Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku

Prosím o radu v nasledovnom prípade:
Mám zamestnanca, ktorý pracuje v nepretržitej prevádzke a podľa svojho pracovného kalendára mal v januári odpracovať 15 zmien po 12 hodín, spolu 180 hodín. Tie aj odpracoval. K 31.1.2008 mu končí u nás pracovný pomer. Patrí mu v roku 2008 dovolenka za odpracované dni?
Ďakujem
Usporiadat
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Ona nebola v práci vôbec. Bola najskôr PN a potom bola vypísaná na MD a posledné 2 mesiace poberala RP. Prepočítala som to teda dobre na 17 dní dovolenky? Celoročnú výmeru 20 dní som krátila o čas PN a RP.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

nika224 Pozri príspevok
Ona nebola v práci vôbec. Bola najskôr PN a potom bola vypísaná na MD a posledné 2 mesiace poberala RP. Prepočítala som to teda dobre na 17 dní dovolenky? Celoročnú výmeru 20 dní som krátila o čas PN a RP.
Síce v skutočnosti v práci nebola vôbec, ale na účely dovolenky, sa čas MD považuje ako keby bola v práci. Takže plný nárok na dovolenku krátený za PN a RD.
0 0
mijadave mijadave

mijadave je offline (nepripojený) mijadave

Dobrý deň,
som tu nová a veľmi sa ešte neorientujem, no moja otázka trosku súvisí s touto témou. Do firmy som nastúpila 1.9.2007. Nárok na dovolenku za rok 2007 mi vznikol 6,5 dňa. V januári 2008 som si vyčerpala 1 deň starej dovolenky. Výpoveď som dala k 31.3.2008, avšak od 4.2.2008 som na PN a budem asi do 14.3.. Chcem sa opýtať, či mi nárok na dovolenku vzniká aj za február a marec, koľko budem mať vlastne nárok na dovolenku za rok 2008?(ja mám nárok na 20 dní ročne) Vopred ďakujem veľmi pekne za odpoveď, potrebujem to dosť súrne vedieť, nakoľko mám už nové zamestnanie prisľúbené a chcela som sa ísť už počas dovolenky zaúčať. Potrebujem to teda dať vedieť svojmu budúcemu zamestnávateľovi čo najskôr Ešte raz vopred vďaka.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Za rok 2008 máš nárok na 1,5 dňa.
0 0
mijadave mijadave

mijadave je offline (nepripojený) mijadave

Vďaka za rýchlu odpoveď. Dúfala som, že to bude viac, no ale čo už. Tak si skúsim vziať neplatené voľno, vraj podľa zákonníka práce mám nárok na max 1 deň do týždňa vo výpovednej dobe na hľadanie nového zamestnania. Uvidíme a ešte raz vďaka.
Naposledy upravil mijadave : 01.03.08 at 18:04 Dôvod: chýbajúca informácia
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mijadave Pozri príspevok
Vďaka za rýchlu odpoveď. Dúfala som, že to bude viac, no ale čo už. Tak si skúsim vziať neplatené voľno, vraj podľa zákonníka práce mám nárok na max 1 deň do týždňa vo výpovednej dobe na hľadanie nového zamestnania. Uvidíme a ešte raz vďaka.
Je to len 0,5 dňa za týždeň a je to neplatené voľno (ak si dala výpoveď ty a nie zamestnávateľ). Ak si ale bola na PN, tak nemáš mať prečo voľno. Môžeš si to čerpať až od skončenia PN.
0 0
mijadave mijadave

mijadave je offline (nepripojený) mijadave

Výpoveď som dala ja a ešte stále som na PN, ale len do 17.3. a práve tu je ten háčik, že do novej práce potrebujem nastúpiť 18.3. a nemám dosť dovolenky. Toho 0,5 dňa neplateného voľna sa dá a môže zlučovať. No dnes mi terajší zamestnávateľ oznámil, že oni neplatené voľno vôbec nedávajú.... Tak veselo.

Len na doplenenie - vyriešili sme to tak, že nakoniec mi pracovný pomer ukončia 17.3. a dovolenku preplatia a tak môžem s kľudným svedomím nastúpiť do novej práce 18.3. Ale aj tak vďaka za odpoveď.
Naposledy upravil mijadave : 03.03.08 at 13:21
0 0
Alena_ke Alena_ke

Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

Prečítala som tu toho dosť, ale aj tak som z toho jeleň. Ak pracoval 01-03/2007 a od 04-12/07 bol PN, má nárok na dovolnku za kalendárny rok, t.j. celých 25 dní (je splnená podmienka odpr. 60 dní), alebo len na dovolenku za odpr. dni pretože celý zvyšný rok bol PN, t.j. (25/12*3=6,25) - neviem ani ako zaokrúhliť, či na 6 alebo na 7 dní).
Pomôžte, prosím, lebo vo marci 2008 si chce vyčerpať D za 2007 a ja neviem koľko mu vlastne patrí.
Vrelá vďaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alena_ke Pozri príspevok
Prečítala som tu toho dosť, ale aj tak som z toho jeleň. Ak pracoval 01-03/2007 a od 04-12/07 bol PN, má nárok na dovolnku za kalendárny rok, t.j. celých 25 dní (je splnená podmienka odpr. 60 dní), alebo len na dovolenku za odpr. dni pretože celý zvyšný rok bol PN, t.j. (25/12*3=6,25) - neviem ani ako zaokrúhliť, či na 6 alebo na 7 dní).
Pomôžte, prosím, lebo vo marci 2008 si chce vyčerpať D za 2007 a ja neviem koľko mu vlastne patrí.
Vrelá vďaka
D za KR sa mu bude krátiť za dni DPN, za prvých 100 dní o 1/12, a potom za každých 21 dní o ďalšiu 1/12.
0 0
Alena_ke Alena_ke

Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

Tweety Pozri príspevok
D za KR sa mu bude krátiť za dni DPN, za prvých 100 dní o 1/12, a potom za každých 21 dní o ďalšiu 1/12.
Prosím Ťa, čo je to DPN (akože dni prac.nemoci?) a ďalej:
1) to krátenie (100, resp. 21 dní) má byť za pracovné dni podľa fondu prac. doby alebo kalendárne?
2) kde je tento postup uvedený v legislatíve, resp. tu na Porade aj s príkladmi?
Prepáč ten bod 2) ale ten výpočet mi pripadá veľmi zvláštny.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alena_ke Pozri príspevok
Prosím Ťa, čo je to DPN (akože dni prac.nemoci?) a ďalej:
1) to krátenie (100, resp. 21 dní) má byť za pracovné dni podľa fondu prac. doby alebo kalendárne?
2) kde je tento postup uvedený v legislatíve, resp. tu na Porade aj s príkladmi?
Prepáč ten bod 2) ale ten výpočet mi pripadá veľmi zvláštny.
DPN-dočasná pracovná neschopnosť
1. za pracovné
2. V ZP § 109-krátenie dovolenky.
0 0
Alena_ke Alena_ke

Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

Si blesk.
Pozriem ZP a budem hodinu počítať - ale zasa viem niečo nové.
Vrelá vďaka
0 0
veronika2308 veronika2308

veronika2308 je offline (nepripojený) veronika2308

Prosím Vás a ako je to v prípade, keď zamestnanec tiež pracuje v nepretržitej prevádzke, v januári odpracoval len 2 krat po 12 hodin a potom mal PN do konca februára, kedy mu aj skončil PP. Na koľko dní dovolenky má nárok????
dakujem.
0 0
Alena_ke Alena_ke

Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

[quote=Tweety;664967]
DPN-dočasná pracovná neschopnosť
1. za pracovné
2. V ZP § 109-krátenie dovolenky.[/quote]
Predsa som sa len pozrela a akosi mi to nesedí.
V § 119 ZP sa krátenie vzťahuje na "osobné prekážky... neuvedené v § 141, ods. 2" (asi má byť ods.1).
V § 141 ods. 1 je ale (neprítomnosť v práci) z dôvodu DNP UVEDENÁ!
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Alenka, kedže DPN nie je uvedená v § 141 ods.2, (ale v ods.1), takže sa o neodpracované dni DPN dovolenka kráti (napr. za dni ošetrenia zamestnanca, ak nepresiahli 7dni do kal.roka, sa dovolenka nekráti)
Naposledy upravil brčko : 05.03.08 at 12:24 Dôvod: oprava DNP na DPN
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

veronika2308 Pozri príspevok
Prosím Vás a ako je to v prípade, keď zamestnanec tiež pracuje v nepretržitej prevádzke, v januári odpracoval len 2 krat po 12 hodin a potom mal PN do konca februára, kedy mu aj skončil PP. Na koľko dní dovolenky má nárok????
dakujem.
neodpracoval v kal. roku 21dní, tak nemá nárok na žiadnu dovolenku.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň. Chcela by som si len potvrdiť, či som zamestnankyni dobre vypočítala nárok na dovolenku. V 01/08 a 02/08 bola PN. Celoročný nárok je 25 dní. Pracovný pomer končí 21. 4. 2008 (PZ na dobu neurčitú). Keďže neodpracovala 60 dní, nárok na dovolenku v roku 2008 mi vyšiel 2 dni. Dobre?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som si len potvrdiť, či som zamestnankyni dobre vypočítala nárok na dovolenku. V 01/08 a 02/08 bola PN. Celoročný nárok je 25 dní. Pracovný pomer končí 21. 4. 2008 (PZ na dobu neurčitú). Keďže neodpracovala 60 dní, nárok na dovolenku v roku 2008 mi vyšiel 2 dni. Dobre?
Správne, má nárok na 1/12 z ročného nároku za odpracovaných 21 dní.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ďakujem.
0 0
Henka1 Henka1

Henka1 je offline (nepripojený) Henka1

Re: nárok na dovolenku
Dobrý deň. Prosím Vás o vyjadrenie, či je správny môj výpočet nároku na dovolenku. V 01/08 a 02/08 bol zam. PN 11 dní. Nárok na dovolenku je 20 dní. Pracovný pomer končí 30. 4. 2008. Odpracoval 75 dní, má nárok na pomernú časť D, čo mi vyšlo 6,5 dní. Je to správne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať