrade jej povedali, že ona si má uplatniť odpočítateľnú položku 20000,- a manžel si na ňu môže uplatniť zvyšnú časť. Nie je to "kravina"?
Je to "kravina"
Podanie DP u známej má význam len v tom prípade, ak jej bola zrazená daň - DU jej ju podaním DP vráti. Inak povinnosť podať DP nemá. Pri príjme do 1/2 NČZD nemusí v DP uvádzať žiadnu odpoč. položku. Ak by bol jej príjem vyšší a k 1.1. nebola starobná dôchodkyňa, tak vždy uvádza celú odpoč.položku.
Manžel si uplatňuje na ňu odpoč. položku vo výške rozdielu medzi 98496 a vlastným príjmom manželky /zníženým o zaplatené poistné, ak jej bolo zrazené/. Bez ohľadu na to, či manželka podá alebo nepodá DP.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prosím, na ktorý riadok sa dáva výhra nad 5 tis. v DP typ A? Ď.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
m.hladka Pozri príspevok
Prosím, na ktorý riadok sa dáva výhra nad 5 tis. v DP typ A? Ď.
Podľa mňa musíš vyplniť DP typ B.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať