Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkoch

Chcem sa spýtať niekoho, kto dával už DP FO aj s výkazom majetku a záväzkov a výkazom príjmov a výdavkov jednu vecičku.

Minulý rok, keď som podávala tieto výkazy DU chcel, aby som v prvom stĺpci tohto tlačila nevypisovala spočítací riadok č. 9 aj keď to je v tom tlačive napísané. Mal sa spočítať riadok č. 9 LEN V DRUHOM STĹPCI - bežné účtovné obdobie.

Má sa to sa aj tento rok takto urobiť ? Nevie niekto z vás náhodou ?
Usporiadat
luba3 luba3

luba3 je offline (nepripojený) luba3

Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac
Aj ja som odovzdávala 4 daň.priz. na DU Žilina 1 a asi 10 na DU Žilina 2 a ani raz za tri roky čo to robím mi ešte nikto nevrátil výkazy aby som nevyplňovala r. 9 v 1.stĺpci.
0 0
luba3 luba3

luba3 je offline (nepripojený) luba3

Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac
Ja robím jedného SZČO čo má motorest,2 bufety je v 2 združeniach.Robím mu DP už 4 roky. Vždy má 3 peňažné denníky a rozpisy príjmov a výdavkov podľa podielov v združeniach.Daňové priznanie mu robím z 3 papierov,ktoré zrátam a výsledné sumy vpisujem do DP a aj do výkazov.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Manual
Zdravím Muška, ja robím združenie a dávam pre každého člena združenia výkazy a xero zmluvy o združení. Takto to u nás v TT pýtajú. Za rok 2003 som dal len jedny výkazy pre všetkých a asi v 11/04 im došlo domov upozornenie, že neodovzdali výkazy, tak som to dodatočne niesol na DU. Tak v tomto roku to dávam každému.
Pekný podvečer želám...
Ahoj Janko
Janko, aj ostatní odovzdávali, ale nemali tam záväzky, pohľadávky....zo združenia. Dostali len interným dokladom príjem a výdaj /ich podiel/ a ostatné si písali do výkazu svoje ďalšie podnikanie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Muška , predsa aj člen združenia má podiel na záväzkoch , tak predsa to musí vo svojom výkaze uviesť . Podľa mňa napr. odvod DPH - je záväzok , všetci členovia podľa zmluvy spoločne a nerozdielne ručia za svoje závazky . Tým pádom na konci roka majú vo výkazoch " záväzky " svoj podiel zapísaný . Všetci nie len jeden .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Muška , predsa aj člen združenia má podiel na záväzkoch , tak predsa to musí vo svojom výkaze uviesť . Podľa mňa napr. odvod DPH - je záväzok , všetci členovia podľa zmluvy spoločne a nerozdielne ručia za svoje závazky . Tým pádom na konci roka majú vo výkazoch " záväzky " svoj podiel zapísaný . Všetci nie len jeden .
Zitka 5, robím to rovnako a myslím, že je to tak správne.
Pekný deň...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať