Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
m.hladka Pozri príspevok
Prosím, na ktorý riadok sa dáva výhra nad 5 tis. v DP typ A? Ď.
Výhra sa zdaňuje na základe §8 odst. 1 písm. i a patrí do r. 9 v tabuľke č. 3 DP.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ďakujem, ale to znamená, že musím podať typ B?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
áno, presne tak, nemôžeš podávať typ A ale musíš podať typ B.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Dôchodkyňa aj 01.01.2008 zarábala na Dohodu u viacerých zamestnávateľov.
U 1.zarobila Základ dane = 72.000,- Sk/ preddavkovo zrazená daň.
U ostatných zarobila Základ dane = 38.000,- Sk / zrážková daň.
Je to pravda, že nemôže podať Daňové priznanie, nakoľko mala príjem už aj preddavkovo zrazený vyšší ako 1/2 NZČ?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Ak mala preddavkovo zrážanú daň, DP podáva ale nezdaniteľnú čiastku si uplatniť nemôže.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ďakujem jamis!
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Dobry den, chcela by som sa opytat, vypisujem DP A a v potvrdeni od zamestnavatela ma dotycna osoba uvedene na r. 10 sumu na dalsie vzdelavanie zdravotneho pracovnika (podla § 5 ods. 8). Mozem tuto sumu zahrnut do r. 33 DP - Uhrn povinneho poistneho a teda mu znizit zaklad dane?
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Zamestnancovi som urobila Rocne zuctovanie dane, aj som mu vo vyplate vratila preplatok a teraz mi telefonoval, ze mu este prisla zivotna poistka na 12000 a chce si to este uplatnit. Viem, ze si musi urobit DP typu A, ale do ktoreho riadku uvedie ten preplatok co som mu uz vratila ?

Dakujem

Marta
0 0
lubinami lubinami

lubinami je offline (nepripojený) lubinami

Veselý človiečik
Môže si znížiť daňovník základ dane o životné poistenie, platí 200,- Sk poistku mesačne, čiže o 2.400,- Sk za rok 2008 ?, či to musí byť len dôchodkové poistenie ? Potvrdenie o zaplatení treba priložiť ? Chcem si to overiť, nenašla som spomenutú životnú poistku, a čo s úrazovým ?
Dakujem za odpoved.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

lubinami Pozri príspevok
Môže si znížiť daňovník základ dane o životné poistenie, platí 200,- Sk poistku mesačne, čiže o 2.400,- Sk za rok 2008 ?, či to musí byť len dôchodkové poistenie ? Potvrdenie o zaplatení treba priložiť ? Chcem si to overiť, nenašla som spomenutú životnú poistku, a čo s úrazovým ?
Dakujem za odpoved.
môže, ak je doba platenia najmenej desať rokov a sporenie sa končí po 55. roku života. potvrdenie by mala poslať poisťovňa.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Dobrý deň, potrebovala by som sa poradiť, robím DP A. Dotyčná osoba mala príjmy za 1-7 na Slovensku, 8-9 bola dobrovolne nezamestnaná a 10-12 mala príjmy z Anglicka. Viem, že ide o vyňaté príjmy. Do r. 32 až 34 som uviedla všetky príjmy a poistné, teda zo SR aj z UK. Vyšiel mi preplatok dane.
1. Ale rozmýšľala som, že týmto spôsobom výjde vyšší preplatok ako keby som počítala iba príjmy zo SR. Keď príjmy z UK sú vyňaté, je správne, že zaplatené poistné v UK vplýva na daň u nás?
2. Môže si uplatniť aj zaplatené zdravotné poistenie za 8-9? Aký doklad na to potrebuje?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Prosím môžte mi pomôcť s týmto prípadom.
Známa si robí sa DP typ A.
Príjmy - 40500,-Sk
poistné - 5430
ČZD - 35070,-Sk
Nezdaniteľná čiastka na danovnika 41040,-Sk.
Podľa príjmov by nemusela podávať DP, ale ja si myslím že má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku, len to už neviem či si to myslím správne.
A ak uvažujem správne tak nemá ani nárok na danový bonus.
Vrelá vĎaka
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

bv_alexandra Pozri príspevok
Prosím môžte mi pomôcť s týmto prípadom.
Známa si robí sa DP typ A.
Príjmy - 40500,-Sk
poistné - 5430
ČZD - 35070,-Sk
Nezdaniteľná čiastka na danovnika 41040,-Sk.
Podľa príjmov by nemusela podávať DP, ale ja si myslím že má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku, len to už neviem či si to myslím správne.
A ak uvažujem správne tak nemá ani nárok na danový bonus.
Vrelá vĎaka
Áno, má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bv_alexandra Pozri príspevok
Prosím môžte mi pomôcť s týmto prípadom.
Známa si robí sa DP typ A.
Príjmy - 40500,-Sk
poistné - 5430
ČZD - 35070,-Sk
Nezdaniteľná čiastka na danovnika 41040,-Sk.
Podľa príjmov by nemusela podávať DP, ale ja si myslím že má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku, len to už neviem či si to myslím správne.
A ak uvažujem správne tak nemá ani nárok na danový bonus.
Vrelá vĎaka
Vyplatil jej zamestnávateľ DB? ak áno, tak má nárok iba za to obdobie, za ktoré jej ho zamestnávateľ vyplatil. Ak nie, nárok na DB jej z dôvodu nízkeho príjmu nevzniká.
Má nárok na celú NČZD.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Áno, má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku. Dnes 08:41 AM
a nevedeli by ste mi pomôcť ako to dostať do DP, ja som sa totiž dostala len po riadok 36
Vyplatil jej zamestnávateľ DB? ak áno, tak má nárok iba za to obdobie, za ktoré jej ho zamestnávateľ vyplatil. Ak nie, nárok na DB jej z dôvodu nízkeho príjmu nevzniká.
Má nárok na celú NČZD.
NIe zamestnávateľ jej DB nevyplatil.
A ešte som zabudla dodať že pracovala len od 02-06 ostatné bola dobrovoľne nezamestnaná.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bv_alexandra Pozri príspevok
a nevedeli by ste mi pomôcť ako to dostať do DP, ja som sa totiž dostala len po riadok 36
NIe zamestnávateľ jej DB nevyplatil.
A ešte som zabudla dodať že pracovala len od 02-06 ostatné bola dobrovoľne nezamestnaná.
Bohužial nárok na DB nemá

r.37 98496
r.43 98496
r.44 0
r.45 0
r.65 zaplatené preddavky, ale predpokladám, že žiadne nemala a v tom prípade 0
64 0

a máš to urobené
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

mzdarka renca Pozri príspevok
Bohužial nárok na DB nemá

r.37 98496
r.43 98496
r.44 0
r.45 0
r.65 zaplatené preddavky, ale predpokladám, že žiadne nemala a v tom prípade 0
64 0

a máš to urobené
Renca Ďakujem krásne aj som to tak mala, len som si nebola istá. A jej sa to teda finančne nijako nepremietne. Vôbec tomu ako si neviem príst na chuť. Mal by jej DU niečo vrátiť. ?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bv_alexandra Pozri príspevok
Renca Ďakujem krásne aj som to tak mala, len som si nebola istá. A jej sa to teda finančne nijako nepremietne. Vôbec tomu ako si neviem príst na chuť. Mal by jej DU niečo vrátiť. ?
Ak nezaplatila žiadnu daň zo závislej činnosti, nie je jej čo vrátiť.

a ďakujem za bodík
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Prajem príjemný deň.
Prosím Vás o radu. Robím daň. priznanie A
riadok 54 = 550 - daň. povinnosť
riadok 55 = 20 466 - uplatnenie DB na tri deti
riadok 62 = 546 - zrazená predd.daň

ostatné riadky neviem - ako mám pokračovať ??

Ď. za skorú odpoveď.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

mzdarka renca Pozri príspevok
Ak nezaplatila žiadnu daň zo závislej činnosti, nie je jej čo vrátiť.

a ďakujem za bodík
Jasné už mi trošku svitá.
ďakujem a prajem krásny slnečný deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať