Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
ZAOKRÚHLOVANIE ZDANITELNEHO PRIJMU A VYDAJOV

Ahojte teraz si pomyslíte, že som cvaknutá, ale naozaj sa potrebujem uistiť...
ZP + ZV sa v daňovom priznaní zaokrúhľujú na celé Eurá? Takže žiadne desatinné miesto? A aj vo Výkazoch o PaV a MaZ?
Veď tam potom vznikne celkom dobrý rozdiel?!
Usmernite ma prosím, začina to byť nad moje sily. Ďakujem, Andrea
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Poradíte mi či si môže dať do nákladov SZCO zdravotnú prehliadku u lekára.? Vďaka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdenka175 Pozri príspevok
Poradíte mi či si môže dať do nákladov SZCO zdravotnú prehliadku u lekára.? Vďaka
Ak to potrebuje k výkonu svojej činnosti, tak je to obhájiteľné. Inak nie.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Keď sa prepočítavajú pohľadávky a záväzky v cudzej mene prepočítava kurz v deň pred uskutočnením účtovného prípadu.Ale ako je to pri stravnom v CZK vyplatené dňa 12.2 tak kurz z 11.2. alebo 12.2.Ďakujem
0 0
maribet maribet

maribet je offline (nepripojený) maribet

Dobry den, poradite mi s uctovanim bankovych vypisov do Penazneho dennika v jednoduchom uctovnictve?
Uctujem BRE Bank SA, na vypisoch su dva datumy: Datum zauctovania a Datum Uskutocnenia. V banke nam povedali, ze do uctovnictva mame akceptovat Datum zauctovania. Ale potom mi npr. k 31.1.2009 nesedi zostatok (posielaju nam koncorocne zostatky), lebo kapitalizacia urokov ma datumy Uskutocnene: 01.01.10, Zauctovane: 31.12.09.
Dakujem krasne.
Naposledy upravil maribet : 26.02.10 at 09:18
0 0
maribet maribet

maribet je offline (nepripojený) maribet

pochopila som to tak, ze ZP a ZV sa v Danovom priznani nezaokruhluju, vo Vykazoch zaokruhluju.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

dobrava Pozri príspevok
Prosím, ako postupovať, keď SZČO - JÚ bol do 03/2009 platcom DPH a od 04/2009 - 12/2009 bol neplatcom DPH? Čo vyplýva z tohto pre daňové priznanie pre r.2009? Mám normálne pokračovať vo vedení peň.denníka a všetkých dokladov?
Ako je to z príjmom pre registráciu na DPH? Keď počítam hrubý príjem aj s DPH /keď bol ešte platcom DPH/, vychádza mu registrácia za platcu DPH. Alebo mám počítať príjem bez DPH /to sa potom zmestí pod hranicu registrácie za platcu DPH/. Ďakujem.
Poradí niekto?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Prosím Vás výpis z DP do SP vypisujete aj v centoch alebo celých EUR?ďakujem
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
dobrava Pozri príspevok
Prosím, ako postupovať, keď SZČO - JÚ bol do 03/2009 platcom DPH a od 04/2009 - 12/2009 bol neplatcom DPH? Čo vyplýva z tohto pre daňové priznanie pre r.2009? Mám normálne pokračovať vo vedení peň.denníka a všetkých dokladov? Áno,až do konca účtovného obdobia.
Ako je to z príjmom pre registráciu na DPH? Keď počítam hrubý príjem aj s DPH /keď bol ešte platcom DPH/, vychádza mu registrácia za platcu DPH. Alebo mám počítať príjem bez DPH /to sa potom zmestí pod hranicu registrácie za platcu DPH/. Počítaš príjmy bez DPH, viď § 4 ods.9 ZoDPH.
Ďakujem.
V texte
0 0
Ferdo Mravec Ferdo Mravec

Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

Zdenka175 Pozri príspevok
Prosím Vás výpis z DP do SP vypisujete aj v centoch alebo celých EUR?ďakujem
Aj v centoch.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
maska2 Pozri príspevok
ZAOKRÚHLOVANIE ZDANITELNEHO PRIJMU A VYDAJOV

Ahojte teraz si pomyslíte, že som cvaknutá, ale naozaj sa potrebujem uistiť...
ZP + ZV sa v daňovom priznaní zaokrúhľujú na celé Eurá? Takže žiadne desatinné miesto? A aj vo Výkazoch o PaV a MaZ?
Veď tam potom vznikne celkom dobrý rozdiel?!
Usmernite ma prosím, začina to byť nad moje sily. Ďakujem, Andrea
http://www.porada.sk/1258475-post2448.html
0 0
Ferdo Mravec Ferdo Mravec

Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

No už som aj ja z toho pomykove, prosím o radu:
mne program, krotý automaticky berie sumy z PD necháva príjem aj výdaj pre výpočet ZD aj s centami ( napr. 4555,13) v DPFO, aj vo Výpise z DP pre SP mám sumy aj s centami, a keďže to robí program tak sa mi nedajú ani prepisovať. Je to tak správne??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ferdo Mravec Pozri príspevok
No už som aj ja z toho pomykove, prosím o radu:
mne program, krotý automaticky berie sumy z PD necháva príjem aj výdaj pre výpočet ZD aj s centami ( napr. 4555,13) v DPFO, aj vo Výpise z DP pre SP mám sumy aj s centami, a keďže to robí program tak sa mi nedajú ani prepisovať. Je to tak správne??
klik na príspevok 2812
0 0
Ferdo Mravec Ferdo Mravec

Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

Ja viem že som asi "ťažká", ale znamená to, že sumy pre výpočet ZD sa nezaokrúhľujú, zaokrúhľuje sa len ZD. Dobre som to pochopila? Sorry ak otravujem.
0 0
elena.konikova elena.konikova

elena.konikova je offline (nepripojený) elena.konikova

Prosím Vás poradte. Čo všetko sa učtuje do peňažného denníka?
Ja má za to,že banka a hotovostné platby.
Mám na mysli došlé a vyšlé faktúry - tie učtujem do kníh.Mali by byť aj uvedené v peňažnom denníku a ako?
A ako to je platbou za fondy-ZP 12 mesiac? Klient je platca DPH.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
elena.konikova Pozri príspevok
Prosím Vás poradte. Čo všetko sa učtuje do peňažného denníka?
Ja má za to,že banka a hotovostné platby.
Mám na mysli došlé a vyšlé faktúry - tie učtujem do kníh.Mali by byť aj uvedené v peňažnom denníku a ako?
A ako to je platbou za fondy-ZP 12 mesiac? Klient je platca DPH.
Odberateľské a dodávateľské faktúry sú v peňažnom denníku uvedené, keď sú uhradené. Buď v hotovosti alebo z účtu. ZP - sa účtuje ako záväzok voči príslušnej ZP. Ak máte zamestnancov, tak úhrada ZP ide v peňažnom denníku ako výdavok - mzdy (analytické členenie - zdravotné poistenie), ak ide o ZP SZČO - výdavok - odvody do fondov. Záväzok ZP sa eviduje každý mesiac. Za 12/09 - ide ešte záväzok do roku 2009, úhrada pôjde v roku 2010 (ak ho uhradíte v r. 2010).
Čo sa všetko účtuje v peňažnom denníku - postupy účtovania pre JÚ, platné od 1. 1. 2008.
0 0
elena.konikova elena.konikova

elena.konikova je offline (nepripojený) elena.konikova

O.K. Ďakujem.
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

Poraďte mi, prosím, ako mám zaúčtovať prípad:
Klient dostal dotáciu od ÚP na podnikateľský účet. Časť si previedol na svoj osobný účet a z neho uhrádzal platby za nákup strojov v zahraničí. Aby to skomplikoval ešte viac, tie platby prevádzal na účet kamaráta, ktorý mu tie stroje v zahraničí kupoval a svojou kartou uhrádzal. Ja mám faktúru (na meno kamaráta ) a doklad o zaplatení kartou+kurzový lístok (platby boli v librách. Čo s tým?
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

dajú sa tie faktúry prepísať? (aby zneli na podnikateľa)
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

via Pozri príspevok
dajú sa tie faktúry prepísať? (aby zneli na podnikateľa)
asi nie, sú z Anglicka. Ani neviem, či sú to faktúry, skôr ako dodací list - sú tam jednotlivé položky a sumy. Neviem po anglicky - Customer je odberateľ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať