Zavrieť

Porady

Povinne zmluvne poistenie motorovych vozidiel

Dobry den,

potrebujem poradit v tejto situacii:

Uzatvoril som poistnu zmluvu a zaplatil povinne zmluvne poistenie za auto v novej poistovni.
Potom som postou poslal vypoved mojej starej poistovni a ta vypoved im prisla po tom 6 tyzdnovom vypovednom termine, tak sa ozvali naspat ze vypoved je neplatna, lebo im to prislo neskoro. V starej zmluve som sa docital ze poistka zanikne ked sa nebude platit, takze som to povazoval za vybavene, kedze som uz mal druhu. Teraz my vsak doslo zo starej poistovne aby som to zaplatil, pretoze aj ked nazaplatim my sice zanikne s nimi zmluva,ale aj tak si MUSIM uzavriet novu zmluvu s nimi... .
Neviem kto tieto zakony robi, ale ked nieco zanikne tak by to malo aj zaniknut a nie nutit uzaviet novu zmluvu s niekym s kym uz nechcem novu zmluvu...
Co teraz? Ako sa z toho vymotat?

Majte sa
Jozo
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

on ani sám neviem poisťoval pôvodne firemné autá a súkromné mu tam hodili automaticky až keď som si to ja všimla tak o tom vedel. takže som dávala 568400-nedaňové/379 a pripoč. položka a úhrada 379/221, lenže na liste z poisťovne vôbec nie je uvedené za ktoré auto, takže ani predpis nie je zaúčtovaný ja som si to všimla až keď prišla platba a nevedela som ju k ničomu priradiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
on ani sám neviem poisťoval pôvodne firemné autá a súkromné mu tam hodili automaticky až keď som si to ja všimla tak o tom vedel. takže som dávala 568400-nedaňové/379 a pripoč. položka a úhrada 379/221, lenže na liste z poisťovne vôbec nie je uvedené za ktoré auto, takže ani predpis nie je zaúčtovaný ja som si to všimla až keď prišla platba a nevedela som ju k ničomu priradiť.
Poistenie MV neúčtujeme na 568.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a na aký účet ja to účtuje na základe toho, že som sa to dočítala na porade, a teraz som pozerala účet 568 v cenigovej a je tam poistenie iného majetku. čo sa jeden rok dočítam a urobím tak tak na druhý rok opravujem lebo to tak nie je? tak preto sa stále pýtam a musím zisťovať, tak mám účtovať na 548? A v mojom prípade, keď mám len platbu prijatú a súkromnú? díky moc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať