Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Chcela by som sa opytat ked je faktura napisana datum dodania je 31 12 2009 ale datum vydania je 4 01 2010 tak to mam dat do roku 2010? je to spravne?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

10eva Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat ked je faktura napisana datum dodania je 31 12 2009 ale datum vydania je 4 01 2010 tak to mam dat do roku 2010? je to spravne?
Daj to do roku 2009
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

10eva Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat ked je faktura napisana datum dodania je 31 12 2009 ale datum vydania je 4 01 2010 tak to mam dat do roku 2010? je to spravne?
A úhrada bola kedy?
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Uhrada je v roku 2010
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Ešte by som sa chcela opytat ci staci za obchod davat do učtovnictva mesačne trzby alebo sa musia davat denne trzby? podla mna je lepsie davat mesačne tržby
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

10eva Pozri príspevok
Uhrada je v roku 2010
Tak potom sa týka roku 2010 - kedy v skutočnosti nastal účtovný prípad.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

10eva Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela opytat ci staci za obchod davat do učtovnictva mesačne trzby alebo sa musia davat denne trzby? podla mna je lepsie davat mesačne tržby
ja dávam denné uzávierky, nakoľko pohyb v pokladni nastáva denne a n ie mesačne
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Takze musim davat denne uzavierky? S tym je robota
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja účtujem výrobnú firmu, ktorá má aj svoj obchod, tržbu z pokladne účtujem posledný deň v mesiaci na základe kópie mesačnej uzávierky pokladne. Denné účtovanie by bolo veľmi komplikované, mala som aj kontrolu a nevytkli mi nič.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

10eva Pozri príspevok
Takze musim davat denne uzavierky? S tym je robota
ja si kopirujem doklady a mením len dátum a sumu, takže to nie je až také pracné ......
nemajú výdaj z pokladne každý deň? aby ti nevznikal v pokladni mínus ........
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Nemusíš, stačia aj mesačné uzavierky, alebo môžeš aj priebežne podľa potreby pokladne v hotovosti, ak to dávate do pokladne.
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Velmi pekne dakujem pomohli ste mi
0 0
zaciatok zaciatok

zaciatok je offline (nepripojený) zaciatok

Pekný deň všetkým. Poprosím Vás o radu. Prvý krát uzatváram rok a neviem si poradiť s tým, ako (teda skôr v ktorom roku) mám nahodiť záväzok - jedná sa o mzdu a odvody zamestnanca za mesiac 12/2009, ktorá bola vytváraná v januáry 2010...

Mám to nahodiť ako záväzok za rok 2009 s dátumom 31.12. (aj keď v skutočnosti táto mzda bola vytváraná až v 01/2010? , alebo to nahadzujem až toho 11.1.2010, kedy bola vytvorená, s dátumom vz.d. povinnosti 31.12.2009 - tým pádom sa mi to ale nezobrazí v záväzkoch za rok 2009?
Vopred ďakujem za vaše rady.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Patrí to do roku 2009, čiže kniha záväzkov za rok 2009 - splatnosť to má v roku 2010. Taktiež aj daň zo mzdy, aj poistné.
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Chcela by som sa opytat ako zauctovat kontokoretny uver JU a na konci roka som v minuse dakujem
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

10eva Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat ako zauctovat kontokoretny uver JU a na konci roka som v minuse dakujem
Kontokorentný úver je právo ísť cez čerpanie so stavom bežného účtu do mínusu....a tomu zodpovedá aj spôsob účtovania. Účtuješ prípady tak, ako prichádzajú a odchádzajú, mínusový stav zostatku je ok, ak súhlasí so stavom na výpise k rovnakému dátumu. Pri účtovnej závierke /Výkaz o majetku a záväzkoch/ však mínusový stav bežného účtu nevykazuješ v časti Majetok - bežné účty mínusom, ale v časti Záväzky - úvery plusom. V riadku Bežné účty sa uvádzajú iba ostatné účty s kladným zostatkom.
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

tak to mam uctovat pohyby na učtoch mam davat ako vydaj na priebeznu polozku a prijem na priebežnu polozku a poplatok za kontokoretny uver ako prevadzkovu režiu? Je to dobre
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

10eva Pozri príspevok
tak to mam uctovat pohyby na učtoch mam davat ako vydaj na priebeznu polozku a prijem na priebežnu polozku a poplatok za kontokoretny uver ako prevadzkovu režiu? Je to dobre
Cez priebežné položky idú iba prevody medzi dvomi bankovými účtami navzájom, aj medzi bankovým účtom a pokladňou, prípadne ešte nákup cez kreditku, alebo predaj cez terminál, nič iné. Výdaje na platby a príjmy idú z účtu, alebo na účet priamo, bez priebežných položiek. Poplatok za kontokorentný úver, aj debetné úroky idú do réžie a splátka istiny ide do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane.
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

dakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Chcem sa spýtať fotiť všetky doklady ? Napr. PHM . Tie pásky sú také slabé .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať