Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Výdavok neovpl. základ dane-osobná spotreba.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

hej, ale v peň.denníku, nepen.operácia, aj výdavkový doklad?
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

vlastne pokladňa, text osobná spotreba, normálny výdavkový?
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

pokladňa - výdaj - výdavok neovpl. základ dane -osobná spotreba.

ano normálny výdavkový
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
ani1 Pozri príspevok
vlastne pokladňa, text osobná spotreba, normálny výdavkový?
Pokiaľ si má vybrať peniaze na osobnú spotrebu a znížiť stav v pokladni tak potom tak, ako to tu píšeš.
Pokladňa - výdavkový pokladničný doklad . výdavok neovplyvňujúci základ dane - osobná spotreba
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Díky moc.....
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

[QUOTE=L-M;1248848]Veľmi pekne by som poprosila o radu,vôbec neviem ako na to.
Mám uhradenú zál.fa na polovicu z celkovej sumy = 13,84 € predplatné odb.časopisu.
Zál fa som uhradila 22.12.2009, teraz mi prišla faktúra s dát.prijatia platby 23.12.2009
dát.vystavenia 28.12.2009
dátum splatnosti 27.5.2010.

Cena predpl.bez DPH 19,25 €
Náklady na distribúciu bez DPH 4,01 €

Cena bez DPH celkom 23,26€
DPH 19% celkom 4,42 €
Cena s DPH celkom 27,68 €
Uhradená záloha 13,84 €
K úhrade celkom 13,84 €


Prosím ako toto zaúčtovať?
- dph si uplatním za daný 4q/09
- ten základ dane čo je za odb. literat. podľa toho zákona že v JU si môže pri poskyt. a prijat. preddavkoch dávať do DP len vtedy ked sa udialo plnenie ????? v tomto prípade je plnenín dátum pripísania platby zálohy na ich účet tak napísali vovyučt. fa a teda literatúra bude chodiť priebežne počas roka takže môžem to dať do nákladov 2009????
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
veronkaj Pozri príspevok
Prosím ako toto zaúčtovať?
- dph si uplatním za daný 4q/09 - ano, na zaklade tej vyuctovacej faktury,
- ten základ dane čo je za odb. literat. podľa toho zákona že v JU si môže pri poskyt. a prijat. preddavkoch dávať do DP len vtedy ked sa udialo plnenie ????? v tomto prípade je plnenín dátum pripísania platby zálohy na ich účet tak napísali vovyučt. fa a teda literatúra bude chodiť priebežne počas roka takže môžem to dať do nákladov 2009???? - zaplatenu zalohu das do nakladov pri uhrade (2009), doplatok v case, kedy sa uhradi (zrejme 2010) - uz sa nerozlisuje, ci plnenie nastalo alebo nenastalo v tom roku, pri platbe sa posudzuje, ci ide o VNZD alebo VOZD. Casovo sa rozlisuje len pri najomnom platenom fyzickym osobam, zmluvnych pokutach, proviziach a pod. § 19, ods. 4
Odpovede v texte.
Naposledy upravil Lianka : 11.01.10 at 14:36
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Prosím Vás ako viem odpovedať na otázku tak, aby mi zobrazilo aj otázku (citát)? Neviem dať fajku na "citovať vybraný príspevok v odpovedi" Díky
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

V príspevku ktorý chceš citovať klikni na slovko cituj.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Dá sa aj tak citovať príspevok, keď dáš ku konkrétnemu príspevku "odpovedať" a dole v rýchlej odpovedi odfajknúť "citovať vybraný príspevok".
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Tamila Pozri príspevok
Dá sa aj tak citovať príspevok, keď dáš ku konkrétnemu príspevku "odpovedať" a dole v rýchlej odpovedi odfajknúť "citovať vybraný príspevok".
vďaka, už to mám .... !!!!
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Zdravim, mam otazku, SZCO plati povinne ZP, treba to ZP mat nahodene v zaväzkoch za kazdy mesiac? Dakujem za odpoved.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

môžeš aj mesačne, ja evidujem záväzok k1.1. v plnej výške na 6 mesiacov a od 1.7. na ďalších 6 mes. Mesačne potom "párujem" platby ako čiast. úhrady.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Monika Kováčová Pozri príspevok
môžeš aj mesačne, ja evidujem záväzok k1.1. v plnej výške na 6 mesiacov a od 1.7. na ďalších 6 mes. Mesačne potom "párujem" platby ako čiast. úhrady.
Dakujem za rychlu odpoved
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

ďakujem Lianka za odpoveď

aj ostatným za ich čas.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Však treba podať daňové priznanie k motorovým vozidlám do konca januára?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ani1 Pozri príspevok
Však treba podať daňové priznanie k motorovým vozidlám do konca januára?
odpoveď nájdeš aj tu: http://www.porada.sk/t127295-suhrn-2009-a.html
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Prima73 Pozri príspevok
Zdravim, mam otazku, SZCO plati povinne ZP, treba to ZP mat nahodene v zaväzkoch za kazdy mesiac? Dakujem za odpoved.
Mám za to, že napr. záväzok voči SP za mesiac apríl nevznikne 1.1. ale v mesiaci apríl so splatnosťou 8.5. Čiže záväzok voči SP zaevidujem v mesiaci, ktorého sa týka. Ak je SZČO PN, neplatí odvody v plnej výške, ale len v alikvótnej časti. Aj tu sa záväzok zaeviduje len v alikvótnej časti. Pri evidencii záväzku "všetko 1.1." sa tento záväzok musí spätne upravovať.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ekopo Pozri príspevok
Mám za to, že napr. záväzok voči SP za mesiac apríl nevznikne 1.1. ale v mesiaci apríl so splatnosťou 8.5. Čiže záväzok voči SP zaevidujem v mesiaci, ktorého sa týka. Ak je SZČO PN, neplatí odvody v plnej výške, ale len v alikvótnej časti. Aj tu sa záväzok zaeviduje len v alikvótnej časti. Pri evidencii záväzku "všetko 1.1." sa tento záväzok musí spätne upravovať.
hej, hej... ja si to ale zjednodušujem... moja lenivosť, mea culpa...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať