Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ale kľudne ich môžeš účtovať na osobnú spotrebu. SZČO totiž nemá nárok na výplatu mzdy a laicky sa dá povedať, že jeho výplatou je práve osobná spotreba.
0 0
njanka njanka

njanka je offline (nepripojený) njanka

Aj výber kartou mám dať VNZD - osobná spotreba?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Pokiaľ to použil na osobnú spotrebu tak áno.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý večer, chcem si len overiť už som dávno nerobila JU, SZČO predáva a nakupuje služby, nákup služby účtujem na prevádzkovú režiu? Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
nákup služby = prevádzková réžia
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň.
Prosím Vás,keď SZČO vznikol preplatok na dani,môže požiadať daňový úrad o vrátenie preplatku aj na súkromný účet?
SZČO má aj podnikateľský účet,ale peniaze by radšej mala zaslané na súkr.účet
preplatok na dani vznikol z dôvodu závislej činnosti daňovníka,z podnikania dosiahol stratu..
ďakujem vopred za radu
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím Vás,keď SZČO vznikol preplatok na dani,môže požiadať daňový úrad o vrátenie preplatku aj na súkromný účet?
SZČO má aj podnikateľský účet,ale peniaze by radšej mala zaslané na súkr.účet
preplatok na dani vznikol z dôvodu závislej činnosti daňovníka,z podnikania dosiahol stratu..
ďakujem vopred za radu

ja by som daňovému úradu číslo svojho osobného účtu nedala ...... nevidím žiaden problém prečo by nemohol byť zaslaný preplatok na podnikateľský účet, nakoľko si to vyberie z účtu a zaúčtuje ako osobnú spotrebu.
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím Vás,keď SZČO vznikol preplatok na dani,môže požiadať daňový úrad o vrátenie preplatku aj na súkromný účet?
SZČO má aj podnikateľský účet,ale peniaze by radšej mala zaslané na súkr.účet
preplatok na dani vznikol z dôvodu závislej činnosti daňovníka,z podnikania dosiahol stratu..
ďakujem vopred za radu
podľa môjho názoru by mohol byť problém aj s tým; že všetky účty, ktoré sa využívajú na podnikanie musia byť nahlásené na daňovom úrade, tak aby z toho nebol problém, keď daňový úrad uvidí iné číslo účtu, ako má SZČO nahlásené na DÚ.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

OK, ďakujem Vám
0 0
bubu1977 bubu1977

bubu1977 je offline (nepripojený) bubu1977

Prosím ako postupovať pri vypisovaní výkazov za rok 2009, predchádzajúce obdobie prepočítať na EUR alebo dať v SK. Dík
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

bubu1977 Pozri príspevok
Prosím ako postupovať pri vypisovaní výkazov za rok 2009, predchádzajúce obdobie prepočítať na EUR alebo dať v SK. Dík
prepočítať na EUR a zaokrúhliť matematicky
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, znova som tu s ďalšou prosbou. Poradíte ako zaútovať v JU MRP nákup str.lístkov SZČO vopred zaplatenou zálohou? Čítala som nejaké príspevky z porady, no zastavila som sa pri spárovaní zálohy.
1. Úhr. z účtu 365,83 na priebežné položky 360 EUR lístky a na réžiu 5,83 EUR popl.
2. Do ost.pohľ. zaúčtujem 360 EUR.
3. Dôjde faktúra s vyúčtovanou zálohou na sumu 0,-. A tu mi to nie je jasné, nerobí sa to ako v PU, má sa do knihy Fa zaevidovať na 365,83 a len ručne urobiť úhrady bez zaúčtovania v denníku? Nejak ma hlava ďalej nepustí, pomôžete mi? Ďakujem.
Naposledy upravil seda : 15.02.10 at 13:06
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

viem, že odvody z minima SZČO sa nerátajú už z 307,70 minimálnej mzdy ale priemerne 319, 58. Ale z akej sumy sa rátajú u zamestnanca a zamestnávateľa ak má minimálnu mzdu? Z minimálnej alebo tiež z priemernej? Pozerala som v sociálke v tabuľke ale tam majú nejaké divné sumy, u szčo dobre, ale u zamestnanca a zamestnávateľa, no neviem. ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sybila3 Pozri príspevok
viem, že odvody z minima SZČO sa nerátajú už z 307,70 minimálnej mzdy ale priemerne 319, 58. Ale z akej sumy sa rátajú u zamestnanca a zamestnávateľa ak má minimálnu mzdu? Z minimálnej alebo tiež z priemernej? Pozerala som v sociálke v tabuľke ale tam majú nejaké divné sumy, u szčo dobre, ale u zamestnanca a zamestnávateľa, no neviem. ďakujem
U ZC sa ráta z hrubej mzdy, ak má minimálku, tak z toho.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem, už som našla, takže szčo platí z priemernej 319,58 a zamestnanec a zamestnávateľ z minimálnej 307,70. dík
0 0
Milka2 Milka2

Milka2 je offline (nepripojený) Milka2

Môže si živnostník,elektrikár, dať do bločkov, jednoduché účtovníctvo, monitor k PC??
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ak nerobi uctovnictvo pausalne,tak preco nie? Ved faktury musi na niecom robit, len musi mat aj PC monitor mu nestaci :-)
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Milka2 Pozri príspevok
Môže si živnostník,elektrikár, dať do bločkov, jednoduché účtovníctvo, monitor k PC??
Ak má k tomu monitoru aj pc, pretože je to súčasť celku, sám monitor bez pc a tiež naopak pc bez monitora nemôže fungovať.
A tiež ak ho používa na svoju podnikateľskú činnosť, napr. na tlačenie cenových ponúk, objednávok ...... atď, tak môže.
0 0
Milka2 Milka2

Milka2 je offline (nepripojený) Milka2

Keďže má len monitor??
Minulý rok som mu robila paušál, nemal dostatok bločkov, no teraz to vychádza na jednoduché účtovníctvo, tak by som ten monitor aj zaradila, ale je to LEN monitor...?!
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Milka2 Pozri príspevok
Keďže má len monitor??
Minulý rok som mu robila paušál, nemal dostatok bločkov, no teraz to vychádza na jednoduché účtovníctvo, tak by som ten monitor aj zaradila, ale je to LEN monitor...?!


pokiaľ je to len monitor tak by som ho nedávala, ako si to obháji v prípade daňovej kontroly?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať