Zavrieť

Porady

Anjelské trúby-datury

Ahojte milé poradáčky a poradáci. chcem sa opýtat ,že či niekto má skúsenosti s anjelskými trúbami. Pred dvoma rokmi som si i objednala zo starkla, ale neviem prečo vyhinuli mi. A preto že nie sú ani velmi lacné v kataógoch nechcem znova objednávat. Keby niekto mal a vedel by mi poslat vyhonky bola by som velmi rada. Chcela by som ich na balkone pestovat v obrovskom kontajneri. Velmi sa mi páčia. Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil arizona : 17.01.12 at 16:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ešli Pozri príspevok
Čaute všetci milovníci durmanov, patrím medzi Vás. Mám doma krásny durman a viem, že je vždy "hladný a smädný" a preto výdatne hnojím a polievam. Lenže teraz môj durmaník má listy deravé ako rešeto a nemôžem nájsť toho hladoša, čo sa na ňom pasie . Samozrejme, že som postrekovala chémiou, ale papáči konzumujú ďalej. A pri tom sa hovorí, že durman je sám jedovatý.
Aj s nasimi sa to deje...ale my ich mame vonku, tak som myslela ze dazd(najskor to bolo len na takych jemnejsich a mladsich listoch), lebo nijaku potvoru som nenasla, ale rozsiruje sa to...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Toto je moje chúďa.
Na jar to vyraší, nahodí pár listov, dva-tri kvety, ožltne a na jeseň opadne.
Pritom suseda, od ktorej máme odrezky, ich má dvojmetrové
DSC00259.JPG  
DSC00260.JPG  
DSC00262.JPG  
1/1
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

AlaNR Pozri príspevok
Toto je moje chúďa.
Na jar to vyraší, nahodí pár listov, dva-tri kvety, ožltne a na jeseň opadne.
Pritom suseda, od ktorej máme odrezky, ich má dvojmetrové
Aj my ich mame dvojmetrove a pekne kvitnu a ani ich nehnojime, aj ked by boli potom urcite este krajsie.
Su vonku? Ako su stare? Mne pripadaju nejake "zakrpatene". My ich mame cele leto vonku a su velke. Aj minulorocne co vyrasili odspodu som na jar dala do samostatneho kvetinaca a uz maju asi meter. A mavali sme ich aj vonku, v zemi, nie v kvetinaci. Boli krajsie, ale na zimu ich treba bud vybrat a schovat alebo dobre zakryt, ale to sme neskusali.
0 0
var24 var24

var24 je offline (nepripojený) var24

asitaký obyčajný človiečik
durman chce miesto, svetlo ,nie prudke slnko,hnojivo ,vodu a preto je vhodne vysadit ho niekde vonku,my ho mame pred panelakom a druhy krat kvitne ma vela pukov ,skoda ,že neviem ako ho sem dostat ,na jesen ked hlasia mrazy ho vykopem a dam na chodbu postupne opadavaju listy a kvety ,/je to zasah do jeho života ,v zime zalievam miern,až takmer vobec,na jar vysadim znovu vonku a ktym skodcom ,niečo take som mala na jednom kvete,listy boli obžraté a nkde nič ,predpokladam,že to bola nejaka husenica ,ktora preživala v pode,lebo jedneho času sme nasli v byte lietat krasneho motyla.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Už roky pestujem durmany. Tie staršie korene sú teraz vysoké takmer tri metre, vlaňajšie výhonky majú asi 1,5m. Vidíš na obrázku. Sú nádherné. Pravidelne ich polievam dva - tri krát denne a raz týždenne ich hnojím. Majú radi slnko. Ja ich mám na juhovýchodnej strane. Mne na tom Tvojom pripadá, že ich ohrýza škodca- podľa mňa húsenica. Mala by si ich postriekať proti kvetárkam najmä zo spodku listov. Ja to zvyknem robiť na jar, keď ich dávam von. Inak durmany treba koncom januára zostrihať a dať do svetlej,teplejšej miestnosti a začať viac polievať a prihnojovať. Od jari do jesene majú byť vonku. Ja ich nechávam v kvetináčoch, lebo potom je problém vmestiť ich do izby. Musím ich zostrihovať aj viac ako meter.
Snímka028.jpg  
Snímka034.jpg  
1/1
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

wagner, ďakujem za radu, skúsim niečo proti kvetárke, no viem ,že tá býva najviac na kapuste a tú v záhrade nemám. Tvoje obrázky ma očarili, ale moje durmany ani zďaleka tak hojne nekvitnú. Možno preto, že ja prezimujem len odrezky vo vode, koreň vyhodím a na jar sadím zakorenené odrezky.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

To s tými odrezkami asi nie je najlepšie riešenie, teda aspoň podľa mňa. Durman ostrihaj koncom januára a tie odrezky si daj zakoreniť. Starý koreň začni polievať a hnojiť. Odrezky by sa mali zakoreniť v zemine a nie vo vode. Podľa mňa sú tie Tvoje odrezky veľmi vysilené a preto Ti nerastie.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ešli Pozri príspevok
wagner, ďakujem za radu, skúsim niečo proti kvetárke, no viem ,že tá býva najviac na kapuste a tú v záhrade nemám. Tvoje obrázky ma očarili, ale moje durmany ani zďaleka tak hojne nekvitnú. Možno preto, že ja prezimujem len odrezky vo vode, koreň vyhodím a na jar sadím zakorenené odrezky.
No ked to robíš každý rok, že obnovuješ durmany odrezkami tak to ti ani nestihnú poriadne narásť, nieto ešte aby kvitli. Treba ich zostrihať ako píše wagner a dať najlepšie do svetlej chladnej miestnosti na zimu. A ak máš záhradu tak na jar do zeme, do polotieňa( nie na celodenné slnko) a uvidíš ako ti narastú a zakvitnú aj bez hnojenia.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Ja som vypátrala, kto vyhrýza diery na listoch na durmane - sú to "ucholaky" alebo "čkory", neviem, ako sa to presne volá. Asi na to treba chémiu.
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Ja sa tiež ešte stále hrám na detektíva a sledujem škodcov a možno je to aj ucholak, ale nevidím ho. Videla som zeleného koníka(alebo kobylku?), veru aj títo by mohli obrýzať listy. Ale už som to vzdala a nechám ich nech sa kŕmia všetci čo majú chuť. Pukov a kvetov sa ešte nedotkli.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Asi to budú tie ucholaky, lebo ja ich tam mám tiež a okrem nich som nič iné nenašla, ale neviem ako sa ich zbaviť zatiaľ ich len otriasam no myslím, že tam nalezú znova.
0 0
otila otila

otila je offline (nepripojený) otila

Milovníci datúr.Na hyperinzercii som našla-nejaký pán tam predáva okolo 80 druhov datúr,až ma srdce bolí.Mám rada datúry,tiež som ich pár pekných mala,len som o ne prišla pri sťahovaní,ale že ich je tolko druhov som nevedela.Len dať min.499 Sk za jednu sa mi zdá veľa,keď na rozmnoženie stačí len odrezok.pozrite si stránku anjelsketruby.sk.tolko nadherných datúr.
0 0
Danka33 Danka33

Danka33 je offline (nepripojený) Danka33

Ahojte, ja mam anjelske truby od Starkla druhy rok. Podarilo sa mi ich prezimovat v pivnici. Mam ich v kvetinaci, listy maju pekne, avsak nekvitnu. Neviete mi niekto poradit?
Dakujem
Danka
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Anjelské trúby treba koncom januára primerane zostrihať a dať do svetlejšej a teplejšej(nie teplej) miestnosti. Treba ich začať hnojiť a polievať. Potom začnú nasadzovať listy a rozrastať sa. Na nových výhonkoch kvitnú. Ak si to neurobila, tak nekvitnú. Pestujem ich už desať rokov.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

My ich zimujeme v garazi. Je tam sice teplejsie ako by malo byt, ale nemame ich kam inam dat. Polievame sporadicky.
My ich na jar, ked uz nemrzne vyberieme von a ostihame(cize az niekedy v aprili) a na jesen ich opat schovame. Kvitnu cele leto.
Ale buduci rok, skusim teda uz skor ostrihat a pohnojit.
Mozno je to tym ze su mlade. Co som tento rok presadila vyhonky co vysli zospodu, tak nekvili, ale dufam, ze buduci uz budu.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
takto kvitne moja práve teraz
IMG_6779malý.jpg  
IMG_6818malý.JPG  
1/1
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

ludmila12 Pozri príspevok
takto kvitne moja práve teraz

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. ..a aj Wagner ma krasne anj.truby..kocky, vy ste proste SIKULKY!
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ďakujeme za ocenenie. Môžem dať na jar výhonky
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
otila Pozri príspevok
Milovníci datúr.Na hyperinzercii som našla-nejaký pán tam predáva okolo 80 druhov datúr,až ma srdce bolí.Mám rada datúry,tiež som ich pár pekných mala,len som o ne prišla pri sťahovaní,ale že ich je tolko druhov som nevedela.Len dať min.499 Sk za jednu sa mi zdá veľa,keď na rozmnoženie stačí len odrezok.pozrite si stránku anjelsketruby.sk.tolko nadherných datúr.
Nemôžem tomu uveriť, ten majiteľ pýta za 1 ks anj.trúby 800-900,-Sk? Drahý špás!!
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tak asi začnem podnikať aj ja s odrezkami. Mne budú stačiť aj štyri eurá za jeden zakorenený odrezok. Vyžila by som
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať