Zavrieť

Porady

bungalov, alebo malý poschodový dom???čo je lacnejšie??

S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 19:38
Usporiadat
mima86 mima86

mima86 je offline (nepripojený) mima86

My ideme stavať poschodový dom. Páči sa mi na nich najmä to, že sú oddelené súkromné miestnosti (spálne) od spoločenských miestností, kam chodia návštevy. Prízemie bude bezbariérové a bude tam jedna izba - svokrovcov mám ďaleko a predsa, keby niečo. Na bungalowoch sa mi nepáči, že majú malé izby, lebo inak by tam nebolo veľa svetla. A málo úložného priestoru. Pripadá mi to ako v byte, až na to, že máte záhradu. Ale ak by sme boli bezdetní, tak by som radsej zvolila bungalow. A schody? Podľa mňa je len výhovorka, že v staršom veku je ťažké behať po schodoch. Veď, koľko dôchodcov žije v panelákoch bez výťahu a zvládajú to. Ja bývam v poschodovom dome a vôbec si neuvedomujem, že stále musím chodiť hore-dole. Ani mi to nepríde na um. Teraz je veľká móda bungalowov, ale ja keď vidím tie minidomčeky, tak sa pýtam, prečo neísť rovno do bytu? Také sú malé. Je mi jasné, že sto ľudí-sto chutí. A čo sa týka nákladov na stavbu, neviem, čo je lacnejšie, ale určite pri poschodovom máte menšie náklady na základy a strechu. To, že sa použije viacej tehál to len vyrovná, ale predsa len sú tehly lacnejšie a získate oveľa viac priestoru. Náklady na kúrenie nám vyrátali minimálne, ale to záleží hlavne od toho, z akých tehál staviate. My nemusíme ani zatepľovať.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

zalezi aj aky dom. ak poschodovy tak urcite vacsi, aby nebola spalna len hore po schodoch-jednopodlazny dom v ktorom nemusim behat hore dole po schodoch kvoli akejkolvek malickosti do spalne je na nezaplatenie
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tie rozdiely v cenach zakladov niesu az tak velke, ovela viac vas osklbu na krove a pokryvani. Ked uz bungalov, tak taky kde sa na prve podlazie rovno hodi krov, bez stropu, lebo ak sa tam robi strop a nadmurovka, tak dat o 3 rady tehal viac na bungalov so stropom a nadmurovkou a mat plnohodnotne podkrovie tiez v podstate nic nestoji.
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
alltracboy Pozri príspevok
tie rozdiely v cenach zakladov niesu az tak velke, ovela viac vas osklbu na krove a pokryvani. Ked uz bungalov, tak taky kde sa na prve podlazie rovno hodi krov, bez stropu, lebo ak sa tam robi strop a nadmurovka, tak dat o 3 rady tehal viac na bungalov so stropom a nadmurovkou a mat plnohodnotne podkrovie tiez v podstate nic nestoji.
Netreba ale zabudnúť na cenu schodiska, čo teda nieje málo, plus okná na ďalšom poschodí, riadne zateplenie strechy....
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

jankazb Pozri príspevok
Netreba ale zabudnúť na cenu schodiska, čo teda nieje málo, plus okná na ďalšom poschodí, riadne zateplenie strechy....
no schodisko áno ale ostatné.
Aj bungalov potrebuješ zatepliť a tie miestnosti čo máš tam tiež potrebuješ okná. Dvojposchodák má výhodu, že má menšiu zastavanú plochu.
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
andiablo Pozri príspevok
no schodisko áno ale ostatné.
Aj bungalov potrebuješ zatepliť a tie miestnosti čo máš tam tiež potrebuješ okná. Dvojposchodák má výhodu, že má menšiu zastavanú plochu.
Súhlas. Nielen pri platení daní , ale napr. keď ideme robiť okapové chodníky koľko potrebujeme obrubníkov okolo bungalovu... Ale to sú pre mňa jediné nevýhody. Postavili sme prízemný a neľutujeme.
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Je fakt, že všetko hovorí pre poschodový dom. Váš projektant má pravdu aj s ohľadom na energetickú náročnosť, bungalow je na tom horšie už pri posudzovaní projektu s ohľadom na faktor tvaru...
Ale tie argumenty o chodení do schodov predsa len majú niečo do seba.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

aj tie tri rady tehal nieco stoja, a uplne sa meni vzhlad povodne nizkeho domu. a argument o chodeni po schodoch urcite zavazi. ja mam na bungalove betonovy strop, nizku strechu ale zmenou krovu nie je problem vytvorit zaujimave podkrovie s priznanou konstrukciou vhodne na pracovnu, oddychovu izbu s prijatelnou svetlostou.. v poschodovom sme nejaky cas zili, a tie chybajuce schody su na nezaplatenie a vyvazia menej miesta na pozemku, popr. energ. narocnost o com tu niektory pisu a o com by sa dalo silne polemizovat
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

sulko Pozri príspevok
zmenou krovu nie je problem vytvorit zaujimave podkrovie
a potom ze praskaju steny. dufam ze ho neplanujes menit ked uz bude dom stat.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

alltracboy Pozri príspevok
a potom ze praskaju steny. dufam ze ho neplanujes menit ked uz bude dom stat.
no, nazor odbornika...
0 0
peter3377 peter3377

peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

no aj keby bol lacnejsi, ato neviem ci ozaj je, tak by som poschodak nerobil, mam 33r, a 3 krat oper.koleno a uver na 20r, tak pocitam ,ze to by som dal casom asi vytah a to by uz lecnejsie nebolo
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

U nás bol výber vopred jasný a podmienený potrebami rodiny. Potrebujeme bezbarierový a teda prízemný RD.Rozmerovo 11x20 , teda potrebujem večšie základy a aj strechu.Na to potrebujem viac love ale nepotrebujem schody , betonový alebo keramický strop rozvody na poschodie , či strešné okná. Tiež menej tepelných izolácii . Myslím že je lacnejšie zatepliť drevený strop bungalovu ako strechu poschodoveho. Dalšou vecou su aj chodníky ktorých potrebujeme viac a na druhej strane ušetrím napr. na takom prenajme lešenia pri poschodovom . Skrátka takýchto príkladov by sa dalo veľa a myslím že výhody aj nevýhody su na oboch stranach. Z dlhodobeho hľadiska ak pomyslím na starobu a chorobu tak jednoznačne prízemný je praktickejší.
Na jar chceme začať , tak dufam že to vyjde
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
drozdm Pekne ste to napísali.
0 0
ZunkaZ ZunkaZ

ZunkaZ je offline (nepripojený) ZunkaZ

drozdm Pozri príspevok
U nás bol výber vopred jasný a podmienený potrebami rodiny. Potrebujeme bezbarierový a teda prízemný RD.Rozmerovo 11x20 , teda potrebujem večšie základy a aj strechu.Na to potrebujem viac love ale nepotrebujem schody , betonový alebo keramický strop rozvody na poschodie , či strešné okná. Tiež menej tepelných izolácii . Myslím že je lacnejšie zatepliť drevený strop bungalovu ako strechu poschodoveho. Dalšou vecou su aj chodníky ktorých potrebujeme viac a na druhej strane ušetrím napr. na takom prenajme lešenia pri poschodovom . Skrátka takýchto príkladov by sa dalo veľa a myslím že výhody aj nevýhody su na oboch stranach. Z dlhodobeho hľadiska ak pomyslím na starobu a chorobu tak jednoznačne prízemný je praktickejší.
Na jar chceme začať , tak dufam že to vyjde
úplne súhlasím s týmto názorom a dodám len, že okrem toho že bungalov vyjde lacnejšie (stavali sme a už 4 roky bývame ) tak je aj ovela praktickejší. 6 rokov som bývala v poschodovom a hoci som to brala ako rozcvičku, to behanie hore-dole bolo na nervy. Takto mám všetko po ruke...
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Čo je už toto za argument,že behanie po schodoch je nevýhoda poschodového domu?Pri rozumnej dispozícii poschodovej stavby prejde každý denne dva-trikrát hore a dva-trikrát dole schodmi.Toto je namáhavé?To akože hodinu športovať a potom celý deň sedieť alebo ležať takmer nehybne pred TV je zdravé a ľudskému telu prospešné,keď už sa nemá ísť pred spaním po schodoch?Myslieť na starobu znamená po tých schodoch chodiť a nie sa im vyhýbať.Jedna štúdia hovorí,že každý prejdený schod predlžuje život o 4 sekundy.Neplatí pre fajčiarov,tým nepomože nič.
Ale čo sa čudujem,keď čítam názory niektorých "odborníkov",tak ich dopredu ľutujem.
Ak počítate,čo je pri stavbe bungalowu lacnejšie,tak nezabudnite na obrovskú "výhodu" toho,že potrebujete o dosť väčší pozemok,resp. z toho povodného vám zostane na ostatné menej miesta.A to predčí aj cenu lešenia,zateplenia navyše,schodov ap.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

marleau Pozri príspevok
Čo je už toto za argument,že behanie po schodoch je nevýhoda poschodového domu?Pri rozumnej dispozícii poschodovej stavby prejde každý denne dva-trikrát hore a dva-trikrát dole schodmi.Toto je namáhavé?To akože hodinu športovať a potom celý deň sedieť alebo ležať takmer nehybne pred TV je zdravé a ľudskému telu prospešné,keď už sa nemá ísť pred spaním po schodoch?Myslieť na starobu znamená po tých schodoch chodiť a nie sa im vyhýbať.Jedna štúdia hovorí,že každý prejdený schod predlžuje život o 4 sekundy.Neplatí pre fajčiarov,tým nepomože nič.
Ale čo sa čudujem,keď čítam názory niektorých "odborníkov",tak ich dopredu ľutujem.
Ak počítate,čo je pri stavbe bungalowu lacnejšie,tak nezabudnite na obrovskú "výhodu" toho,že potrebujete o dosť väčší pozemok,resp. z toho povodného vám zostane na ostatné menej miesta.A to predčí aj cenu lešenia,zateplenia navyše,schodov ap.
zdravím ťa.
chceš povedať že ak chceš na starobu biť fit tak musiš chodiť po schodoch?Ja pracujem ako horár a ver mi že sa nachodim dosť a v prírode . No a aj ked niesom starý už teraz mi klby neslužia tak ako by mali.Dom je miestom pre bývanie a oddych a ma služiť človeku a nie naopak. Za pohybom sa ide von do prírody , na športoviska a nie na poschodie do spalne.
Si predstav sam seba ako máš 80 rokov , ráno sa po po 15-20-tich minutach konečne dostaneš na prizemie do kuchyne aby si sa najedol a čo to? Zubná protetická náhrada zostala v spálni v pohariku . A tvoje možnosti na ranajky sa zúžili na jediné menu .....kašička... nič v zlom
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

drozdm Pozri príspevok
zdravím ťa.
chceš povedať že ak chceš na starobu biť fit tak musiš chodiť po schodoch?Ja pracujem ako horár a ver mi že sa nachodim dosť a v prírode . No a aj ked niesom starý už teraz mi klby neslužia tak ako by mali.Dom je miestom pre bývanie a oddych a ma služiť človeku a nie naopak. Za pohybom sa ide von do prírody , na športoviska a nie na poschodie do spalne.
Si predstav sam seba ako máš 80 rokov , ráno sa po po 15-20-tich minutach konečne dostaneš na prizemie do kuchyne aby si sa najedol a čo to? Zubná protetická náhrada zostala v spálni v pohariku . A tvoje možnosti na ranajky sa zúžili na jediné menu .....kašička... nič v zlom
a keby len zubna nahrada, co tak sveter, alebo ked sa budes chciet prezliect, lebo si si po tyzdni spomenul, ze treba na postu, alebo do obchodu.My sme sa pred rokom prestahovali z paneláku do posch. rodinneho domu /z rodinnych dovodov/ a teraz ked to tak pocitam tak asi 20 x krat musim hore a dolu, te je len rozvicka- dakujem pekne za nu uz teraz a to nemam ani 50-tku, ak mozem z vlastnych skusenosti poradit jednoznacne bungalov, a to som este zabudla, ze ked pride bratov maly na vikend tak sa to behanie po schodoch z 3-násobí.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ak budem starý (ak sa toho vobec dožijem),zriadim si spálňu na prízemí.Ale zdá sa mi zhýralé,ak mladí ľudia nechcú chodiť po schodoch a len kvoli tomu stavajú bungalow.Čo sa týka zubov,mám ich po otcovi a on ich má ešte všetky.Má síce len 73 rokov,ale hádam mu rýchlo nevypadajú...
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

marleau Pozri príspevok
Ak budem starý (ak sa toho vobec dožijem),zriadim si spálňu na prízemí.Ale zdá sa mi zhýralé,ak mladí ľudia nechcú chodiť po schodoch a len kvoli tomu stavajú bungalow.Čo sa týka zubov,mám ich po otcovi a on ich má ešte všetky.Má síce len 73 rokov,ale hádam mu rýchlo nevypadajú...
ale ved ok.Každý má predsa dôvody . Ja som mlady a bungalov chcem pre syna hlavne. Nechodi a nevidi tak inu možnosť ani nemam.Pozemok mi to dovoľuje a cenovo to vyjde cca 1:1. Ale čo sledujem tak mladý ľudia nestavaju bungalov preto že sa im nechce chodiť po schodoch ale preto aby na starobu aj ked nebudu vládať chodiť po schodoch , budu si môcť svoj dom uživať a možno nebudu preto odkázaný na iných a priznajme si že tento problém tu je.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

my ideme stavat tiez bungalov a dovod:
paci sa nam typ rd bungalov
jednoduchsia stavba
schody

ako uz bolo spomenute, kazda liska chvali svoj chvost
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať