Zavrieť

Porady

Anjelské trúby-datury

Ahojte milé poradáčky a poradáci. chcem sa opýtat ,že či niekto má skúsenosti s anjelskými trúbami. Pred dvoma rokmi som si i objednala zo starkla, ale neviem prečo vyhinuli mi. A preto že nie sú ani velmi lacné v kataógoch nechcem znova objednávat. Keby niekto mal a vedel by mi poslat vyhonky bola by som velmi rada. Chcela by som ich na balkone pestovat v obrovskom kontajneri. Velmi sa mi páčia. Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil arizona : 17.01.12 at 16:17
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ludmila12 Pozri príspevok
takto kvitne moja práve teraz
Máš krásnu daturu. Predstavte si, u nás v baráku má jeden chlap taký krásny balkón ... a má tam aj krásnu daturu, darí sa jej. Okrem toho má muškáty, že moje sa pri nich môžu len schovať kdes´ do kúta.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Rozalka Pozri príspevok
Máš krásnu daturu. Predstavte si, u nás v baráku má jeden chlap taký krásny balkón ... a má tam aj krásnu daturu, darí sa jej. Okrem toho má muškáty, že moje sa pri nich môžu len schovať kdes´ do kúta.
Môžem len potvrdiť, tá datura je naozaj krásna na tom balkóne ja som ju obdivolala minulý týždeň.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
ĎAKUJEM za pochvalu už teraz to nie je ono mávala som bielu,ružovú a žltú a kvitlo aj 100 kvetov naraz. Ale je problém s prezimovaním takých veľkých rastlín. Inak datura potrebuje len veľa veľa vody a keď sa chce aj prihnojovať. Je to vďačný kvietok.A naozaj 800 až 900 korún sa mi zdá na naše pomery nehorázne veľa. Množia sa ľahko a jednoducho. Ludka
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Nadväzujem na minuloročnú tému - anjelské trúby. Tak včera som zistila, že z mojej ružovej datury už toho roku nič nebude. Preto by som sa rada hlásila u tých čo sú na tom lepšie a môžu mi poskytnúť
odrezky. Wagner, ešte ponúkaš? Rada si odkúpim.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ešli Pozri príspevok
Nadväzujem na minuloročnú tému - anjelské trúby. Tak včera som zistila, že z mojej ružovej datury už toho roku nič nebude. Preto by som sa rada hlásila u tých čo sú na tom lepšie a môžu mi poskytnúť
odrezky. Wagner, ešte ponúkaš? Rada si odkúpim.
Nemám síce ružovú, ale mám biele a žlté a rada ti darujem odrezky. Neviem odkiaľ si, ale ak to nebude ďaleko, alebo by som to mala cestou z práce, tak nie je problém, ak máš záujem.

PS: ružové by som aj ja rada
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ružovú by som mala mať, ale teraz neviem ktorá je ružová a ktorá je biela. Treba počkať, pokiaľ zakvitnú, inak by nemal byť problém.
0 0
adexka adexka

adexka je offline (nepripojený) adexka

poprosím o radu. Ja som ich v januári neostrihala, teraz už mi nezakvitnú? Alebo ich môžem ešte ostrihať teraz?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kvitnú na nových výhonkoch. Skús ich radšej zostrihať, skrátiť výhonky . Budú Ti síce kvitnúť neskôr, ale radšej neskôr ako vôbec. Toť môj názor. Vypočuj aj názor iných. Neviem čo si oni o tom myslia.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Z vlastnej skúsenosti múžem povedať, že na balkone sa durmanom nedarilo, ale akonáhle som ich posadila do záhrady začali krásne rásť. Nijako špeciálne ich nehnojím, len veľa vody a na zimu prezimijú v pivnici. Samozrejeme ešte pretým sa musí spraviť poriadny rež. No výhonky by sa určite dali, ale asi teda až na budúcu jar...
0 0
adexka adexka

adexka je offline (nepripojený) adexka

dakujem za radu, ostrihám ich teraz, dám potom vedieť, či zakvitli
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja strihám datury hned na jeseń, pretože mám problém z ich umiestnením no a na jar ich nestrihám, lebo počas zimy pomaličky nahadzujú nové výhonky na ktorých sa objavia kvety,
0 0
lubicadubovcova lubicadubovcova

lubicadubovcova je offline (nepripojený) lubicadubovcova

vasulka Pozri príspevok
beba13 ,hnojivo na datury som u nás nevidela.Muškátové hnojivo radili v Kvety a záhrada. Kedysy.
dostat hnojivo na datury v zahradkarskych potrebach uz som si kupila a pouzivala a v roku 2008
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ja mám durman prvý rok,z odrezku od mamky, ale ako tu čítam, asi som ho mala najprv ostrihať, teraz už je vonku, tak je asi neskoro. Odrezok som pestovala od jesene na chodbe v črepníku,pekne prezimoval, narástol asi na 80 cm, po 15. máji som ho presadila vonku, už sa aj prijal.Má po bokoch popúšťané nové výhonky. Bolo by neskoro,keby som ho ostrihala teraz?
0 0
lubicadubovcova lubicadubovcova

lubicadubovcova je offline (nepripojený) lubicadubovcova

anielske truby mam velmi rada pestujem ich. Pozerala som aj predaj ale ako som citala co pisala jedna pani tak aj ked su krasne tie ktore ponukaju ale 16 EUR je vela za anielsku trubu.
0 0
adexka adexka

adexka je offline (nepripojený) adexka

Ahojte, ja som z tých mojich úbožiakov úplne zúfalá. Najprv som ich neskoro ostrihala, ale urobili pár kvietkov, to som sa tešila. Potom na nich zrazu boli také pavučinky, tak som ich ostriekala a ked pavučinky zmizli, tak im začali tak čudne žltnúť listy a nakoniec im úplne opadli. A teraz už neviem, čo s nimi
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Nie je treba zúfať ak opadli listy. Oni dokážu zožltnúť pri malom množstve vody a aj keď je prebytok ako teraz po dažďoch mám v miske stále väčšie množstvo vody tak niektoré zožltnú. Ja ich odstránim. Daturu som videla kvitnúť aj takú čo nemala takmer žiadne listy. Ja ju volám kvet nezmar. Stalo sa mi , že v horúčavách som bola 2 dni mimo domu a keď som sa vrátila moje asi pol metra vysoké datury úplne zvädnuté ležali na zemi. Naliala som im dostatok vody a za 4 hodiny nebolo ani poznať ako vyzerali predtým. Keď nemusím nestrihám ich hlavne nie na jar. Vždy mi krásne kvitli. Minulý rok som nechala zmrznúť staré korene pretože som ich už nevedela prezimovať v pivnici tak boli veľké. Tento rok z minuloročných odrezkov mám už rastliny vysoké vyše metra. Skúsila som ich nasadiť väčšie množstvo do jedného kochlíka takže zatiaľ kvitla len biela a na žltú a ružovú čakám.
S pestovaním som si nerobila žiadne veľké problémy. Dostatok hnojiva dostatok vody a krásne sa mi odvďačili. Niekde som tu aj priložila foto v minulosti. Mám len jeden problém, že vidím ako majú niektorí ľudia krásne kvitnúce korene také akurát veľké. Mne vždy vyrastú obrovské rastliny.
Ludka
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

To zato Ti vyrastú obrovské, že ich na jar neostriháš. Keď ich ostriháš, tak začnú vyháňať na tých ostrihaných koncoch viac výhonkov. A potom ich máš hustejšie, rozložitejši a nie také obrovské. Ja dature pestujem strašne dávno, tak preto viem, že je to takto. Keď som ich málo zostrihala, tak narástli obrovské. Keď som ich zostrihala veľa, tak sú velmi pekné, rozložité a je to puk na puku.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
tak tieto som dala na začiatku zimy zakoreniť z malých odrezkov. Majú len 9 mesiacov a takéto sú obrovské.Vďaka za radu skúsim ich na jeseň poriadne zostrihať. Preto som ich prestala v jednom odobí pestovať lebo nás išli vytlačiť z domu.
Naposledy upravil ludmila12 : 26.06.09 at 17:33
IMG_2656m.JPG  
IMG_2663m.jpg  
1/1
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mala by si ich zostrihať až v januári. Neviem či je jeseň ten správny čas, lebo dature zhodia listy a strihať ich treba až vtedy, keď môžu začať listy rašiť. Dature by mali prezimovať v chladnej svetlej miestnosti a keď ich ostriháš, treba trochu zvýšiť teplotu a prihnojovať.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Rozkvitá
1.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať