Zavrieť

Porady

nárok na danový bonus

Ahojte, prosím Vás o radu : pracovníčka bola do 30.09. na predlženej rod. dovolenke, 01.10. nastúpila do práce a berie danový bonus na 2 deti. Robím jej ročné zúčtovanie dane zo ZČ a teraz neviem či mala vlastne naň nárok ak síce zarobila v daných mesiacoch polovicu život.minima ale príjem za celý rok nebol 6 nás.mim mzdy. Som z toho ...Veľmi, veľmi dakujem za príspevky.
A ešte k odpočítatelnej položke- tú bude mať 95616? Ď.
Usporiadat
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či má trvalý pobyt nejaký vplyv na nárok na daňový bonus. Otec má totiž trvalý pobyt inde ako dieťa, ale žijú v spoločnej domácnosti, iba otec si neprehlásil trvalý pobyt na nové bydlisko. Prípadne ako sa dokladuje bývanie v spoločnej domácnosti?
Ďakujem
Mirka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mirka123 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či má trvalý pobyt nejaký vplyv na nárok na daňový bonus. Otec má totiž trvalý pobyt inde ako dieťa, ale žijú v spoločnej domácnosti, iba otec si neprehlásil trvalý pobyt na nové bydlisko. Prípadne ako sa dokladuje bývanie v spoločnej domácnosti?
Ďakujem
Mirka
Nie, nemá, trvalý pobyt nie je podmienkou na uplatnenie DB..
Naposledy upravil Tweety : 06.03.08 at 07:49 Dôvod: dopl. vety o trvalý pobyt
0 0
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

Tak toto by aj mňa zaujímalo, lebo mám ten istý prípad. A tiež neviem, či môžem uplatniť daňový bonus zamestnancovi, ktorý má s družkou dieťa a žijú v spoločnej domácnosti. Matka je na MD.
Prosím pomôžte mi niekto.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Lukana Pozri príspevok
Tak toto by aj mňa zaujímalo, lebo mám ten istý prípad. A tiež neviem, či môžem uplatniť daňový bonus zamestnancovi, ktorý má s družkou dieťa a žijú v spoločnej domácnosti. Matka je na MD.
Prosím pomôžte mi niekto.
Má nárok na DB...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Lukana Pozri príspevok
Tak toto by aj mňa zaujímalo, lebo mám ten istý prípad. A tiež neviem, či môžem uplatniť daňový bonus zamestnancovi, ktorý má s družkou dieťa a žijú v spoločnej domácnosti. Matka je na MD.
Prosím pomôžte mi niekto.

Vo vyhlásení ti predsa vyznačí, že si uplatňuje DB na dieťa, s ktorým žije v domácnosti... Takže ak by to nebola pravda, následky by mal znášať daňovník.
0 0
Lukana Lukana

Lukana je offline (nepripojený) Lukana

Vďaka
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

Ďakujem aj ja, včera som totiž bola podať DP za brata, ktorý žije u družky, zobrali mi síce to DP ale s tým, že si to musia overiť, pretože je tam rozdielny trvalý pobyt. Nedali mi ani potvrdenie o podaní DP. Tak som tam nechala číslo a som zvedavá, kedy mi zavolajú...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mirka123 Pozri príspevok
Ďakujem aj ja, včera som totiž bola podať DP za brata, ktorý žije u družky, zobrali mi síce to DP ale s tým, že si to musia overiť, pretože je tam rozdielny trvalý pobyt. Nedali mi ani potvrdenie o podaní DP. Tak som tam nechala číslo a som zvedavá, kedy mi zavolajú...
Potvrdenie boli povinní dať, pretože DP bolo podané ,a to, že oni v tom nemajú jasno, je ich problém.
0 0
Mirka123 Mirka123

Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

V každom prípade tam v pondelok zájdem po to potvrdenie. Ďakujem za odpovede.
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte poradaci, XY bol zamestnany v mesiacoch januar az marec, prijem mal okolo 37 tis., uplatnil si dan. bonus na 2 deti. Potom bol nezamestnany a v decembri zacal podnikat. Prijem zo zivnosti mal len 5.500,- Sk, ale dostal dotaciu cca 50 tis. Ak tuto dotaciu, alebo jej cast zuctuje v r. 2007 bude mat narok na dan. bonus na cely rok? Dik.
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte vraciam sa k svojej uvahe, viem, ze dotacia je sucastou prijmu danovnika s prijmami podla par. 6, ale je aj prijmom do sumy 46.350, aby si danovnik mohol uplatnit dan. bonus?
0 0
vladenka29 vladenka29

vladenka29 je offline (nepripojený) vladenka29

Prosím o radu. Žena na rodič. dovolenke, muž od 01-08.2007 zamestnancom na Slovensku - HM 64.000,- Sk, od 09.°-12.2007 zamestnanec v Rakúsku - HM 200.000,- Sk. Má nárok na daňový bonus za celý rok, alebo len za mesiace kedy pracoval na Slovensku? Ďakujem
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

vladenka29 Pozri príspevok
Prosím o radu. Žena na rodič. dovolenke, muž od 01-08.2007 zamestnancom na Slovensku - HM 64.000,- Sk, od 09.°-12.2007 zamestnanec v Rakúsku - HM 200.000,- Sk. Má nárok na daňový bonus za celý rok, alebo len za mesiace kedy pracoval na Slovensku? Ďakujem
celý rok
0 0
vladenka29 vladenka29

vladenka29 je offline (nepripojený) vladenka29

balunka Pozri príspevok
celý rok
Ďakujem za odpoveď, len mi nedá - tu nemusí byť dodžaná podmienka 6nás.min.mzdy pri príjmoch zo SR?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Veď ju dodržal....
0 0
vladenka29 vladenka29

vladenka29 je offline (nepripojený) vladenka29

ZuzanaP Pozri príspevok
Veď ju dodržal....
Ospravedlňujem sa - asi už nerozoznávam čísla :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vladenka29 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, len mi nedá - tu nemusí byť dodžaná podmienka 6nás.min.mzdy pri príjmoch zo SR?
nemusia to byť len príjmy zo Slovenska.

-----
Veronika
0 0
mariannka13 mariannka13

mariannka13 je offline (nepripojený) mariannka13

Ahojte. mám klientku, ktorá si od augusta chce uplatniť daňový bonus na 1 dieťa, do augusta ho uplatňoval manžel. aké potvrdenie od manžela potrebuje?
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

mariannka13 Pozri príspevok
Ahojte. mám klientku, ktorá si od augusta chce uplatniť daňový bonus na 1 dieťa, do augusta ho uplatňoval manžel. aké potvrdenie od manžela potrebuje?
Stačí čestné prehlásenie
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

mariannka13 Pozri príspevok
Ahojte. mám klientku, ktorá si od augusta chce uplatniť daňový bonus na 1 dieťa, do augusta ho uplatňoval manžel. aké potvrdenie od manžela potrebuje?
Napíše to vo vyhlásení, že si uplatňuje bonus, doloží kópiu rodného listu, prípadne potvrdenie o návšteve školy. To je všetko. Podľa mňa netreba žiadne ďalšie potvrdenia a prehlásenia, potom by mala napísať aj čestné prehlásenie o tom, že to, čo uvádza vo Vyhlásení, je pravda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať